Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Hi-Fi, High-End és ami mögötte van

DIY analóg digitális lemezjátszó kábel médialejátszók

• Please log in to reply
29 válasz erre a témára

#21 DoglottGiliszta

DoglottGiliszta

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.356 Hozzászólás:

Elküldve: 07 január 2014 - 05:42

Akkor ezek szerint pl. faterom teljesen roszul csnál mindent árnyékolt rézkábelekkel, és 2.5-es közönséges duplaszigetelt kábellel.. 40 éve.
De mi a francnak 100 khz-es sávszélesség? A hangszóród karakterisztikája többe fog beleszólni, mint a kábel maga...
  • 0

#22 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 07 január 2014 - 08:37

De mi a francnak 100 khz-es sávszélesség? A hangszóród karakterisztikája többe fog beleszólni, mint a kábel maga...

Az én véleményem az, hogy ilyen rendszerben mindig a hangszóró legyen a leggyengébb láncszem, de az is mindig tudjon többet, mint a hallásod. (Az a biztos. :D)

Szerk: nem minőségre gondolok, hanem "sávszélességre".

Szerkesztve Delphin által: 07 január 2014 - 08:38

• 0

#23 Malfox

Malfox

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 36 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 07 január 2014 - 23:18

Akkor ezek szerint pl. faterom teljesen roszul csnál mindent árnyékolt rézkábelekkel, és 2.5-es közönséges duplaszigetelt kábellel.. 40 éve.

Nem kell tudja a 100KHz-t, de nem okoz gondot ha tudja,  nem utolsó sorban az olcsósága miatt is ajánlottam.

Persze lehet más sodrott OFC rézzel, ezüstözöttel  dolgozni, de ezek jóval drágábbak és nem is mindig jobbak.

Az én véleményem az, hogy ilyen rendszerben mindig a hangszóró legyen a leggyengébb láncszem, de az is mindig tudjon többet, mint a hallásod. (Az a biztos. :D)

Szerk: nem minőségre gondolok, hanem "sávszélességre".

Igen, így van.

• 0
kép

#24 Hattori

Hattori

GentleBird

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 874 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 09 január 2014 - 08:19

Valahol láttam/olvastam olyat hogy az árnyékolt hangfalkábelezést a dobozon belül is folytatják majd a hangszóróknál azok kosarára kötik azt (emlékeim szerint ezzel a hangszórók elektrosztatikus feltöltődését próbálták földelni)
Ugyanitt egy mókás ötlet, mi lenne ha a hifi szobában a falban futó elektromos vezetékeket szép rézcsőbe húznám s ez venné át a zöldsárga drót szerepét az órától a fali aljzatig?
Illetve szégyenlem magam de nem hallottam még jelentős különbséget kábelek között :( egyszer egy ilyen bemutatóra kíváncsi lennék. Mondjuk nekem most nem igen akad analóg összekötő a rendszeremben, kivéve azt a pár rövid Y kábelt ami az erőlködő hátulján van és az előfokot köti össze a végfokokkal. Azokat sata kábel beléből faragtam mert úgy hallottam az ezüstözött réz. Árnyékolva sincs, a gyári villa se volt ami összekötötte a két szomszédos rca-t.

Szerkesztve Hattori által: 09 január 2014 - 08:29

• 0

#25 Equine

Equine

Black Fluffy Bastard Dancing on Rainbows

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 704 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 22 január 2014 - 16:25

Tud valaki esetleg ajánlani egy jó audio DAC ot ? Arra gondoltam, hogy az erősítőig digitálisan (optikával) vinném el a gépemtől a hangot, ezzel kikerülöm az alaplapon lévő nem kifejezetten high end DAC -ot és előerősítőt (ha már van S/PDIF kimenet rajta), és zajt se szedek össze. Az erősítőt meg a lehető legkurtább IC kábellel összekötném a DAC -kal (10-15 cm max, talán annyi se kell). Tudom, hogy eléggé ellentmondásos a "legyen jó de ne túl drága", maradjunk annyiban , hogy az ár az valami reasonable kategóriába essen (pl 50e Ft alatt)

Szerkesztve Equine által: 22 január 2014 - 16:28

• 0
Közkedvelt tollashátú fajta.

#26 Equine

Equine

Black Fluffy Bastard Dancing on Rainbows

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 704 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 22 január 2014 - 16:38

Egyébként HDMI kimenet is van az alaplapon, szóval azt is használhatnám az S/PDIF helyett, nem tudom melyik "jobb". Talán az otpikai S/PDIF nek megvan az az előnye, hogy zajt tuti nem szed össze, a DAC és a számítógép között nincs ohmos kapcsolat.

Találtam egy ilyet például, bár ez USB (végülis majd' mindegy, ha úgyis digitális az inferfész, bár továbbra is az optikai a legszimpatikusabb):

http://www.jdslabs.c...tandalone-odac/

Frequency Response +/- 0.1 dB (10 hz – 19 Khz 24/44)
THD+N 100 hz 0 dBFS 0.0029%
THD+N 20 hz –1 dBFS 0.003%
THD+N 10 Khz –1 dBFS 0.003%
IMD CCIF 19/20 Khz –3 dBFS 0.0011%
IMD SMPTE –1 dBFS 0.0004%
Noise A-Weighted dBu 24/44 -102.8 dBu
Dynamic Range > 110 dB A-Weighted
Linearity Error -90 dBFS 24/44 0.0 dB
Crosstalk 0 dBFS
Line Out 100K -93.5 dB USB
Jitter 11025 hz J-test 24/44 Excellent
Maximum Output Line Out 100K 2.0
VRMS Distortion < 0.005% 

Szerkesztve DS által: 22 január 2014 - 23:29

• 0
Közkedvelt tollashátú fajta.

#27 Malfox

Malfox

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 36 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 22 január 2014 - 23:44

Egyébként HDMI kimenet is van az alaplapon, szóval azt is használhatnám az S/PDIF helyett, nem tudom melyik "jobb". Talán az otpikai S/PDIF nek megvan az az előnye, hogy zajt tuti nem szed össze, a DAC és a számítógép között nincs ohmos kapcsolat.

Találtam egy ilyet például, bár ez USB (végülis majd' mindegy, ha úgyis digitális az inferfész, bár továbbra is az optikai a legszimpatikusabb):

http://www.jdslabs.c...tandalone-odac/

Frequency Response +/- 0.1 dB (10 hz – 19 Khz 24/44)
THD+N 100 hz 0 dBFS 0.0029%
THD+N 20 hz –1 dBFS 0.003%
THD+N 10 Khz –1 dBFS 0.003%
IMD CCIF 19/20 Khz –3 dBFS 0.0011%
IMD SMPTE –1 dBFS 0.0004%
Noise A-Weighted dBu 24/44 -102.8 dBu
Dynamic Range > 110 dB A-Weighted
Linearity Error -90 dBFS 24/44 0.0 dB
Crosstalk 0 dBFS
Line Out 100K -93.5 dB USB
Jitter 11025 hz J-test 24/44 Excellent
Maximum Output Line Out 100K 2.0
VRMS Distortion < 0.005% 

Így a jellemzők alapján jónak tűnik, véleményt nem tudok róla mondani, mert nem igazán vagyok otthon DAC-okban, néhány Hivox és Musical Fidelity DAC-hoz volt eddig szerencsém.
Építeni akartam volna, de elmaradt egyéb projektek miatt.

Ez lett volna: http://www.single-en...ac-valve-v2.htm

A vonali erősítőjét meg lehet csinálni nem csövesre is, de ha mégis amellett döntenél adok hozzá csövet.

A mechanikus szerelésben is tudok segíteni.

Szerkesztve Alphawolf által: 22 január 2014 - 23:45

• 1
kép

#28 Louarn

Louarn

jótanulóróka

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 129 Hozzászólás:

Elküldve: 24 január 2014 - 00:09

Az a csöves kimeneti erősítő azzal a konkrét kialakítással vicc vagy komoly?

• 0

#29 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 24 január 2014 - 08:18

Egyik sem, az egy "csináld magad" projekt volt.

• 1

#30 Malfox

Malfox

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 36 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 09 február 2014 - 01:34

Újra itt.
Hát jobban megnézve nem a legszerencsésebb, inkább katódkövetőre csinálnám, a tápellátást se így oldanám meg, de ahogy azt korábban is mondtam, nem foglalkoztam vele még áthatóbban. Üdv!

• 0
kép

Also tagged with one or more of these keywords: DIY, analóg, digitális, lemezjátszó, kábel, médialejátszók

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó