Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Warcraft vagy World of Warcraft

• Please log in to reply
17 válasz erre a témára

#1 Tautus

Tautus

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 243 Hozzászólás:

Elküldve: 01 február 2014 - 19:36

Egy hirtelen felindulásból létrehozott topik ez, pusztán a véleményetekre vagyok kíváncsi, mégpedig azzal kapcsolatban, hogy ki melyiket kedveli jobban: a régi, stratégiai Warcraftot, ami a 1990 -es évek közepe felé mégnagyobbá a stratégia műfajt, avagy a 2004 -ben elkezdődött, az MMORPG műfajt a világgal megszerettető World of Warcraftot kedvelitek jobban?

Az egyik oldalon a közkedvelt stratégiai játék van, ahol a játék kezdetén egy alap főépülettel, illetve öt darab építésszel indulsz, majd folyamatosan gyrapaítva a munkások létszámát, mész egyre följebb. Építed a farmokat, laktanyákat, fát, aranyat gyűjtesz, majd katonákat gyártasz és azokkal hódítod meg a pályát.

A másik oldalon a mégkedveltebb MMORPG áll, ahol a játék kezdetén nincsen mondhatni semmid, csak a te karaktered, illetve az alap felszerelésed. Ezzek a karakterrel fogod végigvinni a játékot, kijátszod a főtörténetet, végigviszed az utadba botló emberek küldetéseit, ezek a mellékküldetések. A karakterkészítésenél két frakció válaszható, a két frakcióban pedig fajok vannak, amik közül megint csak ízlés szerint választhatod, hogy melyik lészen az.

A World of Warcraft a Warcraft III (és a Frozen Throne) után veszi fel a fonalat, kezdve Illidiannal, Arthason át a Deathvingig, majd a Pandaren fajtól folytatva az időutazásig.

orc-box-art_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Számomra az alap, építgetős Warcraft sokkal jobban képes lekötni, mint a klikkparádés (oké, a stratégiai Warcraftban is klikkelgetni kell), dungeonozós, ide-oda küldetésért rohangászós, malacöldösős utódja (ezt nem kell).

Valamiért nekem az a műfaj, hogy MMORPG, nem fogott meg. Hiába a hatamas világ, hiába a tízmillió küldetés meg a gyilkolászós dungeon, hiába a sokak által kedvelt történet, maga a játék nem tudott lekötni. Számomra nem ott kezdődik egy játék, hogy az első félórában azzal szórakozok, hogy a karakteremet felfejlesszem X-es szintre, hogy végre továbbhaladjak egy történetben, de még csak véletlenül sem ott kezdődik, hogy ha netalán beszéltem az adott quest adóval, akkor le kell ölnöm 10 malacot, hogy utána kapjak érte egy nekem alig valamit érő, +1 -el többet sebző kardot.

Az pedig már csak hab a tortán, hogyha netalán nekem nincsen bekötve az internet a kuckómban, akkor hogyan is oldom meg, hogy játsszak vele - itt most kéretik elvonatkoztatni attól, hogy "Akkor miért néztél utána?! Barom!" érvtől, mindenki tudja, hogy mire gondolok. Ha netalán elmegy a' internet egy esetleges karbantartás miatt, netalán a szervereket lelövik megintcsak egy karbantartás miatt, akkor hogy is játszol ezzel? Sehogyan.

A véleményem nagyjából ennyi a stratégiai Warcraftnak a nem stratégiai utódjáról. Számomra nem pálya a disznóöldösés, de még az ide-oda rohangálós, "hozz el, vidd el, verd fel az alvó orkotÍ" küldetések sem jönnek be igazán, még a csapatos "aktív, unalmasanlétezés is" kiborít.

Na szóval, a véleményemet kifejtettem. Véleményeket, érveket-ellenérveket, élményeket várok a két játékkal kapcsolatban. :)

• 0

#2 Caleb

Caleb

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 395 Hozzászólás:

Elküldve: 01 február 2014 - 20:27

Szerintem mindkettő geci jó.

A Warcraft 3 a tipikusan az a gém amit ha 10 év után felraksz a gépedre nem érzed elavultnak, max a grafikát de annak is van szépsége(mondjuk én sosem voltam grafikabuzi, a stílus inkább megfog mint maga a szépség). Egy teljesen fun és egyedi játék. 

A WoW is kurva jó, sokan nem szeretik a monotonsága miatt, mostanában mondjuk tettek bele ilyen kis "biz-baszokat" amikkel eléggé jól el lehet szórakozni. de a WoW szinte csak akkor élvezetes, ha van kivel játszanod. Ez azért vicces mert ezt sikeresen aláásták egy csomó újítással, például a dungeon finderek(főleg a raid). Nem igazán vagy már rászorulva másokra, nem találsz társaságot olyan könnyen szóval baromi hamar unalmassá válik az egész játék. Ennek a jó oldala, hogy messze nem olyan időigényes már, csak sikerült egy olyan játékot ami "hajlamos volt" unalmasnak lenni tényleg unalmassá tenni. 

A wowot én kurvára imádtam, szórakoztató játék, de akkor volt az igazi amikor Ts-en mentek az agyfaszok egész nap, engem az sosem érdekelt, hogy mennyire van menő cuccban a karakterem, sokkal inkább az, hogy találjak egy csapatnyi idiótát akikkel szétröhögöm a fejem, miközben próbálunk "kezdeni magunkkal" valamit a játékban,

• 0

#3 Tautus

Tautus

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 243 Hozzászólás:

Elküldve: 01 február 2014 - 21:09

Caleb vélemény

Az is biztosan egy nagyon jó dolog lehet, csapattársakkal randalírozni, de számomra még így sem volt egy felejthetetlen élmény.

Nem tudom, hogy hány fő csapatokkal ökörködtetek, de én egy összesen három fős csapatban voltam maximum. Jártunk küldetésről küldetésre, faluról falura, városról városra, azonban így is csak nagyon minimális élvezetet nyújtott a játék. Nekem az sokkal több élvezetet nyújt, amikor látom, hogy a nehezen összeeszkábált hadseregem megy megsegíteni a szövetségesemet, akinek éppen ostromolják a városát.

Nem is értem, hogy ilyenek mellett, hogy WoW, StarCraft, Diablo (meg az új, "muszállyáték MOBA" a Hearthstone) mellett miért hagy a Blizzard egy ilyen jó játékot elhalni. Inkább dolgozna egy új Warcrafton, nem pedig a WoW -nak a sokadik kiegészítőjén.

• 0

#4 Caleb

Caleb

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 395 Hozzászólás:

Elküldve: 01 február 2014 - 22:05

Nem is értem, hogy ilyenek mellett, hogy WoW, StarCraft, Diablo (meg az új, "muszállyáték MOBA" a Hearthstone) mellett miért hagy a Blizzard egy ilyen jó játékot elhalni. Inkább dolgozna egy új Warcrafton, nem pedig a WoW -nak a sokadik kiegészítőjén.

Erre csak egy válasz létezik:

money-karma.jpg

94-istock_000004415349medium.jpg

money72.jpg

Szerkesztve Caleb által: 01 február 2014 - 22:06

• 4

#5 WhiteRoo

WhiteRoo

President of RAT

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 504 Hozzászólás:

Elküldve: 02 február 2014 - 11:21

Pénz, pénz....

Most ezzel azt akarod mondani, hogy a Warcraft IV nem lenne egy vadul kifizetődő vállalkozás a Blizzardnak?

• 0

#6 Caleb

Caleb

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 395 Hozzászólás:

Elküldve: 02 február 2014 - 12:23

Pénz, pénz....

Most ezzel azt akarod mondani, hogy a Warcraft IV nem lenne egy vadul kifizetődő vállalkozás a Blizzardnak?

Valószínűnek tartom, hogy az egyik (ha nem a) leggazdagabb ilyen irányultságú cég képbe van annyira financiális dolgaival, hogy tudják mi éri meg nekik és mi nem. Mivel a Blizzard eléggé az alapján dönt, hogy mitől lenne még zsírosabb a finom kis pénztárcájuk ezért valószínűleg már egy Warcraft 5öt is kifostak volna ha meghozná azt az összeget amire vágynak. 

.

• 0

#7 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 02 február 2014 - 12:26

Pénz, pénz....

Valószínűleg nem annyira, mintha ugyanazt az erőforrást máshová teszik. Lásd még: HL2 Episode 3.

• 0

#8 KONA

KONA

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 572 Hozzászólás:
  • LocationLátó határon belül (Székesfehérvár)

Elküldve: 28 május 2015 - 20:51

Hahó figyelem, vettem egy 2 gbs vid kardot, s vele kaptam egy Word of Warkraft kódot én sose fogom használni ez tény, de szivesem fel ajánlom annak ki kéri, ez egy PANDAREN MONK PET kód, ha kell szólj és meg adom a kódot

• 0

Az idiotizmus peremén, igencsak vékony sávban található a zsenialitás.

#9 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 28 május 2015 - 21:41

vettem egy 2 gbs vid kardot

Egy mit?
  • 0

#10 KONA

KONA

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 572 Hozzászólás:

Elküldve: 28 május 2015 - 21:44

Gigabite Geforce GTX620 2024mB Gddr5/512bit-es videó kártyát

• 0

#11 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 28 május 2015 - 21:48

Gigabite Geforce GTX620 2024mB Gddr5/512bit-es videó kártyát

Hibát követtél el vele.
Másik pedig, hogy össze-vissza használod a kis- és nagybetűket és a memóriacsatornája nem 512 bites.
  • 0

#12 KONA

KONA

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 572 Hozzászólás:

Elküldve: 28 május 2015 - 21:54

Hibát követtél el vele.
Másik pedig, hogy össze-vissza használod a kis- és nagybetűket és a memóriacsatornája nem 512 bites.

Igen hiba csúszottbele, mégpedig ott hogy nekem kettő gigabit termékem van, és a dobozai egymáson vannak, és nem 620, mert az egy másik, tartalék egy gigás kártya, hanem 660-as Bocsi  

Szerkesztve KONA által: 28 május 2015 - 21:55

• 0

#13 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 28 május 2015 - 21:56

nem 620, mert az egy egy gigás kártya, hanem 660-as Bocsi

Az már mindjárt más.
Ugye tudod, hogy a modellszámnak semmi köze a memória méretéhez, a memória méretének pedig semmi köze a teljesítményhez?

És a másik sem 512-bites. :P
  • 0

#14 KONA

KONA

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 572 Hozzászólás:

Elküldve: 28 május 2015 - 21:58

ennyire nem vagyok nagy spiler, 

• 0

#15 KONA

KONA

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 572 Hozzászólás:

Elküldve: 28 május 2015 - 22:00

De a lényeg, ha kell valakinek egy WOW kód akkor van egy elfekvőben

• 0

#16 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 28 május 2015 - 22:00

ennyire nem vagyok nagy spiler,

Elsőre is láttam, költői kérdés volt.
  • 0

#17 KONA

KONA

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 572 Hozzászólás:

Elküldve: 28 május 2015 - 22:02

Elsőre is láttam, költői kérdés volt.

csak annyira vágom, hogy van egy ügyviteli szövegszerkesztő, gyors és gépíró szakmám, s csak utánna kezdtem el komolyabban belemászni a motorháztető alá

• 0

#18 deleted

deleted

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 60 Hozzászólás:

Elküldve: 20 április 2016 - 00:16

World of Warcraft EU Ragnaros szerveren vagyok megtalálható, ha érdekel valakit ;)

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó