Ugrás a tartalomhoz

Fotó

[általános] - Kockulós helpdesk

kockulás segítség általános

• Please log in to reply
159 válasz erre a témára

#141 Ninu

Ninu

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 128 Hozzászólás:
  • LocationUK

Elküldve: 23 december 2015 - 06:25

Kiscsipesz, flux, és egy forrasztó hőlégfúvó megoldja.

• 0

#142 Hattori

Hattori

GentleBird

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 874 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 23 december 2015 - 13:56

Kiscsipesz, flux, és egy forrasztó hőlégfúvó megoldja.

Meg egy mikroszkóp illetve új kondik mert ezek végig vannak repedve. Hőléggel nem merek nekimenni, tűhegyű páka lesz. Épp feltúrom a várost alkatrészért, nem vagyok benne biztos hogy 0402 vagy 0201es méretű kell...

• 0

#143 Hattori

Hattori

GentleBird

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 874 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 23 december 2015 - 20:38

Meg egy mikroszkóp illetve új kondik mert ezek végig vannak repedve. Hőléggel nem merek nekimenni, tűhegyű páka lesz. Épp feltúrom a várost alkatrészért, nem vagyok benne biztos hogy 0402 vagy 0201es méretű kell...

Javítás kész, a gép elindult.

Egyelőre a letört kondikat kellett visszatennem mert nem lehet kapni megfelelő értékűt 0201es méretben, a 0402es amit a lomexben vettem pedig túl nagynak bizonyult.
Külön köszönet a hackerspace-nek akiknek a mikroszkópja alatt forrasztottam :)

Ennyi izgalom azt hiszem elég lesz idénre...

• 0

#144 Louarn

Louarn

jótanulóróka

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 124 Hozzászólás:

Elküldve: 30 március 2016 - 21:16

Nincs valakinek véletlenül asztali gépbe való DDR3 memóriája, amit nélkülözni tud néhány napra? A sebesség és a kapacitás lényegtelen, alaplap teszteléshez lenne rá szükségem.

Szerkesztve Louarn által: 30 március 2016 - 21:17

• 0

#145 Hattori

Hattori

GentleBird

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 874 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 06 április 2016 - 18:52

Fura jelenség:
Ha kikapcsolom a hosszabbítót amibe a gép van dugva akkor első indításnál nem postol, megint meg kell nyomnom a bekapcsológombot hogy leálljon és utána másodjára elindul. Ha nem kapcsolom ki a hosszabbítót akkor semmi gond nincs...
Illetve nem látja a tablet az SDkártya olvasót amióta Win10 van rajta, ismeretlen pci eszközként jelenik meg

Szerkesztve Hattori által: 06 április 2016 - 18:57

• 0

#146 Louarn

Louarn

jótanulóróka

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 124 Hozzászólás:

Elküldve: 06 április 2016 - 19:12

Első körben a tápegységre gyanakodnék, másodikban az alaplapra. Nekem már mindkettő okozott hasonló jelenséget. Nézz bele, természetesen miután kihúztad a konnektorból, a tápba is, hátha látsz púpos elkókat. Próbáld ki a gépet egy kölcsöntáppal.

A Windows lelki világát nem ismerem, mert a számítógépnek csak ahhoz a részéhez konyítok, amibe bele lehet rúgni.
  • 0

#147 Hattori

Hattori

GentleBird

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 874 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 06 április 2016 - 20:00

Zsír új minden, ezért is furcsa...

• 0

#148 Louarn

Louarn

jótanulóróka

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 124 Hozzászólás:

Elküldve: 07 április 2016 - 19:54

Ebben az esetben inkább az alaplap a gyanús, bár a fene se tudja. Akkor is érdemes másik táppal kipróbálni, ha van. Mivel tapasztalatom szerint a tápegységek névleges teljesítménye a fikció műfajba tartozik, annak legfeljebb a felével érdemes terhelni. Az is lehet, hogy minden alkatrész jó, csak nem hajlandóak együttműködni, láttam már ilyen balesetet.

A Win10 USB adattároló illesztőjében elsomhattak valamit a magasságos fejlesztők. A kollégám gépét azzal rakták újra, és azóta hol látja a pendrive-okat, hol nem, de többnyire nem.
  • 0

#149 Hattori

Hattori

GentleBird

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 874 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 08 április 2016 - 21:36

Akkor, kinek van kölcsön LGA1150es alaplapja? :)

• 0

#150 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 09 április 2016 - 09:06

1. Miért kapcsolod ki a hosszabbítót, amikor működik a PC?
2. Nézd meg az UEFI-ben, hogy nincs-e valami furcsa beállítás arra vonatkozólag, hogy biztonságos beállításokkal vagy egyéb hülyeséggel történjen a következő indítás áramkimaradás/stb. esetén.

Szerk: 3. Nézd meg a 2-es pont kapcsán, hogy van-e a gyártó oldalán frissített UEFI.

Szerkesztve Delphin által: 09 április 2016 - 09:07

• 0

#151 Louarn

Louarn

jótanulóróka

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 124 Hozzászólás:

Elküldve: 10 április 2016 - 18:44

Gondolom azért kapcsolja ki, hogy ne fogyasszon amikor nem használja, vagy hogy ne égjen le a géptől, vagy az elosztóba dugott egyéb kütyüktől a lakás. Működik, de nem egészen úgy, ahogy kellene.

Talán egy memória tesztet is érdemes rányomni a gépre, bár valószínűleg nem az a hibás.

Olyan alaplapom nincs, esetleg egy felújított, 350W névleges teljesítményű tápot tudok kölcsönadni, amin 24p/4p alaplapi csatlakozó van. Integrált vagy kis fogyasztású videóbigyulával szerintem működnie kell.
  • 0

#152 TubeDog

TubeDog

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 775 Hozzászólás:
  • LocationSajókeresztúr

Elküldve: 25 május 2016 - 11:34

Mit csináljak ha látszólag meghalt a router?
Nincs internet, nem tudok pingelni a 192.168.0.1 címre, sem a többi hálózatban lévő eszközre se.
192.168.0.254 pingelése megtalálja a többi kapcsolatot de egyiket sem éri el. "Pinging 192.168.0.xxx Error: Host unreachable."
- Böngészőben nem nyitja ki. "Kiszolgáló nem található."
- Pingelésre "Request timed out.".

Próbáltam:
- Ki/Be kapcsolni
- Áramtalanítani
- Factory Reset

Eddig semmi.
Tegnap vihar volt olyan 100-200m-en belül becsaphatott egy villám lehet amiatt ment gajra.

Kérdés az hogy:

Menthető-e valahogy vagy csere?

• 0

"Nem érdekel,ha fekete, fehér, ha biszexuális, homoszexuális, lezbikus, alacsony, magas, kövér, sovány, gazdag vagy szegény. Ha normális velem én is az leszek vele. Ennyire egyszerű." ~Eminem
graphic.png

#153 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 25 május 2016 - 12:46

Szerintem max annyi, hogy másik portját megpróbálod, esetleg másik géppel, hogy kizárd teljesen, hogy esetleg a gépeden van a hiba. Ha úgy is teljesen süket, akkor meg mehet a kukába.

• 0

Mare of the Night, Stallion of the Sands

#154 TubeDog

TubeDog

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 775 Hozzászólás:
  • LocationSajókeresztúr

Elküldve: 25 május 2016 - 18:09

Szerintem max annyi, hogy másik portját megpróbálod, esetleg másik géppel, hogy kizárd teljesen, hogy esetleg a gépeden van a hiba. Ha úgy is teljesen süket, akkor meg mehet a kukába.

3 Gépről is próbáltam. de akkor kuka.

• 0

"Nem érdekel,ha fekete, fehér, ha biszexuális, homoszexuális, lezbikus, alacsony, magas, kövér, sovány, gazdag vagy szegény. Ha normális velem én is az leszek vele. Ennyire egyszerű." ~Eminem
graphic.png

#155 Ninu

Ninu

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 128 Hozzászólás:
  • LocationUK

Elküldve: 26 május 2016 - 16:31

BGA infra forrasztó asztala van valakinek, esetleg egy hőpisztoly? Kiégett félig dedikált vidikártyám laposban. Windows felismeri, csak fele spec "unknown" és a catalyst crashel/nem tudja használni (device has malfunctioned and has been disabled dev. managerben. Biosban kikapcsoltam, de egy próbát megér. Valszeg leolvasztotta részlegesen saját magát (Amd-s kis laptop ami kb 3-4 évet futott 90 fok korul jatékok alatt, szóval biztos az a gond :P)

Szerkesztve Ninu által: 26 május 2016 - 16:32

• 0

#156 Louarn

Louarn

jótanulóróka

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 124 Hozzászólás:

Elküldve: 26 május 2016 - 19:51

Itthon egy fapados hőlégfúvóm van, a munkahelyen egy jobbfajta. BGA-hoz való fluxom viszont nincs, de ha nem lehet rontani rajta, akkor megpróbálhatom átgyógyítani anélkül.
  • 1

#157 Ralesk

Ralesk

vulgáris hatalommal visszaélő szociáldarwinista

• Administrators
  • 1.514 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 26 május 2016 - 21:35

Nekem az alaplapomról olvadt le a southbridge a múlt vasárnap... :D
  • 0

#158 Ninu

Ninu

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 128 Hozzászólás:
  • LocationUK

Elküldve: 27 május 2016 - 13:41

Itthon egy fapados hőlégfúvóm van, a munkahelyen egy jobbfajta. BGA-hoz való fluxom viszont nincs, de ha nem lehet rontani rajta, akkor megpróbálhatom átgyógyítani anélkül.

Ha az alku áll még kb 1 hónapig akkor nekiugrok fapadossal (Feltéve ha jól fűt, és van neki lassú fújása. Nem szeretnék félmillió SMD-t lefújni. Főleg hogy nincs Heatspreader a GPU-n). Szedek addig fluxot, és egy infra hőmérőt. Ha vége a vizsgáimnak ennek a gépnek már mindegy szinte. :P

• 0

#159 Hattori

Hattori

GentleBird

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 874 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 28 május 2016 - 12:40

Ha az alku áll még kb 1 hónapig akkor nekiugrok fapadossal (Feltéve ha jól fűt, és van neki lassú fújása. Nem szeretnék félmillió SMD-t lefújni. Főleg hogy nincs Heatspreader a GPU-n). Szedek addig fluxot, és egy infra hőmérőt. Ha vége a vizsgáimnak ennek a gépnek már mindegy szinte. :P

Tudok adni fluxot :) Megoldás lehet ha a túloldalt melegíted (ha ott nincs semmi)

• 1

#160 zuzu

zuzu

KangarooWolf

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.215 Hozzászólás:
  • LocationItt is ott is :)

Elküldve: 29 május 2016 - 10:13

Nekem az alaplapomról olvadt le a southbridge a múlt vasárnap... :D

Uhhh :( Kellemes...

• 0
Az élet egy nagy játék... és eszméletlen jó a grafikája :)

Also tagged with one or more of these keywords: kockulás, segítség, általános

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó