Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Ingyen Trust sztereó hangszóró, ápr. 18-án Budapesten átvehető

• Please log in to reply
8 válasz erre a témára

#1 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 12 április 2015 - 19:11

Így igaz, továbbra is adakozok.

Van egy szett szar Trust márkájú sztereó asztali hangszóróm. Három-négy évvel ezelőtt vettem vészhelyzeti "hordozható megoldásnak", de azóta csak kétszer használtam, és már két éve elő sem vettem, ezért inkább elajándékozom. Eredetileg se került többe egy nagy mekis menünél.

Azért ajándék, mert ezért a termékért ma pénzt kérni -- a jó ízlés keretein belül -- nem lehetséges. Egyszerűen nehéz illusztrálni, hogy mennyire lesújtóan szar.

Specifikáció:
2 db, egyenként 1 W hangszóró;
1 db USB kábel, ahonnan a kakaót szívja (többnyire a kék LED-hez, melynek egyetlen célja, hogy kikúrja a szemed a helyéről);
1 db 3.5 mm TRS dugó, ahonnan váltóárammal ingerel két db hűtőmágnest;
Döbbenetesen alacsony jel-zaj arány;
Majdnem szigetelt alkatrészeket alkalmaz;
A hangerőszabályzó mellett fejhallgató kimenet is van rajta, legalábbis fizikailag. Használni is lehet, de nem érdemes.

A funkcióját természetesen ellátja, 200 Hz fölött simán szól is, és laptop mellé talán még használni is lehet valamire. Nagymama minden fennakadás nélkül meg tudja nézni rajta az esti híradót youtube-on, és talán még azt sem fogja hallani, hogy valami nincs rendben.
A problémája természetesen abban rejlik, hogy a hangminősége nem jobb egy pár laptophangszóróénál, legfeljebb csak hangosabb annál.

Tovább fokozza az izgalmakat, hogy a rajta lévő fejhallgatókimenet csak diplomatikus kapcsolatban van a hangerőszabályzóval, ugyanis 40 Hz fölött vágja csak a hangerőt. Ez azt jelenti, hogy ha bedugsz egy fejhallgatót ebbe a hangszóróba, majd teljesen letekered a hangerőt, a mély sáv alja mindenképp szólni fog, ha kell, ha nem. Csak a többi hang erejét tudja levenni teljesen. Le a kalappal a kínai mérnökök előtt, mert ilyen megoldás máshol nincsen.

Ingyen átvehető április 18-án Budapesten, ha valaki épp arra jár, mert én arra járok. Arra nem lesz időm, hogy talira is elnézzek, mert én egy városi időpont miatt leszek ott.

Amennyiben valakit csak később érdekelne -- elvégre az ár eléggé fair -- akkor idén még megfordulok ott párszor. Postázni egészen biztosan nem fogom.
  • 8

#2 foxanthro

foxanthro

szárnyaslogisztikai főmunkatárs

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 869 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 12 április 2015 - 21:42

Még ha a hangszóró nem is, de a leírás megér egy felfele nyilat. :D
  • 0
"Oly sokáig voltunk lenn,
Hogy nem is tudjuk, milyen fenn."

#3 Crutio_Astaroth_Chaos

Crutio_Astaroth_Chaos

Localized Chaos

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 113 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 13 április 2015 - 04:26

Engem érdekelne, bár nem tudom még, hogy a szombatom hogy alakul. Lehet, hogy megkérek majd valakit, hogy vegye át helyettem, oszt nem téged kell majd ezzel zargatnom utána.

• 0

This+will+have+to+do+then+_7c842075c4718

#4 Crutio_Astaroth_Chaos

Crutio_Astaroth_Chaos

Localized Chaos

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 113 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 14 április 2015 - 21:25

Akkor ha nem jelentkezik senki érte, akkor én lecsapnék rájuk. Sajnos személyesen nem tudom átvenni, de megbeszéltem Jarkore-al, hogy ő átveszi helyettem, és én majd összefutok vele valamikor.

• 0

#5 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 14 április 2015 - 21:40

Normális esetben aggodalomra adna okot, hogy Jarkore akarjon tőlem bármit is, de mivel itt nemes értéktárgyról beszélünk, ezért ezt hajlandó vagyok rábízni.
  • 3

#6 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 16 április 2015 - 05:50

Csak a pontosítás végett teszem hozzá, hogy szombaton kb. 12:00 körül fogok felbukkanni a Keletinél, ahonnan az idő bősége miatt gyalog folytatom a Westend irányába, mert onnan 3 saroknyira van az, ahová tartok. Ezen a röppályán lehetséges ütközni velem.
  • 0

#7 Crutio_Astaroth_Chaos

Crutio_Astaroth_Chaos

Localized Chaos

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 113 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 17 április 2015 - 14:12

Változott a program, ráérek veled ütközni, úgyhogy 12:00-kor ott leszek a keletinél. Privátban elküldöd a mobilszámodat, hogy biztosan ne keverjük el egymást?

• 0

#8 Hattori

Hattori

GentleBird

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 874 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 18 április 2015 - 08:45

Delph üzeni: 12:20kor érkezik :)

• 0

#9 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 18 április 2015 - 21:51

Delph üzeni: 12:20kor érkezik :)

Egyébként utórengésként hozzáteszem, hogy a 20 perccel később indult vonattal végül 11 perccel korábban érkeztem be, szóval a fenti időpontok egyike sem lett helyes. Ezek a nyugati vonatok már késni sem tudnak rendesen.

Tanulhatnának a MÁV-tól, igazán.

Szerkesztve Delphin által: 18 április 2015 - 21:57

• 4

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó