Ugrás a tartalomhoz

Fotó

[általános] - Kockulós helpdesk

kockulás segítség általános

• Please log in to reply
159 válasz erre a témára

#21 TubeDog

TubeDog

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 775 Hozzászólás:
  • LocationSajókeresztúr

Elküldve: 10 február 2014 - 19:43

Továbbra is hiszem azt, hogy valami hardverhubád van és az szopat. MemTestet megnézted végül?

Próbáltam de a pendrive-omat nem ismeri fel a telepítő...

Telefont meg nem érné meg formázni...

Ha a RAM-nak van baja akkor meg merem azt mondani hogy ma sikerült anyut rávennem hogy képzelje már el hogy az is kell a gépbe -,-"

Most remélem sikerül beszerezni egy rudat...

• 0

"Nem érdekel,ha fekete, fehér, ha biszexuális, homoszexuális, lezbikus, alacsony, magas, kövér, sovány, gazdag vagy szegény. Ha normális velem én is az leszek vele. Ennyire egyszerű." ~Eminem
graphic.png

#22 BoriszVolkov

BoriszVolkov

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 465 Hozzászólás:
  • LocationAz agyam hátsó bugyraiban...

Elküldve: 10 február 2014 - 19:51

Van „Orosz (fonetikus)” variáns (max nem pontosan így hívják), ami többé-kevésbé illeszkedik a QWERTY-re – de annyira nem nagy ördöngösség a rendes ruszki billentyűzet sem.

A billkiosztás-gyártó progit meg Miskolcnak MSKLC-nek hívják és ehun: http://msdn.microsof...l/bb964665.aspx

Igen, köszönöm, pont erre gondoltam! :)

Amúgy meg igen, nem lenne (annyira) nehéz megtanulni, de a kényelem és a bevált dolgok luxusa nagy Úr. :D

Spoiler

• 0

"If you want to tell people the truth, make them laugh, otherwise they'll kill you."

(Ha el akarod mondani az embereknek az igazságot, akkor nevettesd meg őket, máskülönben megölnek.)
/Oscar Wilde/

#23 Desolate

Desolate

Tűzvédelmi vizsgával rendelkezem

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 352 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 15 február 2014 - 00:16

Próbáltam de a pendrive-omat nem ismeri fel a telepítő...

Telefont meg nem érné meg formázni...

Ha a RAM-nak van baja akkor meg merem azt mondani hogy ma sikerült anyut rávennem hogy képzelje már el hogy az is kell a gépbe -,-"

Most remélem sikerül beszerezni egy rudat...

Ha a Win felismeri, akkor tessék már legyalulni osztan a felbaszni rá egy ilyet:
http://www.ubuntu.com/download/server

Javaslom az ISO to USB csodálatos intézményét:

http://www.isotousb.com/

Ez szépen rá fogja neked aggatni a mindenféle bootoláshoz szükséges dolgokat, így el tudod pendriveról indítani, ami egy memtest futtatásához bőven elég, de az eddigieket olvasva annak a gépnek nem kellene semmi más, mint egy tisztességes Lenin kohászati Művekben kiöntött 3 kilós kaszaegyenesítő kalapács, amivel a végtisztességet meg lehetne neki adni.

Szerkesztve Desolate által: 15 február 2014 - 00:18

• 0

Mehhh...

#24 BoriszVolkov

BoriszVolkov

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 465 Hozzászólás:

Elküldve: 10 március 2014 - 20:29

Tudom hogy a Gúgli a barátom, de azért előmerészkednék egy olyan kérdéssel/kéréssel, hogy lehetne valamiféle listát/gyűjteményt/magyarázó táblázatot összehozni a különböző internetezéskor használt rövidítésekről, BB kódokról, meg ilyenekről? Mert én még eléggé elején járok ennek a tudománynak, meg nekem kiskoromban nem c64-em volt, hanem horolóm meg a kiskert :D . Szóval bármi jöhet, ami eléggé nagy segítség lehet, hogy változatosabbá tudjam tenni a pl: fórumos kommunikációm, és még értelmes is legyek. (Tudom, hogy értelmes legyek, ész osztáskor sorba kellett volna állni, de arról már lecsúsztam :) )

• 0

"If you want to tell people the truth, make them laugh, otherwise they'll kill you."

(Ha el akarod mondani az embereknek az igazságot, akkor nevettesd meg őket, máskülönben megölnek.)
/Oscar Wilde/

#25 DoglottGiliszta

DoglottGiliszta

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.356 Hozzászólás:

Elküldve: 10 március 2014 - 20:49

Ilyesmire gondolsz? http://en.wiktionary..._internet_slang
  • 0

#26 BoriszVolkov

BoriszVolkov

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 465 Hozzászólás:

Elküldve: 10 március 2014 - 21:41

Például erre is, de a szerkesztőben is a BB kódok közül csak a spoilert ismerem azt is csak úgy hogy kiválasztom a listáról. A többiről még közeli lövésem sincs hogy mi... Meg vannak ezek az alt+... parancsok is, és ezeket szeretném esetlegesen kinyomtatni hogy könnyen elérhető legyen számomra.

(Arról már rég lemondtam, hogy angolozás nélkül megúszom, szóval a magyarítási kérelemmel nem jövök).

• 0

/Oscar Wilde/

#27 Fálen

Fálen

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 238 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 19 március 2014 - 14:12

Ősszel Misttel összeraktunk egy számítógépet, és idáig nem volt nagyon probléma vele. Mostanában az alaplap, és CSAKIS az alaplapnál túlhevülést tapasztalok. Néha felpörög a számítógép csak letöltésektől. Crysis 3at játszottam vele maximális grafikán, és akkor nem volt vele probléma. Felhevülés alatt azt értem, hogy eléri a 65 fokot, és már kapom a figyelmeztető üzeneteket. 
Feltételezem, hogy egy vírus pörgettette föl, amit nemrég találtam a gépen, azóta nem éri el a 65 fokot, de gyakran, nehezen megmagyarázhatóan felugrik 60 körülire. Ekkor kifejezetten hangos. A laptopom ami minden játéktól túlhevül, sem problémázik letöltésnél úgy mint a gépem. Már le van véve a fala, nem poros egyáltalán belülről. 
Sehol máshol nem tapasztalok túlhevülést, csak az alaplapon.

Valami ötlet?

Szerkesztve Fálen által: 19 március 2014 - 14:12

• 0

#28 Hattori

Hattori

GentleBird

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 874 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 19 március 2014 - 14:59

Hővezető paszta kiszáradása, ház nem megfelelő szellőzése (inkább az előbbi) az produkált nálam is már olyat hogy a csudijó hűtéses videókártya mutatott egy 85fokot és elkezdett szétesni a kép. Szedd le az alaplapról a bordákat, távolítsd el a régi paszta megkövesedett maradványait, pend be újal (csak ne ezüst vagy egyéb fém tartalmúval) tedd vissza és 99% hogy jó lesz :)

• 0

#29 Desolate

Desolate

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 352 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 23 március 2014 - 18:49

A "távolítsd el a régi paszta megkövesedett maradványait" részhez szeretném figyelembe ajánlani a következő csodaszereket:

Ezzel lepucolni a proci/GPU és a hővezető csövek felületét a maradványoktól:

95-200.jpg

Majd újrapasztázás. Nem kell fél kiló, egy vékony filc.

Ha ez megvan, akkor a ventik csapágyvédő matricája leszed és a siklócsapágyra ráfújni:

04689.jpg

Ezt követően ha jó állapotban jött le a matrica, akkor azt visszaragasztani, ha nem akkor szigetelő szalagból egy kellően elbaszott kört szemre kivágni és a szárazra pucolt műanyag felületre visszaragasztani. Ha ez megvan, akkor a ventit egy óráig járatni, majd újra kiszedni, ismét szabaddá tenni a tengelyt, a lehetőségekhez mérten a fekete dzsuvás levet egy fülpiszkálóval a tengelyről felitatni, majd koppanásig beletömni lítiumos zsírral és ismét leragasztani:

6_2568_pic_weldite%20tf2_%20csap%C3%A1gy

Ezzel a módszerrel már nem egy (és nem kettő) haldoklónak nyilvánított hűtőrendszert élesztettem fel, ajánlom mindenkinek.

• 3

Mehhh...

#30 Hattori

Hattori

GentleBird

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 874 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 24 április 2014 - 13:38

Az az ötletem támadt hogy a különböző tervező rendszereket virtuális gépen futtatsam. Reményeim szerint így hogy nem fog állandóan egy rakás általuk telepített szolgáltatás futni nem fog néha mókásan viselkedni a rendszer. Már csak az a kérdés hogy melyik virtuális gépet válasszam? Win7 x64 alá kellene és teljesen kezdőnek számítok a témában viszont a bonyolultabb élesztési műveletektől sem riadok vissza ha van számomra is értelmezhető leírás van róla.
  • 0

#31 DoglottGiliszta

DoglottGiliszta

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.356 Hozzászólás:

Elküldve: 24 április 2014 - 14:13

Az az ötletem támadt hogy a különböző tervező rendszereket virtuális gépen futtatsam. Reményeim szerint így hogy nem fog állandóan egy rakás általuk telepített szolgáltatás futni nem fog néha mókásan viselkedni a rendszer. Már csak az a kérdés hogy melyik virtuális gépet válasszam? Win7 x64 alá kellene és teljesen kezdőnek számítok a témában viszont a bonyolultabb élesztési műveletektől sem riadok vissza ha van számomra is értelmezhető leírás van róla.

VMware, és hogyhogy eddig nem ezt csináltad?
  • 0

#32 Ralesk

Ralesk

vulgáris hatalommal visszaélő szociáldarwinista

• Administrators
  • 1.516 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 24 április 2014 - 14:34

Esetleg még tudom ajánlani a VirtualBox-ot.
  • 1

#33 TubeDog

TubeDog

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 775 Hozzászólás:
  • LocationSajókeresztúr

Elküldve: 24 április 2014 - 14:58

VirtualBox-ot ajánlom én is suliban azt tanulom már a harmadik oprendszert raktuk rá :P

Könnyű kezelni átlátható a beállítása nagyon felhasználóbarát és ráadásul magyar is ha ez szempont lenne...

Ha kell akkor itt a letöltőlink :)

• 0

"Nem érdekel,ha fekete, fehér, ha biszexuális, homoszexuális, lezbikus, alacsony, magas, kövér, sovány, gazdag vagy szegény. Ha normális velem én is az leszek vele. Ennyire egyszerű." ~Eminem
graphic.png

#34 zuzu

zuzu

KangarooWolf

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.218 Hozzászólás:
  • LocationItt is ott is :)

Elküldve: 24 április 2014 - 16:54

Nekem az volt a tapasztalatom, hogy VirtualBox-al WinXP, Win7 szépen működik, de WIN8-al nem igazán akart boldogulni.

VMware-al meg az a baj, hogy az ingyenesen csak a player elérhető. A fent leírt igényeknek viszont ez is bőven elegendő lehet.

Virtualbox + egy kis leírás

https://www.virtualb.../wiki/Downloads

VMware + egy kis leírás a "VMware Player -> download" ra kattintva elérhető a documentation is.

https://my.vmware.co...mware/downloads

Emellett van Qemu, amely esetleg megérhet egy próbát, ez teljesen open source, gyors, meg aranyos, de néha lehet bugos... :)

http://qemu-manager....former.com/7.0/

forrásból fordított windows bináris x64-re:

http://qemu.weilnetz.de/w64/

Szerkesztve zuzu által: 24 április 2014 - 16:55

• 0
Az élet egy nagy játék... és eszméletlen jó a grafikája :)

#35 Hattori

Hattori

GentleBird

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 874 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 25 április 2014 - 02:05

A virtual boxnak nekifutottam, most ott tartok hogy van benne egy 7 x64, készen áll hogy mindenfélét telepitgessek bele, viszont szeretném elmenteni ezt a nyers állapotot. Vajon elegendő ha a géphez csatolt virtuális hdd-ről csinálok egy kópiát?
  • 0

#36 Ralesk

Ralesk

vulgáris hatalommal visszaélő szociáldarwinista

• Administrators
  • 1.516 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 25 április 2014 - 07:12

A virtual boxnak nekifutottam, most ott tartok hogy van benne egy 7 x64, készen áll hogy mindenfélét telepitgessek bele, viszont szeretném elmenteni ezt a nyers állapotot. Vajon elegendő ha a géphez csatolt virtuális hdd-ről csinálok egy kópiát?

Úgy szoktam, ja. VirtualBox Media Managerben van egy clone opció, használd azt, átírja a virtuális diszk egyedi azonosítóját, így nem keveredik össze a kettő.
  • 0

#37 TubeDog

TubeDog

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 775 Hozzászólás:
  • LocationSajókeresztúr

Elküldve: 25 április 2014 - 23:16

Igen az jót tesz neki :)

és ha vírust kapna vagy mégrosszabb akkor egyszerűen törlöd a virtuális gépet és visszarakod a backup kópiát :)

de az se baj ha nincs backup mert sokkalta könnyebb újratelepíteni mint egy igazi gépet... (nem kell lemez hozzá és bármi el lenne állítva hardverileg azaz például kevés/sok ram akkor pillanatok alatt javítható)

az a legjobb benne hogy azt a X GB-os VHD fájlt pendrive-ra is rárakhatod és akárhova elvihetsz egy "egész gépet" a zsebedben.

Suliba úgy csináljuk hogy ha kapunk házit akkor annak ott kell lennie a zsebünkben :3 szóval egész jó cuccos :D

csak annyi a hátránya hogy sose lesz a virtuális gép olyan erős mint a gazdagép mivel az erőforrásokat elosztja...

• -1

graphic.png

#38 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 26 április 2014 - 00:06

de az se baj ha nincs backup mert sokkalta könnyebb újratelepíteni mint egy igazi gépet... (nem kell lemez hozzá és bármi el lenne állítva hardverileg azaz például kevés/sok ram akkor pillanatok alatt javítható)

az a legjobb benne hogy azt a X GB-os VHD fájlt pendrive-ra is rárakhatod és akárhova elvihetsz egy "egész gépet" a zsebedben.
Suliba úgy csináljuk hogy ha kapunk házit akkor annak ott kell lennie a zsebünkben :3 szóval egész jó cuccos :D
csak annyi a hátránya hogy sose lesz a virtuális gép olyan erős mint a gazdagép mivel az erőforrásokat elosztja...

nicholascage.jpg
  • 0

#39 TubeDog

TubeDog

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 775 Hozzászólás:
  • LocationSajókeresztúr

Elküldve: 26 április 2014 - 00:10

Nem csalódtam benned...

• 0

graphic.png

#40 Desolate

Desolate

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 352 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 26 április 2014 - 01:28

Pont ma frissítettem be a Virtualboxot a 4.3.10-esre és választottam le egy önálló vasra pár feladatot, ami kapcsán volt egy masszív, minimum egy órás pénisznyalogatásom, amire rájöttem, hogy Ubi alatt ha nem vagyok tagja a "vboxusers" csoportnak, akkor valami végtelenül érthetetlen okból kifolyólag semmilyen USB-n csatlakoztatott eszközre nem fognak a virtuális gépek rálátni.

Jelenleg jómagam is egyébként Virtualboxot használok mindenre, amihez szükségem van virtualizációs környezetre. A VMware azért egy komolyabb felhasználói szintet képvisel az olyan tulajdonságaival mint a hardveres gyorsítások, vagy az a tény, hogy egy hardverelem direktbe átadható a virtuális gép részére, így nem kell külön azt leemulálni. Mivel per/pill nincs olyan dolog, ami kapcsán ezeket a dolgokat ki kellene használnom, ezért még nem éreztem a szükségességét, hogy átnyergeljek.

Szerkesztve Desolate által: 26 április 2014 - 01:29

• 0

Mehhh...

Also tagged with one or more of these keywords: kockulás, segítség, általános

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó