Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Mi a véleményed a legújabb részről? (SPOILEREK!)

MLP MLP:FiM vélemény kritika spoiler

• Please log in to reply
86 válasz erre a témára

#1 Storm

Storm

Misanthrope & Speciesist

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 984 Hozzászólás:
  • LocationIn medias res

Elküldve: 08 december 2013 - 17:49

Meg akartam osztani a reakcióm a legújabb résszel kapcsolatban. És akkor már lehetne is egy topik az aktuális legújabb rész kivesézésének. 

D4E4 - Daring don't

Hát elég nagyot csalódtam. RANT következik.

1. RD eddig sem volt egy visszafogott, megfontolt valaki, de az a nyálas fangirlködés amit leművel AKY házánál már a "hülye picsa" kategória kb, és szerintem méltatlan RDhez.
  2. DD-t megtámadják, keservesen küzd, és mit csinál a Mane Six? ... SEMMIT! Eltekintve attól hogy RD és Twi fangirlpicsásolvadozik. DD-t leverik, megsérül, mit csinálnak? MÉG MINDIG SEMMIT! Majd C az ajtónál felkapja a karikát - a Mane Six a sarok túloldalán, kb 4-5 méterre áll tőle, és mit csinálnak? SEMMIT... C beszélget egy sort DDvel amiből kiderül hogy éppen valami szörnyűséget fog a világra szabadítani, majd elsétál a gorilláival, miközben a mane Six... NEM CSINÁL SEMMIT. Majd miután tétlenül végignézték ahogy DD-t összeverik és kirabolják madj elsétálnak, FS felveti hogy őőő esetleg talán... kéne... ummm... segíteni?

WHAT
    DA
    FUCK?!?!?!

Hirtelen mind a hat karakter retardált lett? Vagy mi??? Megmentették Equestriát egy tucatszor mindenféle borzalomtól, de végignézik ahogy a bálványukat összeverik és kirabolják a rosszak, és az egészre annyi a reakciójuk hogy juju de izgalmas, ő az igazi DD juhuhu!

Majd azután, hogy DD sérülten elrepül, RD felteszi az egymillió dolláros kérdést:
    How can we just stand by and do nothing? You know what's at stake here?!

VAZZE, ÖT PERCCEL EZELŐTT NEM JUTOTT EZ ESZEDBE?

Aki ezt a részt írta, azt fel kéne pofozni... Ez egyszerűen szánalmas.
  3. Mindezek után RD megint átmegy hülyefangirlpicsába.
  4. Majd átmegy szerencsétlen hülyébe, és miatta kerül DD is bajba. Ez egyfelől akkora klisé mint a Mt Evereset, másfelől RD maga is egy hős karakter, aki megment másokat és szembeszáll a gonoszokkal, szóval a szerencsétlenkedő, hülyeségével bajt okozó "civil" szerepe totálisan nem illik rá.
  5. Amikor végre felfogja hogy elszúrta, akkor meg közli hogy "let's go home", és szó nélkül otthagyná DD-t a bajban. Már bocsánat, de RD nem pont a hűséget hivatott szimbolizálni? Ez megint csak totálisan nem az a viselkedés amit tőle várnék. Ekkor a többiek felhívják erre DD figyelmét, hogy önmagával ellentétesen cselekszik, de még ekkor is egy egész sor győzködésre van szüksége... ami egyébként megint klisé.
  6. Tulajdonképp az egész rész egy hatalmas klisé feszt.
  7. Túl sok akciót próbáltak szerintem belezsúfolni túl rövid időbe. Ez mondjuk más részeknél is előfordul,  de ott nem emelem ki mert egyébként rendben vannak, de itt ez csak plusz egy hiba.

Értem én, hogy ez továbbra is egy gyerekműsor akar lenni, értem én hogy viccesnek kell lennie, és nincs túl komolyan véve... de ekkora orbitális hülyeségeket, könyörgöm...

Eddig ez az első rész a FiM kezdete óta amiben igazán csalódtam.

• 0
~ Sic itur ad astra per aspera. ~ [Blog] [deviantArt] [FurAffinity](NSFW)

#2 Stargrazer

Stargrazer

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 274 Hozzászólás:

Elküldve: 16 december 2013 - 18:24

Az én véleményem a legújabb részről az, hogy valami tündéri volt az a dal...

A Daring Do-s meg... ha belegondolsz, többen ismerik Daring Do-t mint őket, ergo híresebb. Szerintem épp ez volt a poén és egyben tanulság a részben, hogy attól hogy valaki híresebb, még nem kell magad szarba venni. Nyilván kicsit kisarkították a fangörlködést de még mindig egy rajzfilmről beszélünk. És a rengeteg hibája ellenére szerintem még mindig kevésbé szar mint kb bármi, ami az s3e2 után történt, a magical mystery cure-ral bezárólag.

• 0

#3 Storm

Storm

Misanthrope & Speciesist

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 984 Hozzászólás:
  • LocationIn medias res

Elküldve: 18 december 2013 - 16:41

DD: maga a rész cselekménye és alapgondolat jó lenne, csak az ilyen részletek, hogy Equestria 6 nemzeti hőse akik többször megmentették egész Equestriát és legyőztek egy egész sor nagyhatalmú szupergonoszt, tétlenül nézi amint pár közönséges izompóni leveri DD-t. Ez ilyen... WTF???

Az új részt most nézem mindjárt.

• 0

#4 Equine

Equine

Black Fluffy Bastard Dancing on Rainbows

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 704 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 18 december 2013 - 17:15

Ez a rész a fiatalabb korostálynak szólt elsősirban, úgy gondolom :) Elég klasszikus elemek voltak benne.

• 0
Közkedvelt tollashátú fajta.

#5 Stargrazer

Stargrazer

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 274 Hozzászólás:

Elküldve: 18 december 2013 - 22:28

fiatalabb korosztálynak szólt elsősorban

Ezekszerint én fiatalabb korosztály vagyok...

Komolyan ez volt az első cmc rész amire azt tudom mondani hogy kifejezetten tetszett.

• 0

#6 Equine

Equine

Black Fluffy Bastard Dancing on Rainbows

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 704 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 18 december 2013 - 23:06

Félreértettél :) Nem a legújabb részről beszéltem (azt még nem néztem meg) hanem az eredeti post témáját alkotó epizódról :)

• 0
Közkedvelt tollashátú fajta.

#7 Stargrazer

Stargrazer

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 274 Hozzászólás:

Elküldve: 18 december 2013 - 23:27

Félreértettél :) Nem a legújabb részről beszéltem (azt még nem néztem meg) hanem az eredeti post témáját alkotó epizódról :)

Ja hogy úgy :D hát na, igen, a Daring Don't vagy fiatalabbaknak volt címezve, vagy más szemszögből nézve meg tele volt "bróni" kiszólásokkal és hasonló fanservice dolgokkal. Szerintem jópofa volt, bár tény hogy nem lesz az évad legjobbja.

• 0

#8 Storm

Storm

Misanthrope & Speciesist

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 984 Hozzászólás:
  • LocationIn medias res

Elküldve: 21 december 2013 - 20:21

Azóta megnéztem a "Flgith to teh finish"-t is.

Alapvetően tetszett, aranyos. Azt nem értettem miért fogja RD akkor is annyira vissza magát amikor a morcos zsűritag úgysem látja, de ez részletkérdés.

Egyetlen dolog zavart picit, hogy itt is nagyon zsúfolt volt, főleg a vége: volt egy nagy hirtelen ugrás, onnan hogy mennek a sínek mellett, hirtelen oda hogy BUMM megvolt nem csak az előadás de már eredményt is hirdetnek... ez így kicsit hirtelen volt nekem.

De összességében pozitív.

Szerkesztve Storm által: 21 december 2013 - 20:22

• 0

#9 Storm

Storm

Misanthrope & Speciesist

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 984 Hozzászólás:
  • LocationIn medias res

Elküldve: 21 december 2013 - 20:47

Megnéztem a legújabbat... meh. :(

Rólam illik tudni, hogy eleve nevetségesnek érzem a szuperhősös képregényeket (no offense), még olyan híreseket is mint Marvel alkotásai. Mármint nem lenézem, csak nekem személy szerint nagyon-nagyon-nem jön be ez a tarka feszülős rucikban rohangálós "szuper" téma.

Úgyhogy innentől ez a rész nálam kapásból elásta magát.

Ettől még akinek nincsenek averziói a téma iránt annak tetszhet persze, nem általánosságban akarom minősíteni, csak nekem nagyon nem.

U.i.: A főgonosz miért Lunára hasonlít? :S

• 0

#10 Storm

Storm

Misanthrope & Speciesist

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 984 Hozzászólás:
  • LocationIn medias res

Elküldve: 21 december 2013 - 20:58

Fluttershy Hulk... NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEe.

• 0

#11 Stargrazer

Stargrazer

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 274 Hozzászólás:

Elküldve: 22 december 2013 - 00:36

U.i.: A főgonosz miért Lunára hasonlít? :S

Szerintem totál Nightmare Moonra hajazott, csak még bolondabb :D

Flutterhulkon meg konkrétan felsírtam a röhögéstől. Visszaköpte a lézert XD

• 0

#12 Max

Max

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 270 Hozzászólás:

Elküldve: 04 január 2014 - 21:29

Játék a legújabb részhez: Találjátok meg a grumpycat cutie markos pónit! XD

• 2

#13 Storm

Storm

Misanthrope & Speciesist

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 984 Hozzászólás:
  • LocationIn medias res

Elküldve: 05 január 2014 - 03:28

Bats

Tetszett! :) A musicales éneklés az elején annyira nem volt szimpatikus de a dal végére megtetszett. Az egész vámpír vonal is vicces volt, Fluttershy mint vámpírpóni nagyon nagy volt. :D

Rarity takes Manehattan

Na ez nem tetszett, több okból sem.

1. Hogy jön Ponyville és Canterlot régies, fantasy jellegű világához hirtelen egy modern nagyváros felhőkarcolókkal, taxikkal és neonreklámokkal? O-o WTF???
  2. Túlontúlontúlontúlontúl emberi...
  3. Kissé befejezetlennek érzem... a rossz nem kapta meg a büntetését, az igazság nem derült ki... miért nem mentek csak mind oda a szervezőhöz, és tanúsították hogy Rarity találta ki azt az anyagot és a másik ellopta?

@Max: Túl könnyű. :D Ellenben magamtól nem vettem észre, amikor olvastam a felvetésed akkor mentem vissza egyenesen ahhoz a részhez, és tényleg! Hát LOL! :D A felfedezésért jár a pacsi! :D

• 0

#14 Kelpi

Kelpi

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 854 Hozzászólás:

Elküldve: 05 január 2014 - 19:26

Na én most a BATS-et néztem meg. :D Nekem a dal az eljén kifejezetten tetszett. ÉS Fluttershy mint vámpír. XD Tetszett ez az enyhén horroros hangulat és én még nagy vámpír rajongó is vagyok, csak ezt az Alkonyatos szarság óta nem nagyon hangoztatom, de mindig is fantáziáltam vámpírokról. :D És Fluttershy egy picit még vámpír is maradt, szóval várom a fan-fic-eket. :D

• 0
Magyar termék: http://wheelerscomic...rt.com/gallery/ Azaz a képregényem. :D

#15 Niohoggr

Niohoggr

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 70 Hozzászólás:

Elküldve: 06 január 2014 - 22:45

Na én most a BATS-et néztem meg. :D Nekem a dal az eljén kifejezetten tetszett. ÉS Fluttershy mint vámpír. XD Tetszett ez az enyhén horroros hangulat és én még nagy vámpír rajongó is vagyok, csak ezt az Alkonyatos szarság óta nem nagyon hangoztatom, de mindig is fantáziáltam vámpírokról. :D És Fluttershy egy picit még vámpír is maradt, szóval várom a fan-fic-eket. :D

Nekem eddig se04 igen csak tetszik:

• A nyitányban LORE. Igy nagybetűvel.
  • A Castlemania is tartalmazott lore-t, emellett a szituáció abszurditása nagyon tetszett.
  • Daring Don't - erről nem tudok nem elfogultan nyilatkozni, a Daringet azóta kedvelem, ahogy anno megláttam még "fikcionális" karakterként. És igen, én kimondottam AKARTAM, hogy "valódi" legyen. http://www.youtube.c...h?v=61VF6_qPCVc
  • Flight To The Finish... Mondanám, hogy kellett már egy ilyen rész. Eddig, mint macska a forró kását, kerülgették a témát. Azonban én úgy vélem, ez a rész csupán az előkészitése egy majdani epiződnak, amelyben Scoots esetében végre történik majd valami. (Remélhetőleg az emlegetett "szárnyra kapás".)
  • Power Ponies. Ez a rész afféle vadhajtás, de szórakoztató és Spike centrikus. Flutterhulk. 
  • Bats! ...A rész jó, ahogy már előttem is mondták a pragmatikus és az etikus nézetet vetik benne össze. Emellett... Flutterbat. Hasonlóan a FLutterhulkhoz ennél sem tudtam, se köpni se nyelni... De valami egészen máshogy. Flutterbat nyomán kelt fanon pedig elképesztő tud lenni.  https://static1.e621...998730a8709.gif
  • Rarity Takes Manehattan. Egy kevésbé utópisztikus Equestriát jelenit meg, de a résszel magával semmi baj nem volt két dolgon túl. 1, Twilight alikornis hercegnő... És egy taxis sem kivételez vele. Persze, rosszul hangozna, hogy jaj csak azért, mert most már uralkodó... Érdekes mód, 'Tiával nem úgy veszem észre, mintha nem kivételeznének. 2, a rész túl rövid egy kicsit a témához és egy gyors hullámvasúthoz hasonlitanám. Ezeket leszámitva nekem tetszett.

My two cents on the subject.

• 0

#16 Stargrazer

Stargrazer

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 274 Hozzászólás:

Elküldve: 06 január 2014 - 23:21

Nekem eddig se04 igen csak tetszik:

• A nyitányban LORE. Igy nagybetűvel.
  • A Castlemania is tartalmazott lore-t, emellett a szituáció abszurditása nagyon tetszett.
  • Daring Don't - erről nem tudok nem elfogultan nyilatkozni, a Daringet azóta kedvelem, ahogy anno megláttam még "fikcionális" karakterként. És igen, én kimondottam AKARTAM, hogy "valódi" legyen. http://www.youtube.c...h?v=61VF6_qPCVc
  • Flight To The Finish... Mondanám, hogy kellett már egy ilyen rész. Eddig, mint macska a forró kását, kerülgették a témát. Azonban én úgy vélem, ez a rész csupán az előkészitése egy majdani epiződnak, amelyben Scoots esetében végre történik majd valami. (Remélhetőleg az emlegetett "szárnyra kapás".)
  • Power Ponies. Ez a rész afféle vadhajtás, de szórakoztató és Spike centrikus. Flutterhulk. 
  • Bats! ...A rész jó, ahogy már előttem is mondták a pragmatikus és az etikus nézetet vetik benne össze. Emellett... Flutterbat. Hasonlóan a FLutterhulkhoz ennél sem tudtam, se köpni se nyelni... De valami egészen máshogy. Flutterbat nyomán kelt fanon pedig elképesztő tud lenni.  https://static1.e621...998730a8709.gif
  • Rarity Takes Manehattan. Egy kevésbé utópisztikus Equestriát jelenit meg, de a résszel magával semmi baj nem volt két dolgon túl. 1, Twilight alikornis hercegnő... És egy taxis sem kivételez vele. Persze, rosszul hangozna, hogy jaj csak azért, mert most már uralkodó... Érdekes mód, 'Tiával nem úgy veszem észre, mintha nem kivételeznének. 2, a rész túl rövid egy kicsit a témához és egy gyors hullámvasúthoz hasonlitanám. Ezeket leszámitva nekem tetszett.

My two cents on the subject.

Vicces mert a Rarity Takes Manehattenről írtakat leszámítva mindenben egyetértek veled :D

Ellenben arról nagyon más véleményen vagyok: maga az alapszitu és a történet ötletes volt, ellenben Rarityt számomra olyannak mutatta meg, aki nyilvánosságban nagylelkű és jóságos, ellenben (mint ahogy korábbi részekben is láttuk) a magánéletben erősen önző és akarnok - vagyis pont az ellenkezője annak, amilyennek lennie kellene.

Rainbow megjegyzése a musicalekről viszont hatalmas, főleg így hogy ugyanabban a pillanatban Rarity dalra fakad. Azon hangosan nevettem egy darabig :D

• 0

#17 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 06 január 2014 - 23:32

Twilight alikornis hercegnő... És egy taxis sem kivételez vele.

Én is az vagyok, mégse kivételez velem senki. :(

• 0

Mare of the Night, Stallion of the Sands

#18 Stargrazer

Stargrazer

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 274 Hozzászólás:

Elküldve: 07 január 2014 - 00:11

Twilight alikornis hercegnő... És egy taxis sem kivételez vele.

Én is az vagyok, mégse kivételez velem senki. :(

Ezt amcsi ismerősök úgy magyarázták meg, hogy egy igazi new yorki taxis is lesz*rná ha az angol királynő vagy Obama várna taxira, aki előbb ért oda azt szolgálná ki.

Nyilván annyiban nem életszerű a hasonlat hogy az angol királynő vagy az elnök úr vinne magával limót ezért nem kéne taxira várnia.

• 0

#19 Max

Max

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 270 Hozzászólás:

Elküldve: 07 január 2014 - 01:03

Ha már logikai hibát akarunk keresni Twilight nem csak alikorn, de Equestriában lévő legerősebb varázslók egyike. Arzenáljában egyebek közt a teleportáció is szerepel. Ha nagyon akarta volna biztos meg tudta volna segíteni Rarityt. A másik: a taxit egy póni vontatta. Aki gyorsabb lenne taxival, és utasával együtt mint egy szabadon futó póni? (Erről egy Bud Spencer film jut eszembe, amikor riksával akart utazni... ) Na jó ne hasogassuk a kását, és ne keressünk csomót a szőrszálban.

A meg nem büntetett tolvajról: A sorozatban Sombrát kivéve (akit hidegvérrel kinyírtak) senki se lett komolyan megbüntetve (legalábbis a main 6 részéről), még Discordnak is megbocsájtottak. Na jó Twilight lemészárolt egy csomó Pinky hasonmást... A nagy átlagot véve a sorozat nem arról szól, hogy zuzuk le aki vét ellenünk, hanem láttassuk be vele, hogy rossz amit csinál, és jussunk békességre. Na ez a rész maradt ki.

• 0

#20 Max

Max

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 270 Hozzászólás:

Elküldve: 07 január 2014 - 01:07

A Batsról meg:

72ef36ebbafd51ff4b3ad58546ae625c_zps5732

• 1

Also tagged with one or more of these keywords: MLP, MLP:FiM, vélemény, kritika, spoiler

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó