Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Animeajánló

anime

• Please log in to reply
33 válasz erre a témára

#1 KekPafrany

KekPafrany

Bürökk Bürokrata

• Administrators
  • 2.182 Hozzászólás:
  • LocationŐrültek Háza

Elküldve: 09 február 2014 - 17:52

Legyen anime ajánló is :)

A minap az egyik telefon csengőhangom kapcsán szóba került a Berserk c. anime. Az eredeti sorozatot nagyon szerettem, a zenéje kifejezetten megfogott, a történet elborult annyira a végére, hogy meghökkentsen és legyen mire emlékezni. Amíg elkezdtem ajánlgatni, ránéztem az anidb-re és rájöttem, hogy Berserk - The Goldan Age Arc címen újra feldolgozták a sorozatot 3 movie-ként. Omg, oda meg vissza voltam érte, ezt meg kell nézni :3 Épp nézzük, a 3-ból 2-nek most értünk a végére.

Új grafika, néhol 3D-s, de szépen illeszkedik a 2d-s részekbe, a történet a régi. A mangát sajnos nem olvastam, kényelmetlennek tartom a monitoron olvasást, nyomtatásban meg elég nehézkes megszerezni.

A történet dark fantasy, sok vérrel, és sok realisztikus elemmel -  (szóval nem a WoW ihlette a kardok dizájnját :)).

Én szívesen ajánlom. A régi zenéje emlékezetesebb, de az új sokkal kifinomultabb, és technikailag is sokat javítottak rajta, kifejezetten szép jelenetek vannak benne. Két vértócsa között.

• 0

http://KekPafrany.deviantart.com

"We don’t like spicy food. Once we found red fang-shaped fruit among the cargo of a shipwreck. We ate it and regretted it loud and long!"

#2 Max

Max

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 270 Hozzászólás:

Elküldve: 09 február 2014 - 19:20

A mangát sajnos nem olvastam, kényelmetlennek tartom a monitoron olvasást, nyomtatásban meg elég nehézkes megszerezni.

Nem túl bonyolult, besétálsz az egyik Libri vagy a Alexandra könyvesboltba, és a képregényszekcióban leemeled a polcról (én legalábbis mindkét helyen találkoztam vele) Ha az árát érted nehéz alatt, nos az már más kérdés...

• 0

#3 KekPafrany

KekPafrany

Bürökk Bürokrata

• Administrators
  • 2.182 Hozzászólás:
  • LocationŐrültek Háza

Elküldve: 09 február 2014 - 19:58

Köszönöm a jó tanácsot, de sajnos nem sok hasznát veszem:

Magyarul 6 kötet jött ki, a Libri már nem forgalmazza, az Alexandránál 21xx Ft-ba fájnának. A kötetek címeit nézve a wikipédián az a pár rész anime legelejét öleli csak fel, odáig el se jutnak, ahol az animált változat félbemarad (9. részig csinálták meg). Tehát ha a történet többi része érdekel, akkor hiába megyek az általad emlegetett könyvesboltokba.

Lássuk az angol nyelvű helyzetet: mindegyiket kiadták angolul, szóval mondhatjuk, a fordítás naprakész. Az ára elég húzós: 37 kötet jelent meg, az áruk 2500-3500 Ft körül variálódik ott, ahol én szoktam megvenni a mindennapi betevő könyveimet. Lehet van olcsóbb lelőhely, én nem tudom, hűséges vagyok a lelőhelyeimhez. Szóval ha a beszerzését tervezném, akkor az 111.000 Ft-omba fájna. Mivel ennyim nincs, maradok a manga nem olvasásánál, ahogy feljebb írtam.

Az animét viszont közben befejeztük, a 3. rész az, ahol elszabadul a pokol - és ennek megfelelően nagyon beteg.. Kár, hogy nem folytatják, ebben a formában szívesen nézném tovább.

• 0

"We don’t like spicy food. Once we found red fang-shaped fruit among the cargo of a shipwreck. We ate it and regretted it loud and long!"

#4 Max

Max

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 270 Hozzászólás:

Elküldve: 09 február 2014 - 20:54

Úgy hallottam tervezik folytatni ebben a filmes formában. A mangával az a baj, hogy az Író-rajzoló már 20 éve csinálja, és nagyon lassan készül. Egyes rémhírek szerit már föl is adta, hogy befejezi, mert már egy éve nem jött ki új képsor.

Érdekes, hogy sok animénél, nem várják, be, hogy a manga befejeződjön, vagy legalább elég nagy előnyre tegyen szert, rögtön nekilátnak elkészíteni, aztán amikor utol érik az írót, és az nem tudja tartani az ütemet akkor koppannak egyet.

Ha a Berserk-et nem szereted monitorról olvasni, töltsd le és nyomtasd ki. ;)

Amit eddig megfilmesítettek belőle, az csupán csak a főszereplő előélete.

Szerkesztve Max által: 09 február 2014 - 20:59

• 0

#5 KekPafrany

KekPafrany

Bürökk Bürokrata

• Administrators
  • 2.182 Hozzászólás:
  • LocationŐrültek Háza

Elküldve: 09 február 2014 - 21:31

Hát vagy várom a csodát, hogy változik a gazdasági helyzet és bele fog nekem férni hogy megvegyem a papíron megjelent változatot.

• 0

#6 Miststalker

Miststalker

Cicaszörny D:

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 209 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 10 február 2014 - 13:28

Nos, enyhén repurposolom a témát itt és bedobok két mangát amit nemrég olvastam tövig. Az egyikből OVA (és hamarosan Cameron-film!) a másikból anime is készült, úgyhogy talán még passzol is.

GUNNM/Battle Angel Alita - Nos, nem is tudom hogy tudok erről vélekedni. Fogod a Ghost in the Shellt, és benyomod valami irtóztatóan erős szerrel, az eredményt pedig felviszed 9001-es szintre. Adott egy crapsack poszt-apokalipszis, az emberek lent élnek a lebegő iPod-stílusú város alatti szemétdombon és termelnek a felső rétegnek. Itt egy békés gépdoktor talál egy még éppen pihegő roncs teljes kiborgot, akit lányának szeretne megtartani... de gyorsan kiderül hogy ez nem fog menni, a kis húsom ugyanis nem csak cuki és amnéziás, de képes a legősibb gépi harcművészetre, a Panzer Kunstra. Van itt minden, bőséges német spékelés, az átlagkiborg két Hummerrel a hóna alatt sétálgathat akár, a harcok nevetségesen sikítják hogy JAPÁN, mindez egészen valószínűsíthető technológiával és remek sztorival, ahol az íról a végében már azt teszteli, meddig emelheti még a power inflationt.

Planetes - Ez azért egy jóval szerényebb darab, legalábbis világban. Teljesen hard sci-fi, a világ a Kessler-szindróma határán, szemetesek szedegetik a sok vackot és remélik hogy nem trafálja el őket egy szegecs 7km/s-mal. Ennek ellenére egy érdekes személyes dráma folyik benne, én élveztem :3

• 0

panic

#7 Silver

Silver

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 171 Hozzászólás:

Elküldve: 15 február 2014 - 09:41

Uj anime: Little Witch Academia (1x 26min)

DfRguzi.png

Harry Potter / Disney / Madoka / RPG otvozek, esti mese formaban. Rovid, vidam, es egy nezest meger.

Szerkesztve Silver által: 15 február 2014 - 09:42

• 0

#8 MAUS

MAUS

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 30 Hozzászólás:

Elküldve: 15 február 2014 - 23:23

Én egy 2005-ös darabot ajánlanék nektek. Aki szereti a töménytelen brutalitást,az érzelmeket és a fedetlen női testeket, annak kiváló választás lesz ez: Elfen lied

• 1

#9 Kelpi

Kelpi

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 854 Hozzászólás:

Elküldve: 17 február 2014 - 22:52

Elfen Lied? Hogyha dühös vagy, szabad embereket gyilkolni? ._.

• 0
Magyar termék: http://wheelerscomic...rt.com/gallery/ Azaz a képregényem. :D

#10 zuzu

zuzu

KangarooWolf

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.215 Hozzászólás:
  • LocationItt is ott is :)

Elküldve: 18 február 2014 - 08:31

Nekem az Accel World és a Sword Art Online jöttek be nagyon...

Mindkettő egy olyan világban játszódik, amiben a virtuális valóság egybefolyik a való élettel.

Nagyon sajnáltam, hogy az Accel World ot nem folytatták, lenne benne még potenciál. :D
  • 0
Az élet egy nagy játék... és eszméletlen jó a grafikája :)

#11 KekPafrany

KekPafrany

Bürökk Bürokrata

• Administrators
  • 2.182 Hozzászólás:
  • LocationŐrültek Háza

Elküldve: 18 február 2014 - 08:51

Mindkettő egy olyan világban játszódik, amiben a virtuális valóság egybefolyik a való élettel.

Akkor tégy egy próbát a Dennou Coil c. sorozattal. :3
  • 0

#12 Skunkie Parvulus

Skunkie Parvulus

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 75 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 18 február 2014 - 09:22

Akkor tégy egy próbát a Dennou Coil c. sorozattal. :3

Vagy a Log Horizon c. animével. :3

• 0

#13 MAUS

MAUS

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 30 Hozzászólás:

Elküldve: 18 február 2014 - 16:03

Elfen Lied? Hogyha dühös vagy, szabad embereket gyilkolni? ._.

Lucy nem feltétlenül csak akkor gyilkol amikor dühös. A dicloniusok eleve úgy születnek, hogy késztetést éreznek a gyilkolásra. Amik a múltban érték sérelmek és rágalmak csak olaj volt a tűzre. Amikor hazudtak is neki akkor telt nála be a cérna és szakadt el a pohár. Szerintem megéri megnézni minimum 1x..

• 0

#14 Storm

Storm

Misanthrope & Speciesist

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 984 Hozzászólás:
  • LocationIn medias res

Elküldve: 07 március 2014 - 20:19

Aki szereti a mágiát, varázslókat, színes effekteket, robbanásokat és a jók és rosszak küzdelmét annak ajánlom a Fairy Tail-t.

Néha van benne bőven ilyen brainfuck japán humor aminél a falba akarom verni a fejem, de egyébként a nagyobb sztorik komolyabbak, és sok benne az elgondolkodtató, érzelmekre ható vagy erkölcsi vonal.

Angolul:

http://www.fairytail.tv/1/

(Igen, elkövetem azt a megbocsáthatatlan bűnt hogy angol szinkronos animét nézek. Sajnálom, de ha OLVASNI szeretnék akkor mangát olvasnék, filmet meg úgy nem tudok kellően ellazultan élvezni ha folyamatosan a feliratot kell olvasnom, ami eltereli a figyelmem - főleg ha különben látványos lenne az action.)

• 0
~ Sic itur ad astra per aspera. ~ [Blog] [deviantArt] [FurAffinity](NSFW)

#15 Seateal

Seateal

A sentient shade of green

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 48 Hozzászólás:

Elküldve: 09 március 2014 - 14:31

Ezen a fórumon még nem posztoltam ezekről, de érdemesnek tartom őket említésre, és persze megnézésre.

Freedom

http://anidb.net/per...=anime&aid=4708

A történet hátterét részben poszt-apokaliptikus, részben egy látszat-utópiában kifejlődő összeesküvés alapozza meg.

Maga a cselekmény meglehetősen kalandos, sok és változatos helyszíneken keresztül vezet. A karakterek nem unalmasak, bárr itt a fókusz a történeten és annak hangulatán van.

Rövid sorozat, a Gyűrűk Ura trilógia hosszával tudnám összehasonlítani az egészet.

Az animáció és CGI minősége rendkívülien jó egy animéhez.

Nausicaa of the Valley of the Wind

http://anidb.net/per...w=anime&aid=275

Egy ugyancsak poszt-apokaliptikus, egy film husszúágú történet, azonban egészen más háttérrel és megközelítéssel mint a feljebb említett anime.

A hangsúly filozofikusabb, az emberiségnek a természettel való viszonyát is boncolgatja; a karakterek személyisége elég érdekes és változatos, csakúgy mint a mutálódott természet és a katasztrófa után kialakult nemzetek jellemzői.

Valamint a képi világa is nagyon ottvan:

Image2.jpg

600full-nausica%C3%A4-of-the-valley-of-t

• 1

#16 Sagastrina

Sagastrina

Member

• Active Members
  • PipaPipa
  • 19 Hozzászólás:
  • LocationPontosan ott, ahol lennem nem kéne.

Elküldve: 17 április 2015 - 14:10

Wohooo :D én várom! és ti? Régi Digimonfanok figyelmébe ajánlom! :3

72691l.jpg

• 2

#17 niznize

niznize

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 49 Hozzászólás:
  • LocationBaranya megye

Elküldve: 16 május 2015 - 18:31

Wohooo :D én várom! és ti? Régi Digimonfanok figyelmébe ajánlom! :3

72691l.jpg

Szerintem jobban mint te! Ez az egyik kedvenc mesém a mai napig! :3 (meg a többi hasonló műfajú anime + a One Piece)

• 0

#18 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 16 május 2015 - 19:08

Szerintem jobban mint te! Ez az egyik kedvenc mesém a mai napig! :3 (meg a többi hasonló műfajú anime + a One Piece)

Borzalmasan néz ki a poszter. Az összes karakter egyforma. Teljesen eltörölték a régi karakterek karakterességét.
  • 2

#19 Ralesk

Ralesk

vulgáris hatalommal visszaélő szociáldarwinista

• Administrators
  • 1.514 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 16 május 2015 - 19:27

Borzalmasan néz ki a poszter. Az összes karakter egyforma. Teljesen eltörölték a régi karakterek karakterességét.

Hát, reméljük, hogy a világot nem az iskolai egyenruhájukban fogják megmenteni :D
  • 0

#20 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 16 május 2015 - 19:42

Hát, reméljük, hogy a világot nem az iskolai egyenruhájukban fogják megmenteni :D

Ezen kívül az arcukra és kellékeikre is gondolok.
Éppen pont 9gag-en volt egy összehasonlító kép, ahol jól lehetett látni, hogy *minden* olyan ismertetőjegy eltűnt, ami alapján a régi karaktereket anno azonosítani lehetett. Mindenki egyforma magas, mindenkinek egyforma arca van (pedig ha valahol, akkor az animében muszáj variálni az arcokkal), és sehol egy sapka, kesztyű, hátizsák, vagy bármi.
Mint egy halom sablonra gyártott manöken.
  • 1

Also tagged with one or more of these keywords: anime

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó