Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Dwarf Fortress

Dwarf Fortress Dwarf Fortress ASCII

• Please log in to reply
78 válasz erre a témára

#1 Gaboris

Gaboris

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 209 Hozzászólás:

Elküldve: 08 július 2014 - 10:42

Bay12 Games - Dwarf Fortress
2014.07.07. Megérkezett a Dwarf Fortress 0.40.01-es változata ami "aktiválja a világot".
Mind az Erőd mind a Kaland módokban jelentős újítást jelent, hogy a játékos által nem látható területeken most már aktívan megy az élet nem csak az előgenerált történelem, születésekkel, halálokkal, ostromokkal és egyebekkel.

Van pár csűrés csavarás szóval ahhoz inkább bemásolom frissítés leírását amit EZB rakott fel az FHU-ra. Viszont túl hosszú, hogy lefordítsam szóval a nem angolosoktól bocsánatot kérek.

Here is the world activation release! Lots of processes from world generation -- birth, invasions, succession, site foundation, and so on -- now operate in the world after play has begun. Getting all of that to work led to a meandering route through various pieces of the game, some of which are described below. Aside from any bugginess, a lot of it will still feel rough and unfinished as things bump around.

New stuff
(*) World activation! There are a few things that aren't active, like megabeast invasions, but lots of world gen actions made it into the game. Birth, death (to the extent it wasn't handled before), marriages, site foundation as well as reclaims, basic succession and appointments/etc., invasions, as well as some more detail beyond world gen, like patrols, banditry and animal population handling. We still don't have army battles -- the invasions are all successful right now, unless they are locally interfered with by you.
(*) The game advances two weeks before each play -- the calendar there still moves slowly when there's a lot of action, as there is in larger worlds, but there are quite a few things I can do soon to speed that up. Due to the speed of the calendar, new forts in particular also get just two weeks. This'll probably cause some shenanigans with the caravan (or you'll just have to wait a year in an autumn fort for your first one) until we sort it out.
(*) Fortresses can be retired and unretired. Losing is still fun but if it doesn't happen when you want, you can put it off for a while. Retired forts can be conquered (much more easily than they would be if you still controlled them), so don't be surprised if you have to reclaim instead of being able to unretire sometimes. You can reclaim forts that didn't make it through world generation.
(*) Site maps for dwarves, elves and goblins. These are very basic, but they are there, anyway.
(*) Multi-tile trees and lots of new plants. Fruit and flowers. Leaves that fall in little clouds. I had to put off dwarf mode tree harvesting, but we should get to that before long.
(*) Megabeasts/forgotten beasts can attack, destroy and then reside within world gen sites like dwarf fortresses.
(*) Various movement changes. Climbing/jumping/sprinting in both modes, though invaders still require a line of site to use them. Adventure mode has a stealth rewrite, and some elements of that are present in dwarf mode (it is generally easier to spot thieves and ambushers, and I'll probably need to make them smarter about finding cover). Movement and combat are separate now. Startled people climb up the walls of their homes a little too often.
(*) Tracking information in adventure mode. You can pull up a little window and see tracks (capital K), and you can also have it describe the freshest track that isn't yours to more easily stay on a trail (alt K). Tracks are also part of the regular look command.
(*) Different levels of conflict -- your opponents in adventure mode will be listed with the current status (non-lethal, lethal, no quarter, etc.).
(*) Combat moves take place over a period of time now, and you can do things like catching an opponent's attack -- you have to do that by targeting a grab at the offending part now (reactions used to have a menu, but that was before combat got more smeared out). You can get information about what attacks your opponent is doing in the attack menu -- the quality of the information depends on your situational awareness skill. You can add adjective modifiers to your attacks (quick/heavy/etc.) and you can perform more than one attack at a time for a significant penalty to its force. It might make sense with two adamantine swords or something, twirling them about.
(*) Rumors of incidents can be spread, and the rumors need to be spread before you gain reputation (good or bad). Killing all of the witnesses to an event will effectively remove it from play if you don't let them get off the screen. People are a little psychic as it regards ongoing conflicts, so that they can make decisions non-stupidly. Your liaison can share rumors with your fort, but I still need to set up the screen for reviewing them after you've seen them the first time... not that you can do much with the information.
(*) You can travel through tunnels.
(*) You can get a guide to travel with you to a faraway place -- it still ended up being too cumbersome, so locals continue to be able to tell you the location of sites, but only within a certain distance of their home town.
(*) In general, conversations have been redone. They no longer have their own screen, but run along with other actions, and there are many more options.
(*) The mind has been rewritten quite a bit -- people now experience emotions according to different circumstances (lots of awkward monologues there), and they consider actions differently. The main outstanding issue is that I didn't get around to converting existing dwarf mode thoughts, so they sort of exist concurrently with the new emotions and that needs to be changed. I'll get to that before job priorities (which was one of the main shorter-term reasons for the rewrite). Some dwarves have life-long dreams and it is possible for them to recognize that they've accomplished the ones relating to skills and family. They cannot yet realize their dreams of taking over the world.
(*) The paragraph at the beginning of adventure mode was marginally more useful, but that slipped a bit at the end as things were tweaked. I think it'll still describe certain invasions and abductions, but it needs to be redone.
(*) Lots of new arena options -- not just the conflict state, but you can set the temperature etc. to all sorts of extremes.
(*) Some experiments with procedural items, though the new demon-type sites are still quite un-fun now. The knowledge on the slab at the bottom can be used, but it is probably not worth the trouble.
(*) The stuff I forgot

Na szóval mivel két év után varázslatos módon ismét frissült a játék gondoltam ideje itt is feldobni a témát és megnézem vannak-e még aktív érdeklődők egy újabb öröklős játékra. :)

FunComic.png

Továbbá azoknak akik nem szeretik az ASCII grafikát azoknak a Ralesk jóvoltából megismert aktív 3D-s izometrikus kiegészítőt ajánlom kipróbálásra. Ha lesz időm én magam is belenézek az új dolgokba. :)
Polygon - Dwarf Fortress mods turn ASCII text into real-time 3D graphics
  • 0

#2 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 596 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 31 május 2015 - 10:07

Hajjaj, elnézést, először is a válasz hiánya miatt (nem láttam a topicot mikor felkerült), más részről azért amit tenni fogok.

Gaboris, egy új fórumon nem dobhatunk fel egy témát csak így, minden magyarázat nélkül. Úgyhogy én most írnék ez bevezetőt.

DWARF FORTRESS, avagy, mi is ez tulajdonképpen?

A Dwarf Fortress egy management\rougelike crpg játék, és más címekkel ellentétben, a több az egyben általában gyenguska játékmechanikai keverés értendő, itt tényleg két szinte teljesen külön játékról van szó, ami történetesen ugyanazt a motort használja.

1.) A management játék, dungeon keeper, sims, és egyebek keverése úgy hogy ez tényleg valami új. Mert nem emlékszem másik játékra ahol az általunk páytyolgatott valakik kisméretű, erősen alkoholista erőszakos szakállas emberkék lettek volna, akiknek jó eséllyel végignézhetjük életük miként dől romba a társadalmukéval együtt, mielőtt véres csákányokkal rohangáló eszelősekként lemészárolják egymást, esetleg öngyilkosok lesznek.

2.) A rougelike crpg, amiben ember, törpe, elf lehetsz, illetve ha az adott világgenerációban ezek valamiért kipusztultak, akkor állítólag goblin vagy kobold is akár, aki jó eséllyel meghal majd egy eltévedt nyílvesszőtől, felfalja valami állat, vagy mondjuk belehal a fertőzésbe mert megvágta a nagylábujját egy éles kövön, de előtte még akár puszta kézzel küzd le sárkányokat, töri be ellensége koponyáját, vág egy oroszlánt egy másikhoz úgy hogy mindkettő gerincét töri. Ha itt túlélsz, a világ történelemkönyvei a világ végéig őrzik majd a neved, ami viszont nem teszi jobbá hogy a hullánk csontvázát és bőrét külön külön feltámasztja a nekromanta.

Szóval mi is a dwarf fortress? Egyetlen ember műve, akit mi csak mit Toady-ként emlegetünk. Nem is annyira egy játék, mind inkább egy low fantasy világgenerátor, ahol törpe erődöt, vagy a világ (nem az erőd) lakóját is alakíthatunk, egy kegyetlen véres világban, ahol megeshet hogy élőholt óriás tengeri szivacsok vetik a törpékre magukat a folyóból. Egy játék amely csak mazohistáknak vagy elhivatott managamentőrülteknek ajánlott. Egy játék mellyel ha eleget játszottunk, fél úton leszünk a geológusdiplomához szükséges tudás felé, de kb annyi erőt is kell belé fektetni mint abba a diplomába.

iECXl.jpg

S igen, alapból az egész ASCII grafikában, bár vannag graphic pack-ok, amitől a törpe picit jobban törpének néz ki egy szögletes smiley helyett. De az utóbbinak is megvan a maga varázsa.

S van a newb pack amivel egy halom tool is jön a játékhoz amivel screenshotolni lehet és egyebek. Linkeket nem adok, aki nem jut el magátol egy google searching, hogy megtaláljon mindent, annak nem való ez a játék. Mert itt nem fogják a kezed, és aki nekiül az órákat tölt majd a wiki olvasásával mielőtt eljut bárhová.

• 2

giphy.gif

Players may blunder through dialog with shocking ineptitude, forget the name of the country they are in, or get confused about which side they are on, but once it comes time to roll for initiative they all turn into Sun Tzu.

#3 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 596 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 31 május 2015 - 10:24

Szólok itt most akkor arról a részéről amelyet ismerek is, mivel jómagam szinte kizárólag az erődépítéssel foglalkoztam.

A fentebbi fluff szöveg nem igazán adja vissza milyen is maga a management játék. Kezdéskor a következő szitucáió adott, kapunk hét törpét, akik nem énekelgetnek a bányába menet, és nem fogadnak be holmi fehérnépet akinek a főzésen kívül nincs skillsetje, ők telepesek.

Merhogy azért indultak meg a vadonnak, vadállatoknak, elfeledett szörnyek kerülgette vidéknek, goblinoknak, mert új otthont akarnak építeni. S ebben te leszel a segítségükre.

Nem irányíthatod őket konkrétan, mindegyike önálló személy, aki teszi a dolgát mikor ő azt jónak látja, szerencsénkre a törpék az alkoholizmus mellett még erősen munkaholisták is, ami azt illetti meg is kattannak ha semmi dolguk. Amit tehetsz, hogy megadot kinek mi a dolga, illetve ha ehhez felszerelés szükséges, azt elkészítteted. Mert ezt fogjuk nagyrészt tenni, munkaparancsokat kiadni. Oda húzz fel egy kőfalat, ott áss, ott bányássza ki valaki azt az ércet, és volnai tt egy megrendelés húsz hordóra az ácsműhelyben, vagy épp az összes ácsműhely közt szétosztva, ha már van managerünk és neki összeszedtünk egy irodát.

Az egyetlen amit közvetlenül irányítunk, az a hadsereg, és azoknak is csak az épp aktív tagjai, mikor szükséges. Mert egyébként ha nem akarunk minden holmi kis goblinbanda miatt magung ugrállni, akkor érdemes őrjáratokat, őrhelyeket megszervezni, amihez nem kell majd folyton nyúkálni. Illetve beállítani mi ki hova mit ha riadót fújunk, mert goblinok vagy valaki más hadsereggel jönnek ostromolin. De ez igazából csak kisebbik részhe a játéknak. Mert a nagy részét azzal fogunk foglalkozni, hogy mindenkinek jusson legalább egy ágy, elég sör, bor, pálinka és valami ami ehető. S ne egy élhetetlen luk legyen a földben ahol a törpék dühükben egymást kezdik pofozni, mert az éles munkaeszközökkel hadonászó törpék hamar bensőségekkel és vérrel kidekorált kriptává változtatják az erődöt, és akkor még nem volt szó az eltemetetlenül maradt visszajáró lelkekről, akik eseteként megszállják utódaikat, volt társaikat.

Szerkesztve Muzolf által: 31 május 2015 - 11:16

• 2

giphy.gif

Players may blunder through dialog with shocking ineptitude, forget the name of the country they are in, or get confused about which side they are on, but once it comes time to roll for initiative they all turn into Sun Tzu.

#4 Gaboris

Gaboris

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 209 Hozzászólás:

Elküldve: 14 szeptember 2015 - 01:04

Fene. Most meg én maradtam le a témáról. <_<

Hajjaj, elnézést, először is a válasz hiánya miatt (nem láttam a topicot mikor felkerült), más részről azért amit tenni fogok.

Gaboris, egy új fórumon nem dobhatunk fel egy témát csak így, minden magyarázat nélkül. Úgyhogy én most írnék ez bevezetőt.

Igen tudom, bocsánat is érte Muz csak igazából abban reménykedtem, hogy hátha újraalakult egy kis DF közösség akik kapva az alkalmon kioktatnak engem a helyes bemutató írási módszerekről. :D

Amúgy ismét ránéztem az oldalra és bár január óta megint elapadtak az új verziók addig jó pár frissítés és változás érkezett szóval valamikor újra megkeresem a NewbPack-ot és belevetem magam a törpék közé csak épp tartok tőle újra a nulláról kell kezdenem a tanulást mert minden beidegződött gombkombinációt elfelejtettem már. :rolleyes:

Kis megjegyzésként azoknak akiket esetleg érdekel a játék, de elrémiszt a brutális kihívás tudom ajánlani a Gnomoria nevű a DF menedzsment részének mintájára készült játékot ami rendes kezelői felülettel, egeres irányítással és sokkalta, de SOKKALTA egyszerűbb játékmenetet ajánl. Igazi DF kedvelőknek nincs értelme még csak ránéznie sem mivel a szimuláció és a játék összetettsége annyira le lett egyszerűsítve, de bevezetőként egy nagyon is élvezetes élményt tud nyújtani... Kár, hogy február óta ennek is elapadtak a frissítései, de már most is egész jó állapotban van a játék.

• 0

#5 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 596 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 07 október 2015 - 11:35

Sajnos a nagy csendből arra kell következtessek, hogy érdeklődés igazán nincs. Mindenki el van foglalva munkával/családdal/más játékokkal, kinek mi jutott.

A legutóbbi folytatásos erőd emlékeim szerint ottragadt valakinél, sajátot inditani meg most nincs kedvem, új munkahely megeszi az időm nagy részét, és mikor nem volt munkám se jutott rá idő (ahogy sok más tervezett dologra sem).

Egyébként szivesen újraéleszteném az aktivitást, de ez két párhavonta benéző önjelölt törpével nem fog menni.

• 0

giphy.gif

#6 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 596 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 16 október 2015 - 12:02

No de a topic nem halhat meg. Ha kell egyedül is életben tartom. (Ó és Mist, ha ovlasod. Az eddigi elmaradásotok alapján most már viszek mindent, ingóságot, a lakást és Skunky-t. )

Álljon itt egy kis képregény. A forrás: http://www.nerfnow.com

614.png

615.png

• 1

giphy.gif

#7 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 596 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 16 október 2015 - 12:05

Játékmechanikai realizmus:

Mikor az oriásmadár beköltözik a tyukoknak készült ólba:

aae.png

No comment:

bf7.jpg

• 2

giphy.gif

#8 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 596 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 16 október 2015 - 12:09

S mára ebben a topicban az utolsó. A Dwarf fortress test. Ha játszottál vele, akkor tudod. Melyik a kakukktojás?

all%2520logos.PNG

• 1

giphy.gif

#9 Miststalker

Miststalker

Cicaszörny D:

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 209 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 16 október 2015 - 13:06

(Ó és Mist, ha ovlasod. Az eddigi elmaradásotok alapján most már viszek mindent, ingóságot, a lakást és Skunky-t. )

:D

• 0

panic

#10 Ralesk

Ralesk

vulgáris hatalommal visszaélő szociáldarwinista

• Administrators
  • 1.514 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 16 október 2015 - 14:21

Hiányzik EZB aktivitása a témában :P
  • 0

#11 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 596 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 26 október 2015 - 13:39

Oh well, én unom magam, de ahhoz meg fáradt vagyok hogy most folytassam az alienes sztorit. Here is some more pictures to look at.

079.png

Dwarf_8e42e3_5317297.png

• 2

giphy.gif

#12 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 596 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 26 október 2015 - 13:42

1402862996992.jpg

• 2

giphy.gif

#13 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 596 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 26 október 2015 - 14:10

Bár már évekkel ezelőtt kipatchelte Toady az aranyhalas dolgot. (Azóta az óriás szivacsok a főgonosz) Ez azért még megragadja a fantáziáját sokaknak. :)

Carp_escape.jpg

• 1

giphy.gif

#14 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 596 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 03 november 2015 - 09:42

Arra az esetre, ha volna olyan aki ezt a topicot olvassa, de másikat nem. Bár lehet ide kellet volna rakni, de a szavazós dwarf fortress lets play saját topicot kapott, aki jeelntkezne rá az ott teheti meg. Csak a végösszefoglaló kerül majd ide.

• 1

giphy.gif

#15 Gaboris

Gaboris

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 209 Hozzászólás:

Elküldve: 04 november 2015 - 21:42

Arra az esetre, ha volna olyan aki ezt a topicot olvassa, de másikat nem. Bár lehet ide kellet volna rakni, de a szavazós dwarf fortress lets play saját topicot kapott, aki jeelntkezne rá az ott teheti meg. Csak a végösszefoglaló kerül majd ide.

Na ez hasznos infó, de lehetne kapni egy linket mert most nem tudom hirtelen hol kezdjem el keresni. :)

• 0

#16 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 04 november 2015 - 23:04

Na ez hasznos infó, de lehetne kapni egy linket mert most nem tudom hirtelen hol kezdjem el keresni. :)

https://furmeet.hu/i...-belebeszélnek/

• 0

Mare of the Night, Stallion of the Sands

#17 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 596 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 05 november 2015 - 09:18

Mondjuk ha a fórum struktúrájában egyel feljebb mész akkor rendszerint e topic alatt vagy fölött látni. :P

• 0

giphy.gif

#18 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 596 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 15 március 2016 - 12:38

Blasted furries in my fortress.

Csatolt fájl  stockpile.png   59,21K   0 Letöltések:

Csatolt fájl  df-furries.png   90,83K   0 Letöltések:

Na jó, bevallom csaltam. A helyzet a következő, a legújabb update óta a szobroknak és különféle egyéb kézművestremékeknek részletekbe menően meg lehet adni, hogy az alkoholista kókler banda tisztelt művészeink mit is készítsenek.

Mondanom sem kell, az első erődöm fő exportja azóta a különféle anthropomorf állatábrázolásokkal rendelkező kézművestermékek, s az erődöt uraló csoport szimbóluma a fekete menyét, egy anthro menyét hastáncosnő. :P

• 2

giphy.gif

#19 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 596 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 26 július 2017 - 12:37

Címzett: Dicső civilizáción nagykirálya

Tárgy, Jelentés Udrtishis Tholiton - Avagy "a fekete spirál mélyterme" északi előőrsünk állapotáról.

Az elején kezdeném, mert szeretném előre tisztázni, hogy az aktuális elöljáró, vagy a helyiek elleni bármiféle elfogultság nélkül kezdtem a felmérésbe. Amit azonban találtam, az egyszersmind visszataszító és nevetséges. Bizonyos jelenségek melyekkel találkoztam, azóta rémálmaim témájává váltak. S remélem fenséged egyetért majd, hogy sürgős lépésekre van szükség.

Mikor a feladatot rámbízták, az első furcsaságok csupán a jelentésekben szereplő nevek voltak, maga az erőd elnevezése "fekete spirál méylterme"-ként, vagy

a helyi kormányzat megnevezése. "Leplek tanácsa". S különös anomáliák a kiküldött diplomaták esetében. Hogy az első küldött két évig nem tért vissza, majd a későbbiek jelentéseinek fura hiányosságai arra voltak visszavezethetőek, hogy leitatták őket. Szeretnék rámutatni nagyuram, hogy mindegyik diplomata tiszta vérű törpe volt, akik testsúlyuk teljes egészét képesek elfogyasztani alkoholban rosszullét nélkül.

A hosszú út után megérkezve azonban elsőre semmi kirívót nem találtam. Attól eltekintve, hogy fel nem foghatom, mi vezérel egy törpét, hogy a mára már kihalt hegyesfülüek erdőiben kezdjen ásni, minden normálisnak tűnt. A felszínen alig több mint egy kétszintes fal, kecskék és csirkék külön elkerítve egy legelőn, a cseredepó, íjász gyakorlótér és egy szoborkert volt található a falakon belül, illetve valami ami feltételezem állatkertnek indult, de az egy árva óriásfecskén, egy trollon és két csőrkutyán túl többmindent úgy tűnt nem tudtak befogni. Azazhogy, inkább nem rakták őket ketrecekbe. Ami mégis feltűnt, az a mindenfelé szabadon járó óriáshörcsögök jelenléte, de a különös háziállatok tartása erődlakó törpék esetében aligha újdonság.

Csatolt fájl  thefort.jpg   237,17K   0 Letöltések:

A bejáratok előtt álló szobrok voltak az első igazi jelei, hogy valami mégsem stimmel.

Csatolt fájl  interesting simbol.JPG   25,1K   0 Letöltések:

De láttam már más különös erődszimbólumot. Hogy valaki egy fenyegetően pózoló nőstély kobraembert válasszon, még nem annyira kirvó. Feltehetően támadók eltántortására alkalmaznak másutt is különféle rémeket, bár azoknak, különösen ha hüllők, nincsenek hangsúlyos emlőik.

Csatolt fájl  sweatshirt_snek_by_coolshaden_07-db9te9d.jpg   51,69K   0 Letöltések:

Akárhogy is, folytattam az utamat. Természetesen az erőd java része a föld alatt volt található. Itt találkoztam a lakók többségével, amint dolgukra vonultak, vagy kikapcsolódtak a travernában. Meglepően sok nem helyi látogatója akadt az erődnek. Mint megtudtam, az elöljáró előszeretettel alkalmaz zsoldosokat az otthonuk védelmére. Kissebb előőrsök esetében ez érthető, ezen esetben némi lustaságra utal, esetenként valami súlyos hiányosságra.

Csatolt fájl  fortinter1.JPG   250,55K   0 Letöltések:

S persze itt is mindenűtt óriáshörcsögök. Óriáshörcsögök és kutyák. Normál erődökben macskák és kutyák elszaporodása okoz problémákat, itt az a gyanúm hogy a hörcsögök megehették a macskákat, vagy maguktól menekültek az óriás rágcsálók láttán. Bár egy helyi biztostott, hogy a macskáikkal semmi gond, még csak ritkitani sem kellett őket, pusztán peches módon a külvilág veszélyei őket érték gyakrabban. Mint fenséged tudja, az állatpopuláció kezelésének hiánya súlyos hanyagságnak minősül. Itt óriáshörcsögök szaporodtak krolátlanul. Ott piszktottak és rágcsáltak mindenűtt, A vezetőség úgy tűnik fejébe vette, hogy domesztikálják őket, és más helyi exotikus fajokat. De csak a hörcsögökből tudtak összeszedni egy szaporaképes párt, az egyetlen más állatuk egy árva nőstény tatu volt, amelynek trainere még reménykedett, hogy befognak egy párt neki, vagy legalább egy légyottot összeszednek a vad társai egyikével, hogy a kölykökkel folytathassák a szelidtést.

De jobb dolgom is volt, mint a helyi exotikus háziállat-tenyésztők terveivel foglalkozni. Mint megtudtam, a fenti limitált ebédlő mellett az erődnek volt egy majdnem-legendás nagyterme is. E szavakat hallva, magamban jót mosolygtam az ambícióikon, nem az első pár asztallal és székkel felszerelet lukat hinné világraszóló mesterműnek a tervezője. Meglátva mégis elgondolkodtam. Itt északon legalább, aligha találkoztam pompásabb étkezővel.

Csatolt fájl  greathall.JPG   266,52K   0 Letöltések:

Őszinte sajnálatomra azonban hamar rájöttem az okára, miért nincs jobb híre a helynek. Hogy emberek, és még bizony pár goblin előadó szórakoztassa a vendégeket, manapság már nem tekintik akkora bűnnek, de a fajok közti züllés és erkölcsi fertő nem pecsételné meg maga a kő sorsát, ha nem teszik vele ezt kedves "művészeink".

Csatolt fájl  interesting 3.JPG   22,07K   0 Letöltések:

A szívós szerető?

Csatolt fájl  interesting 0.JPG   23,33K   0 Letöltések:

Na ennek érdekelne a története, de nem eléggé hogy rákérdezzek az elkövetőnél.

Csatolt fájl  Interesting 1.JPG   24,18K   0 Letöltések:

Oké, kedves művész, mondani akarsz valamit? Mert kezdem úgy érezni, hogy mondani akarsz valamit. Valamit amit nem akarok hallani.

Csatolt fájl  interesting worry 2.JPG   26,61K   0 Letöltések:

S itt kezd igazán aggasztóvá válni. A perverzió átcsap hátborzongatóba. Szobrok és domborművek. Kígyók korsókban, Összesúgó törpék szoborcsoportjai, Óriás kobra ami lenyel egy törpét, majmok amint széttépnek egy törpét. Dolgok és megint csak dolgok, amire fáj ránézni. Erővel kellett rávennem magamat, hogy ne nézzem a falakat és a falakat borító szörnyűségeket.

Külön megjegyezném még, mert később fontos lesz. Hogy az erőd és a törpe szellem alapzatát nem csupán ember, és néhány goblin vendég furkálja eme egyre elátkozottabbnak ható helyen. Az erőd egyik permanens lakója egy két lábon járó kecske "hölgy". Foglakozása szerint zsoldos, de érdekes módon az egyetlen aki nincs beosztva egy szakaszba. Tehát lényegében a dolgos törpék munkáján élősködve dorbézol az ebédlőben egész nap.

Csatolt fájl  Zim.JPG   9,66K   0 Letöltések:

Csatolt fájl  Zim2.JPG   6,36K   0 Letöltések:

Az eddigiek fényében aligha meglepő, hogy befogadtak és minden ellenszolgáltatás nélkül eltartanak egy állati személyt, de később még jelentősége lesz neki. Fenségedet ne zavarja meg a "hölgy" inoffenzív, barátságos ábrázata.

Csatolt fájl  Taki.jpg   21,36K   0 Letöltések:

Az erőd többi részét látogatva, kis feüdülést jelentett, hogy maga a hely láthatóan komoly munka eredménye. Alább látható az aréna.

Csatolt fájl  Arena.JPG   205,71K   0 Letöltések:

S az alján, igazán melengeti a szívem, a két ketrec, kivégzésre váró goblinokkal. Egy ostromló sereg maradékai akik csapdákba estek. Az erőd második ostromából maradt vissza más zsákmány is, mint kiderült. A védők heroizmusáról hallva, s eme csodás arénát látva majd elefelejti a törpe az eddig tapasztaltakat. Az egyetlen panaszom a védőkorlát hiánya és néhány ülés közelsége a szakadékhoz. S igen, azok ott, színarany szobrok, bár ne megint a helyiek átkos kobranőjét ábrázolnák.

Csatolt fájl  tobeexecuted.JPG   109,25K   0 Letöltések:

Ezzel rá is térnék az erőd materiális állapotára. Az ételraktárak túlságosan is jó állapontban vannak, monthati túltöltöttek kissé.

Csatolt fájl  food1.JPG   20,05K   0 Letöltések:Csatolt fájl  food2.JPG   46,95K   0 Letöltések:

A sötét tárnáiknak fő erőssége és gyengéje egyben, ami a mélyben található. S elsősorban nem a barlangokban járó elfeledett rémre gondolok, azt szerencsére a helyeiek bölcsen elzárták. (A mellékelt illusztráción nem szerepel a szörny, csupán a barlangrendszer. Mivelhogy nem volt alkalmam megnézni. Érthető módon senkinek nem volt kedve a felemelet falakat lebontani holmi keresés miatt, s a kémlelőnyíláson csak ennyi volt látható)

Csatolt fájl  Blackreach.JPG   173,82K   0 Letöltések:

Nem, a probéma a következő. A geológusok eredetileg csupán azt tudták megállaptani, hogy fém van a mélyben, azt nem, hogy micsoda. Az első réteg minden jel szerint a zinc egy érce volt, a lakók komoly csalódottságára. De nem adták fel, s tovább ásva nagy mennyiségű aranyra és ékkövekre leltek.

Azóta Feketespirál mélyterme királyságunk elsődeleges aranyellátója, mint tudjuk. Mást szinte elő sem álltanak már, mint az érméinket amit itt vernek, és mérhetetlen mennyiségű ékszert.

Csatolt fájl  Wealth 1.JPG   38,35K   0 Letöltések:Csatolt fájl  wealth2.JPG   23,45K   0 Letöltések:

Ami azt illeti, maga a kitermelés pillatnyilag szünetel, mert az anyagraktárakban plafonig állnak az aranyrudak, s egyenlőre úgy tűnik nincs tervbe véve az amúgy már elég impresszv feldolgozóipar kiterjesztése.

Ezt azonban azt is jelenti, hogy az erődnek nincs saját fegyvernek jó fémforrása, behozatalra szorulnak. ennek köszönhetően néz ki a helyi milicia úgy, mintha egy szeméttdombról szedték volna össze a felszerelésüket.

Csatolt fájl  Military.JPG   31,78K   0 Letöltések:

Akinek nem sikerült a karavánoktól beszerezni jobbat, teknőspáncél sisak, bőrpáncél, fapajzs, csontból faragott feszerelésrészek. Ez megmagyarázza miért alékalmaznak oly sok zsoldost. S a veszteséglista sem épp kicsi. Bár mint kiderült, a legtöbb áldozatot nem is goblin ostromok, hanem a ketreceik kezelése, és korábban tolvaj óriásmajmok támadásai okozták. Gondoltam lemegyek tiszteletem rovom a holtak előtt. Az elöljáró mentalitását ismerve, arra számtottam, hogy pár lukba behajított koporsót találok. Meglepő volt egy ily fiatal erődnek ekkora kiterjedt, és ennyire díszes kriptáját találni. Itt kivételesen dícsérnem kell az elöljárót az előrelátásáért. A kriptát védő csapdák biztosítják a sírrablók elleni védelmet, még ha valaha el is hagynák az erődöt.

Csatolt fájl  thecrypt.JPG   185,04K   0 Letöltések:

Kevésbé meglepő volt a holtak nyugalmát őrző szobrok témája.

Csatolt fájl  Crypt-worry.JPG   24,96K   0 Letöltések:

Mert mint tudjuk, nincs a keselyűknél az elhúnytakat jobban tiszteletben tartó lény e világon. S ez nem a legrosszabb volt. Eldugva a díszes kripta mélyén valami szentélyszerüségre bukkantam. Az imádott, feltételezem, valami hamis isten szobra.:

Csatolt fájl  unseenmaster.JPG   24,21K   0 Letöltések:

Ezek után nem volt tovább mire várnom, a túrám végén muszály volt beszélnem az elöljáróval. Momuz Idrathdeduk, eredetileg expedíciós vezető elég sokimndenért kellett hogy feleljem. Reá várva azonban kissé eltévedtem. Hagyományosan a leggazdagabban díszített, legnagyobb lakosztály az elöljárót, vagy egyéb vezető tisztséget ilelti persze. Hogy az aranypénz jó részét őrző trezor neki a szobája mögött legyen, igazából nem precedens nélküli törpék esetében. Olyasmi ami felett el tudunk siklani.

Csatolt fájl  Overseeershome.JPG   160,2K   0 Letöltések:

Mikor azonban megtudtam, hogy a korábban említett kecskehölgyemény lakosztája a második legnagyobb, és pont az elöljáróé mellett találni, megvilágosodtam. Ezt a fertőt, ezt a züllést. Súlyosbítja a dolgot, hogy Momuz ráadásul házas, a felesége, gyermekei anyja a bányászok egyike itt él vele, az erődben. El sem tudom képzelni szegény asszony fájdalmát. Már ha egyáltalán felismeri a helyzetet, bányászként persze ideje nagy részét lent a tárnákban tölti, míg férje bűnős vágyait patás lábak közt éli ki. Dühömben visszarohantam a felszínre, hogy a szoborkertben csillapodjék. Hiba volt, természetesen különféle, föleg testes-formás állat-ember nőstények szobrai, és persze hogy egy készült Zimről is.

Csatolt fájl  Cinteresting end.JPG   44,07K   0 Letöltések:

Csatolt fájl  7131ee87e967ccd4d7390b489a38bef9.jpg   39,01K   0 Letöltések:

Másodjára is megvilágosodtam. Nem először imádnak különféle alsóbbrendű lények sárkányokat istenként, s alighanem nem is először alkalmaznak ügynököket. A kis kecskeléda prémes hátsója nyilván tökéletes csali volt egy olyan perverz elöljáró számára, mint Momuz. Vajon az arany hányad része megy egy sárkány barlangja felé fizetségül? Vagy talán szándékosan ily szánalmasan felszerelt a helyi milicia, hogy mikor már mindenűtt plafonig áll az arany, Osti beszárnyal, lemészárolja a lakókat, és az új odúja lesz eme elátkozott erőd maradványa?

Sajnálatos módon közvetlen bizonytékom nincs e összesküvésre. De még ha tévedek is, bizonyára belátja fenséged, hogy Momuz elöljárót mielőbb el kell távoltani, s a bandáját, a leplek tanácsát fel kell oszlatni! Az erődöt a fontossága miatt nyilván be nem zárathatjuk. Az onnan érkező érmék azóta minden előőrs és hegyotthon nemhivatalos fizetőeszköze. De figyelmeztetnem kell felségedet, amennyiben nem teszünk semmit, jó eséllyel hamarosan amúgy is elvesztjük. Most még lehetőség van a fekete spirál mélytermet megtiszttani a fertőtől amely befészkelte magát. S Arnok bocsássa meg, tudom szentségtörés, de pár szobor kidöntése és faragvány levésése után ismét tiszta szívű, büszke törpék otthona lehetne eme előőrs.

Tisztelettel

Urist Romlamast, Diplomata

Szerkesztve Muzolf által: 26 július 2017 - 12:39

• 0

giphy.gif

#20 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 596 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 06 augusztus 2017 - 20:41

No, apró érdekesség amire rájöttem. Ugye mint fentebb is le van írva, időnként zsoldosként csatlakozhatnak más fajok képviselői, köztük a különféle állatnépségek is. Mint a kedves kis kecske hölgy legutóbb. Adventure módban a legutóbbi verzió óta helyből lehet játszani ezek egyikeként. Továbbá, adventure módból a karakteredet nyugdíjjaztathatod, úgy hogy része lehet egy adot erődnek, amit aztán vissza lehet venni lakosságostul.

Simán fel tudnék tölteni egy erődöt többségében furry lakossággal, és rendesen munkát végezhetnének. :)

A következő leírásom (már ha van miért, mert úgy látom érdeklődés az nuku.) lehetne egy csapat anthro állat erődje. :D

• 0

giphy.gif

Also tagged with one or more of these keywords: Dwarf, Fortress, Dwarf Fortress, ASCII

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó