Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Fursuit project vol 4

fursuit mozgó száj fursuit készítés

• Please log in to reply
36 válasz erre a témára

#21 zuzu

zuzu

KangarooWolf

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.218 Hozzászólás:
  • LocationItt is ott is :)

Elküldve: 10 január 2016 - 22:35

Lassan halad a Felix Stripes fej.

Sajnos az elmúlt időben kevés idő jutott a fej készítésre, így most csak néhány teszt képet tudok mutatni.

Először volt az ötlet, hogy legyen kicsit kerekebb szeme:

2016-01-10-Felix_Stripes_eyes-test-1.jpg

Azután kipróbáltunk több fajta összeállítást. Mi lenne, ha fekete kerete lenne a szemének:

2016-01-10-Felix_Stripes_eyes-test-3.jpg

Elvetettük ezt a formát, és színösszeállítást.

Azután jött az ötlet, hogy alapvetően a szivacsnak már eleve meglévő formája nem rossz, mi lenne, ha arra hasonlítana a szem forma:

2016-01-10-Felix_Stripes_eyes-test-4.jpg

Egyelőre ez tűnik a legjobb formának. Még nincs valójában kész, mert nincs meg a "hátlap"-ként szolgáló festett (hálós) anyag, de nagyjából látszik a külső forma:

2016-01-10-Felix_Stripes_eyes-test-6.jpg

Lehet, hogy ez lesz a végleges forma. Még meglátjuk :)

Szerkesztve zuzu által: 10 január 2016 - 22:36

• 0
Az élet egy nagy játék... és eszméletlen jó a grafikája :)

#22 zuzu

zuzu

KangarooWolf

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.218 Hozzászólás:

Elküldve: 12 január 2016 - 22:34

Szemek szemek, azok a macska (jelenleg üres) szemek :)

Csupán egy apróságra volt idő.

A szemek formája már úgy tűnik jó lesz, így kapott szép "goblein hálót" a szemére, hogy ki látni ugyan lehessen, de be ne.

A szem festése még JazzBadgerre vár :)

2016-01-12-Felix_Stripes_eyes-1.jpg

2016-01-12-Felix_Stripes_eyes-2.jpg

2016-01-12-Felix_Stripes_eyes-3.jpg

"Kicsit" még derp szegénykém, de ezen is alakítunk még :)

• 0

#23 zuzu

zuzu

KangarooWolf

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.218 Hozzászólás:

Elküldve: 24 január 2016 - 20:59

Lassan halad Felix Stripes...
Ma sikerült időt szakítanom, és betapeltem Stripes fejét :)

2016-01-24-Felix_Stripes_head-taped-2.jpg

Így sokkal jobban kijönnek a kontúrok, amiket szerettem volna láttatni.

2016-01-24-Felix_Stripes_head-taped-4.jpg

Bár így most jobban hasonlít egy kölyök oroszlánra, vagy egy párducra.
Ha megkapja a csíkokat, meg a bajszot, és lesz rendesen festett szeme, sokkal jobban tigrises pofija lesz :)

2016-01-24-Felix_Stripes_head-taped-7.jpg

Végeredményben a szemének az alakja viszont szép lett :) JazzBadger tervezte, és tényleg szép alakú szeme lesz :)

Szerkesztve zuzu által: 24 január 2016 - 21:00

• 1

#24 zuzu

zuzu

KangarooWolf

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.218 Hozzászólás:

Elküldve: 07 február 2016 - 21:47

Nos volt ismét egy kis időnk JazzBadgerrel, és haladt egy picit a fursuit project :)

Jazz megrajzolta Felix Stripes csíkjait. (Ettől lesz Stripes-os a Felix :) )

A lényeg, hogy ez még csak koncepció, és ideiglenes csíkozás:
2016-02-07-Felix_Stripes_head-1.jpg

Ettől kicsit a képen úgy néz ki, mint egy angol úr... (Lehet, hogy csak nekem tűnik így?)
Több kép a csíkokról:
2016-02-07-Felix_Stripes_head-2.jpg
2016-02-07-Felix_Stripes_head-3.jpg
2016-02-07-Felix_Stripes_head-4.jpg
2016-02-07-Felix_Stripes_head-7.jpg

Ezek után az egész mintázatot gondosan eltettük későbbi felhasználásra, és további koncepciók kidolgozására.
Hogy haladjunk is a fogakkal, elindult a fursuit fej belsőjének (pofa belső) kidolgozása.
Ahhoz, hogy a kellő illúzió kialakuljon, belül a pofa részt fekete műbőrrel béleltük ki. Erre fog rájönni majd a fog ágy (vagy fogíny, kinek hogy tetszik...), abba bele pedig a fogak. A fekete műbőrtől pedig tényleg olyan lesz, mintha egy tigris pofijába néznénk bele.

További előnye, hogy a ki-be lélegzett pára (víz) nem marad bent a suit fejben (a szivacs nem szívja fel), hanem a műbőr egyfajta bélésként tényleg kivezeti a szájon (fursuit szájon) keresztül.

2016-02-07-Felix_Stripes_head-9.jpg

Egyelőre eddig jutottunk most. A következő lépések között talán a szem megrajzolása lesz a következő. :)

Szerkesztve zuzu által: 07 február 2016 - 21:50

• 0

#25 zuzu

zuzu

KangarooWolf

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.218 Hozzászólás:

Elküldve: 15 március 2016 - 13:45

Nagyon kevés szabadidőnk volt az elmúlt időszakban, de szépen lassan kezd formát ölteni Felix Stripes fogsora.

Az egész úgy kezdődött, hogy kitaláltunk egy új módszert a fogak elkészítéséhez. Alapvetően JazzBadger azt szerette volna, ha a fogak legalább olyan erősek a fursuitban, mint akár egy emberi köröm, mert sajnos tavaly több kisebb baleset is érte a JazzBadger fursuit fogait.
Szerencsére semmi helyrehozhatatlan nem történt, csak volt egy-két olyan eset, amikor szegény JazzBadger fursuit fogai letörtek, kiestek egy-egy szerencsétlen kézbevétel során. (Utána szépen megerősítve visszakerültek Jazz pofijába :) )

A lényeg, hogy pont az ilyen baleseteket szeretnénk elkerülni, mert Felix fejét strapabíróbbra szeretnénk. Így Fimo helyett a fogakat valamilyen alternatív anyagból gondoltuk készíteni.

A választás a "műköröm"-re esett :) Első hallásra furcsának tűnhet, de valójában egyfajta műgyantáról van szó, amiből a műkörmöket építik. Ugyanez az anyag alkalmas fursuit fogsor készítésére is.

A kínai boltban egész jó minőségű műköröm "porcelán port", meg műköröm "Liquid"-et lehet vásárolni, viszonylag nem túl drágán. (A linkelt oldalak csak az illusztrációt szolgálják) Ehhez még kellett egy "műköröm ecset" is, hogy azzal lehessen a felületre felvinni a cuccot.

A lényeg, hogy a fogsort először elkészítettük szokványos gyurmából, majd körbe öntöttük gipsszel, majd a gipsz száradása után a gyurmát kipucoltuk belőle.
Így született egy fogsor negatív minta:

2016-03-15-Felix_Stripes_teeth-01.jpg
2016-03-15-Felix_Stripes_teeth-02.jpg
2016-03-15-Felix_Stripes_teeth-03.jpg

Ezután jött a következő lépés, hogy a gipsz mintába bele kellett tömködni a műköröm alapanyagot. Valójában a műköröm ecsetet bele kell mártani a liquid-be, majd úgy nedvesen bele a műköröm por-ba. Ezzel képződik egy kicsi formálható, tapadós gömböc.
Ezt a gömböcöt kell beletuszkolni a gipsz mintába úgy, hogy ennek a gömböcnek a száradási ideje ~1-2 perc. (Gyorsan kell sok kicsi műköröm gömböcöt belenyomkodni a mintába, amíg a minta meg nem telik).

Végeredményként megtelik a gipsz negatív minta a kemény műköröm műgyantával:
2016-03-15-Felix_Stripes_teeth-04.jpg

Ezután a gipszet csak szét kell törni, és megmarad a nyers fogsor.
2016-03-15-Felix_Stripes_teeth-13.jpg

Ezt természetesen az alsó és felső állkapocsnál is meg kell ismételni.

Ha megvan mind a két fogsor, azt már reszelővel, pici csiszoló géppel, csiszoló papírral, stb szépen ki lehet egyengetni, és elkészül a fogsor :)
Egyébként itt jegyzem meg, hogy minden tiszteletem a műköröm építőknek. Ennyit körmöt (fogat) reszelni... Nem egyszerű :)

A lényeg, hogy végeredményben a fogak kemények, strapabíróak, de mégsem ridegek lettek. Tökéletes keménységű egy fursuit fogsorhoz.

2016-03-15-Felix_Stripes_teeth-10.jpg
2016-03-15-Felix_Stripes_teeth-12.jpg
2016-03-15-Felix_Stripes_teeth-08.jpg

A fogak egész jól illeszkednek Felix pofijába, továbbra is szépen mozgatható a fursuit fej állkapcsa. :)

Egyelőre eddig jutottunk.

• 2

#26 Ralesk

Ralesk

vulgáris hatalommal visszaélő szociáldarwinista

• Administrators
  • 1.516 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 15 március 2016 - 17:03

Wow :D Nagyon jók vagytok, ügyes ötlet!
  • 1

#27 zuzu

zuzu

KangarooWolf

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.218 Hozzászólás:

Elküldve: 20 március 2016 - 23:36

Kis lépés Felix Stripes-nak, nagy lépés nekem :)

A lényeg, hogy végre volt egy kis idő foglalkozni a Felis suit fejjel is :)

Elkészítettük a nózit. Ezt a szokásos módon FIMO-ból (süthető gyurmából) készítettük. A nagy eltérés az eddig általam készített FIMO nóziktól, hogy egy tigrisnek rózsaszínű nózija van, aminek az alapja meg fekete.

Erre lehetett volna azt a megoldást választani, hogy majd megfestem rózsaszínre a fekete alapot, de más úton indultunk el :)

Vettem rózsaszínű FIMO gyurmát. (Mint kiderült előbb kell a rózsaszínnel dolgozni, utána a feketével (és nem fordítva) mert különben a kezeden ott marad a fekete ragacs, amit belekensz a rózsaszín gyurmába... Többször kellett újrakezdeni a dolgot mire rájöttem...

A lényeg, hogy többszöri próbálgatásra, és a sokadik forma újra gondolás után, végül elkészült Felix Stripes nózija :)

2016-03-20-felix-stripes-nose-01.jpg

A következő lépés volt, hogy felix fejére is fel legyen ragasztva:

2016-03-20-felix-stripes-nose-02.jpg

Majd így, hogy végre minden összeállt, újra tapeltük a fejet:

2016-03-20-felix-stripes-head--taped-01.jpg

Meg is rajzoltuk a véglegesnek szánt csíkokat.

Tusom, hogy korábban volt már csík rajzolva, de azt akkor csak azért csináltuk, hogy nagyjából lássuk milyen is lehet majd a fej.

(Csak ideiglenes minta volt.)

Azóta a fej maga is sokat változott, meg lett orr, és fogak is. Így most véglegesnek tekinthető a csíkozás.

Ezek a csíkok lesznek fekete szőrből kivágva, és a fehér alapba belevarrva.

Sok csík = sok varrás.... :)

2016-03-20-felix-stripes-head--taped-03.jpg

2016-03-20-felix-stripes-head--taped-04.jpg

2016-03-20-felix-stripes-head--taped-05.jpg

2016-03-20-felix-stripes-head--taped-06.jpg

Nos egyelőre itt tartunk. A hét folyamán lassan lassan elindul majd a varrás... :)

• 2

#28 zuzu

zuzu

KangarooWolf

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.218 Hozzászólás:

Elküldve: 17 április 2016 - 15:21

Legutoljára akkor adtam hírt Stripes-ról amikor még nem volt kész a szőr.

Nos ezt most pótolom. Az elmúlt hónapban nagyon sokat haladt a dolog.

A szabás minta ugye a tapelés következtében kialakult. A ragasztó szallag mintáát a tervezett varrások mentén levágtam, és a szőr szabásmintájaként használtam fel.

IMG_2793.JPG

Először a fehér alap készült el, majd ebbe, mint egy egy folt került belevarrásra a fekete. Így alakultak ki Felix csíkjai.

IMG_3105.JPG

Időközben sok sok csík került fel a pofijára. Mindegyik az előre megrajzolt minta alapján.

Jazz közben megtervezte, és megfestette Stripes szemeit.

image (68).jpeg

Ezek Akrill festékkel készültek, és nagyon nagyon aranyosak lettek :)

Eközben szépen lassan haladt a szőr varrása.

IMG_3101.JPG

Minden munkafázisban figyeltünk arra, hogy a fej továbbra is kényelmesen hordható maradjon, és továbbra is megfelelően működjön a mozgó száj.

image (71).jpeg

• 0

#29 zuzu

zuzu

KangarooWolf

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.218 Hozzászólás:

Elküldve: 17 április 2016 - 15:28

Ahogy elkészült a teljes szőrözés (minden egyes fekete csík felvarrásra került), az egész fejre való szőrt is összeillesztettem, és felvarrtam.

A fogakat is beragasztottam, és nyelvet is készítettem neki.

Majd következtek a szemek.

A korábbi sablonba beillesztettem a Jazz által festett szemeket, és beragasztottam a szivacs fejbe.

image (87).jpeg

Így már egyre jobban hasonlít egy fursuit fejre :)

Cuki cica lett.

Végeredményként a szemek köré készítettem vékony fekete keretet, és azt is beragasztottam.

Így Felix Stripes megszületett.

Íme egy video, ez ma készült el:

Már csak a nyakán vannak apróbb feladatok. Kell a nyakán szőrt még a fejhez varrni, és akkor mondható késznek a fej.

Ezek után jönnek a mancsok, a test suit, és a lábak... Még sokminden van hátra, de haladunk :)

Szerkesztve zuzu által: 17 április 2016 - 15:29

• 3

#30 zuzu

zuzu

KangarooWolf

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.218 Hozzászólás:

Elküldve: 19 május 2016 - 19:26

Meglehetősen régen sikerült utoljára a progresst megosztanom, hát itt az ideje :)

A legutolsó emlékeim szerint az volt, amikor elkészült a fej... Nos azóta már több minden is készült :)

Elkezdtem megcsinálni a lábakat. Ez azért volt külön izgalmas, mert JazzBadgerrel mindketten szeretnénk viselni a Felix Stripes suitot, de meglehetősen különböző a láb méretünk.

Így megoldás az lett, hogy nem egy pár, hanem két pár tappancsot csináltunk. Egyet Jazz méretében, egyet az enyémben.

A Zuzu és Jazz suitokhoz hasonlóan indult a Felix láb kialakítása is. Csináltunk papítból sablont, és arra rárajzoltuk a cipő lenyomatát. Amit a cipő nem takart ki, átrajzoltuk szivacsra, majd kivágtuk.

Ezt egész pontosan 4x kellett megcsinálni... Uhhh

A kivágott szivacsokat a megfelelő cipőkhöz ragasztottuk forró ragasztóval, valahogy így:

2016-05-19-Felix_Stripes_feet-01.jpg

Majd elindult a cipő beburkolása is:

2016-05-19-Felix_Stripes_feet_02.jpg

Sok sok faragás, és próbálgatás után megtaláltuk a megfelelő formát, és végül egy magas szárú "szivacs csizma" lett az eredmény, amelyben belül ott van a kényelmes cipő.

Mindebből négy darab készült (2 pár):

2016-05-19-Felix_Stripes_feet-03.jpg

Annak, hogy miért lett magas szárú, az az oka, hogy a digitigrade láb illúziója teljesebb legyen.

Így nem csak hátul lesz olyan, mintha macska láb lenne, hanem elöl is segít a digiláb kinézeten :)

A lényeg, hogy rengeteg szőr szabás, és varrás következett.

Mivel nem minden láb lett pontosan ugyanolyan, és ugyanakkora (nagyjából igen, de szabásminta szempontjából nem), az összes lábat külön-külön be kellett tape-lni

2016-05-19-Felix_Stripes_feet-04.jpg

Majd az így kialakult szabásminta alapján ki kellett vágni a szőrt, és megvarrni.

Ezen a képen kettő már kész :)

2016-05-19-Felix_Stripes_feet-05.jpg

• 1

#31 zuzu

zuzu

KangarooWolf

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.218 Hozzászólás:

Elküldve: 19 május 2016 - 19:35

Folytatva a történetet, elkezdtük a testet is megcsinálni.

Ehhez Jazz felvette a digitigrade faragott szivacsokkal ellátott leggings-et, majd jól körbe tape-ltem :)

Úgy nézett ki mint a karácsonnyi ajándék csomagolva :) Nyamm....

A lényeg, hogy a ragasztó szalag Jazz-ről való lehámozása után kialakult a láb szabásmintája, amelyet már csak a megfelelő helyeken fel kellett darabolni, és megjelölni:

2016-05-19-Felix_Stripes_legs-01.jpg

A szabás minta alapján kivágtam a szőrt, és elkezdtem összeilleszteni a darabokat.

2016-05-19-Felix_Stripes_legs-02.jpg

A darabokat kézzel varrva illesztettem össze :)

2016-05-19-Felix_Stripes_legs-03.jpg

Ez eddig úgy nézett ki, mint egy szárak nélküli gatya.

Többszöri méret próbálgatás után sikerült a helyes méretet megtalálnunk, és folytatódott a "nadrág szárak" hozzáillesztésével.

2016-05-19-Felix_Stripes_legs-04.jpg

Így néz ki akkor, ha a digitigrade lábhoz szükséges faragott szivacs is a szőr alatt van viselve:

2016-05-19-Felix_Stripes_legs-05.jpg

2016-05-19-Felix_Stripes_legs-06.jpg

Sajnos a következő fázisról nem sok kép készült, de talán látható lesz a progress :)

A lábaktól haladva folytattuk a szőrözést felfelé.

A felső rész mintájául egy egyszerű L-es méretű póló szolgált. Jazz-re is és rám is kellően jól passzolt a póló így ez lett a szabás mintaalapja.

A test felső részéről nem tape-lési technikával készült a minta, hanem egyszerűen egy sima L-es pólót rajzoltam körbe a szőrön, és az lett megfelelően összeillesztve.

Valahogy így:

2016-05-19-Felix_Stripes_body-01.jpg

Gőz erővel haladunk tovább... Remélem el fog készülni augusztusra :)

• 1

#32 zuzu

zuzu

KangarooWolf

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.218 Hozzászólás:

Elküldve: 19 május 2016 - 19:38

Update.

Nem bírtam ki, és készült néhány fotó Felix Stripes-ról különböző nézetekben:

2016-05-19-Felix_Stripes_body-head-01.jpg

2016-05-19-Felix_Stripes_body-head-02.jpg

2016-05-19-Felix_Stripes_body-head-03.jpg

A képeken látszik, hogy a nyaka még nem az igazi. Eláll a nyaknál lévő műszőr. Ezen még dolgozni fogok :)

• 3

#33 zuzu

zuzu

KangarooWolf

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.218 Hozzászólás:

Elküldve: 20 július 2016 - 14:56

Nagy ugrás az időben előre....

Elkészült a macsek :)

Komolyan nem gondoltam, hogy egyszer vége lesz az ~52 csík felvarrásának valaha...
A karokon és lábakon összesen több mint 52 csík lett végül, amely mindegyike kézzel lett fekete szőrméből "Patchwork" jelleggel bevarrva a suitba. Uhhhhhh :) Megérte :)

image (7).jpeg Felix Stripes let me take a selfie :)

image (11).jpeg

Elkészültek a lábak, talpak, stb :)

És készült egy kis tánci videó is:

• 2

#34 Mbuteo

Mbuteo

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 405 Hozzászólás:
  • LocationPest megye

Elküldve: 20 július 2016 - 20:56

Frankó ;)

• 0

#35 zuzu

zuzu

KangarooWolf

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.218 Hozzászólás:

Elküldve: 25 július 2016 - 00:14

Végre sikerült olyan tánci videót készíteni, amivel JazzBadger (Felix Stripes) nevezni fog az EF tánci versenyre:)

Felhívás itt:
https://furmeet.hu/i...-eurofurence-22

Szerkesztve zuzu által: 25 július 2016 - 00:14

• 1

#36 Grion

Grion

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 810 Hozzászólás:
  • LocationSomewhere over the rainbow

Elküldve: 26 július 2016 - 08:38

Nagyomnagyonnagyon kivancsi vagyok h elfogadjak e a nevezest, v h megy ez majd :) .

Igy (ha jol tudom, de h nem.vki javitson ki plz, mert pld nem tudom, h Danwolf itt tancolt v Mondoconon csak?), ti/Jazz lenne az elso magyar suiter aki EF fursuit dance keretein belul tancikal. Marmint a versenyen :D
  • 0

#37 zuzu

zuzu

KangarooWolf

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.218 Hozzászólás:

Elküldve: 26 július 2016 - 10:21

A jelentkezést elküldtük BBF-nek, így már csak azon múlik, hogy elfogadják-e a nevezést :)
Jazz kicsit lámpalázas, de nagyon várjuk, hogy mi meg hogyan lesz :)

Nem tudom, hogy EF-en volt-e már magyar suiter aki táncolt a versenyen, ennyire nem ismerem az EF20 előtti történéseket, de nekünk biztos nagy dolog lesz :)
  • 0

Also tagged with one or more of these keywords: fursuit, mozgó száj, fursuit készítés

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó