Ugrás a tartalomhoz

Fotó

licencelhető zenék?

zene ingyen licenc

• Please log in to reply
13 válasz erre a témára

#1 Kieran

Kieran

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 553 Hozzászólás:

Elküldve: 15 január 2014 - 13:07

idénre terveztem, hogy elindítom a youtube-os kampányomat. szükségem lenne hozzá egy rakás zenéhez, amiket szabadon felhasználhatok.

youtubeon akadnak ingyenesen felhasználható zenék , például: unAmazingBeats a Youtube-on (tény, nem a legjobb zene amit hallottunk, de mivel nappal lassú a netem, nem tudtam értelmesebbet keresni)

tudtok e még ehhez hasonló channeleket youtubeon, vagy különálló weboldalakat, ahonnan nyugodtan felhasználhatok zenéket a saját hülyeségeimhez?

főleg dnb és epic kategória kell nekem, esetleg a szolidabb fajta dubstep.

ha köztetek van zenei palánta, akkor akár art trade is érdekelne engem, de csak dnb és epic stílusú zenéért (techno remixektől a hideg kiráz és felrobban a fejem, sorry)

miért akarsz te ingyen zenét? fizesd meg a szerencsétlen artistot, te se dolgozol ingyen!!!! :angry: 

erre gyűjtök a későbbiek során: Zircon teljes tracklist licenc  . csak amíg ezt a 80$-os kiadást megengedhetem magamnak kell valami helyettesítő

• 0

#2 Ralesk

Ralesk

vulgáris hatalommal visszaélő szociáldarwinista

• Administrators
  • 1.514 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 15 január 2014 - 13:16

Nem tudom kik és hol dolgoznak így, de érdemes az embernek nyitva tartani a szemét a Creative Commons licencekre – biztos van elég sok zenész is, aki CC-BY(-NC)(-SA) alatt licenceli a műveit.

Jelmagyarázat:
– BY: attribúció, meg kell nevezni a készítőt
– NC: non-commercial, nem szabad üzleti célból felhasználni a művet
– SA: share-alike, a derivatívum licence ugyanaz kell legyen.
  • 0

#3 KekPafrany

KekPafrany

Bürökk Bürokrata

• Administrators
  • 2.182 Hozzászólás:
  • LocationŐrültek Háza

Elküldve: 15 január 2014 - 13:23

Engem meglepett, hogy a youtube zenekeresője mennyire silány. Gyakorlatilag csak címre kereshetsz, műfajra, alkotóra nem, sőt az elérhető zenék listája sincs publikálva.

• 0

http://KekPafrany.deviantart.com

"We don’t like spicy food. Once we found red fang-shaped fruit among the cargo of a shipwreck. We ate it and regretted it loud and long!"

#4 DoglottGiliszta

DoglottGiliszta

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.356 Hozzászólás:

Elküldve: 15 január 2014 - 13:31

Az Unstable Label (http://unstablelabel.co.uk/) ad ki azthiszem ilyen licenszel zenéket - bár erre nem találtam semmilyen vonatkozó információt. Műfaji vonatkozásban biztos vagyok benne, hogy ez neked nem lesz jó; ugyanois Newscook Break(Beat)-et adnak ki, nem DnB, és nem Dubstep.
  • 0

#5 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 15 január 2014 - 14:38

http://www.jamendo.com/en/ - sok sok CC licencelt zene!

• 0

Mare of the Night, Stallion of the Sands

#6 Silver

Silver

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 171 Hozzászólás:

Elküldve: 15 január 2014 - 14:43

Creative Commons-nak van erre kulon oldala: Legal Music For Videos
Archive.org -nak szinten: Opensource audio @ Archive.org
(keresoszavak: archive.org cc music )
Soundcloud-on van erre csoport: Creative Commons - Dubstep / Breakbeat / Drum and Bass (keresoszavak: cc dnb )
FMA-n Dubstep: Home > Electronic > Dubstep (keresoszavak: cc dubstep )

(Commission remix-ert szinten mukodhet, mivel "feldolgozas" eredetitol fuggetlenul a feldolgozo tulajdona; viszont tobbe kerulhet hossztol fuggoen)

Szerkesztve Silver által: 15 január 2014 - 14:44

• 2

#7 Folken

Folken

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 144 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 15 január 2014 - 16:38

http://www.Soundcloud.com itt vannak ingyen letölthető számok is. 

http://www.ektoplazm...tion/free-music Itt ingyenes albumok vannak. 

• 0

#8 Ralesk

Ralesk

• Administrators
  • 1.514 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 15 január 2014 - 16:49

Az ingyennel vigyázni azért – attól hogy valami 0 forintba kerül, attól még lehet, hogy nem szabad a felhasználása :) (Nem konkrétan ezekre a linkekre vonatkozik, csak gondoltam megemlítem, ha már felmerült a szó)
  • 0

#9 DoglottGiliszta

DoglottGiliszta

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.356 Hozzászólás:

Elküldve: 15 január 2014 - 16:56

Viszont felmerült bennem még valami: Attól, hogy licenszeled, és engedélyed van a felhasználásra, mégis hogy a bánatba bizonyítod ezt be a Youtubenek? Úgy értem, hogy ezzel régen is volt, illetve most már sokkal szigorúbbak a szabályok, rengetegen panaszkodtak erre, és még rendes, emberi helpdesk sincs.
  • 0

#10 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 15 január 2014 - 17:15

Viszont felmerült bennem még valami: Attól, hogy licenszeled, és engedélyed van a felhasználásra, mégis hogy a bánatba bizonyítod ezt be a Youtubenek? Úgy értem, hogy ezzel régen is volt, illetve most már sokkal szigorúbbak a szabályok, rengetegen panaszkodtak erre, és még rendes, emberi helpdesk sincs.

Sajnos az USA törvényei nem teszik lehetővé, hogy minden panaszt ésszerűen kezeljenek. A törvény azt mondja, hogy ha ellened licenceléssel kapcsolatos panasz érkezik, akkor nekik kötelességük a kérdéses tartalmat azonnal eltávolítani. Bármiféle a panasszal kapcsolatos ügymenetre csak utólag van lehetőség és téged terhel a teljeskörű, törvényi erejű bizonyítás terhe.

• 0

#11 Ralesk

Ralesk

• Administrators
  • 1.514 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 15 január 2014 - 17:34

Sajnos az USA törvényei nem teszik lehetővé, hogy minden panaszt ésszerűen kezeljenek. A törvény azt mondja, hogy ha ellened licenceléssel kapcsolatos panasz érkezik, akkor nekik kötelességük a kérdéses tartalmat azonnal eltávolítani. Bármiféle a panasszal kapcsolatos ügymenetre csak utólag van lehetőség és téged terhel a teljeskörű, törvényi erejű bizonyítás terhe.

Ezzel rendszeresen vissza is élnek, van amikor valami XY cég fogja és dob egy visszaélési jelzést valakire, aki mellesleg a saját cuccát adja elő, de azért meg van szopatva és neki van mindebből kiesése...

Nem tudom a Vimeo hovavalósi, de jelenleg a YouTube egy kalap szar, lehet érdemes kerülni.
  • 0

#12 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 15 január 2014 - 17:36

Nem tudom a Vimeo hovavalósi, de jelenleg a YouTube egy kalap szar, lehet érdemes kerülni.

Vimeo már eleve a bemenetet nagyon korlátozza, rengeteg dolgot nem enged eleve feltölteni, stb.

• 0

#13 TubeDog

TubeDog

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 775 Hozzászólás:
  • LocationSajókeresztúr

Elküldve: 15 január 2014 - 19:00

Én itt találtam ingyenes zenéket LICENSE-el együtt még régebbről ismerem :)

https://machinimasound.com/music/free

Ez a License az itt található zenékhez :)

Free Audio Works License (Creative Commons CC-BY)**

Share — to copy, distribute and transmit the work

Remix — to adapt the work
Monetize — to make commercial use of the work

Ezek az én tudomásom és a youtube engedélyezése szerint szabadon felhasználható számok  :)

Persze nem árt linkelni a license-t a leírásban későbbi problémák kerülése végett...

Nállam a Youtube még egyszer se jelezte... nem úgy mint a saját "zenetárában"(külön erre a célra kitalát szerkesztőeszköz) lévő zenék...

Remélem segítettem :)

• 0

"Nem érdekel,ha fekete, fehér, ha biszexuális, homoszexuális, lezbikus, alacsony, magas, kövér, sovány, gazdag vagy szegény. Ha normális velem én is az leszek vele. Ennyire egyszerű." ~Eminem
graphic.png

#14 Folken

Folken

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 144 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 16 január 2014 - 16:26

Youtube-os mix feltöltéseimmel még licenc gond nem volt. Mert többnyire rétegzenét játszok ami nincs benne ebben a felismerő adatbázisban.

Ami letiltja a jogsértő zenéket. 

És nyilván ha egy Artist a Soundcloud oldalán engedélyezi az ingyenes letöltést egy egy zenéjére bárki számára. Akkor nem fogja berakni a Youtube adatbázisba. 

Ezért nem lesz jogi para ilyen számokkal. 

• 0

Also tagged with one or more of these keywords: zene, ingyen, licenc

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó