Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Animeajánló

anime

• Please log in to reply
33 válasz erre a témára

#21 Ralesk

Ralesk

vulgáris hatalommal visszaélő szociáldarwinista

• Administrators
  • 1.514 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 16 május 2015 - 21:26

De asszem a 01-ben az arc eléggé egykaptafás volt — de a ruhájuk az nagyon sokat dobott a felismerhetőségen (itt a hajuk sokban különbözik). Biztos, hogy ugyanolyan magasak?
  • 0

#22 niznize

niznize

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 49 Hozzászólás:
  • LocationBaranya megye

Elküldve: 16 május 2015 - 22:05

De asszem a 01-ben az arc eléggé egykaptafás volt — de a ruhájuk az nagyon sokat dobott a felismerhetőségen (itt a hajuk sokban különbözik). Biztos, hogy ugyanolyan magasak?

Nem, volt különbség az arcformákban is. Izzy és Joe között pl. ég és föld a különbség.

• 0

#23 Kelpi

Kelpi

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 854 Hozzászólás:

Elküldve: 30 május 2015 - 15:28

Szerintem jobban mint te! Ez az egyik kedvenc mesém a mai napig! :3 (meg a többi hasonló műfajú anime + a One Piece)

Mese...MESE....MESE?! Egy jó tanács Niznize: animés körökben véletlen se hívd mesének, mert akkor nagyon megvernek téged. :D

• 0
Magyar termék: http://wheelerscomic...rt.com/gallery/ Azaz a képregényem. :D

#24 Ralesk

Ralesk

vulgáris hatalommal visszaélő szociáldarwinista

• Administrators
  • 1.514 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 30 május 2015 - 15:41

Mese...MESE....MESE?! Egy jó tanács Niznize: animés körökben véletlen se hívd mesének, mert akkor nagyon megvernek téged. :D

Ezt sose értettem :D "nem rajzfilm, anime!"

Hülye sznobok...

• -1

#25 KekPafrany

KekPafrany

Bürökk Bürokrata

• Administrators
  • 2.182 Hozzászólás:
  • LocationŐrültek Háza

Elküldve: 30 május 2015 - 17:12

Mert mese. Mert a mese nem csak gyerekeknek íródik. 

Nem járok animés körökbe, és nem érzem úgy, hogy igazolnom kéne a felnőttségemet azzal, hogy tagadom a mese nézés és olvasást. ;)

Ha úgy közelíted meg a dolgot, hogy miket tartalmaz az a történet, akkor a nagyon sok régi mesékben találsz legalább annyi vérontást, mint a népi mitológiákban, vagy egy tinédzserfiúknak készült anime sorozatban.

• 0

http://KekPafrany.deviantart.com

"We don’t like spicy food. Once we found red fang-shaped fruit among the cargo of a shipwreck. We ate it and regretted it loud and long!"

#26 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 30 május 2015 - 17:22

Hagyj a hülyeségeddel, lehet mese is. (Ez "az anime más" mánia ugyanolyan idegesítő, mint 8 évvel ezelőtt a "mi nem emberek vagyunk, hanem furryk" hóbort, amivel történetesen pont egy fhu tali alatt találkoztam és kaptam agyfaszt.)

A fogalmakat én a következő hierarchiában szoktam felfogni: van a "történet", ami lehet bármi; a "film" egy ilyen történet élő szereplőkkel; a "rajzfilm" egy történet rajzolt szereplőkkel; a "mese" pedig olyan történet, aminek legalább 1 tanulsága is van és a szokás szerint jó vége van.

Ennek megfelelően van olyan anime, ami meserajzfilm, és olyan is, ami hipszter morózus történet tanulság nélkül és lehangoló konklúzióval. Ez egyúttal sajnos azt is jelenti, hogy az "anime" egy spektrum, mint az autizmus, és nem szabad önmagában leíró jelzőként használni, mert önmagában csak a földrajzi eredetre illetve stílusra mutat.
  • 3

#27 Farkassaman

Farkassaman

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 118 Hozzászólás:
  • LocationVeszprem

Elküldve: 27 június 2015 - 22:15

Nálam máig megunhatatlan és kedvenc animém a Wolf's Rain. Sok igazsággal és szívhez szóló jelentekkel és dallamokkal.

Kiba és barátai egytől egyig szerethetők és szívbe fogadhatóak.

Szerkesztve Farkassaman által: 27 június 2015 - 22:18

• 1

#28 Kelpi

Kelpi

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 854 Hozzászólás:

Elküldve: 28 június 2015 - 20:47

Állj. Az anime rajzfilm, de nem mese. A mese gyerekeknek készül. Lehet egy anime, ami gyerekeknek készült, mese, de idehaza minden animés azért kampányol, hogy nenézzék infantilisnek, vagy perverznek az animéseket.

• -1
Magyar termék: http://wheelerscomic...rt.com/gallery/ Azaz a képregényem. :D

#29 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 28 június 2015 - 22:35

Állj. Az anime rajzfilm, de nem mese. A mese gyerekeknek készül.

Nem, hanem a mese attól mese, hogy tanulsága van. Technikailag lehet olyan anime, aminek tanulsága is van. (Persze nem hiszem, hogy sok ilyen lenne. Inkább csak passzív időtöltés, mint a Barátok Közt, vagy a vízesés a Westendben.)
  • 0

#30 Ezevin

Ezevin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.233 Hozzászólás:
  • LocationValahol a fejedben! (amúgy meg Pécs)

Elküldve: 03 július 2015 - 09:57

Nálam máig megunhatatlan és kedvenc animém a Wolf's Rain. Sok igazsággal és szívhez szóló jelentekkel és dallamokkal.

Kiba és barátai egytől egyig szerethetők és szívbe fogadhatóak.

Azon kevés anime egyike amit beajánlottak nekem és nem volt csalódás :) - én is csak ajánlani tudom mindenkinek, már csak a zenéje miatt is  ;)

A Monster-re nézetek rá, az is zseniális ^^

Állj. Az anime rajzfilm, de nem mese. A mese gyerekeknek készül. Lehet egy anime, ami gyerekeknek készült, mese, de idehaza minden animés azért kampányol, hogy nenézzék infantilisnek, vagy perverznek az animéseket.

Delphinnek teljesen igaza van. Az anime inkább stílust határoz meg, emiatt nem lehet általánosságban kijelenteni, hogy az anime nem mese, hisz vannak mesék is a berkein belül. Az egészet meg már Delphin mester röviden már összefoglalta. 

Amúgy egen, ezt bizonyos (többségében nagyon fiatal) animés környezetben nem érdemes hangoztatni, mert ott még attól is vérszemet kapnak, ha az animét rajzfilmnek, a mangát meg képregénynek nevezed XD - pedig technikailag azok, csak egy másik stílust képviselnek azon belül (mint a "Young Blood betegség" XD - na jó ez most picit túlzás volt bevallom - "Please don't kill me!"). - De mint Ralesk én sem értem, miért akadnak ki ezen oly sokan.

Szerkesztve Fullruns által: 03 július 2015 - 10:06

• 0

"Ki farkasok közt él, vonyítson úgy, mint a farkasok!"

Orosz közmondás

tumblr_nrkmrfTqjC1qbgoyio1_400.gif

Tumblr * Facebook * DeviantArt * FurAffinity * Weasyl

#31 KekPafrany

KekPafrany

Bürökk Bürokrata

• Administrators
  • 2.182 Hozzászólás:
  • LocationŐrültek Háza

Elküldve: 03 július 2015 - 10:34

Szerintem azért kéne kampányolni, hogy ne terjedjen tovább a "mese a gyerekeknek való" sztereotípia. Mese és játék mindenkinek való. Nem attól leszünk felnőttebbek, hogy azt csináljuk, amit eddig, csak megpróbáljuk új néven nevezni.

• 0

http://KekPafrany.deviantart.com

"We don’t like spicy food. Once we found red fang-shaped fruit among the cargo of a shipwreck. We ate it and regretted it loud and long!"

#32 Ezevin

Ezevin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.233 Hozzászólás:
  • LocationValahol a fejedben! (amúgy meg Pécs)

Elküldve: 03 július 2015 - 10:38

Szerintem azért kéne kampányolni, hogy ne terjedjen tovább a "mese a gyerekeknek való" sztereotípia. Mese és játék mindenkinek való. Nem attól leszünk felnőttebbek, hogy azt csináljuk, amit eddig, csak megpróbáljuk új néven nevezni.

Ezzel teljesen egyetértek. Pl a legújabb Pixar film ennek az egyik legjobb példája. De mivel az nem anime ezért nem ajánlhatom itt (csak sutyomba közlöm mindenkivel, hogy tessék megnézni, méghozzá moziban és AZONNAL XD ) 

Szerkesztve Fullruns által: 03 július 2015 - 10:39

• 0

"Ki farkasok közt él, vonyítson úgy, mint a farkasok!"

Orosz közmondás

tumblr_nrkmrfTqjC1qbgoyio1_400.gif

Tumblr * Facebook * DeviantArt * FurAffinity * Weasyl

#33 Farkassaman

Farkassaman

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 118 Hozzászólás:
  • LocationVeszprem

Elküldve: 04 július 2015 - 14:52

Ezzel teljesen egyetértek. Pl a legújabb Pixar film ennek az egyik legjobb példája. De mivel az nem anime ezért nem ajánlhatom itt (csak sutyomba közlöm mindenkivel, hogy tessék megnézni, méghozzá moziban és AZONNAL XD ) 

Figyeljetek, én még máig megnézek animét,bármilyen rajzfilmet vagy mesét .Szoktak is érte még cikizni ,mondván légy már felnőtt és nőjjek fel.Apám még 40 évesen is szívesen megnézte a régebbi rajzfilmeket és imádta őket,akárcsak én is most, 30 évesen.Ma már nem érdekel abszolút ki mit mond rá,én akkor is kedvelem az animéket és mindig  is meg fogom nézni őket és szeretni fogom őket.Nem rég néztem a Wolf Children-t és az egyik legjobb anime amit máig láttam.

• 0

#34 catcat

catcat

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 43 Hozzászólás:

Elküldve: 13 október 2015 - 12:39

Egyből két sort szeretnék ajánlani.

1. Hataraku Maou-sama
original.png

Nem tudom, hogy hányan ismerik ezt innen, igazándiból elég népszerű sorozat, mivel elég jól van összerakva. Vígjátékként tekintek rá, mivel elég jó érzékkel adagolt, odaverős humora van.

Nagyjából arról van szó, hogy a Sátán, és szolgája egy emberekkel vívott hosszú, és véres háborút elveszítve, a Hős Emília elől menekülve az ottani archaikusból egy dimenziókapun át egy alternatív, modern, emberekkel teli világba kerül (Tokyoba, hova máshova.. :D), ahol viszont legnagyobb megrökönyödésükre emberré válva ébrednek rá, hogy nincs mágia, és ezért a hazajutás sem olyan lesz könnyű. Mindez persze viszonylag el-elmenedzselhető is lenne, ha Emlia, a Hős nem követte volna őket még ide is. Pedig de!

2. Nichijou

Nichijou_manga_volume_1_cover.jpg

Nichijou...
Hát igen...
Úgy hiszem, hogy ezt az ismertetőben jobban összeszedték, mint én bármikor is képes leszek... ugyanis ez a sorozat egy kiváló műalkotás az elvont humort kedvelők számára. Elvont humort viszont nehéz visszaadni írásban.

Tegyetek vele egy kísérletet, de vigyázni!... ne tegyétek le azonnal, ha valami nem jön át egyből. Én már többször végignéztem, de ha most nekiállnék, akkor is találnék valamit, amin tudok nevetni.

Jó szórakozást. Várom a véleményeket... :)

• 0

Also tagged with one or more of these keywords: anime

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó