Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Pokoli ügyfelek

customer megrendelő pain in the ass hátam közepére nem kívánom élmények megosztás

• Please log in to reply
28 válasz erre a témára

#1 Jackrow

Jackrow

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 226 Hozzászólás:

Elküldve: 08 február 2016 - 15:52

Bármi, aminek köze van az alkotó munkából származó verejtékkel járó fáradalmaiddal szembeni visszaélésével, azt itt egy novellában megoszthatod. Órák hosszat, szabadidődet nem kímélve szántad el magad más igényének kielégítésében, aminek cserébe eseménydús kalandban részesített kedves ügyfeled.

Ez a topic azon élmények gyűjtőhelye, ahol megoszthatod a kellemetlen, és azontúl is kellemetlenebb megrendelők igényeit, történeteit, velük járó fáradalmakat, mindazok mellett, hogy tenyérbemászó hozzászólását/hozzáállását szíved szerint asztalfordítással jutalmaznád előtte, és pacsit adnál neki... az arcába.

Egy kikötéssel: NÉV NÉLKÜL írjátok meg történetetek.

Legyen ez a topic tanulsággal teli mások számára mi az, amit elkövetett már valaki, és lehetőleg ne szamár módjára essünk bele ugyanannak hibájába.

• 3

Totally not, suuuuuuure~ ¬‿¬

#2 Jackrow

Jackrow

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 226 Hozzászólás:

Elküldve: 08 február 2016 - 16:31

Legyen egy kis indító ereje a topicnak, így hát kezdem én.

Szeretek rajzolni, ez a hobbim, amiben ki tudom magam kapcsolni, és a Zen kertem, amiben meglelem a belső nyugalmam. Ezt leginkább akkor veszem elő, amikor semmi másra nem akarok időt szánni elmében, csak alfa közeli állapotba hozni magam vele. Leginkább sikerül is, és ezt már bizonyította a gyakorlat.

Ígéretes bevételnek örvend az, hogy éveken át tartó tapasztalatszerzésből jött annyi gyakorlat, hogy megrendelések felvételét engedhessem meg magamnak emellett.
Merész dolog, mert: Nem mindig sikerül elkapni azt az összhangot, amikor a megrendelő egy letisztázott koncepciót szeretne tőlem látni, ami a stílusomtól teljesen idegen, és a témája is már a határaimat feszegeti.
Történetesen olyan fétek rajzolásában reménykedett némely megrendelőm, amit epikusabb, realisztikusabb kivitelezésben remélt tőlem megvalósulni. Technikailag megoldható.

Akarom-e? Itt vagy kijelentem, hogy nem vagyok rá vevő, és eréjesen igyekszem hangsúlyozni egy kiber-interfészen keresztül(FA Note), vagy mehet a huzavona az angol úriasság gyengédségében.

Ezt úgy oldottam meg, hogy határozottan, de tapintatosságra törekedve közöltem: Nem vagyok rá vevő. Legtöbben megértették.
...Én naiv, mire számítottam megint...

Nem volt szerencsém. A kedves érdeklődő nem volt hajlandó tudomásul venni a tényt, valamiért fontos volt neki hogy ezt rajtam bármi módon bevasalja. Nem lehetett máshogy levakarni, valamit kell tenni, mert az ignorálás nem megoldás. A Kelet-Európai számára a "Nem" megkérdőjelezhetetlen, azt nincs hova tovább értelmezni, elég egyértelmű. Csakhogy itt nem győztem hangsúlyozni neki miért Nem fogadom el a kérelmét.

Backlog a csatolmányban, Időrendi sorrendben alulról indul >

•     1. "Hey sweetie" - Jó próbálkozás, de nem vagy az esetem.
  •     2. Ingyen remélte, amiért a fönti sorokban csak egy gifben merítettem ki válaszom(mert nem volt erőm tovább vinni az egészet):

Good-at-something-The-Joker-Dark-Knight.

•     3. Pénzért se vállalnám el.

Tanulság: Nem = Nem. Nem érdemes erőlködni az első elutasítást követően.

Csatolt előnézeti képek:

• 4free.png

• 1

#3 Tautus

Tautus

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 243 Hozzászólás:

Elküldve: 08 február 2016 - 17:21

*Jackrow kép*

tumblr_ngqx8whAS01t372dyo1_500.gif

Valahogy ezt éreztem a tagról, miközben olvastam a szöveget a képen.

Szerkesztve Tautus által: 08 február 2016 - 17:22

• 0

#4 KekPafrany

KekPafrany

Free Fern

• Administrators
  • 2.187 Hozzászólás:
  • LocationHome sweet home <3

Elküldve: 08 február 2016 - 17:48

Hű, a végén még akár talán fizetett is volna... 

• 0

http://KekPafrany.deviantart.com

"We don’t like spicy food. Once we found red fang-shaped fruit among the cargo of a shipwreck. We ate it and regretted it loud and long!"

#5 Jackrow

Jackrow

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 226 Hozzászólás:

Elküldve: 08 február 2016 - 19:40

Valahogy ezt éreztem a tagról, miközben olvastam a szöveget a képen.

Kitartását továbbra is becsülöm, ellentétben a karakterének kivitelezésével, ami már inkább személyes vélemény.

Hű, a végén még akár talán fizetett is volna... 

Ja, a Ferrarit összetörő sofőr is fizetett azért a szép autóért manőverért Pesten, ami fénysebességgel terjedve látott napvilágot az interweben.

• 0

#6 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 08 február 2016 - 21:33

Persze, az emberke eléggé ingyenélőnek nézett ki, de amikor megláttam a négyszáz szavas elbeszélésedet, akkor mégiscsak az kapta a nagyobb arcpálmát a kettő közül.
  • 3

#7 Silver

Silver

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 171 Hozzászólás:

Elküldve: 09 február 2016 - 04:49

Britt protip "nem" helyett: ("I am sorry, but I have to refuse"...):

"Sure! That would be $200 for the commission, and $1200 for breaking my artistic integrity. Paypal info is in my profile" ;)

(az alap struktura itt is a problema win-win jelleguve alakitasa: tisztelt ugyfel fizet, v arrebb tolja a biciklit -az esemenyfa minden aga gyumolcsot hoz)

Szerkesztve Silver által: 09 február 2016 - 04:53

• 4

#8 Jackrow

Jackrow

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 226 Hozzászólás:

Elküldve: 09 február 2016 - 23:00

Britt protip "nem" helyett: ("I am sorry, but I have to refuse"...):

"Sure! That would be $200 for the commission, and $1200 for breaking my artistic integrity. Paypal info is in my profile" ;)

(az alap struktura itt is a problema win-win jelleguve alakitasa: tisztelt ugyfel fizet, v arrebb tolja a biciklit -az esemenyfa minden aga gyumolcsot hoz)

Azért még nem tartok ott, hogy Apple szerű nevetséges túlárazási politikát engedhessek meg magamnak, de kíváncsi vagyok az ötlet sikerességére, ezért majd a következő ilyen adandó alkalommal a kísérlet kedvéért kipróbálom, és majd értesítelek a fejleményekről. =)

• 0

#9 foxanthro

foxanthro

szárnyaslogisztikai főmunkatárs

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 869 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 09 február 2016 - 23:03

Azért még nem tartok ott, hogy Apple szerű nevetséges túlárazási politikát engedhessek meg magamnak, de kíváncsi vagyok az ötlet sikerességére, ezért majd a következő ilyen adandó alkalommal a kísérlet kedvéért kipróbálom, és majd értesítelek a fejleményekről. =)

Maximum háromszázhatvanezerért rajzolsz valami olyat, amitől elmegy az életkedved egy hétre. :D
  • 2
"Oly sokáig voltunk lenn,
Hogy nem is tudjuk, milyen fenn."

#10 Grion

Grion

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 809 Hozzászólás:
  • LocationSomewhere over the rainbow

Elküldve: 10 február 2016 - 17:19

ÓÓ...sajnos volt rá példa és van is. :( 

Este rakok képpel is történetet, most csak pár, ami miatt még az életkedvem is elvesztettem egy kicsit, meg csalódtam is a fandomban akkor: 

Évekkel ezelőtt ,egy külföldi tag (X), keresett meg, hogy neki kell egy kenguru suit, de ingyen, mert az anyukája rákos. 
Mikor nemet mondtam, elküldött a halál f/szára. Azóta se beszélünk, érthető okokból, de azóta már-már ED kategóriás a csávó. (Anno mikor volt feri face profilom, néha-néha felbukkant a neve, hogy jelentgették csoportokban, hogy így-úgy valami galibát okozott másnak is, vagy csak azzal, hogy random anyázott, lopta a rajzát, stb...).

Két éve karácsonykor egy német volt megrendelőm keresett meg (két suit is, neki is meg a párjának is, rajz is), hogy rajzoljak neki, akciósan, ha lehet ingyen, mert ő kedves volt velem és még ajándékot is kaptam karácsonyra, úgyhogy ne legyek önző. 
Akkor karácsonyra tényleg kaptam ajándékot, nem is egyet, de akkor még a "jó munkámért" illetve mert "boldoggá tettem őket" a suitokkal.
Életemben nem éreztem még így átb/szva magam...szóval, azóta is úgy vagyok vele, hogy csak úgy adjon bárki bármit, ha azt komolyan gondolja. Úgy, tiszta szívvel őszintén, nem hátsó szándékkal... 

Napi szinten szoktam finomabbnál finomabb magyar és külföldi leveleket is kapni, azokból fogok mazsolázni este, és csak így ide beteszem őket, hiszen azok nem ennyire elhúzódó, vagy sokkoló, vagy bántó történetek. 
Már van annyi agyam, hogy inkább nem is válaszolok az ilyesmire. 

Szintén külföldi leányzó érdeklődött, még a kezdetekkor egy suitra. Nem tudta, mit akar, csak suitot, és ha lehet, 50$ értékben...
Nemet montam. 
Pár napra rá kaptam egy levelet, hogy furbuyon vett egy random suitot, ami papírból van ugyan, de nem érti miért költenek erre, és ő elégedett. Még akkor is, ha nem túl szép, úgyhogy, érdeklődött, hogy további 50$ ért feljavítanám-e?
(Akkor 300$ volt egy suit nálam, csak jelzem) És nem. A javításra is nemet mondtam... 
____

Csatolmányba betettem az egyik legutóbbit amin kicsit kiakadtam.

Aki nem értené: 
Mondjál árat
az ilyen, nehéz.
Fursuitra. Oké...oszt milyen suitra?? Kutya? Macska? Nyúl?? Szárnyas zsidó sergál? MIRE?! 
Mikor illedelmesen rákérdeztem, hogy ugyan, mire, annyit mondott, hogy FURSUIT... oké, rápihentem egy napot, újra írtam, hogy nem így működik, kategorizáld légyszives,hogy tudjak segíteni.
És, nem lett eredménye az egésznek. Kb falba ütődtem újra meg újra és így..ggh.

Csatolt előnézeti képek:

• qoute.jpg

Szerkesztve Grion által: 10 február 2016 - 17:41

• 1

#11 Miststalker

Miststalker

Maximális Teljesítmény

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 237 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 10 február 2016 - 18:52

Aki nem értené: 
Mondjál árat
az ilyen, nehéz.
Fursuitra. Oké...oszt milyen suitra?? Kutya? Macska? Nyúl?? Szárnyas zsidó sergál? MIRE?! 
Mikor illedelmesen rákérdeztem, hogy ugyan, mire, annyit mondott, hogy FURSUIT... oké, rápihentem egy napot, újra írtam, hogy nem így működik, kategorizáld légyszives,hogy tudjak segíteni.
És, nem lett eredménye az egésznek. Kb falba ütődtem újra meg újra és így..ggh.

Én tuti egy szép bibliaidézettel gazdagítottam volna a delikvenst :3

• 0

panic

#12 Jackrow

Jackrow

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 226 Hozzászólás:

Elküldve: 10 február 2016 - 21:15

Őhm... nekem csak 1 kép van ott, és az egy I need a quote.

Én tuti egy szép bibliaidézettel gazdagítottam volna a delikvenst :3

Kitartó artist lett volna belőled, ha addig még van erőd megfogalmazni a sokadik genpuló customer-artist harapófogós infószerő párbeszéd után. :,>

• 0

#13 KekPafrany

KekPafrany

Free Fern

• Administrators
  • 2.187 Hozzászólás:

Elküldve: 10 február 2016 - 22:26

Kitartó artist lett volna belőled, ha addig még van erőd megfogalmazni a sokadik genpuló customer-artist harapófogós infószerő párbeszéd után. :,>

Az idézeteket újra lehet hasznosítani ;)

• 1

"We don’t like spicy food. Once we found red fang-shaped fruit among the cargo of a shipwreck. We ate it and regretted it loud and long!"

#14 Grion

Grion

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 809 Hozzászólás:
  • LocationSomewhere over the rainbow

Elküldve: 11 február 2016 - 00:45

Őhm... nekem csak 1 kép van ott, és az egy I need a quote.

Nem tudom miből következtettél arra, hogy ott több képnek kellene lennie. A többi több éves story (lassan van amelyik 10). 
Kifejtettem, hogy az "áj níd a kvót" így, ilyen formában, miért arcpálma. (Tudom, van akinél ez ilyen egyszerűen működik, biztos én vagyok túl bonyolult)

Az az áj níd a kvót, az egy e-mail. 
Ennyi. Se több se kevesebb. Így, ilyen formában érdeklődtek suitra. 
Amikor rákérdeztem, hogy ugyan, mit szeretnél se jutottunk előrébb, mert ugyan ilyen hosszadalmas (egy szavas) választ kaptam. 

Szerkesztve Grion által: 11 február 2016 - 00:46

• 0

#15 Jackrow

Jackrow

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 226 Hozzászólás:

Elküldve: 11 február 2016 - 11:36

Nem tudom miből következtettél arra, hogy ott több képnek kellene lennie. A többi több éves story (lassan van amelyik 10). 

"Aki nem értené" részéből véltem egy hézagot: Gondoltam ott lett volna több backlognak szánt screenshot is, csak valamiért nem csatolódott hozzá több. Ezutóbbiban megkpatam a választ, köszönöm szépen.

• 1

#16 KekPafrany

KekPafrany

Free Fern

• Administrators
  • 2.187 Hozzászólás:

Elküldve: 19 február 2016 - 16:52

Szerintem mindannyiunk kedvenc mondata:

"Nem így képzeltem el" / "Nem ilyenre gondoltam"

• 0

#17 Jackrow

Jackrow

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 226 Hozzászólás:

Elküldve: 20 február 2016 - 11:53

Szerintem mindannyiunk kedvenc mondata:

"Nem így képzeltem el" / "Nem ilyenre gondoltam"

Megvolt, és akartam is írni róla még korábban, csak mindig más jött közbe, most viszont erre sort kerítek.

Túl sok bizonyító erejű screenshotot, logot nem tudok mellé szolgáltatni, csak az élmény maradt meg róla.

Az illető zárkózott természetű, nem nagyon enged maga mellé senkit még virtuálisan is aligha, ami elsőre furcsának tűnt. Leadta a rendelést, de amilyen kritériumokat leszögezett, az már eleve nem tetszett:

• Fogalma nem volt mit akar
  • Merre, hogyan nézzen
  • Legyenek láthatóak a genitáliái
  • Nézzen ki jól.

Fejem fogom, már ekkor nem tetszett. Biztos csak ideges voltam, szóval adtam időt lehülni a dolognak, mivel ráért, de ahogy ki kellett szednem az információkat belőle, az felejthetetlen volt. Egy kabaré műsorból ismerős jelenetre volt hasonló:

-Kérek egy jegyet.

-Hova?

-Há' ide a markomba
-Merre szeretne menni?

-Há' haza
-Az merre van?
-Az alvégbe'

Körülbelül ilyen szinten kellett belőle kicsikarnom.

Mikor megvolt végre a koncepció nagyjából mit akar, felskicceltlem, elküldtem jóváhagyásra, véleményeztetésre, hogy így megfelel-e, de itt is mire számítottam, tudhattam volna hogy nem, mivel a golyói nem a megfelelő helyen lógnak. Hűha... Rendben, skiccről van szó, ezt lehet toldozgatni, foltozgatni romlás nélkül, eleve erre van pláne digitálisan ahol nem kell féljek a maszatolástól. Elküldtem úgy is, amúgyse jó.

Javallat a jövőben: Kérd meg, hogy redline-ozza be neked legyen oly kedves a helyzetet, ahová szerinte jónak gondolja a kért objektumot. Ezt néhány visszatérő megrendelőm csinálja, és nagyon nagy segítség. Hát elfelejtettem annakidején.

Szerkesztve Jackrow által: 20 február 2016 - 11:56

• 4

#18 Mbuteo

Mbuteo

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 404 Hozzászólás:
  • LocationPest megye

Elküldve: 03 november 2016 - 14:36

Hát nem éppen pokoli, de azért megér egy misét ez a rövid kérdezz-felelek:

micole66 said the following:
can you draw for me a girl with fox tail, tiger paws and floppy dog ears?

Mbuteo said the following:
Hello to you too.

micole66 said the following:
you can? yes or no?

:D

• 1

#19 KekPafrany

KekPafrany

Free Fern

• Administrators
  • 2.187 Hozzászólás:

Elküldve: 03 november 2016 - 14:48

:3 és mit mondtál végül neki? 

Pont ma volt egy hasonló párbeszéd a Clients from hell-en:

Client: I need this yesterday.
Me: Perfect! I was free yesterday! 
Client: So you’ll do it?
Me: Today I’m busy.

• 2

#20 Mbuteo

Mbuteo

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 404 Hozzászólás:
  • LocationPest megye

Elküldve: 03 november 2016 - 15:41

Hát nem terveztem hosszabbra ezt a rendkívül udvarias beszélgetést, még a végén sikerülne megtanítani köszönni is :D

Szerkesztve Mbuteo által: 03 november 2016 - 15:42

• 1

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó