Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Looking for Group

• Please log in to reply
20 válasz erre a témára

#1 WhiteRoo

WhiteRoo

President of RAT

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 504 Hozzászólás:

Elküldve: 08 február 2016 - 13:07

Érdeklődőket keresek rendszeres RPG-re Budapesten.

KB heti egy alkalomra gondoltam megbeszélés szerint. Én személy szerint mesélek, vagy játszok is.

Játékok, amiket vállalok:

Pathfinder

Trough the Breach

Hc Svnt Dracones

Mouse Guard

DnD 5

World Tree

Saját világ, megbeszélés szerint.

• 0

#2 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 659 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 08 február 2016 - 16:29

:blink:

White, ez most magánakció amibe nem szeretnéd, hogy beszálljak, vagy fejest ugrunk a medencébe, amibe nem ellenőriztük, hogy van e víz?

Egyenlőre játékosként érdeklődnék.

És minden továbbit privátban beszélnék meg veled, ha lehet még ma.

• 0

giphy.gif

Players may blunder through dialog with shocking ineptitude, forget the name of the country they are in, or get confused about which side they are on, but once it comes time to roll for initiative they all turn into Sun Tzu.

#3 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 659 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 10 február 2016 - 08:02

No a jelentkezést lehet rövid időn belül vissza kell majd vonnom. Mint azt beszéltük, a munkahelyemen némi struktúrális változások történtek. Egész konkrétan rájöttek, hogy a csoportomban mégsincs szükség németesre, hiába van a szerződésben hogy kéne. Az új csoportom viszont most kezd, és esélyes, hogy kiküldenek németországba egy időre a tudásátvételhez.

• 0

giphy.gif

Players may blunder through dialog with shocking ineptitude, forget the name of the country they are in, or get confused about which side they are on, but once it comes time to roll for initiative they all turn into Sun Tzu.

#4 KekPafrany

KekPafrany

Free Fern

• Administrators
  • 2.187 Hozzászólás:
  • LocationHome sweet home <3

Elküldve: 10 február 2016 - 08:13

Mikortól? Mennyi időre? Mikor dől el, hogy küldenek-e, vagy megoldják házon belül?

• 0

http://KekPafrany.deviantart.com

"We don’t like spicy food. Once we found red fang-shaped fruit among the cargo of a shipwreck. We ate it and regretted it loud and long!"

#5 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 659 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 10 február 2016 - 11:08

Feltehetőleg Márciustól küldenének, nyolcadika merült fel, de ez sincs kőbe vésve, és semmi más konkrétum nincs meg. Az viszont borítékolható, hogy küldenek, mert lényegében az én munkámra nincs szükség, ha házon belül megoldanák.

Végül is RPG esetében ez jobbkor nem is jöhetett volna, mivel még egy ideig mesélnem nincs mit, és nem is tudtam haladni semmi kidolgozásával amúgy sem. Játékosként meg szvsz kibírjátok nélkülem pár hónapig.

• 0

giphy.gif

#6 razfen

razfen

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 81 Hozzászólás:
  • LocationPöst

Elküldve: 12 február 2016 - 21:43

Bedobom a nevemet.

Pathfinder-re, bármi WoDra, DnD-re (3.5e vagy legszivesebben most ADnD 2e), MAGUS-ra szivesen mennék játékosként.

Egyetlen kitételem hogy én nem vagyok hajlandó furry karaktert csinálni, és ha egyedül leszek nem szőrös karakter, akkor tárgytalan.Tapasztalatom szerint a furry karakterekből csak baj van egy RPGben.

• 0

#7 KekPafrany

KekPafrany

Free Fern

• Administrators
  • 2.187 Hozzászólás:

Elküldve: 12 február 2016 - 21:50

Miert amugy? Marmint mik a rossz tapasztalataid a temaban?
  • 0

"We don’t like spicy food. Once we found red fang-shaped fruit among the cargo of a shipwreck. We ate it and regretted it loud and long!"

#8 razfen

razfen

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 81 Hozzászólás:
  • LocationPöst

Elküldve: 12 február 2016 - 23:17

Miert amugy? Marmint mik a rossz tapasztalataid a temaban?

Röviden: Mary Sue.

Hosszabban, ez offtopic, csak vélemény:

Spoiler

• 0

#9 KekPafrany

KekPafrany

Free Fern

• Administrators
  • 2.187 Hozzászólás:

Elküldve: 13 február 2016 - 12:38

Nálunk ez a furszonás dolog nem volt. De ha Pathfinder, akkor a csapat rá van cuppanva a furry fajokra: ratfolk, catfolk, kitsune, hengeyokai.
Évekig toltul a World Tree RPG-t, ahol csak furry fajok vannak. A megkezdett DnD5-höz pedig Cerb megengedte, hogy az egyik homebrew siteon talált furry fajokkal játszunk, de előtte mindet átnézte, hogy nincsenek-e túltolva szteroiddal. :D

Viszont ha jól vettem ki, Whiteék a Breachet választották végül a listából, ahol csak az ember a játszható faj.

• 0

#10 WhiteRoo

WhiteRoo

President of RAT

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 504 Hozzászólás:

Elküldve: 13 február 2016 - 13:19

Asazel és Rey jelentkezett eddig, bár ide nem írták be.

Ha van kedved/időd, akkor kedden 6-tól lesz első megbeszélés. Ha ráérsz, PM-ben elküldöm, hogy hol.

Ahogy Páfri mondta, Trough the Breach van egyenlőre kiszemelve. de ez még változhat.

• 0

#11 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 659 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 15 február 2016 - 13:46

Pathfinder Advanced Races-ből a fajok egyik fele furry, a másik fele az embernek az planáris létsíkokra húzott elfajzásai. Az alapkönyv pedig a szokásos Tolkieni alappal jön. (ember, törpe, gnóm, elf, zwölf, anyámat megerőszakolta a kiálló agyarú penészesbőrű szóval instant nagyontragikusháttérsztori-faj.)

Ha még rádásul érdeklődésed alapján ebbe a szubkultúrába kerültél, akkor hülye volnál mezei hegyesfülűt, vagy növésben visszamaradott skótokat játszani. A Mary-sue -ság és a vérpistikék a játékos mentalitásából adódnak, nem az állatszerű fajokból.

(Az már külön hab a tortán, hogy nem egy furry faj alapstatjai és képsességei magasan ütik az alap fajokét, a francért játszanék embert a kis választható +2 jével, mikor a pl ha harcos kasztot akarok, a gnolloknak erőre és constitutionra is van bónusza, plusz natural armor és lát a sötétben. )

• 1

giphy.gif

#12 Miststalker

Miststalker

Maximális Teljesítmény

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 233 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 15 február 2016 - 17:35

A Mary-sue -ság és a vérpistikék a játékos mentalitásából adódnak, nem az állatszerű fajokból.

^

A 23 éves kibermérnök ex-bérgyilkos nem azért Sue mert szőre van, hanem mert egy hibás alapokon nyugvó self-insert. Ez utóbbi a probléma. Ne hozd önmagadat karakterként. Közérdekű közleményünket hallották.

• 1

panic

#13 WhiteRoo

WhiteRoo

President of RAT

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 504 Hozzászólás:

Elküldve: 15 február 2016 - 22:52

Más közérdekű információ, hogy aki keres holnap, az este hatig csak mobilon ér el.

• 0

#14 Niohoggr

Niohoggr

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 70 Hozzászólás:

Elküldve: 15 február 2016 - 23:41

Kérdés, érdekelne valakit egy rendszer tesztelése? Még erősen alfa állapotú és - bizonyos szempontból - hiányos azonban kíváncsiságból tesztelni szeretném.

Vállalkozók?  

• 0

#15 WhiteRoo

WhiteRoo

President of RAT

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 504 Hozzászólás:

Elküldve: 16 február 2016 - 07:58

Akkor ma este hattól!
Előbb ne gyertek, mert én is csak akkorra tervezek biztosan itt lenni.

• 0

#16 Niohoggr

Niohoggr

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 70 Hozzászólás:

Elküldve: 18 február 2016 - 19:32

Kérdés, érdekelne valakit egy rendszer tesztelése? Még erősen alfa állapotú és - bizonyos szempontból - hiányos azonban kíváncsiságból tesztelni szeretném.

Vállalkozók?  

OK, ez kicsit így nagyon semmit mondó, elismerem. Szóval a Verge rendszerének egy részét szeretném "cold eyes" tesztnek alávetni. Először is karaktert kreálnánk és egy rövid, viszonylag egyszerű modul lenne mesélve általam.

Magáról a Verge-ről annyit érdemes tudni, hogy valahol a legmélyén egy UTK lapul, erősen módosítva úgy, hogy jobban megfeleljen. A rendszer természetét tekintve, "hardcore" rpg (a túzharcok gyorsak, kegyetlenek és valamelyest "rule heavy" a rendszer maga is), a setting pedig sci-fi/fantasy/horror (érstd: high tech [űrhajók, kütyük stb,], / pszionika, mágia/irgalmatlan borzalmak a csillagok között). 

Előre kell tervezni időpontot, amennyiben van vállalkozó, addig fel kell készülnöm, elvégre évek óta nem volt cold eyes review. 

Ha akad vállalkozó kedvű jelentkező, akkor hajrá, legalább 3 kellene.

• 0

#17 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 659 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 18 február 2016 - 20:07

Az ilyen tesztelésekkel én már befürödtem párszor, szóval kihagynám, viszont egy kérdésem volna.

Mi az az UTK?

• 0

giphy.gif

#18 Niohoggr

Niohoggr

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 70 Hozzászólás:

Elküldve: 18 február 2016 - 20:23

Az ilyen tesztelésekkel én már befürödtem párszor, szóval kihagynám, viszont egy kérdésem volna.

Mi az az UTK?

MAGUS Új Törvény Könyv. A D20 utáni rendszerük, ami meglehetősen jóra sikerült.

• 0

#19 KekPafrany

KekPafrany

Free Fern

• Administrators
  • 2.187 Hozzászólás:

Elküldve: 19 február 2016 - 00:41

A M* ÚTK-ban visszatértek az alaprendszerhez, csak módosítottak picit a statokon, jelentős változás nem tűnt fel. De őszintén csak egyszer játszottam vele, utána többet nem kotortuk elő.

• 0

#20 Niohoggr

Niohoggr

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 70 Hozzászólás:

Elküldve: 19 február 2016 - 07:54

A M* ÚTK-ban visszatértek az alaprendszerhez, csak módosítottak picit a statokon, jelentős változás nem tűnt fel. De őszintén csak egyszer játszottam vele, utána többet nem kotortuk elő.

Picit? Eltoroltek a kockadobas alapú statokat, a statikus szintenkenti novekmenyeket, behoztak a háttereket... Hogy csak a legszembetunobb változtatásokat említsem. Az már igen távol áll az ETK-tol. (A d20-a at nem tartom MAGUSnak, az Új Tekercsek meg érdekes lett, de túl kuszanak tűnt akkoriban.)

Szerkesztve Niohoggr által: 19 február 2016 - 07:54

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó