Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Dwarf Fortress

Dwarf Fortress Dwarf Fortress ASCII

• Please log in to reply
72 válasz erre a témára

#61 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 590 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 29 augusztus 2017 - 09:10

No, nem akarom ezt a topicot spammolni tovább. Már így is kész kataszrófa volna, ha valaha a játékról folytatott beszélgetésre kéne. S én spammolom itt a saját kis projectemmel.

Meg az se baj, hogyha valami feltűnőt csinálok amai alapján nem csak összesen ketten ha észreveszik a játék indulását. Úgyhogy a kis erődünknek nyitok egy saját topicot. A számítógépes játékok topic alatt lessz. Furry fortress címmel. A napokban indítom ha összeszedtem ami kell.

• 1

giphy.gif

Players may blunder through dialog with shocking ineptitude, forget the name of the country they are in, or get confused about which side they are on, but once it comes time to roll for initiative they all turn into Sun Tzu.

#62 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 590 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 30 augusztus 2017 - 08:27

No comment.

Csatolt fájl  morul_sezuskkeskal__s_last_word_by_kennydalman-d4cr0hm.jpg   105,7K   0 Letöltések:

• 0

giphy.gif

Players may blunder through dialog with shocking ineptitude, forget the name of the country they are in, or get confused about which side they are on, but once it comes time to roll for initiative they all turn into Sun Tzu.

#63 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 590 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 30 augusztus 2017 - 08:30

No, a furry fortress elindítva, meglátjuk mire jut majd az egész. Lesz akit érdekel, vagy saját szórakoztatásomra írom csupán.

• 0

giphy.gif

#64 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 590 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 01 szeptember 2017 - 08:00

No, érdeklődés teljes hiányában, egyenlőre félre is lett téve a project. Mondjuk ez nem állított volna meg ha nem csúszik el csúnyán az erőd, de így semmi kedvem elölről kezdeni/megpróbálni rendbehozni. Majd ha lesz legalább egy-két érdeklődő majd újrakezdem, addig legalább tudom hogy amúgy megoldható, csak óvatosnak kell lenni.

• 0

giphy.gif

#65 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 590 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 29 november 2017 - 20:54

Nosza. Nem is olyan rég kijött a 0.44 fejletebb adventure móddal, és már lehet az erődből csapatokat küldeni a világba.

Mi több, kijött alig pár nappal utána egy Starter Pack update is hozzá (Nem egy stabil verzió a saját bevallásuk szerint.)

http://dffd.bay12gam...le.php?id=13201

A napokban tesztelni fogom. :)

• 0

giphy.gif

#66 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 590 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 08 február 2018 - 14:34

Kinn a 0.44 es verzió a Dwarf Fortressről, még mindíg nem sikerült igazából az újdonságokat tesztelni benne, de az előző mentéseket sajnos dobni kellett.

Mindenesetre világgenerálások közben sikerült egy nagyobb egységes kontinenset kihozi, majd minden olyan állatember fajjal amit akartam. (Egy maradt ki de ekkora szerencsém nem lesz mégegyszer 30-40 próbálkozás nélkül.) De már az eleve civilizált fajok közt egy érdekes lisát kapni.

Csatolt fájl  Capture.JPG   66,08K   0 Letöltések:

Nem tudok másra gondolni, minthogy egy egész faj ami így néz ki.:

Csatolt fájl  scr08.jpg   63,98K   0 Letöltések:

Szerkesztve Muzolf által: 08 február 2018 - 14:36

• 1

giphy.gif

#67 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 590 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 31 augusztus 2018 - 08:43

Nem tudom jár még erre bárki, de gondoltam benézek, és hagyok némi életjelet. A DF még mindíg olyasmi amivel időnként elszórakozom, a legújabb lazy newb pack verzióval sokat vacakoltam hogy mindenféle furry fajjal tele lévő világot generáljak, s bár az sikeres volt, az állatemberek fő problémája továbbra is a felszerelés hiánya, ezért indítottam egy külön kis erődöt ahol ezt terveztem orvosolni. De ennek helyből két hibája is akadt, egy, a világon alig van hely ahol nincs talajvíz, ezért ez helyből úgy indult hogy majd importálnom kell a követ és a fémet, s kettő, hogy már megint vérlények tesznek keresztbe nekem, de ez egy különösen vicces/tragikus fordulattal indult.

Egy vérgyík gyerek volt az első támadója az erődnek, azonnal megtalálta és megölte az egyébként fél éve valamiért depresszióval küzdő expedícióvezetőt, mielőtt többen a törpéim közűl rátámadtak (Gyaníthatóan ez is vérlény fertőzéses gyilkosságsorozattal végződik majd.) de nem ezért írok erről. Hanem azért, mert pár perce láttam az több szempontból is a leghalálibb jelenetet amit csak lehet. Miután a nap feljött és a vérgyík kölyök visszaváltozott egy embergyerekké, végignézhettem amint egy csapat felnőtt törpe körbe-körbe kerget egy embergyereket, miközben réz baltákkal és csákányokkal próbálják agyonverni.

Csatolt fájl  Capture.JPG   77,22K   0 Letöltések:

Feljebb látható miután meglógott a törpéimtől, de előtte még csöppet megrugdosták. No félteni nem kell, a törött csontok mind beforranak majd mikor megint vérgykká változik majd.

Dwarf Fortress, a játék amivel dolgokat tanulsz meg, önmagadról is.

• 1

giphy.gif

#68 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 590 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 31 augusztus 2018 - 09:14

Na, el is kezdődött. S nem tudom miért, de valahogy most rá van szállva a gyerekekre a játék.

Csatolt fájl  Capture.JPG   48,1K   0 Letöltések:

Csatolt fájl  Capture2.JPG   173,34K   0 Letöltések:

Egy kis kontextus. Valamiért az első két migránscsapatban (Ez a menekültek/bevándorlókról szóló reálpolitikai vicc helye.) különösen sok volt a gyerek, ezek jobb híján az ebédlődben játszanak egész nap.

Az első támadásban sérült törpéinket miután nagy nehezen a hirtelen felhúzott kórházban a hirtelen kinevezett -soha életében ilyet nem csinált- orvosunk úgy ahogy elátta őket, természetesen mind éhesek voltak, és az ebédlőbe vonultak éhségüket csillapítandó. Bár eredetileg nem törpekölykök húsával, de na.

Csatolt fájl  Capture3.JPG   68,83K   0 Letöltések:

Ééés mindenűtt vér és belsőségek, a négy már nem igazán törpém az előző vérgyík kölyökkel ellentétben négy felnőtt vérlény, akik ráadásul az erőd legbátrabb és legerősebb tagjai voltak az átváltozásuk előtt. Ja és természetesen a felfegyverzett lakók kétharmadát képviselték, rajtuk kívül még két valakinél volt csak csákány vagy balta.

Az egésznek a végére életben maradt két dolgozó akik vérlényekből változtak vissza, érthető módon kissé traumatizálva a történtek által, igazából nem vagyok benne biztos hogy tudják, ők mészároltak le mindenki mást, és megmaradt még a herbalistánk, aki odakinn volt. A nyolc gyerek akik az erdőben laktak, nos, az ő nagyrészt felismerhetetlen hulláik az ebédlőt dekorálják. Még a kutyákat és egyéb bent lődörgő háziállatokat is lemészárolták, a két macska kivételével, ők valahogy megúszták.

Azthiszem valami orvelli karanténprocedúrát kell kitalálnom ez ellen a jövőben. Mert a normál bezárkózásos stratégia nem igazán segít a rajtaütésszerűen megjelenő vérlényekkel.

Szerkesztve Muzolf által: 31 augusztus 2018 - 09:22

• 1

giphy.gif

#69 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 590 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 31 augusztus 2018 - 09:56

Wow.

Néha érdemes utánanézni a lakóknak. Kis érdekesség az előző erődből.

Csatolt fájl  Capture.JPG   57,73K   0 Letöltések:

Vabik Paddledroads, a két utolsó túlélő (vérgyík) egyike az erődből. S az élettörténetét végignézve a helyzet a következő. Az erőd nyolc gyerekéből, négy vagy öt az övé volt. A gyerekei és a felesége is a vérgyíkok áldozata lett, bár érdekes módon egyiket sem ő ölte meg. A négy vérgyíkból az első átváltozáskor, ő volt az az egy, aki a bejáratnál volt, míg a másik három az ebédlőben. A mészlárlás és az erőd elhagyása után (Még megprobáltam eltemettetni a hullákat, de mikor épp nem vérgyíkként kergették a helyi élővilágot, dühükben a berendezést verték szét, összesen vagy négy törpét sikerült eltemettetni, nekik sem volt meg az egész testük.) a családjának egy részét lemészárló társával együtt még létrehozott egy új fakciót, mielőtt elmenekültek a hegyek közé.

Nincs mese, indítanom kell egy kalandozót, hogy levadásszam őket, s véget vessek a szenvedésüknek.

Szerkesztve Muzolf által: 31 augusztus 2018 - 09:58

• 1

giphy.gif

#70 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 590 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 11 szeptember 2018 - 10:14

Dwarf Fortress, Gyalogggalopp fekete lovag szimulátor:

Csatolt fájl  Capture.JPG   52,74K   0 Letöltések:

Mit is láthatunk itt. Először is kis kontextus. A fentebbi sztori óta a kis generált világunkban történt egy-s más. Egy pumaember/hölgy kari kalandozót indítottam és levadásztam a két vérgyík menekültet, többek között azért is, mert a korábbi erődök lakói gyakran költöznek az új erődbe, viszont annyira megtetszett a kari, el akartam vele menni kalandozni egy picit. De mindkét elérhető piac csak csupa szemetet árult, és az alapfelszerelés elég gyatra. Csináltam hát egy erődött, pusztán azon céllal hogy felszerelést gyártson.

Igen ám, de az egyetlen törpe civilizáció a kontinens másik felén volt, a környéken pedig mindenűtt talajvíz van, amin átásni semmi kedvem nem volt azért hogy csak valami hasztalan fémet találjunk a mélyben egy évi küszködés után a lejutásra. Hát csináltam még egy talajba és fából építkező erődöt.

Ezzel négy évre húzódott el ingame a játék, mert a karavánokkal elég fémet hozatni eleve problémás, pláne ilyen távolságból, a törpéim egy része depressziós volt, egy ponton például egy depressziós halászunk agyonverte a mesterkovácsot akibe annyi pontot öltem. No igen, törpéknél a depresszió utóbb azt jelenti hogy néha náluk indul be a hisztiroham, és ha tudjál leordítani az expedícióvezető fejét kellő gyakorisággal, lehet megölnek valakit. Mondjuk itt lehet az illető korábbi fey moodja is közrejátszott, a csontkalapács amit egyik szerencsétlen farmer testrészeiből csinált azóta is az egyik raktár mélyén fekszik talán, s senki nem mer hozzányúlni.

Mindenesetre pár év után összeszedtem elég vasat és egy kevés acélt felszereléshez. S volt egy kovács aki legalább fegyverkészítésben mester.

Úgyhogy a közeli falvak egyikébe visszavonultatott puma hölgyet ismét aktiváltam... mire az odaúton a következő falut ahol megszállt pont éjjel megtámadták a goblinok, s bár egyet elintézett annak ellenére hogy alvás közben lepték meg, egy másik megölte.

Ekkor már azért nem voltam hajlandó annyiban hagyni a dolgot, s hogy ne legyen olyan könnyen elintézhető, ezúttal egy oroszlánember (hasonló névvel és szintén nőstény) kalandozót indítottam, akik a generálás módjának hála nagyobbak törpénél és embernél egyaránt, bevittem őt az erődbe, s kapott egy mestermunka acél kardot, illetve direkt ő méretére készült vas/bronz páncélelemeket. S ezzel indult útnak a kalandozóm, Shebi Nagwuada (Aki ránéz ez mit jelent törpe nyelven, ne itélkezzék hacsak jómaga nem adott hasonlóan szugesszív nevet soha egy női karijainak sem. :D ) Ezidáig egész sikeres, alighanem a mestermunka acélkardnak hála csapkodja le rendszerint elsőre mások végtagjait. Most épp eddigi legnagyobb kihívásában, egymagaként számol fel egy bandita tábort, s a fentebbi szerencsétlen az utolsó íjászuk, akinek levágta mindkét kezét és egy lábát.

De még így sem tanácsos megpróbálni követelni hogy adja meg magát, a nyavajás míg a karim beszélt arra használta fel az időt, hogy lábon harapja Shebit. Igen, komolyan.

Szerkesztve Muzolf által: 11 szeptember 2018 - 10:21

• 0

giphy.gif

#71 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 590 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 11 szeptember 2018 - 12:03

Hajjaj én és az én elírásaim.

Ez:

"és ha tudjál leordítani az expedícióvezető fejét kellő gyakorisággal"

"és ha nem tudja leordítani az expedícióvezető fejét kellő gyakorisságal" akart lenni.

• 0

giphy.gif

#72 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 590 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 11 szeptember 2018 - 14:58

No, Shebi kalandozása egyenlőre véget ért, nem azért mert történt volna vele bármi, csupán picit ráuntam a banditák vadászatára, és nem annyira jól felszerelt/tapasztalt még hogy legendás kreatúrák után menjen. Viszont már kis hírnevet szerzett magának, hogy a fogadókban visszahallani róla szóló mendemondát, hála annak hogy a bandita táborokat egy régióban teljesen felszámolta. Már nem tudtam vele hová tenni a pénzt amit összeszedett, és amit nincs mire költeni, mert jobb felszerelése van amit bármely piacon kapni. Ezzel kapcsolatban egyébként még egy okot tanultam, miért kell a hegyesfülüeket útálni, nemcsak fákon élnek, a fogadóikban semmiféle szolgáltatást nem lehet elérni (Mondjuk az ezen a világon a többinél is gyakran hibádzik, mivel a fogadómestereket előszeretettel öldösik az egymás ellen vonuló települések hadibandái.), de a piacukon egyedül gyümölcsöt kapni. Semmi mást.

Én meg egy anthropomorf nőstényoroszlánt játszom, ha nem akarnám rendsen szerepjátszani a dolgot se tudna már gyümölcsöt fogyasztani, mivel Toady ezt kipatchelte ebben a verzióban. Ragadozók humanoid verzióinak hús kell. Bármi mást próbálok a karival etetni, csak nyalogatja.

Szóval visszavonultam vele egy nagyobb településen, még később lehet előveszem, de egy újabb erődöt akartam valamikor. S hát, hogy is mondjam, érdekes időknek nézünk elébe.

Csatolt fájl  Capture.JPG   111,52K   0 Letöltések:

Mint korábban emltettem. Egyetlen törpe civilizáció van csak (A többi alighanem kihalt villágenerálás alatt.), s ők az én cicám kalandozásai alatt valahogy sikeresen magukra haragítottak mindenkit. A kontinens összes régiója közül, egyedül egy a közepén található kis völgyben nem állnak háborúban az összes többi civilizált fajjal. Na jó, meg a goblinokkal technikailag nincs hivatalosan háború, csak simán a szokásos kölcsönös útálat és alkalmi gyilkolászás, de effektív ugyanazt jelenti számunkra.

Valami azt súgja nem árt felkészülnom korai rajtaütésekre és ostromokra, jah és a nem törpe kereskedőkaravánokat is el lehet felejteni.

• 0

giphy.gif

#73 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 590 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 12 szeptember 2018 - 11:13

Mit volt aggódni goblin vagy holmi tünde ostromlók miatt, mikor el sem jutok odáig. A következő erődött még el sem kezdtem igazán, keák kezdték terrorizálni a törpéimet, felkergették őket a fákra, vagy épp ellopták a herbalista létráját hogy fennragadjon és éhenhaljon a lakosságom a fákon.

Csatolt fájl  to9OVcs.jpg   319,07K   0 Letöltések:

A korábbi erődnél ami működött, szabály volt, hogy ha a kis dögök megjelentek, riadót fújunk és a föld alatt rejtőzünk amíg elvonulnak. Itt nem vettem észre időben hogy jött egy csapat belőlük, és nem is voltam felkészülve rájuk.

Le merném fogadni a kis szárnyas démonok nevetnek rajtam.

Csatolt fájl  kea_1490110462.jpg   114,19K   0 Letöltések:

Szerkesztve Muzolf által: 12 szeptember 2018 - 11:15

• 0

giphy.gif

Also tagged with one or more of these keywords: Dwarf, Fortress, Dwarf Fortress, ASCII

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó