Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Kyera's hoofbeats

• Please log in to reply
47 válasz erre a témára

#41 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 30 június 2016 - 04:47

Jó, értem én, csak nem értem. :P Az eddigiek alapján a retro rave volt a legtávolabbi dolog, ami a dolgaid kapcsán eszembe jutott volna. Az acid hangon azért nem ütköztem meg, mert azt elvétve a mai napig használják, amolyan örökzöld hanggá nőtte ki magát.
  • 0

#42 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 30 június 2016 - 17:32

Egyelőre keresem a hangom, illetve direkt próbálok kisérletezgetni hozzám közel és tőlem távol álló dolgokkal egyaránt. :D Meg szeretnék egyre többet saját hangokkal dolgozni majd. Ilyen szempontból ez a mostani fontos lépés volt, mert az acid hangot az asztalomon ülő egyik analóg hangmodul adja egy Boss Overdrive/Distortion pedál társaságában, míg az előzőket egytől-egyig sample és preset csomagokból umbuldáltam. A következő projecten valószínűleg a dobokat is lecserélem majd Korg vasakra műanyag dobozokra, csak még kicsit szokni kell a hardware mixerrel való munkát.

• 0

Mare of the Night, Stallion of the Sands

#43 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 30 június 2016 - 22:52

A következő projecten valószínűleg a dobokat is lecserélem majd Korg vasakra műanyag dobozokra, csak még kicsit szokni kell a hardware mixerrel való munkát.

A dobokhoz és egyéb ütősdolgokhoz továbbra is egy Vengeance sample pakkot javasolok. Nem olyan rossz az, nincs mellékíze és nem fog sütni a számaidról, hogy azzal csináltad. Ez az egész "saját hangokkal" beidegződés csak illúzió, mint a bio alma vagy a vegán étrend, nem lesz tőle "jobb" a zenéd és emiatt nem éri meg a belefektetett energiát.
  • 0

#44 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 30 június 2016 - 23:50

Nem azért csinálom, hogy megérje, hanem mert érdekel ez az oldala is a mókának. A Vengeance csomagokkal szemezgetek amúgy már egy ideje, hogy meg kéne venni egy-kettőt, meg akár a Nexust is... majd egyszer rászánom magam. :D

• 0

#45 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 25 július 2016 - 23:08

Szórakoztattam magam a hétvégén:

https://soundcloud.c...amoon/obsession

• 0

#46 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 25 szeptember 2016 - 12:47

Csináltam megint valami minimál szerűséget...

https://soundcloud.c...a-go-for-a-ride

• 0

#47 Woodpecker

Woodpecker

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 61 Hozzászólás:

Elküldve: 25 szeptember 2016 - 20:35

Egyetlen dolog, amiben érdemi észrevételem van, az a zene felépitése. Valami olyasmit tudnék rá mondani, hogy minimálisan minimál. Nekem túl monotonnak hangzik. A stilusjegyeket hordozza, de ettől több szokott lenni.

Az első kiállás elég hosszú volt, de a cinek nem szűntek meg ciccegni. Kellett volna bele az a kis csend, hogy jobban tudjon épitkezni a zene. Második kiállás nem volt, ez nem probléma. Alapesetben helyet ad több kreativitásnak. De nagyon figyelenm kellett, hogy mi adódik hozzá vagy mi vezetődik ki. Túl kicsik voltak ezek a módositások.

A minimálban azt szeretem, amikor a drop fel van osztva több részre és mindegyik részben játszadoznak a generált hang valamelyik összetevőjével vagy fokozatosan vezetnek rá egy effektet. Én ezt hiányoltam belőle.

Gondolom csak kisérletezel, nem konkrétan ebbe az irányba szeretnél menni.

• 1

#48 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 25 szeptember 2016 - 23:32

Alapvetően egyetértek, szerintem is túl monoton lett, de ennyire futotta a kreativitásból. A cinek hangjával személy szerint semmilyen módon nem vagyok kibékülve, ugyanakkor a breakdown meg számomra túl üres volt nélkülük, ezért emeltem be őket.

Az automatizálás erős hiánya mellett a másik, hogy szerettem volna valami fillt tenni a szakaszok közé, de nem igazán bírtam a vokállal jól összekalapálni amire eredetileg gondoltam így az egészen egyszerűen ki lett véve a történetből... és így maradt ilyen nagyon csupasz "minimál minimál" :D

Egyébként igen, alapvetően az összes track amit csinálok leginkább csak kísérletezés... ahogy fentebb Delfinnek is írtam, még bőségesen keresem a hangomat és majdnem havi szinten változik, hogy éppen merre húz a szívem.

De a legfontosabb amiben fejlődni akarok az mindenképpen a sebesség, hogy ne hetekbe, hónapokba teljen összerakni valamit, ami a végén még monoton és "hiányos" is...

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó