Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Ha kifogytál az ötletekből...

rajz kérés kreatív ötlet

• Please log in to reply
23 válasz erre a témára

#1 Hattori

Hattori

GentleBird

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 874 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 13 február 2014 - 07:45

... valósíts meg innen valamit!

Remélem nem csak én vagyok úgy hogy lenne pár dolog amit szívesen világra hoznék , de nincs elegendő tudásom/időm/egyéb hogy megtegyem.
Legyen ez egy olyan kérések topic, ahol az alkotók szabadon válogathatnak az elmebetegségeinkből és ami szimpatikus nekik megvalósíthatják az 'ihletmentes téli estéken'. Tehát amennyiben az megköveteli, némi kutatómunkát is végezzetek a kompozíció minél pontosabb leírása érdekében. És most következzen az agymenés:
  • 1

#2 DoglottGiliszta

DoglottGiliszta

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.356 Hozzászólás:

Elküldve: 13 február 2014 - 12:54

Nincs ilyen.
  • 0

#3 zuzu

zuzu

KangarooWolf

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.218 Hozzászólás:
  • LocationItt is ott is :)

Elküldve: 13 február 2014 - 15:28

Talán ötletnek nem rossz az alábbi:

Egy KenguruFarkas álmodik... Az álom egy buborékban a feje felett... Google Glassal a fején sétál egy dögös Harley Davidson felé, a kezében egy bazinagy puskával, és visszafordulva elmondja a híres "Astala vista Baby..." monológot.

Ekkor a Google Glass vissza szól: Incoming Call: MOM"

A KenguruFarkas felveszi a telefont: "Yes mom... I'm wearing a hat... Yes mom I'm wearing warm cloths... Mooooom!!!  I'm just playing Terminator..."

Tudom minden szentnek maga felé hajlik a keze :)

• 0
Az élet egy nagy játék... és eszméletlen jó a grafikája :)

#4 Skunkie Parvulus

Skunkie Parvulus

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 75 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 13 február 2014 - 22:48

Igaz nem teljesen az amit leírtál, de megihletett a postod.  :D

Csatolt előnézeti képek:

• Zuzu_min.png

• 6

#5 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 13 február 2014 - 22:58

[kép]

Zárójel: az utolsó sornak "I will mom"-nak kellene lennie. Azt nem vonhatod össze, mert akkor mást jelent.

• 0

#6 Skunkie Parvulus

Skunkie Parvulus

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 75 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 13 február 2014 - 23:16

Köszönöm szépen, majd átjavítom. ^^"

• 0

#7 Ralesk

Ralesk

vulgáris hatalommal visszaélő szociáldarwinista

• Administrators
  • 1.516 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 13 február 2014 - 23:59

Zárójel: az utolsó sornak "I will mom"-nak kellene lennie. Azt nem vonhatod össze, mert akkor mást jelent.

Szóval ezek az igék csakkor olvadhatnak össze mindenféle névmással meg névszóval, ha segédigék és ott van mögöttük a főige. Az „I'll mom” tehát csak akkor létezhetne, ha a mom ott egy ige – az angolok pedig nem így szoktak anyázni :D

Fenti példával élve: I will ~ I will do so ~ I'll do so
De hasonlóan: «I would» van csak, «I'd» (csak úgy) nincsen; «I'd have» sincs ha az a have nem főige (hanem a befejezett igeidő segédigéje), «I'd have seen» már lehet.

(P.S., ha már ennyire pedánsak vagyunk: I will, mom...)
(P.P.S., Macron valahol ezen a ponton művelne egy elegáns tableflipet :D)
  • 1

#8 Hattori

Hattori

GentleBird

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 874 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 14 február 2014 - 00:30

Elkezdtem 'szünetben' egy zen galambot papírra karcolni, a terv szerint lenne egy standard botos, kerekes bevásárlószatyros öregnéne, aki egy bottal s az azt fogó kézzel fejjel lefelé egyensúlyozván, a lábaival 'kosarát' fejjel lefelé tartva a másik kezében kitartott kucsma/tálszerűségbe akrobata-vízöntő szerűen magokat önt. Ebben a kucsmában/tálban ül egy relative nagytermetű békés buddha galamb, a magok nem rá esnek, az aurája esernyő szerűen megvédi ettől, ennek hatására azok körülötte a tányér/kucsma szélén gyűlnek fel valamint vízesésként zuhannak alá. Erre a végtelen kajafolyamra több más galamb/egyéb madár is épp odaröppen vagy már meg is érkezett.

Bónusz pakk: a galamb által felvett buddha pózt felhasználva, a buddha galamb figurát kinagyítva lenne a kép háttere, méghozzá oly módon hogy az előbb említett szetting a bal 'tenyerén' foglalna helyet. A fejrész igy kiegészülne egy napsugár-glóriával, 'vállmagaság' fölött kalászosok felettük napraforgók, a kép alján piacra igyekvő magot szóró öregnénék és mögöttük csipegető galambok sormintája.

Szerkesztve Hattori által: 14 február 2014 - 00:34

• 0

#9 Hattori

Hattori

GentleBird

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 874 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 14 február 2014 - 00:32

Artblock témára: kép bal oldala teljesen üres fehér csak a horizont látszik s az alkotót (sonáját) nem engedik át a gonosz határőrök a színes agyfasz halukkal megtöltött jobb oldalra.

Illetve itt van még ez ami szerintem ide jobban illik.

• 0

#10 Storm

Storm

Misanthrope & Speciesist

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 984 Hozzászólás:
  • LocationIn medias res

Elküldve: 14 február 2014 - 00:39

Őőő... hát hogy is fogalmazzam meg a reakciómat úgy, hogy az ne hangozzon nyersen.

Olyan nincs, hogy egy művésznek CSAK ötlete nincs. Legalábbis szerintem. Van artist block meg egyebek, de az más. Az számomra elképzelhetetlen, hogy úgy legyek, hogy jajj de tudnék valamit rajzolni de nincs ötletem. Épp ellenkezőleg, folyton tele vagyok ötletekkel és épp az a baj hogy nincs időm és energiám a töredékére sem.

Amikor nem tudom mit rajzolnék, akkor semmit nem tudnék rajzolni, más ötletét a legkevésbé, mert ilyenkor nem ötletem nincs valójában, hanem az artist block vagy a depi kapott el, akkor meg a hátam közepére sem kívánok egy megrendelőt*.

* Valaki más megmondja mit rajzoljak = megrendelő. Rá kell hangolódni, be kell fogadni valamit ami nem belőlem jön, megpróbálni alkalmazkodni hozzá, stb. Ez egy teher, és stressz. Ilyenkor pont nem erre van szükségem, épp ellenkezőleg, a saját önmegvalósításomra, ami belőlem jön, és nem valaki más ötletére.

Szóval nem egészen értem hogy mit is akarsz pontosan elérni Hattori. Nem áll szándékomban negatívnak lenni de tényleg nem tudok mit kezdeni vele.

• 0
~ Sic itur ad astra per aspera. ~ [Blog] [deviantArt] [FurAffinity](NSFW)

#11 Hattori

Hattori

GentleBird

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 874 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 14 február 2014 - 00:59

Én nem akarom megmondani senkinek mit rajzoljon, ez egyéni döntés, itt lesznek dolgok amiből lehet válogatni. Nem rendelem meg, te döntöd el hogy tudsz-e vele azonosulni és hajlandó vagy-e időt fektetni bele. Semmi sem kötelező, ha úgy adódik csak idejössz olvasni s közben nevetsz hogy ennek a tollgolyónak milyen beteg az agya :) Nem kell itt csak végletekig kidolgozott műalkotásokban gondolkozni, lehet az egy warmup sketch is, valami elmebaj ami lehet épp kicsit kizökkent az idegörlő megrendelői malomból, vagy csak szimplán megtetszik a gondolat és részben/egészben felhasználnád...

Ugyanakkor a topik célját Skunkie gyönyörűen be is mutatta. Szerintem ez több magyarázatra nem szorul :D

Továbbá titkolt célom hogy azáltal hogy az ötletgazdák igyekeznek minél jobban leírni egy-egy gondolatukat, önmagukat is inspirálják a megvalósításra.

UI: han agyon gáz így a nyitó poszt, át lehet írni 'Request dump'ra, illetve átfogalmazhatjátok hogy ne legyen belőle félreértés :)

• 0

#12 zuzu

zuzu

KangarooWolf

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.218 Hozzászólás:

Elküldve: 14 február 2014 - 10:13

Igaz nem teljesen az amit leírtál, de megihletett a postod.  :D

Yes yes yes :)

Tetszik :)

Valami hasonlóra gondoltam :) Szerintem nagyon jó lett..... :D

Szerkesztve zuzu által: 14 február 2014 - 10:14

• 0

#13 KekPafrany

KekPafrany

Free Fern

• Administrators
  • 2.188 Hozzászólás:
  • LocationHome sweet home <3

Elküldve: 14 február 2014 - 10:46

Szerintem nem értelmetlen a téma, mert ha van egy szerinted vicces ötleted (mondjuk egy egylövető képregényként ábrázolható poén), beposztolod ide és valamelyik alkotó rákattanhat.

• 0

http://KekPafrany.deviantart.com

"We don’t like spicy food. Once we found red fang-shaped fruit among the cargo of a shipwreck. We ate it and regretted it loud and long!"

#14 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 14 február 2014 - 11:32

@Storm: Egyetlen bajom van a hozzászólásoddal, de egyszerűen nem bírom megállni, hogy ne írjam le. Az egész úgy néz ki, hogy te kijelented, hogy "egy művésznek ...", majd csak és kizárólag saját magaddal példálózol és arra lyukadsz ki, hogy te nem tudsz mit kezdeni ezzel a témával. Lehet egyedül vagyok vele, de picit szúrja a szemem az extrapoláció, mert lássuk be, nem minden művész olyan, mint te. :D

• 3

Mare of the Night, Stallion of the Sands

#15 zuzu

zuzu

KangarooWolf

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.218 Hozzászólás:

Elküldve: 14 február 2014 - 12:51

Én annak örülök, hogy Skunkie-t sikerült megihletni az ötletemmel, és szerintem egy tök jó képregény poén született. :D

Ennek a témának véleményem szerint egész jó alapot jelenthet a fent megvalósult példa. Van egy ötlet, amit ha valakinet megtetszik (valakit inspirál) akkor megrajzolja és ide posztolja.
Win Win helyzet :)
  • 1

#16 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 14 február 2014 - 14:04

Én annak örülök, hogy Skunkie-t sikerült megihletni az ötletemmel, és szerintem egy tök jó képregény poén született. :D

Ennek a témának véleményem szerint egész jó alapot jelenthet a fent megvalósult példa. Van egy ötlet, amit ha valakinet megtetszik (valakit inspirál) akkor megrajzolja és ide posztolja.
Win Win helyzet :)

Ennyi, pont ez a lényege az egésznek. És ha születik még ilyen, akkor királyság. :)

• 0

Mare of the Night, Stallion of the Sands

#17 DoglottGiliszta

DoglottGiliszta

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.356 Hozzászólás:

Elküldve: 22 február 2014 - 20:47

Igényfelmérést lehet-e tartani? 
Spoiler

• 0

#18 Hattori

Hattori

GentleBird

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 874 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 22 február 2014 - 21:41

Lehet, miről lenne szó?
  • 0

#19 DoglottGiliszta

DoglottGiliszta

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.356 Hozzászólás:

Elküldve: 22 február 2014 - 22:40

Lehet, miről lenne szó?

Egyszerűen arról, hogy olyan irányba kellene pozitív karmát termelnem, akik értékelik is azt, illetve arról, hogy önálló ötletem nem igazán akad mostanában ... illetve fejlőnöm is kéne, mert ... mert mondjuk jól jönne.
  • 0

#20 Hattori

Hattori

GentleBird

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 874 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 22 február 2014 - 23:07

Oké, választhatsz a buddha galamb, és a street racing pigeon között :) de ha ez nem elég van más is...

• 0

Also tagged with one or more of these keywords: rajz, kérés, kreatív, ötlet

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó