Ugrás a tartalomhoz

Fotó

[általános] - Kockulós helpdesk

kockulás segítség általános

• Please log in to reply
159 válasz erre a témára

#1 Desolate

Desolate

Tűzvédelmi vizsgával rendelkezem

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 352 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 15 január 2014 - 12:41

Tapasztalatom szerint gyakran előfordul, hogy valaki ha elakad valamiben, vagy kérdései vannak az nagy számítógépekkel kapcsolatban, akkor azt többen közülünk a képzettségükből és gyakorlatukból adódóan gyorsan meg tudják válaszolni, ezért sokszor tök fölösleges új topikot nyitni. Ennek megfelelően kezdeném én.

Tőlem okosabb valakiket kérdezek. Milyen alaplapot tudnátok ajánlani, ami megfelel a következő kritériumoknak:
  • Egy PGA478 socketes Intel T4300-as proci menne bele.
  • DDR1/2-es RAMból 1, de maximum 2GB-t kellene meghajtani.
  • Esetleg még SATA port is van rajta, mert az jóság.
Létezik e egyáltalán ilyen cucc?
A másik kérdésem az inkább amolyan vélemény, amelyre kíváncsi lennék, hogy ki milyen módon szokott eligazodni az alaplapok között, mert számomra eléggé átláthatatlan a választék, főleg akkor ha már teszem azt egy újonnan nem is értékesített darabra van szükségem.
  • 0

Mehhh...

#2 DoglottGiliszta

DoglottGiliszta

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.356 Hozzászólás:

Elküldve: 15 január 2014 - 14:12

Tőlem okosabb valakiket kérdezek. Milyen alaplapot tudnátok ajánlani, ami megfelel a következő kritériumoknak:

• Egy PGA478 socketes Intel T4300-as proci menne bele.
  • DDR1/2-es RAMból 1, de maximum 2GB-t kellene meghajtani.
  • Esetleg még SATA port is van rajta, mert az jóság.
Létezik e egyáltalán ilyen cucc?

Pont alólam öregedett ki, emlékeim szerint egy hasonló vas, ha otthon járok, megnézem milyen deszka van benne. Azt nem tudom, hogy lehet-e még kapni ilyen régiségeket.

A másik kérdésem az inkább amolyan vélemény, amelyre kíváncsi lennék, hogy ki milyen módon szokott eligazodni az alaplapok között, mert számomra eléggé átláthatatlan a választék, főleg akkor ha már teszem azt egy újonnan nem is értékesített darabra van szükségem.

Sehogy. Pénztárcám függvényében belőttem először a procit, majd a hozzá való deszkákat. Aztán a specifikációk, meg mindenféle cikkek olvasgatásával, leszűkítettem 4-5 darabról arra az egyre, amit megvettem. Hozzá való memóriát meg szintén a specifikációból (és az adott üzlet kínálatának keresztmetszetéből) választottam.
  • 0

#3 Equine

Equine

Black Fluffy Bastard Dancing on Rainbows

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 704 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 15 január 2014 - 16:22

Sehogy. Pénztárcám függvényében belőttem először a procit, majd a hozzá való deszkákat. Aztán a specifikációk, meg mindenféle cikkek olvasgatásával, leszűkítettem 4-5 darabról arra az egyre, amit megvettem. Hozzá való memóriát meg szintén a specifikációból (és az adott üzlet kínálatának keresztmetszetéből) választottam.

Én is ezt az eljárást szoktam alkalmazni. A tesztek (review-k), de főleg a customer visszajelzések (mivel a tesztekben általában pár órát, vagy napot használják az adott eszközt vagy alkatrészt, a vásárlók meg hetekig-hónapokig, és utána jeleznek vissza) amazonon, neweggen sokat elárulnak. Jellemzően az Aqua ban szoktam nézelődni, illetve az A4Team árai is asszem jók....Árgép meg hasonlók tudnak néha segíteni egyébként. Ez igazából minden alkatrészre / eszközre / kütyüre igaz.

Szerkesztve Equine által: 15 január 2014 - 16:23

• 0
Közkedvelt tollashátú fajta.

#4 Hattori

Hattori

GentleBird

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 874 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 16 január 2014 - 04:17

Meglesném hogy milyen a socket, utána Wikipédia és kideríteném milyen chipset létezik hozzá, ott elvileg táblázatosan megvannak a fontosabb tulajdonságaik és könnyen ki tudod választani hogy neked melyik illene legjobban a procihoz illetve a igényeidhez. Ezután már csak a gyártók kínálatát kell átnézni, választani az extrák közül, meg szaladni a hardverapróra :D
Amúgy mi van készülőben?
  • 0

#5 DoglottGiliszta

DoglottGiliszta

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.356 Hozzászólás:

Elküldve: 16 január 2014 - 15:36

Spoiler

Azt még kifelejtettem, hogy kész konfigokat is megnézek, hogy azokba milyen vasat raknak; még az segít eligazodni.
  • 0

#6 Desolate

Desolate

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 352 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 22 január 2014 - 14:12

Amúgy mi van készülőben?

Fogpiszkáló storage szerver ha el nem baszom, amin akarok teljesítmény és fogyasztási adatokat mérni a szakdolgozatomhoz.

DSCF4599_resize.jpg

• 2

Mehhh...

#7 DoglottGiliszta

DoglottGiliszta

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.356 Hozzászólás:

Elküldve: 22 január 2014 - 15:09

Fogpiszkáló storage szerver ha el nem baszom, amin akarok teljesítmény és fogyasztási adatokat mérni a szakdolgozatomhoz.

Lusta fasz voltam megnézni milyen deszka van apám vasában, meg hogy azt tudja-e amit kérdeztél. Pedig eszemben volt.

Cserébe a málnáspite alapú fogpiszkálóm természetes környezetében:

(Ejj, lehet kéne szereznem egy értelmes fényképezőgépet)

Annyi az egész, hogy a 2.5"-os keretben egy 1.5"-os lemez, a maradék helyre betűzve a Raspi; illetve, hogy egyetlen tápról menjen, ezért egy 5V-os stabkocka(azóta nem gyufásdobozban :D) helyet kapott. A lemezt nagy örömömre megette a linux elsőre, fstabban felszurkáltam a könyvtárakat a helyükre, és vígan megy minden.
  • 0

#8 Hattori

Hattori

GentleBird

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 874 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 22 január 2014 - 16:16

"Fogpiszkáló storage szerver ha el nem baszom, amin akarok teljesítmény és fogyasztási adatokat mérni a szakdolgozatomhoz."

Amire én mindig is kiváncsi voltam hogy ezek az ójabbak (utóbbi pár év) megjelent, cpu-t is tartalmazó mini itx alaplapokra ( http://ipon.hu/websh...rcFtr_39[]=2107 ) épített htpc/storage srv. mennyire állja meg a helyét a komolyabb pl. sinology nasokkal szemben átlagos otthoni illetve kisvállalati felhasználás során. Igaz itt nem mindegyik termék rendelkezik hdmi kimenettel, de ez olcsón orvosolható egy passzív hűtésű videokártyával.

(nem tetszik hogy egy 4lemezes nas üresen 100k, ami meg ebből épül szvsz 50ből még gyémánberakásos színarany házat is kaphat)

Az AGP videókártyáért & IDE HDD-kért +pont, nagyon retró :D RAID vagy egyéb móka is tartozik az új játékszeredhez? Ha lesz mérési eredmény majd tájékoztass :)

• 0

#9 Desolate

Desolate

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 352 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 22 január 2014 - 19:58

A dolog egyik lényege ez lenne, hogy játszadozás a számokkal nevezetesen, hogy milyen fogyasztási adatokat produkál a tesztgép pl. egy RAID1-ben két aktív és egy tartalék lemezzel, ami teszem azt fel sem pörög inaktivitás esetén, aztán ezzel lehet szembeállítani a RAID5-RAID6-ot, ami már jobban terheli a procit és pörget 3-4 aktív eszközt. Ha ez megvan akkor jöhet egy árkalkuláció, ami magában foglalja a hardverspecifikációt, a lemezek várható élettartamát, a rendszergazdai támogatást, a villamosenergia felhasználást, etc és ezekből körvonalazódni fog, - kb. szinten - hogy a vizsgált fiktív céges környezetben a dedikált helyi szerver, vagy a felhő/adatközponti megoldások felé érdemes elmozdulni. De mint mondtam ez csak egy részét teszi ki a "tanulmánynak", igazából ezzel lehet a nyers litániába egy kis fotókkal illusztrált színfoltot vinni.

Szerkesztve Desolate által: 22 január 2014 - 20:01

• 0

Mehhh...

#10 DoglottGiliszta

DoglottGiliszta

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.356 Hozzászólás:

Elküldve: 01 február 2014 - 23:27

Valaki mondott egy UNetBootin alternatívát, mivel állítólag nem működik rendesen. Ezzel ki tudna valaki segíteni?
Máshogy kérdem: Linux live CD képet pendrivera mivel pakolok fel jól?
  • 0

#11 DoglottGiliszta

DoglottGiliszta

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.356 Hozzászólás:

Elküldve: 02 február 2014 - 00:29

Valaki mondott egy UNetBootin alternatívát, mivel állítólag nem működik rendesen. Ezzel ki tudna valaki segíteni?
Máshogy kérdem: Linux live CD képet pendrivera mivel pakolok fel jól?

Oké, jobbat kérdek akkor:
- Ubuntu 12 telepítés közbe kritikus hibával leáll. syslog nem mesél semmi értelmeset, csak annyit, hogy nem tud feltenni egy comagot. Google szintén.
- Ubuntu 13 - ugyanez
- Debian 6 se GRUB se LILO-t nem képes feltenni.
- Debian 7 - ugyanez
- GRUB rescue nem működik, az összes partícióra rávágja, hogy MSDOS, és hogy nem ismeri őket, hiába EXT3 illetve EXT4.
- Lemezt fizikailag kivettem a gépből, és egy másikon újrapartícionáltam, nem segített.

Mindenre állítólag az a megoldás, hogy nem szabad unetbootint használni, mert az miatt történik ez. Sajnos a LiLi sem segít, ezen kívül mást nem próbáltam.
  • 0

#12 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 02 február 2014 - 00:34

Nem tudom, hogy ezt az image fájlnak kell-e valamilyen módon tudnia, de Arch Linuxnál úgy szoktam, hogy egyszerűen dd-vel rányomom a pendrive-ra az iso-t.

• 0

Mare of the Night, Stallion of the Sands

#13 DoglottGiliszta

DoglottGiliszta

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.356 Hozzászólás:

Elküldve: 02 február 2014 - 00:46

Nem tudom, hogy ezt az image fájlnak kell-e valamilyen módon tudnia, de Arch Linuxnál úgy szoktam, hogy egyszerűen dd-vel rányomom a pendrive-ra az iso-t.

De más lesz itt a gond, nem az unetbootin.
Winen meg nincs dd... :D
  • 0

#14 DoglottGiliszta

DoglottGiliszta

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.356 Hozzászólás:

Elküldve: 02 február 2014 - 00:57

Rendben, teszek még egy utolsó próbát, ha nem megy, akkor reggel megnézem, hogy windowst tudok-e még telepíteni, ha azt sem, akkor van egy eladó gépem :( bassza meg.
  • 0

#15 zuzu

zuzu

KangarooWolf

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.214 Hozzászólás:
  • LocationItt is ott is :)

Elküldve: 02 február 2014 - 11:39

Én ezt szoktam használni : http://www.pendrivel...-easy-as-1-2-3/
Universal usb installer.

Szerkesztve zuzu által: 02 február 2014 - 11:40

• 0
Az élet egy nagy játék... és eszméletlen jó a grafikája :)

#16 Desolate

Desolate

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 352 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 09 február 2014 - 02:14

Ubuntun dettó, a dd-t szeretjük.

• 0

Mehhh...

#17 BoriszVolkov

BoriszVolkov

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 464 Hozzászólás:
  • LocationAz agyam hátsó bugyraiban...

Elküldve: 10 február 2014 - 19:07

Tudna valaki nekem segíteni abban, hogy hogyan lehet billentyűzet kiosztást szerkeszteni? Mert következő a problémám: amit a win7 cirill billentyűzetként ajánl az káosz és anarchia (nekem legalábbis, bár tudom hogy az eredeti orosz az ilyen). Viszont valamikor találtam egy magyar betűkészlethez igazítottat, amit viszont a win7 nem ismer fel, hiába telepítem (nem is fogja mert az előtti jóval). Szóval hogy tudnék ilyet alkotni (részletesen, mert nem vagyok egy program zseni), vagy valaki vállalja, ha szépen megkérem?

• 0

"If you want to tell people the truth, make them laugh, otherwise they'll kill you."

(Ha el akarod mondani az embereknek az igazságot, akkor nevettesd meg őket, máskülönben megölnek.)
/Oscar Wilde/

#18 TubeDog

TubeDog

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 774 Hozzászólás:
  • LocationSajókeresztúr

Elküldve: 10 február 2014 - 19:33

Ömm lenne egy problémám (nyugi ezt most nem kell túlreagálni...)

Szeretnék egy korlátozott felhasználói fiókot létrehozni a gépen de nem felel meg nekem a vendég vagy általános felhasználó...

Egy "speciális"-ra lenne szükségem amit kis keresés után minden bizonnyal a gpedit.msc-ben kell állítani...

Ha eddig jó akkor segítsetek :P

Viszont amikor megnyitom akkor kapok egy hibaüzenetet...(Kép mellékelve)

Hogyan tudnám megoldani az a problémát?

(Akár a "speciális felhasználót" akár a "-2130706429" -et)

Segítséget előre is köszönöm!

(ha lehet most haggyuk azt hogy én vagyok a hülye...)

Csatolt fájl:

• 0

"Nem érdekel,ha fekete, fehér, ha biszexuális, homoszexuális, lezbikus, alacsony, magas, kövér, sovány, gazdag vagy szegény. Ha normális velem én is az leszek vele. Ennyire egyszerű." ~Eminem
graphic.png

#19 Ralesk

Ralesk

vulgáris hatalommal visszaélő szociáldarwinista

• Administrators
  • 1.514 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 10 február 2014 - 19:34

Tudna valaki nekem segíteni abban, hogy hogyan lehet billentyűzet kiosztást szerkeszteni? Mert következő a problémám: amit a win7 cirill billentyűzetként ajánl az káosz és anarchia (nekem legalábbis, bár tudom hogy az eredeti orosz az ilyen). Viszont valamikor találtam egy magyar betűkészlethez igazítottat, amit viszont a win7 nem ismer fel, hiába telepítem (nem is fogja mert az előtti jóval). Szóval hogy tudnék ilyet alkotni (részletesen, mert nem vagyok egy program zseni), vagy valaki vállalja, ha szépen megkérem?

Van „Orosz (fonetikus)” variáns (max nem pontosan így hívják), ami többé-kevésbé illeszkedik a QWERTY-re – de annyira nem nagy ördöngösség a rendes ruszki billentyűzet sem.

A billkiosztás-gyártó progit meg Miskolcnak MSKLC-nek hívják és ehun: http://msdn.microsof...l/bb964665.aspx
  • 1

#20 Ralesk

Ralesk

vulgáris hatalommal visszaélő szociáldarwinista

• Administrators
  • 1.514 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 10 február 2014 - 19:36

-2130706429

Továbbra is hiszem azt, hogy valami hardverhubád van és az szopat. MemTestet megnézted végül?
  • 1

Also tagged with one or more of these keywords: kockulás, segítség, általános

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó