Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Elméletek!

MLP MLP:FIM rajzfilm póni brony pony

• Please log in to reply
9 válasz erre a témára

#1 Storm

Storm

Misanthrope & Speciesist

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 984 Hozzászólás:
  • LocationIn medias res

Elküldve: 07 december 2013 - 15:04

Itt lehet elméletek gyártani azokról a dogokról amik nem derültek (még) ki a sorozatból! :D

Indulásnak:

1; Szerintetek mi lehet a Tree of Harmony-ből kinőtt kulcsos ládikában?

2; RD bekerült a Wonderbolt akadémiára. De lesz belőle még a sorozat alatt teljes jogú Wonderbolt?

3; Mi az abszolút igazság Twilight, Celestia és Luna, és a Tree of Harmony kapcsolatáról? Mi köze Twilightnak a fához és az elemekhez? Mi köze van Celestiához és Lunához?

• 0
~ Sic itur ad astra per aspera. ~ [Blog] [deviantArt] [FurAffinity](NSFW)

#2 Kelpi

Kelpi

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 854 Hozzászólás:

Elküldve: 16 december 2013 - 15:26

Nos. Mi van a dobozban?

Csatolt fájl  whats-in-the-box-1324413231.png   81,53K   0 Letöltések:

Őszintén szolva fogalmam sincs. De a hat kulcsluk egyértelműen a manesix-re asszociál. S ha lett volna egy kis kreativitásuk, akkor nem hat kulcslyukat, hanem hetet tettek volna a dobozra. :D És akkor a nézők elkezdtek volna gondolkozni, hogy vajon ki lesz a hetedik? Ez egy olyan dolog amit kilehetett volna használni, de nem tették. <_< 

• 1
Magyar termék: http://wheelerscomic...rt.com/gallery/ Azaz a képregényem. :D

#3 Stargrazer

Stargrazer

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 274 Hozzászólás:

Elküldve: 16 december 2013 - 18:27

1. Ez van a dobozban :D
2. Ha igen, akkor valószínűleg az egész sorozat lezárásaként fog megtörténni, mert hogy azzal kb kifullozza magát, és vége lesz a saját szálának.
3. Ehhez előbb tudni kéne a sorrendet, hogy mi volt előbb, a fa, Discord, a hercegnők, vagy a hearth's warming eve-ben leírt események...
  • 1

#4 Mw-

Mw-

Member

• Active Members
  • PipaPipa
  • 24 Hozzászólás:

Elküldve: 18 december 2013 - 14:47

1: Ezt az egészet egy "A Nagy Utolsó Film"-ben tudnám csak elképzelni, de tekintve az MLP népszrűségét, a ládában valszeg még egy olyan dolog van, ami egy következő rejtélyhez vezet.

Nagy durranás lenne, ha a ládát nem is Twilight mane6-e nyitná ki, hanem a Cutie Mark Crusaderek, meg még 3 másik (mondjuk Babs Seed, mint egyik) és egyben itt kapnák meg a cukijegyüket :3

2: Az előző gondolatmenetet futtatva, ha már mondjuk egy újabb évadban a fiatalabb generációk lennének a főszereplők.

3: Azért mégis csak lehet annyi az alkotókban, hogy azt mondják: "Na jó, ezt a kislányok amúgy sem értenék meg, amúgy is hagyjunk helyet a fanfiction-nek is" dolog.

• 0

bullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.png¥€$bullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.png

#5 Kelpi

Kelpi

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 854 Hozzászólás:

Elküldve: 19 december 2013 - 23:06

A Fan serviceről ne beszéljünk, jó? Az új részek hemzsegnek tőle.

• 0

#6 Stargrazer

Stargrazer

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 274 Hozzászólás:

Elküldve: 19 december 2013 - 23:10

A Fan serviceről ne beszéljünk, jó? Az új részek hemzsegnek tőle.

Ezt úgy mondod mintha baj lenne. Jó, igaz hogy néha túlzásba esnek vele... 

• 0

#7 Kelpi

Kelpi

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 854 Hozzászólás:

Elküldve: 20 december 2013 - 12:17

Alapból szeretem, ha van valami amit a nézők kedvéért betesznek a rajzfilmbe/ sorozatba stb. De ha már csak azért teszik bele, hogy az egész sorozatot ez vigye el a hátán, az már picit gáz.

• 0

#8 Stargrazer

Stargrazer

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 274 Hozzászólás:

Elküldve: 20 december 2013 - 13:39

Szerintem ez még bőven nem az a kategória... az előző évadban a too many pinkie pies rész... na az volt olyan mint egy szar fanfic. Az már nekem se jött be. (Mondjuk az egész s3 elég béna volt IMO)
  • 0

#9 Storm

Storm

Misanthrope & Speciesist

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 984 Hozzászólás:
  • LocationIn medias res

Elküldve: 22 december 2013 - 14:35

Amikor előkerült a hercegnők régi kastélya, én egyből arra gondoltam, hogy miért hagyták, hogy egy ilyen alkotás elvesszen? Kastély, orgona(!!!), mindenféle műalkotások, KÖNYVTÁR(!!!!!). Egyből arra gondoltam hogy ha én lennék Twi kapásból felvetettem volna nekik hogy helyre kéne állítani.

Aztán a Castle Mane-ia-ban megint előkerült, ez adott némi reményt. Végül a legutóbbi részben el is kezdték helyreállítani! Yay! :D :D :D És remélem hogy ezzel egyben bontogatódik majd a történelem/background szál is.

Valószínűleg egyébként a legnagyobb részét még ők sem találták ki. Amikor Lauren Faust-tól kérdezgettek ilyen lore dolgokat, elég sok mindenre volt az a válasza, hogy nem tudja, még nem találták ki, vagy hogy eredetileg nem volt kidolgozva, de a fanok közt elterjedt valami elmélet ami megtetszett nekik és átvették.

Azon se lennék meglepve ha ezen a ponton még az írók sem tudnák mi van a dobozban. :D

• 0

#10 Storm

Storm

Misanthrope & Speciesist

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 984 Hozzászólás:
  • LocationIn medias res

Elküldve: 22 december 2013 - 14:48

Az én elméletem egyébként a következő:

Vannak az Univerzumban különféle rendező elvek, erők. Ezeket különféle konkrét dolgok képviselik a fizika világban. Az Elements of Harmony ezek közül egyes elemek megtestesülései, amikre addig/akkor van szükség igazán, amikor nincs konkrét lény/személy aki megtestesíti őket.

Luna és Celestia ugye mint Nap és Hold két nagyon fontos elvet képvisel. A tree of harmony az összes elv/elem egyensúlyát, és ezen keresztül az Univerzum egyensúlyát képviseli. Discord ennek az egyensúlynak az ellenpólusa, amire szükség van, mert az ellentétek nem létezhetnek egymás nélkül. Most hogy Discord meg lett szelídítve, maga az egyensúly és a káosz is egyensúlyba került egymással.

Luna és Celestia jelei is ott vannak a fán, tehát valószínűleg ha ők nem lennének, vagy ha volt olyan idő amikor nem voltak, vagy lesz olyan hogy nem lesznek, akkor a fa képviseli ezeket az elemeket is.

Azzal hogy előkerült Twi és a Mane6, ők váltak a hozzájuk tartozó elemek képviselőivé, ha úgy tetszik "avatarjaivá" (Ne úgy értsd mint Avatar, a film, hanem a szó eredeti, Hindu jelentése, ami egy istenség megtestesülése a fizikai világban).

Valószínűleg a történelem során adott korokban ezek az elemek hol képviselve vannak egy konkrét lény által, hol nincsenek.

Szerintem Starswirl the Bearded volt a Mágia elem előző képviselője, most pedig Twi az. Ha emlékeztek is, Starswirl nem tudta befejezni a legnagyobb varázslatát, amit Twi megjavított, így lépett tovább és kapta meg a szárnyait. Így lehetséges, hogy egyszerű Unikornisból hercegnő lett. Ahogy Celestia mondta neki amikor átváltozott: "...to fulfill your destiny".

Tehát vannak az elsődleges elemek:

Nap (yang, fény, pozitív pólus) - Hold (yin, sötétség, negatív pólus)

Káosz - Egyensúly

Szeretet (teremtő erő, élet, megújulás)

És a Mágia, az egész Univerzumot mozgató erő ami mindent átjár.

És ehhez jönnek a "kisebb" elemek amit a Mane6 többi tagja képvisel.

Ennek megfelelően a ládában valami olyannak kell lennie ami az elemeket egy újabb szintre emeli, és elsősorban Twi-t.

Tovább gondolva az elemek megtestesüléseit: Hány kisebb elem lehet? Mi van... ha az összes póni egy-egy kicsi elem önmagában is, amit a cutie markjuk jelöl?

• 0

Also tagged with one or more of these keywords: MLP, MLP:FIM, rajzfilm, póni, brony, pony

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó