Ugrás a tartalomhoz

Fotó

RPG

szerepjáték rajz

• Please log in to reply
8 válasz erre a témára

#1 Max

Max

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 270 Hozzászólás:

Elküldve: 17 március 2014 - 21:58

Van egy szerepjáték ötletem. Egyelőre még csak elég alap ötlet szintjén.

Emlékszik még valaki a revenge on school/police/army játékokra. Vagy a lapozgatós könyvekre? A játékmenetet viszonylag hasonlóan képzelném el. Hát igen ez kicsit korlátozná a játékosok mozgásterét. Lenne egy lineáris történet száll pár lehetséges kitérővel, és zsákutcával. Úgy lenne megírva előre mint a  lapozgatós könyvekben. Egy szakasz a történetből a végén pedig választási lehetőségek.

Hét kaszt lenne választható:

Csatolt fájl  kasztok.jpg   126,19K   0 Letöltések:

Mágus: Erős mágia használó, de nincs páncélzata, és gyenge a közelharcban

Paplovag: Egyszerre tudja használni a mágiát, és forgatni a kardot, közepes a páncélzata, de a mágushoz képest korlátozott a mágia használata.

Íjjász: Erős a távolsági harcban, de nincs páncélzata.

Tolvaj: A legfürgébb a kasztok közül, ért a zárak kinyitásához, és a csapdák hatástalanításához. Nincs páncélzata, a szemtől-szembeni harcban gyenge, de néha pont ő az aki az ellenség mögé oson, és beviszi a végső döfést.

Harcos: Közepes páncélzatú kardforgató, és pajzzsal rendelkezik ami lehetővé teszi támadások blokkolását.

Gárdista: A kétkezes fegyverek mestere. Közepes páncélzatú. Övé a legnagyobb fizikai sebzés.

Lovag: Erős páncélzatú kardforgató. Amolyan tank karakter, ellenálló a fizikai támadásokkal szemben, viszont lassú.

A játékban négy játékos vehetne részt. Igen az is része lenne a taktikának, hogyan állítjátok össze a csapatot. A karaktereknek nem lennének külön pontszámai mint sebesség, erő, stb. csupán egy: életerő. Ami alapból 5-ről indul, és minden egyes rossz döntésnél veszít egyet. 0-nál pedig meghal. Gyógyító nem lenne a játékban, de adott pontoknál lehetőség lenne az életerő visszatöltésének, vagy maga a történet állítaná vissza pl.: megszállnak egy fogadóban éjszakára.

A csaták úgy zajlanának, mint a revenge on school-ban. Fel lesznek sorolva lehetőségek. Neki támadok egy rohammal, kitérek az útjából, megpróbálok mögé osonni.

Ezek közül nem mindegyik jó ötlet, és rossz választásnál a karakter megsérül.

Lesznek kaszt függő lehetőségek pl.: rábocsájtok egy tűzgolyót. Ezt csak a mágus választhatja, és ha nincs a csapatban akkor ki se lesz írva ez az opció. És előfordulhat, hogy pont az ilyen döntés az amely rövidre zárja a harcot egy kritikus sebzéssel.

Lesznek olyan opciók, amit ha valaki nem lép meg akkor mindenki sérül. Pl.: egy böhöm nagy ellenfél rohamoz, és ha valaki nem választja azt az opciót, hogy elé lépek és feltartoztatom, akkor mindenkin átgázol, és mindenki sérül.

És egyes döntések másképp hatnak a kasztokra. Például az előbbinél a lovag karcolás nélkül megússza, de a tolvajt földbe döngölné.

És lesznek instant ölő rossz döntések: A kút mélyén csillogni látsz valami fényeset, mi lehet az talán a kincs? Aki a leugrom megnézni opciót választja az könnyen felnyársalva találhatja magát néhány dárdára.

Lényegében a játékot csak túl kell élni.

Gondoltam a négy halálraítéltnek játékosnak  felajánlom, hogy a játék elején készítek egy vonal rajzot a karakterükről. A kasztok csak a játékbeli besorolásnál számítanak, bármit rájuk lehet adni, ami nem log ki nagyon a kasztból.

Csatolt fájl  sergalknight.jpg   181,96K   0 Letöltések:

És a játék során várható esetleg bekövetkező halálukról:

Csatolt fájl  death.jpg   268,28K   0 Letöltések:

És természetesen a sikerről is ha végig viszik.

Továbbá tervezem néhány előre elkészített illusztrációval is színesíteni a dolgot.

Azon is gondolkodom, hogy lehet csak megírom az alapot, elkészítem a képeket. És valaki vállalkozó szelleműre rábízom a játék levezetését. Aki akár ki is színezheti a történetet a saját szavaival leírva a dolgokat, vagy npc-kel való beszélgetés hozzáadásával.

Nem tervezem hosszúra kb 100 lapozgatós könyv "oldal". Akár pár óra alatt is le lehet játszani a fórumon, ha minden résztvevő fönt van.

A játékosok persze nyugodtan beszélgethetnek egymással, játszhatják a karakterüket, csak a történetre kiható cselekedeteik lennének korlátozva.

Egyelőre elég elfoglalt vagyok, úgy saccolom kb nyárra készülnék el vele.

Érdeklődők? Esetleg ötlet javaslat?

• 4

#2 WhiteRoo

WhiteRoo

President of RAT

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 504 Hozzászólás:

Elküldve: 17 március 2014 - 23:04

Hogyan lenne a választás? Minden karakternek lenne X választási lehetősége, és az alapján, hogy ki mit választott, derülne ki, hogy mi történik majd?

Csak azért, mert egy lapozgatós kalandkönyvben a játék egy jó részét az teszi ki, hogy megtanulod, hogy hol milyen választások ölnek meg rögtön.

Szerkesztve WhiteRoo által: 17 március 2014 - 23:07

• 0

#3 Max

Max

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 270 Hozzászólás:

Elküldve: 17 március 2014 - 23:21

Úgy terveztem lennének olyan választások, amelyek közös döntés alapján lennének, pl melyik úton kanyarodjanak le. Ez jelezve lenne, és a játékosok egymásközt megszavazzák a döntést.

Csatáknál egyedi lenne. A választási lehetőségek közősösen lennének kiírva, csak jelezve lenne hogy melyik specifikus. Azok amelyekre nincs játékos ki se lennének írva Pl.:

1. Megrohamozom a banditákat.

2. Védekező állást veszek fel.

3. Kilövök egy nyílvesszőt az íjászukra (csak íjász)

4. Megidézek rájuk egy tűzlabdát (csak mágus, vagy paplovag)

5. A pajzsommal védem fedezem a mágust vagy az íjászt ( csak harcos, vagy lovag)

A játékmesternek pedig ott lennének mellette a következmények, persze azokat csak aztán írná ki ha már döntöttek. Esetleg történetbe foglalva.:

1. Megrohamozom a banditákat.

/a banditák kitérnek az útjából és megsebzik

2. Védekező állást veszek fel.

/sikeresen kivédi a támadást

3. Kilövök egy nyílvesszőt az íjászukra (csak íjász)

/kilőnek rá egy nyílvesszőt, ha nem védik pajzzsal megsebesül

4. Megidézek rájuk egy tűzlabdát (csak mágus, vagy paplovag)

/kilőnek rá egy nyílvesszőt, ha nem védik pajzzsal megsebesül, de kritikus sebzést okoz, és a csata véget ér

5. A pajzsommal védem fedezem a mágust vagy az íjászt ( csak harcos, vagy lovag)

/sikeresen kivédi a támadást

Kb így gondoltam

• 0

#4 BoriszVolkov

BoriszVolkov

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 464 Hozzászólás:
  • LocationAz agyam hátsó bugyraiban...

Elküldve: 18 március 2014 - 15:15

Tetszik az elgondolás, mint golyófogónak az első sorba játékos, számíthatsz rám. Sajnos nincs sok tapasztalatom a szerepjátékozás terén, de nem vagyok rinyálós, és ez tudtommal előny :)

• 0

"If you want to tell people the truth, make them laugh, otherwise they'll kill you."

(Ha el akarod mondani az embereknek az igazságot, akkor nevettesd meg őket, máskülönben megölnek.)
/Oscar Wilde/

#5 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 07 április 2014 - 18:19

Engem is erősen érdekelne ez a projekt. Ha bármi hr van róla, írj ide mindenképp! :D

• 0

Mare of the Night, Stallion of the Sands

#6 Tautus

Tautus

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 243 Hozzászólás:

Elküldve: 07 április 2014 - 18:27

EZ!

Én jelentkezem, ez engem most hűdenagyon érdekel. :) Pacsi az ötletért, függetlenül attól, hogy vannak-e benne rajzok, vagy sem. (okay, annyira azért mégsem..)

• 0

#7 Max

Max

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 270 Hozzászólás:

Elküldve: 08 április 2014 - 16:18

Most egyenlőre nagyon gyúrok az államvizsgára. Remélhetőleg most legalább eljutok addig, hogy egyáltalán vizsgázhatok. Ez még pár hónap, addig nem valószínű hogy sokat tudok alkotni, de ha megvagyok a sulival, és vannak érdeklődők akkor szívesen elkészítem.

• 0

#8 Kelpi

Kelpi

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 854 Hozzászólás:

Elküldve: 11 május 2014 - 22:18

Én jelentekez rá. :3

• 0
Magyar termék: http://wheelerscomic...rt.com/gallery/ Azaz a képregényem. :D

#9 Paccsan

Paccsan

Member

• Active Members
  • PipaPipa
  • 18 Hozzászólás:

Elküldve: 29 október 2016 - 08:57

Nem láttam hogy hova lehetne hirdetést tenni egy tök jó lehetőségről, így ide teszem be! :3

www.remnant.hungarianforum.com

Itt lehetőség van azoknak a furryknak, akik szeretnek frpgzni, egyfajta grimm fajt kijátszani!

Itt az oldalon egyfajta öntudatra ébredt vadállatok, akik nem értik társaik értelmetlen gyilkolását! Egész jó karakter lehetőségeket rejt magában! Akit érdekel nézzen körbe! :3

• 1

Also tagged with one or more of these keywords: szerepjáték, rajz

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó