Ugrás a tartalomhoz

Fotó

A Furryről szóló Nemzeti Konzultáció 2015

furry közösség összetartás széthullás beszéljük meg

• Please log in to reply
160 válasz erre a témára

#41 foxanthro

foxanthro

szárnyaslogisztikai főmunkatárs

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 869 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 13 május 2015 - 20:30

Eddig miért nem szóltál? >.<

Mert mondjuk most(akkor) olvastam el? :D
  • 0
"Oly sokáig voltunk lenn,
Hogy nem is tudjuk, milyen fenn."

#42 Storm

Storm

Misanthrope & Speciesist

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 984 Hozzászólás:
  • LocationIn medias res

Elküldve: 18 május 2015 - 03:56

Mondjuk azt a csoportot még a furryhun hozták létre, és annak megfelelőek az adminjai illetve aktivitása (=annak hiánya) is szóval szerintem nyugodtan lehet egy újat csinálni.

BTW, a "Bundások" név jó poén nekünk de aki a furryre keres az soha nem fogja megtalálni. :D Javaslom az egyszerű, nagyszerű, tényszerű "Hungarian Furries" nevet.

Szerkesztve Storm által: 18 május 2015 - 04:00

• 0
~ Sic itur ad astra per aspera. ~ [Blog] [deviantArt] [FurAffinity](NSFW)

#43 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 18 május 2015 - 06:53

Javaslom az egyszerű, nagyszerű, tényszerű "Hungarian Furries" nevet.

Egyszerűnek egyszerű, de hogy nagyszerű is lenne, azt már nem hiszem. Olyasvalami kell, ami alapján megtalálnak. Épeszű angol nyelvű ember eleve nem keres arra, hogy "Hungarian furries". Soha. Továbbá a magyarok háromnegyede sem, mert azok meg nem beszélnek idegen nyelvet.
  • 0

#44 Orion

Orion

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 170 Hozzászólás:

Elküldve: 18 május 2015 - 08:40

Akkor mi legyen, Delph?
  • 0

#45 KekPafrany

KekPafrany

Free Fern

• Administrators
  • 2.189 Hozzászólás:
  • LocationHome sweet home <3

Elküldve: 18 május 2015 - 08:47

Mondjuk azt a csoportot még a furryhun hozták létre, és annak megfelelőek az adminjai illetve aktivitása (=annak hiánya) is szóval szerintem nyugodtan lehet egy újat csinálni.

BTW, a "Bundások" név jó poén nekünk de aki a furryre keres az soha nem fogja megtalálni. :D Javaslom az egyszerű, nagyszerű, tényszerű "Hungarian Furries" nevet.

Kik az adminjai? Szerintem akik létrehozták, nem estek egybe az fhu adminjaival..

• 0

http://KekPafrany.deviantart.com

"We don’t like spicy food. Once we found red fang-shaped fruit among the cargo of a shipwreck. We ate it and regretted it loud and long!"

#46 foxanthro

foxanthro

szárnyaslogisztikai főmunkatárs

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 869 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 18 május 2015 - 09:19

Kik az adminjai? Szerintem akik létrehozták, nem estek egybe az fhu adminjaival..

Cerbie a tulaj és ahogy nézem egyedül. Mármint ha lenne lehetőség társadminkodásra vagy valami, akkor csak megjelölné a steam.

Szerkesztve foxanthro által: 18 május 2015 - 09:19

• 0
"Oly sokáig voltunk lenn,
Hogy nem is tudjuk, milyen fenn."

#47 KekPafrany

KekPafrany

Free Fern

• Administrators
  • 2.189 Hozzászólás:

Elküldve: 18 május 2015 - 09:58

Cerbet megböködöm, hogy aktivizálja magát.

• 0

"We don’t like spicy food. Once we found red fang-shaped fruit among the cargo of a shipwreck. We ate it and regretted it loud and long!"

#48 Farkassaman

Farkassaman

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 119 Hozzászólás:
  • LocationVeszprem

Elküldve: 22 május 2015 - 18:36

Amit írtatok az nagyon is ígaz a mai kommunikációt nézve, bár megjegyezném még csak ma csatlakoztam e látom igen szűkkörű társasághoz.

A legtöbbek élete már csak a facebook körül kering,tisztelet a kivétel,aki még jelen van és akik esetleg azt is meghallgatják mint én például.Abban viszont nagy igazság lehet amit Foxanthro írt,hogy a többség antiszociális lehet a fursuittal foglalkozók körét nézve, lévén én se vagyok egy kifejezetten bő társasági körrel rendelkező lény, sőt igazából inkább magányos farkas típus vagyok,de azokat, akik segítenek  és barátian közelednek én is megbecsülöm és viszonzom a barátságot.

Azt hogy meg magyar valaki, nem szabad szégyelni, fel kell vállalni.

Szerkesztve Farkassaman által: 22 május 2015 - 18:39

• 1

#49 DcNdrew

DcNdrew

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 37 Hozzászólás:

Elküldve: 25 május 2015 - 18:06

Én, mint visszanéző, szeretnék az eredeti kérdésre reagálni a saját okaimmal, hátha mást is hasonló okok vittek el.

Szóval, nekem az amúgy sem túl aktív jelenlétemet teljesen leredukálta a tény, hogy melózni kezdte, méghozzá olyan helyen, ahol a külső internetelérés korlátozott, és azt is kizárólag munkával kapcsolatban lehet használni. Persze, ez lehetne kamu, csak mindig megvan a lehetőség, hogy visszaellenőrzik (nem a history-ból), és akkor lehet magyarázkodni, volt már rá példa - szerencsére nem nálam. Ez helyből 8-10 óra mínusz, e mellé még bejött a tény, hogy barátnőm van, aki messze lakik, a hétvégéket tudjuk együtt tölteni, így szinte az összes kilőve, plusz ugye néhány óra beszélgetés naponta a fennmaradó időben.

Ezek a külső tényezők. Jó, persze, azért időnként felnézhetnék, csak nekem egy komment megírása is gyakran fél-egy órába telik. Komolyan. Mert meggondolom. :D

A belső pedig annyi, hogy már nem érdeklődöm annyira a furry dolgok iránt, amúgy sem voltam az igazán, ha emlékeztek. Csak érdekelt a dolog, tetszettek a rajzok, ilyesmi. Na, ez is kicsit háttérbe szorult. Meg olyanok, hogy gyakran cserélgettem az oprendszert, nem akartam mindent beállítgatni, meg ilyenek, kimaradtak dolgok, a szűkre szabott időben meg mással foglalkoztam. Szóval ennyi.

Szerintem egyébként minden társasággal megtörténik, hogy szétszóródik, majd újra összejön, és mivel szerintem a magyar furry közösség nem tartozik a legnagyobbak közé, a tagok dilatációja igencsak látványos. Nem mindegy, hogy 2000 ember folyamatos mozgása 2 millió fős állandó taglétszámnál jelentkezik, vagy egy 2000-esnél. Ugyebár.

Ennyi a véleményem. :)

• 1

#50 Welcome_To_Reality

Welcome_To_Reality

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 93 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 24 október 2015 - 19:45

Jó régi téma. Akkor most fél éves tagság után, de még mindig kvázi (és a körülményeknek köszönhetően valószínűleg örökösen) újként elmesélem ebben a fél éves topikban, hogy hogy történhetett meg az, hogy minden kezdeti lelkesedésem ellenére szépen lassan leszoktam erről a fórumról, meglévő Facebookos és Skype-os jelenlétem miért kezd kiürülni, és hogy miért preferálom azt jobban hogy inkább személyesen találkozzak valakikkel ahelyett hogy bármilyen talikra eljárnék - legyen az Bolyh, Furmeet, de akár csak videókonferencia G+-on.

Még mielőtt nekikezdenék, no offense; és a véleményemet fogjátok fel úgy, hogy az ugyanúgy szól az én személyiségemről, ahogy a tapasztalataimról.

A fórummal kapcsolatban technikai szinten semmi kivetnivalót nem látok. Ez egy ilyen műfaj, ami egyébként Facebook mellett is életképes volna.

És itt jön nekem a legfájóbb pont már a kezdetektől fogva: hogy az itteni fórumos aktivitás és a Bolyh között csak árnyalatnyi különbségeket tapasztaltam kommunikációban és szemléletben, nem lényegieket. Persze így is ég és föld a különbség, de sajnos túl vagyok néhány itteni taggal olyan kiábrándító beszélgetésen a fórum stílusával kapcsolatban (akinek nem ingje, ne vegye magára), ami után azt mondtam, bocs, minden lelkesedésem ellenére ebből többet nem kérek, mert ez így több teher mindannyiunk számára mint önfeledt közös szórakozás. A véleményemmel NAGYON nem vagyok egyedül (meg lehet nézni Facebookon hány tag regisztrált ide, a Bolyhba, és mennyi aktív akármelyik platformon is. Elárulom: elenyésző részük). Egyébként most ha azt mondanám hogy a párbeszéd, és a mögötte megbújó színvonal magyar sajátosság, Storm és néhány más tag biztos nagyokat bólogatna; és még ha építőnek nem is tartom ennek kihangsúlyozását, mégis kénytelen vagyok megemlíteni mert ez a kulturális környezettől függetlenül egyéni döntés - ezt jól mutatják a korábban említett nemzetiségüket titkoló rejtőzködő magyar tagok visszahúzódása, és azok is akik hozzám hasonlóan körön kívül rekedtek. Ami miatt nem nagyon hallatjuk a hangunkat az amiatt van, hogy önreflexiót adni embereknek semmi jogunk, sem kötelességünk maradék szabadidőkben, én is csak azért írom ezt mert ez itt most téma és talán lesz valami visszhangja ha kiöntöm a szívemet (ja, meg hónapok után idetévedtem mert eszembe jutott, hogy erre a fórumra valamikor regisztráltam). Aztán utánam a vízözön, talán jobban csalódott úgysem leszek már. :D

Aztán egy új tagnak borzalmas látni ezt a folytonos múlton való lamentálást, hogy mindenki az mentén határozza meg magát hogy melyik táborba tartozik, továbbá hogy a közösségi élet itt arról szól, hogy miért is nincs itt közösségi élet(!), ami irtó fárasztó annak, aki nem tudja mi történt a ködös múltban (talán még nem is kíváncsi rá), meg aki egy dologért jön ide: a furryért és hogy jól érezze magát.

Tehát lehet itt gondolkozni azon, hogy mi miatt maradnak el a tagok: a Skype, a Facebook, az IRC, egy másik fórum a bűnös vagy a Bolyh, de egyik sem. Ha a magyar furry közösség kötőszövetének egy új tag nem magát a széthúzást látná és bizonyos normák hiányát, nem menne el attól a kedve már a regisztrálása után egy hónappal, hogy bármelyik társasághoz is csatlakozzon akár IRL akár online.

És hülyeség hogy felnőttetek meg munka van és párkapcsolat, én munka és egyetem, saját projektek mellett vagyok aktív más fórumokon - és nem vagyok aktív itt már jó ideje, pedig amellett hogy éjjeli bagoly típus, jó alvó is vagyok :)

Ha itt egy jókedvű társaság lesz, ami megfelelő alapokra épül és a megoldásokra fekteti a hangsúlyt a problémázás helyett, jönnek majd új tagok, akik aktívan is részt akarnak majd venni a közösség életében. Addig amíg ez nincs, lehet kapargatni a felszínt a platformokkal, hogy ki szervezze a találkozókat, számolgatni hogy hányan regisztráltak, lényegi változás nem lesz.

Addig is remélem, hogy legalább kis vihart sikerül ezzel a bejegyzéssel kavarnom, mert akkor ez azt jelenti, hogy valamennyit megértettetek abból amit írtam.

• 2

#51 mm_92

mm_92

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 281 Hozzászólás:
  • LocationKecskemét

Elküldve: 24 október 2015 - 20:38

Jogos észrevétel. Ami nekem most nagyon nem tetszett, az a mai tali volt... összesen ketten voltunk, és a többiek "negatív láncreakció" alapon jól lemondták - "ha x ember nem jön, akkor én se". Kár érte pedig.
A személyes találkozókat én is jobban preferálom, csak nagyon egypólusú az egész, főleg Budapest miatt. Akik meg messzebb laknak, azok érthetően nem akarnak sokat utazni egy csekély élményért....

A Bolyhhal kapcsolatban meg annyit mondanék, hogy ott sincs olyan hú de nagy összetartás. Van egy prominensebb klikk, aki szinte csak kocsmázni jár el. Amikor ma felhívást intéztem a csoportban, hát... nem volt túl nagy lelkesedés.
Javarészt azért nem, mert a többieket szinte csak az ivás érdekelte.

Eldöntöttem: jól akarom érezni magam itt. Csak egyedül nagyon nem fog menni. Szervezni meg szerveznék, csak 1. Kecskemét nagyon gyér hely, 2. Budapestet nem ismerem annyira.

• 1

"Szép az, ami érdek nélkül tetszik." (Immanuel Kant)

Blogom: http://velemeny-m.blog.hu/

#52 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 24 október 2015 - 20:40

WTR: Amit írsz az nagyrészt jó és egyet is értek vele, ugyanakkor egy dolgot rendkívül hiányolok belőle. Többször is emlegetsz olyat, hogy "bizonyos normák", "bizonyos viselkedésformák", "bizonyos csalódások", stb... és én pl tökre örülnék, ha valaki bizonyos konkrétumokat is felhozna. Tehát szeretném ha nem arról lenne szó, hogy "valami rossz", hanem mondjuk konkrétan ki lenne mondva, rá lenne mutatva, hogy mi az ami nem tetszik, főleg ha az sokaknak nem tetszik. Mert amiről nem tudunk, azon nehéz javítani.

• 5

Mare of the Night, Stallion of the Sands

#53 Welcome_To_Reality

Welcome_To_Reality

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 93 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 24 október 2015 - 20:56

Többször is emlegetsz olyat, hogy "bizonyos normák", "bizonyos viselkedésformák", "bizonyos csalódások", stb... és én pl tökre örülnék, ha valaki bizonyos konkrétumokat is felhozna.

Erről fórumadminokkal beszéltem, többször is, konkrét példákat hoztam fel, nem értették, azért se nagyon voltam itt mert egyikük se reagált elég empatikusan arra, hogy egyáltalán problémám van. Meg lehet nézni egyébként hogy a bemutatkozótopikomban az egyik admin hogyan próbálja elütni a problémafelvetésem élét. Aztán akinek meg kell szólalnia, vagy meg fog szólalni, vagy nem, mindenesetre nem akarom hogy ennek személyeskedés legyen a vége, ezért nem említek most konkrétumot.

• 0

#54 KekPafrany

KekPafrany

Free Fern

• Administrators
  • 2.189 Hozzászólás:

Elküldve: 24 október 2015 - 22:21

Én most végigpörgettem a bemutatkozásodat, és csak azt találtam, hogy picit megbillentél Kelpi beköszönésén, és én próbáltam közbenjárni.

Szóval szerinted, ha valaki félreérthető jelet ad, de mivel ismerem, tudom, hogy ez cimboraságból tette, és ezt próbálom valahogy közvetíteni, akkor az egy empátiamentes viselkedés részemről?

• 1

#55 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 24 október 2015 - 22:26

Én is végigolvastam, mert pont ráérek... de nem értem miről van szó.

• 0

Mare of the Night, Stallion of the Sands

#56 Welcome_To_Reality

Welcome_To_Reality

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 93 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 25 október 2015 - 00:47

Én most végigpörgettem a bemutatkozásodat, és csak azt találtam, hogy picit megbillentél Kelpi beköszönésén, és én próbáltam közbenjárni.

Szóval szerinted, ha valaki félreérthető jelet ad, de mivel ismerem, tudom, hogy ez cimboraságból tette, és ezt próbálom valahogy közvetíteni, akkor az egy empátiamentes viselkedés részemről?

Páfri, ne viccelj már, volt egy másik beszélgetésünk is facebookon arról amiben kifejtettem hogy konkrétan árt a fórumnak az, hogy ha hagyjuk hogy kettős mérce uralkodjon emberekkel szemben, pláne ha a nyelvtannácisággal próbálják elterelni bizonyos tagok mások mondanivalójáról a figyelmet. Ez nem az én problémám volt, de ugyanaz a rendszer bújik meg mögötte, konkrétan hogy 1. mindkét esetben próbáltad a problémát elbagatellizálni 2. nem azt nézted hogy a másik ártott-e, hanem a szándékát, ezzel elvitatva a sérelmezett jogát arra hogy maga döntse el hogy neki az ami történt rosszul eshetett-e. Ergo igen, ez totál empátiamentes kezelése a helyzetnek annak javára akit ismersz azzal szemben, akit nem.

És ne értsd félre, én senkit nem akarok megnevelni, veled sincs semmi bajom, de ez csak méreteiben különbözik attól ami ugyanígy nem etikus és ami a Bolyhban megy vagy a régi fórumon működhetett amivel szemben ez a fórum próbálja magát meghatározni. És ha ez távol tart tegisztrált tagokat attól hogy aktívan használják a fórumot, akkor ez igenis probléma nektek, nem?
  • -1

#57 KekPafrany

KekPafrany

Free Fern

• Administrators
  • 2.189 Hozzászólás:

Elküldve: 25 október 2015 - 01:22

Valaki mondott valamit, amit nem úgy akart, csak kijött belőle és emiatt udvariatlanra sikeredett. Te most azt mondod, hogy helytelen eljárás, hogy békíteni próbáltam. Nem volt megakadályozva, hogy visszaszólj, amit meg is tettél. Jeleztem neked, hogy ezzel a másik fél már be is mutatkozott, és felesleges tovább lovagolni rajta. Mennyi további szóváltás kellett volna köztetek, hogy kielégítsd vele szemben az igazságérzetedet? 

Minden szituációval veszthetünk embereket, mert lesz akinek valami nem tetszik. Ezzel együtt kell élnünk. Ha rászólunk mindenkire, akkor azért. Ha nem szólunk rá, akkor azért. És a fentiek alapján, ha próbáljuk összebékíteni őket, mielőtt még eldurvul a dolog, akkor azért.

Ha eltakarítjuk a drámát, az a baj. Mert unalmas a fórum, és nincs min csámcsogni. De ha nem takarítjuk el a drámát, akkor "miért van ez még itt, meg akartok szégyeníteni?! hát eltelt már a dráma óta egy jó fél óra is, azóta más ember vagyok".

Én sem haragszom rád, hogy ezt felveted, de nem látok a szituációból kiutat, és a lehetőségek közül még a legélhetőbbnek tartom, ahogy csináltam.

De halljuk szó szerint leírva, mit írtál volna abba a fórumtopikba, ahol látod, hogy valakinek sikerült otrombán megnyilvánulnia, de tudod, hogy ő nem úgy értette. 

• 3

#58 Ralesk

Ralesk

vulgáris hatalommal visszaélő szociáldarwinista

• Administrators
  • 1.516 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 25 október 2015 - 01:26

Én se tudok olyasmiről, hogy valamivel itt problémád lett volna, pedig beszéltünk egyszer s másszor. Szóval a három lehetséges fórumadmin közül egyikünk se tudja mire utalsz metavirágnyelven.

(Közben érkezett válasz Páfritól és ezek szerint ő már sejti... de jesszusom, ez annyira burkoltan volt megfogalmazva, hogy megfulladt)
  • 2

#59 KekPafrany

KekPafrany

Free Fern

• Administrators
  • 2.189 Hozzászólás:

Elküldve: 25 október 2015 - 01:36

Igen, az kimaradt a válaszomból: valóban volt egy beszélgetésünk is FB-n.

(Nem akarom kiborítani ide a tartalmát, de nem a hogyan szólítsunk részről szólt)

• 0

#60 Ralesk

Ralesk

vulgáris hatalommal visszaélő szociáldarwinista

• Administrators
  • 1.516 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 25 október 2015 - 01:45

A probléma amúgy rém egyszerű, csak a megoldása nem az:

• Senki nem akar szervezni,
    • Mert lusta.
    • Mert nem pesti.
    • Mert nem ér rá mindig/kellően gyakran.
  • Senki nem akar különösképp a saját kis klikkjén kívül szervezni,
    • Mert ha valami alap dolgot csinálsz, akkor miért nem csinálsz valami újat amit még nem untunk halálra.
    • Mert ha valami más dolgot csinálsz, akkor miért kellett megváltoztatni.
    • Mert ha megkérdezed, hogy mit kíván a feri nemzet, akkor a válasz a nagy büdös csend és hullaszag.
    • Mert ha olyat találsz ki, amihez pénz kéne, akkor senki se fogja tudni T mínusz 2 napig, hogy jön-e vagy sem, te meg nem fogsz beleállni egy havi fizuddal a helyszín lefoglalásába csak mert egy jó nagy kérdőjel a jelentkezők száma.
  • Senki nem akar eljönni talira/valamire,
    • Mert unalmas
    • Mert nem az amit megszoktak
    • Mert kevesen vannak a talin
    • Mert pénzbe kerül
    • Mert inkább a kisebb klikkjével tölti az idejét
      • Mert seggrészegre akarja inni magát
      • Mert nem akar alkoholizálni és nem akarja hogy körülötte seggrészeg emberek hőbörögjenek a talin
    • Mert inkább a családjával tölti az idejét
    • Mert rosszabbul él, mint X éve

Ennek – sajnos – nincsen semmi köze a fel-felmerülő drámákhoz, a múlton való merengéshez, a másik csoportra való mutogatáshoz (ugyanitt se Páfrit se magamat nem úgy ismerem, hogy bármikor fikáztuk volna a Bolyhot, a furry.hu-ról is csak akkor beszélünk ha fel talál merülni, különben a holtakat nem szoktuk megidézni). Ez utóbbi két dolog a fórumos kommunikáció elenyésző részét teszi ki, az ilyen konzultáció jellegű topikban pedig óhatatlanul nagyobb súlyt kap, mint úgy általában – hiszen ez a topik pontosan arról szól, hogy régen ment (15-20 fős talik voltak általában, de néha inkább 30), és most miért nem, mit rontottunk el, stb.

Sajnos, mert a drámán legalább kézzelfoghatóan lehet javítani.  A végtelen rezignáltságon és érdeklődéshiányon sokkal nehezebb.

• 9

Also tagged with one or more of these keywords: furry, közösség, összetartás, széthullás, beszéljük meg

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó