Ugrás a tartalomhoz

Fotó

[keres] laptop

laptop

• Please log in to reply
40 válasz erre a témára

#21 Grion

Grion

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 809 Hozzászólás:
  • LocationSomewhere over the rainbow

Elküldve: 01 szeptember 2014 - 18:51

Megvettem az expertbe a drágám. 
Életem elsője <3 . 
Párom most fog rá installálgatni vmi csoda winfost, és addig várok meg játszok. Izgulok. :) 

A csodám egy Lenovo lett végül, ez itt ni: 

Lenovo IdeaPad G505 

(A komment nem igazán számított, inkább az, hogy asszonnyal leültünk és az összes készleten lévőt az összes debreceni boltban átnyálaztuk és ez volt a _legjobb_ összehasonlítva a többivel. Remélem csak jó tapasztalatom lesz vele.)

Szerkesztve Grion által: 01 szeptember 2014 - 18:52

• 5

#22 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 01 szeptember 2014 - 19:43

Majd mesélj róla, hogy mennyire vált be! ^_^

• 0

Mare of the Night, Stallion of the Sands

#23 Equine

Equine

Black Fluffy Bastard Dancing on Rainbows

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 704 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 02 szeptember 2014 - 12:52

Illetve kérlek majd írd be ide (vagy linkeld) a pontos konfigurációt, mert ebből a típusból is van azért többféle opció :)

• 0
Közkedvelt tollashátú fajta.

#24 Grion

Grion

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 809 Hozzászólás:
  • LocationSomewhere over the rainbow

Elküldve: 03 szeptember 2014 - 09:26

Illetve kérlek majd írd be ide (vagy linkeld) a pontos konfigurációt, mert ebből a típusból is van azért többféle opció :)

Lenovo IdeaPad G505 59-422962 (A6-5200/4GB/1TB/R5 M230/15.6 HD/ DOS)

• Típus: notebook
  • Processzor: AMD A6-5200 (Quad-Core, 2 GHz)
  • Chipkészlet: AMD A76M Fusion
  • Memória: 4GB DDR3 1600 MHz
  • Kijelző:15,6" HD LED fényes TFT 16:9 (1366 x 768)
  • Háttértár: 1TB HDD 5400 rpm
  • Optikai meghajtó: DVD író / olvasó (SuperMulti)
  • Videórendszer: AMD Radeon R5 M230 2GB DDR3
  • Hangrendszer: Dolby Advanced Audio v2
  • Billentyűzet: magyar teljes méretű, numerikus billentyűkkel
  • Akkumulátor: 6 cellás lithium-ion
  • Csatlakozók: 10/100 Mbps LAN, D-Sub, USB 2.0 (1 db), HDMI, Wireless LAN 802.11 b/g/n (WiFi), USB 3.0 (2 db), Bluetooth v4.0 + HS
  • Multimédia: 2 az 1-ben kártyaolvasó, beépített HD webkamera
  • Operációs rendszer: DOS
  • Súly: 2.6 kg
  • Méret: 377 x 250 x 34 mm

• 0

#25 Ralesk

Ralesk

vulgáris hatalommal visszaélő szociáldarwinista

• Administrators
  • 1.516 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 03 szeptember 2014 - 09:53

• Kijelző:15,6" HD LED fényes TFT 16:9 (1366 x 768)

Az egyetlen dolog amiért *nagyon* kár, az ez. Egyébként egész jó masinkának tűnik.

(Vagy inkább úgy fogalmazok, hogy nálam ez a felbontás kizáró ok. Az akármi×768 az kb. 15 éve volt "átlagos", több mint 10 éve "minimálisan elvárt" felbontás)
  • 0

#26 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 03 szeptember 2014 - 10:10

Az egyetlen dolog amiért *nagyon* kár, az ez. Egyébként egész jó masinkának tűnik.

(Vagy inkább úgy fogalmazok, hogy nálam ez a felbontás kizáró ok. Az akármi×768 az kb. 15 éve volt "átlagos", több mint 10 éve "minimálisan elvárt" felbontás)

Ezt amúgy én se értem... főleg egy 15 colos vas esetén. Bőven elférne a FullHD és annyira nem is drága egy ekkora panel...

• 0

#27 TubeDog

TubeDog

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 775 Hozzászólás:
  • LocationSajókeresztúr

Elküldve: 03 szeptember 2014 - 14:20

azért van + HDMI csatlakozó tessék monitorra kötni :P
nállunk is úgy volt a laptop (tesóm valahogy betörte a kijelzőt és máshogy nem lehetett látni)

• -2

"Nem érdekel,ha fekete, fehér, ha biszexuális, homoszexuális, lezbikus, alacsony, magas, kövér, sovány, gazdag vagy szegény. Ha normális velem én is az leszek vele. Ennyire egyszerű." ~Eminem
graphic.png

#28 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 03 szeptember 2014 - 14:52

azért van + HDMI csatlakozó tessék monitorra kötni :P

Tudod a laptopnak pont az a lényege, hogy bárhova magaddal tudod vinni és bárhol tudsz vele dolgozni. :P

• 0

#29 TubeDog

TubeDog

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 775 Hozzászólás:
  • LocationSajókeresztúr

Elküldve: 03 szeptember 2014 - 18:08

Tudod a laptopnak pont az a lényege, hogy bárhova magaddal tudod vinni és bárhol tudsz vele dolgozni. :P

Én általában nem erre szoktam használni nálam rögzítve szokott lenni akkor is így volt amikor még nem halt meg az aksija de utáa már kényszrből is...
ha meg annyira szükséges a mobilitás akkor nem tudok jobbat mondani :/

• 0

"Nem érdekel,ha fekete, fehér, ha biszexuális, homoszexuális, lezbikus, alacsony, magas, kövér, sovány, gazdag vagy szegény. Ha normális velem én is az leszek vele. Ennyire egyszerű." ~Eminem
graphic.png

#30 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 03 szeptember 2014 - 19:19

Én általában nem erre szoktam használni

Arról csak te tehetsz.
  • 0

#31 TubeDog

TubeDog

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 775 Hozzászólás:
  • LocationSajókeresztúr

Elküldve: 03 szeptember 2014 - 22:18

Arról csak te tehetsz.

Kösz hogy megint szeretsz.

• 0

graphic.png

#32 eocore

eocore

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 107 Hozzászólás:

Elküldve: 05 szeptember 2014 - 10:16

[...] akkor is így volt amikor még nem halt meg az aksija1 [...]
ha meg annyira szükséges a mobilitás akkor nem tudok jobbat mondani2

1: A laptopok gyárilag nem halott aksival jönnek

2: Valószínűleg az ember azért vesz lapost, hogy hordozni tudja és nem azért, hogy az asztalra tegye és asztali gépként használja.

Legalábbis én általában arra szoktam használni, hogy hordozzam magammal. Mert miért ne, tudom, őrült dolog...

Szerkesztve eocore által: 05 szeptember 2014 - 10:17

• 5

a9dxyx6_460sa_v1.gif

#33 DoglottGiliszta

DoglottGiliszta

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.356 Hozzászólás:

Elküldve: 05 szeptember 2014 - 10:35

starbuck_full.png

Nem, asztali gépet is visetsz magaddal természetesen.
Ez kezd egyre jobban fájni...
  • 3

#34 TubeDog

TubeDog

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 775 Hozzászólás:
  • LocationSajókeresztúr

Elküldve: 05 szeptember 2014 - 15:31

Már megint egy hozzászólűsomat addig bontogattátok hogy az hihetetlen...

Onnantól hogy ha nem jó a képernyő akkor használj másikat eljutni odáig hogy mire is való a laptop...

Én azt mondom hogy számítógépet akkor is tudtak az emberek használni amikor a laptopra mégcsak gondolni se mertek...

És bocsássátok meg nekem hogy én nem vagyok az a típus aki csak azért nem ül egész nap a gép előtt mert inkább fekszik,áll,ül,tornázik,kávézik,mozit néz,kapaszkodik a buszon,zuhanyzik a laptoppal a kezében...

Nem tudom... nekem nem jön be a mobilitás a gépeknél...

Laptop az nekem konkrétan ugyan az mint az asztali gép csak kicsibe helytakarékosabb...

Tudom primitív és őskori ember vagyok de én így szeretem a dolgokat.

én nem azt javasoltam hogy szögezze le mindenki a laptopot de azt se állítottam hogy konektor nélkül nem működik ami részben igaz is ha nem számítjuk azt a pár órát/napot amit akármilyen aksi meg mobil áramforrás biztosít...

Tudom hogy ez másoknak előnyös de én nem látom értelmét... minek vigyek egy gépet a parkba ha nem a természetet csodálom feltöltődök hanem nyomkodom az ölemben lévő fémlapot...Minek mennyek laptoppal az iskolába ha az elvonja a figyelmem az óráról (vannak kivételek például az én iskolámban ahol infózunk és mindenkinek jól jönne egy laptop de én oda se látom értelmét mert csak nagyon az alapokat tanuljuk és nem éri meg becipelni 15kg könyv mellett még ezt is hogy aztán egy max 2mb-os file-t hazahozzak...)

Én szó szerint leszarom hogy laptop én úgy kezelem mint egy asztali gépet hisz nincs más funkciója a mobilitáson kívül (itt is akadnak kivételek de azok pótolhatóak az asztali gépen is) valamint ha nagyon rám akarna valaki beszélni egy laptopot biztos nem fogadnám el márcsak azért is mert nem vagy nagyon szűk körökben cserélhető, újítható belülről... akármilyen laptopot veszek idő elteltével mindig lesz benne amit cserélni kell vagy mert elhasználódik vagy mert nem lesz elég korszerű hogy illeszkedjen a mindennapi életbe (nem játéjkokra gondolok) azaz elavul... (erre pont a napokban sikerült példát találnoim mert egyik ismerősömnek egy nagyon alap program nem futott a laptopján amit ráadásul meg is vett nem kis pénzért érthetetlen okokból...)

Valamint ha megint anyagi példát kéne felhozzak akkor végkép nem értem az ügyet...

Egy középkategóriás laptop 150K környékén van és jobb esetben elbírja a 2010-es játékokat valamint a hasznosabb programok nagy részét
Egy felsőkategóriás asztali gép 100-120K környékén (112K volt nekem egy AMD FX 6300 + nVidia GeForce GTX 650 + a többi építőelem) Elbírja a 2014-es játékokat 1-2 kivétellel és a fejlettebb programokat szemrebbenés nélkül futtatja párhuzamosan... (Sokszor észre se venni hogy több nagy gépigényű alkalmazás játék megy a háttérben)

Ezekszerint azért mert kicsi és könnyű és elvihetem magammal bárhova ahol más dolgom lenne mint a gépet nyomkodni ezért fizessek rá + ~50K-t?

Van aki megteheti tudom... de akkor sem látom semmi értelmét azon kívül hogy technológia.

Imádom hogy hosszan kell válaszoljak és elkanyarodjak még a saját mondandómtol is...

És mégegyszer utoljára is elnézést kérek hogy barlangban nevelkedtem de legalább nem bántam meg azon kívül hogy ezért szólogatnak be mindenhol.

(őrült dolog de szerintem emberiségromboló... a mobiltelefon is mennyire megváltoztatta a világot az utóbbi években hátmégha ezek a cuccok is olyan sűrűen lesznek mindenfelé... majd ha mindenki a gépen komunikál egymással és azt se veszik észre hogy ugyan annál az asztalnál ülnek majd akkor szóba hozhatjátok hogy hülye vagyok... WALL-E űrlakosztály hájpacniai lessz a vége de senkit se érdekel... bocsássátok meg hogy komolyan veszem a tényeket)

• -3

graphic.png

#35 KekPafrany

KekPafrany

Free Fern

• Administrators
  • 2.187 Hozzászólás:
  • LocationHome sweet home <3

Elküldve: 05 szeptember 2014 - 15:41

Tube, azért, mert te nem használod többre, más még lehet megteszi, és kihasználja a lehetőségeket.

Gondolj azokra, akik pl. kimennek a szabadba digitálisan rajzolni. Ne adj isten vonaton filmeznek. Vagy megtehetik, hogy nem irodában dolgoznak, vagy mert nem végezhetik a munkájukat irodában, de kell a gép jegyzetelni, emilt olvasni, kapcsolatban lenni ügyfelekkel, főnökkel, és kényelmetlen lenne nekik egy drága tepsimobil, akkor már inkább egy kis gép.

Számtalan funkciója van. Azért, mert neked nem kell többre, ne értetlenkedj, hogy mások rámutatnak ezekre az extra és mindennapos funkciókra.

• 1

http://KekPafrany.deviantart.com

"We don’t like spicy food. Once we found red fang-shaped fruit among the cargo of a shipwreck. We ate it and regretted it loud and long!"

#36 Ninu

Ninu

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 128 Hozzászólás:
  • LocationUK

Elküldve: 05 szeptember 2014 - 16:38

Aki sokat utazik? Munkára? Jegyzetelésre?
Nekem is van otthon asztali gépem, de nem fogom Budapestre felpakolni.
Itt jönnek szóba a laptopok. A mobilitás az nem csak egy kis előny, néha más megoldás nincs.

• 2

#37 Equine

Equine

Black Fluffy Bastard Dancing on Rainbows

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 704 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 05 szeptember 2014 - 16:44

Tubus, azért tudsz te összeírni hülyeségeket :D Nem nagyon akartam ehhez hozzászólni amíg el nem kezdtél magyarázni... Igen tudom, ez a te véleményed meg minden...megosztom veled az enyémet ok?

Tudod manapság jellemzően az a felállás, hogy van egy asztali gép, és MELLETTE van egy notebook, neadjisten egy okostelefon/tablet is jelen van a kombinációban (meglepődnél mennyi embernél van ez így, pedig nem gazdagok).

Nekem is van notim az asztali vas mellett, munkához kellett elsősorban, egyrészt rohadt hasznos amikor internethez hozzáférsz, van egy normálisabb méretű kijelződ, skype on tudsz beszélni kollégákkal ha segítség kell (igen, lehet telefonon is, csak szlovákiából kicsit húzós...), továbbá a CAD modelleket lehet mutogatni, szerkeszteni a kollégákkal, és/vagy a vevővel közösen, stb stb stb. Páfri is leírt olyan alkalmazásokat amik teljesen legitímek. És kérlek, ne gyere a "vonaton lehet olvasni is" baromsággal. Igen lehet, ha olvasni akarok, ha meg filmet nézni akkor nem baj ha ott egy noti. Főiskolán/korábbi munkahelyeken nagyon hasznos volt a régi notebookom, jegyzeteltem, jegyzeteket cseréltünk a többiekkel, előadásanyagok, prezentációk, szakdolgozat, stb stb...  Játékosok akik szeretnek összejárni "fizikailag" is és úgy tolni LAN partit , a sör és a röhögés kedvéért, azoknak is kényelmesebb ám a hónuk alá csapni egy táposabb notebookot, mint vinni az egész gépet...én vittem keresztül a városon régi vasamat, CRT (képcsöves) monitorral együtt. Nekik megéri a többlet kiadást, mert ez a hobbijuk (és lám, még szociális is...).

Amiről te beszélsz, hogy valaki azért vesz mobil eszközöket, hogy a faszát dörgölje neki, az egy kategória, de nem csak ez létezik tudod. Te egyszerűen nem jutottál még oda az életedben, ahol hasznát látod, ok, rendben, de tök nem értem, minek kezded ezt magyarázni úgy, hogy közben értetlenkedsz, hogy más vajh mit tud vele csinálni..... Tudod ez olyan, mintha mindenkit hülyének néznél, mert az a sok suttyó tuti csak azért veszi meg a notebookot mert "technológia". Elhiszem ha nem ezt akartad mondani, de ez így jön le.

Ja igen..."menjek" nem "mennyek". Kthxbye.

Szerkesztve Equine által: 05 szeptember 2014 - 16:45

• 1
Közkedvelt tollashátú fajta.

#38 TubeDog

TubeDog

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 775 Hozzászólás:
  • LocationSajókeresztúr

Elküldve: 05 szeptember 2014 - 19:23

Nekem csak annyi a bajom hogy én sehogy se tudnám beépíteni az életembe egy laptop mobilitását...

És ki is emeltem hogy tökéletesen megértem azokat akik fel tudják vagy fel kell használniuk senkinek se akarok ellent mondani mert nincs miért nekem most konkrétan ebböl a beszélgetésböl is az jött le hogy rám akarjátok dumálni hogy jaj de menő egy laptop mert viheted mindenhova... EZT ÉRTEM ÉS TUDOM IS! Mindössze az a bajom hogy ez az én életemre kicsit se hat ki... Fent voltam pesten a budapetsen láthattatok nem laptoppal mászkáltam nem a laptotpot böngésztem még legnagyobb unalmamban sem. El tudom képzelni hogy nagyon hasznos tud lenni de NEKEM nem az én ha gépezek akkor az egy fix ponton van és nem mozdítanám el sehova csak ha kialakíthatnék egy médiatermet vagy lanparty szobát vagy hasonlót.

Az a lan party meg nállam általában úgy zajlik hogy nem szoktam mert egyrészt én se fogom cipelni a gépet másrészt laptopon mégse olyan jó játszani mint asztali gépen.

És milyen meglepő nekem okostelefon se kell mert nekem a telefon használat is kimerül ott hogy idő, híás, rádió, és fényképező.

Laptopot meg hiába használom skype-ra ha elviszem messzire mert egyszerűen mobil net vagy wifi nélkül nem megy mobil net az meg nagyon vacakolós lemerül a beszélgetés közben akkor rohanhatok feltöltetni és addig nem is tudok visszajelezni annak akivel megszakította a beszélgetést/stb

Apuka németbe vitte ki a laptopunkat de ott se használja senki se skype-ra se semmi mert nincs internet ott ahol vannak...

Létszi ne akrajátok magyarázni nekem mert felesleges magyaráznotok mert tisztában vagyok vele csak engem nem érdekel

Az ÉN életembe felesleges egy laptop ezt akartam kifejteni (a monitoros csevegés 2. postja után azthiszem) de úgy néz ki hogy ez nagy feladatnak mutatkozik.

• -1

graphic.png

#39 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 06 szeptember 2014 - 01:50

Tubus, miért írsz olyan sokat a semmiről?

(Erre a válaszod maximum 4 mondat lehet. Jól vigyázz.)
  • 1

#40 TubeDog

TubeDog

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 775 Hozzászólás:
  • LocationSajókeresztúr

Elküldve: 06 szeptember 2014 - 10:35

Tubus, miért írsz olyan sokat a semmiről?

(Erre a válaszod maximum 4 mondat lehet. Jól vigyázz.)

Azért mert szeretek magyarázni így általában elnyúlnak a mondatok.

Valamint néha sikerül saját magamtól is elkanyarodni ahogy fentebb írtam.

(4/2 lol)

• 0

graphic.png

Also tagged with one or more of these keywords: laptop

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó