Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Hi-Fi, High-End és ami mögötte van

DIY analóg digitális lemezjátszó kábel médialejátszók

• Please log in to reply
29 válasz erre a témára

#1 Malfox

Malfox

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 36 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 05 január 2014 - 16:24

Többek kérésére megszületett a Hi-Fi topic.
Itt olyan házi megoldásokat fogok leközölni, amivel sokkal olcsóbban és ugyanolyan magas minőséget elérő audiotechnikai berendezéseket lehet építeni, mint a sokaknak elérhetetlenül drága gyári termékek.

Csatolt fájl:

• Csatolt fájl  TÁP.jpg   124,42K   0 Letöltések:

• 2
kép

#2 Malfox

Malfox

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 36 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 05 január 2014 - 17:29

Hi-Fi kábelek készítése:

A minőségi interconnect kábelek igen magas áron mozognak, néhány tíz ezertől a csillagos égig.

Jelátvivő kábel (átjátszó)

A belső vezető nem túl nagy keresztmetszetű litze, lehetőleg selyemszigetelésű, ez a legmegfelelőbb amit olcsón el lehet érni. Legmegfelelőbb a 8x vagy 16x 0,04-0,07 mm-es litze. Ezt a budapesti rádióamatőr börzéken méterre is megvásárolhatjuk: http://hg5crv.uw.hu/indexpuskas.html

Ezen weblapon megtaláljuk a címet és a börzék időpontjait is, itt sokszor jó minőségű csöveket, alkatrészeket és transzformátorokat is be lehet szerezni.

A litze a főteremben van az ajtón ahogy bemegyünk jobbkéz felé. :)

Kiválasztása: az a megfelelő ami a fent leírtaknak megfelel és lehetőleg OFC (oxigénmentes) legyen, mert a nem oxigénmentest nagyon nehéz forrasztani. Ezt onnan lehet tudni, hogy a lakkozás a nem OFC-n iszonyat sötét a huzalon.

A huzal mennyiségét mindig duplán számoljuk, ugyanis itt mind a melegpontot, mind a földet ezeken a huzalon visszük.

Árnyékolás és kábelköpeny:

Az árnyékoló "harisnyát" a Kácsa audioban szerezhetjük be, az alábbi terméket kell kérjük: http://kacsa-audio.h...kceflw25.p.1062

Így elsőre kicsit drágának tűnik a 950 Ft/m de mondjuk ebből nem kell duplán venni, mert a kábelünk csatornánkénti behúzása meg van oldva. Ugyanitt lehet vásárolni úgynevezett kígyóbőrt mindenféle színben és vastagságban, ez egy műanyag védőköpeny, amit rá lehet húzni a kábelünkre.

Litze behúzása az árnyékolásba.
A Kácsa audioban vásárolt lapos hangszóró kábelt meg kell nyúzni, úgy, hogy a belső fonott rész ne sérüljön. Szikével ez kivitelezhető, kicsit babra munka. Ha ez megvan, a lapos fonott vezető belsejében találunk egy celofán fóliát, ezt ne húzzuk ki egyenlőre, megkönnyíti a litze behúzását.

Litze behúzása: Keressünk egy kb. méteres egyenes huzalt vagy drótot, ennek a végére rögzítsük a litze huzalok végeit. 2 ér kell.
Az előzőleg előkészített árnyékoló harisnyát nyissuk meg az egyik végénél és a drótot kezdjük el bele tolni, a harisnyát össze lehet tolni, így megkönnyítve a huzal belehúzását. Ha sikerült teljes hosszában áttolni a huzalt, akkor az árnyékolást húzzuk szét majd levehetjük a behúzó drótról a litze huzalt, ekkor a litze már az árnyékolásban van. , ezt célszerű valahogy rögzíteni az árnyékoláshoz ideiglenesen, jó ha a litze hosszabb, mint maga az árnyékolás.
Ezután az OBI-ban kapható víz szerelési teflonszalaggal tekerjük be lazán az árnyékolást, mert ez oxidálódna! A PVC szigetelő szalag nem alkalmas erre a célra.

Ezt követően már könnyedén belehúzhatjuk a kész kábelünket a kígyóbőrbe.

Csatlakozók: A kábelünk elsősorban RCA  és XLR dugók fogadására alkalmas. Az egyik legolcsóbb és jó minőségű dugót ajánlom:
http://kacsa-audio.h...1/rp412st.p.291

Mielőtt a dugókat felforrasztanánk, az egyik litze huzalt kinevezzük melegpontnak, ezt jelölhetjük is filctollal, stb. A földet most az egyik dugónál kössük össze az árnyékolással. Ezt a csatlakozót jelöljük meg, A másik oldalon csak a földet és értelemszerűen a meleg pontot kötjük be, az árnyékolást nem kötjük be ezen az oldalon, hanem visszahajtjuk és teflonszalaggal vagy zsugorcsővel elszigeteljük a csatlakozótól. Ha ezzel elkészültünk, már csak a csatlakozók mechanikus összeszerelés van hátra.

Használata: úgy mint bármelyik másik kábelt, azzal a különbséggel, hogy a jelölt oldalt, ahol az árnyékolást bekötöttük mindig a forráskészülék oldalára csatlakoztatjuk.

A hangszórókábelnél ugyanígy járunk el (igen az is jó ha árnyékolva van!)
Azzal a különbséggel, hogy vagy nagyobb keresztmetszetű litzét vagy az  InComp-ban kapható teflonszigetelésű ezüstözött bekötő huzalt használjuk, ennek olyan 60 Ft/m az ára. Ez olyan 50W-ig használható.

Kép az elkészült kábelről:

Csatolt fájl:

Szerkesztve Alphawolf által: 05 január 2014 - 17:39

• 1
kép

#3 Louarn

Louarn

jótanulóróka

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 129 Hozzászólás:

Elküldve: 06 január 2014 - 02:10

Lenne néhány kérdésem:

A litze huzalnak mi értelme van? Legjobb tudomásom szerint kb. 100KHz alatt nincs neki, és itt audio kábelről van szó, nem denevérriasztó készülékről. 

A hangszóró kábelt miért érdemes árnyékolni? Kifejtenéd bővebben?

Az ezüstözött csatlakozó helyett nem volna szerencsésebb aranyozottat használni?

Megnéztem a Kácsa Audio honlapját, szénné röhögtem magam. Jól választottak nevet a cégnek, szerintem a fő profiljuk nem a hangtechnika, hanem az ornitológia.

• 0

#4 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 06 január 2014 - 08:36

A litze huzalnak mi értelme van? Legjobb tudomásom szerint kb. 100KHz alatt nincs neki, és itt audio kábelről van szó, nem denevérriasztó készülékről.

Hardverhez nem értek, de azt tudom, hogy erősítők és hangszórók esetében az intermoduláció könnyen hallható (és csúnya) is lehet, amennyiben a készülék olyan magas frekvenciát kap, aminek kiadására nincs tervezve. A kábeleknél ezek szerint nincs intermoduláció? (Ismétlem, nem értek hozzá.)

Megnéztem a Kácsa Audio honlapját, szénné röhögtem magam. Jól választottak nevet a cégnek, szerintem a fő profiljuk nem a hangtechnika, hanem az ornitológia.

Nem hiszem, hogy madárnak néznek, a nem-márkás termékek ár-érték arányában például semmilyen nyilvánvaló problémát nem látok.

• 0

#5 Malfox

Malfox

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 36 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 06 január 2014 - 11:18

Hardverhez nem értek, de azt tudom, hogy erősítők és hangszórók esetében az intermoduláció könnyen hallható (és csúnya) is lehet, amennyiben a készülék olyan magas frekvenciát kap, aminek kiadására nincs tervezve. A kábeleknél ezek szerint nincs intermoduláció? (Ismétlem, nem értek hozzá.)

Nem hiszem, hogy madárnak néznek, a nem-márkás termékek ár-érték arányában például semmilyen nyilvánvaló problémát nem látok.

Lenne néhány kérdésem:

A hangszóró kábelt miért érdemes árnyékolni? Kifejtenéd bővebben?

Az ezüstözött csatlakozó helyett nem volna szerencsésebb aranyozottat használni?

A litze huzalnak több értelme is van, pl. pont a magas frekvenciatartomány, ami nem elhanyagolható a jobb minőségű rendszereknél, mert az emberi fül  ugyan 16-18 kHz fölött már nem hall, de sokszor érzékelhető ha pl. 30 kHz alatt vannak a felharmónikusok, úgy tapasztaltam, hogy ez hatással van a hallható frekvenciákra, sőt ez le is van írva egy hangtechnikával foglalkozó könyvben, valamikor előkeresem. Az árnyékolás pont azért van ,hogy nagyfrekvenciás összetevők ne keletkezzenek vagy ne szórhasson rá semmi, sokan ezeket a kábeleket le se árnyékolják, csak fonatot készítenek belőle, vagy csak simán össze van sodorva, de ez kisebb jeleknél még nem elég. (500mV alatt)
Az ezüstnek jobb a vezetőképessége, mint az aranynak, csak a passzíválása nem mindig sikerül jól és ugye oxidálódik) csakis ezért használnak aranyat többnyire.Ez a csatlakozó nekem soha nem oxidálódott be, csakis ezért ajánlom.Egyébként olyan csatlakozót használsz amit csak akarsz, nincs akkora jelentősége, mint azt sokan gondolják. A gyakorlati tapasztalataimat írtam meg, nagyon sok (5 évi) kísérletezés után.
A Kácsáról csak annyit, hogy a 2 alapító tag nevének kezdőbetűiből rakták össze a cégnevet, a termékeikkel pedig soha nem volt problémám, nyilván vannak ott is gyengébb termékek de azt ki lehet kerülni.

Szerkesztve Alphawolf által: 06 január 2014 - 11:20

• 0
kép

#6 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 06 január 2014 - 19:18

A litze huzalnak több értelme is van, pl. pont a magas frekvenciatartomány, ami nem elhanyagolható a jobb minőségű rendszereknél, mert az emberi fül  ugyan 16-18 kHz fölött már nem hall, de sokszor érzékelhető ha pl. 30 kHz alatt vannak a felharmónikusok, úgy tapasztaltam, hogy ez hatással van a hallható frekvenciákra, sőt ez le is van írva egy hangtechnikával foglalkozó könyvben, valamikor előkeresem.

Ez azt jelenti, hogy az eredeti kérdésemre az lenne a válasz, hogy kábelben is kelethezhet intermoduláció? (Ez a neve, ha arra gondolsz, amire én.)

• 0

#7 Louarn

Louarn

jótanulóróka

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 129 Hozzászólás:

Elküldve: 06 január 2014 - 22:18

Intermoduláció csak nemlineáris eszközökben keletkezik, mint elektroncső, tranzisztor, dióda. Kábel nem, de koszos, oxidált, vagy laza csatlakozó okozhatja. Az a lényege, hogy ha több különböző frekvenciájú jelet adsz az erősítőre, akkor a kimeneten megjelenik ezeknek a frekvenciáknak a különbsége és összege is. Például ha ráadsz mondjuk egy 650Hz-es és egy 800Hz-es szinuszjelet, akkor a kimeneten kisebb amplitúdóval, de megjelennek 500Hz-e és 950Hz-es hullámok is. Ha nagyon bonyolult jelet adsz rá, például zenét, akkor elképzelni is nehéz, hogy mi lesz az eredmény.

Erre a jelenségre gondoltál, vagy a parazita rádióvételre? Előfordulhat, hogy az erősítő bemeneti tranzisztora detektorként viselkedik, és hallható zavart okoznak közeli cb rádiók vagy mobiltelefonok, esetleg a háttérben halkan szól egy közeli középhullámú adó. A rádiófrekvenciás zavarokat a bemeneten kialakított aluláteresztő szűrővel lehet csökkenteni, az 50KHz (vagy 100KHz, hálás vitatéma) fölötti tartomány átvitelének amúgy sincs értelme.

• 1

#8 Malfox

Malfox

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 36 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 06 január 2014 - 23:19

Intermoduláció csak nemlineáris eszközökben keletkezik, mint elektroncső, tranzisztor, dióda. Kábel nem, de koszos, oxidált, vagy laza csatlakozó okozhatja. Az a lényege, hogy ha több különböző frekvenciájú jelet adsz az erősítőre, akkor a kimeneten megjelenik ezeknek a frekvenciáknak a különbsége és összege is. Például ha ráadsz mondjuk egy 650Hz-es és egy 800Hz-es szinuszjelet, akkor a kimeneten kisebb amplitúdóval, de megjelennek 500Hz-e és 950Hz-es hullámok is. Ha nagyon bonyolult jelet adsz rá, például zenét, akkor elképzelni is nehéz, hogy mi lesz az eredmény.

Erre a jelenségre gondoltál, vagy a parazita rádióvételre? Előfordulhat, hogy az erősítő bemeneti tranzisztora detektorként viselkedik, és hallható zavart okoznak közeli cb rádiók vagy mobiltelefonok, esetleg a háttérben halkan szól egy közeli középhullámú adó. A rádiófrekvenciás zavarokat a bemeneten kialakított aluláteresztő szűrővel lehet csökkenteni, az 50KHz (vagy 100KHz, hálás vitatéma) fölötti tartomány átvitelének amúgy sincs értelme

Ez azt jelenti, hogy az eredeti kérdésemre az lenne a válasz, hogy kábelben is kelethezhet intermoduláció? (Ez a neve, ha arra gondolsz, amire én.)

Louarn helyettem is kifejtette, hogy a kábelen nem.

De, hogy neki is válaszoljak:így van, teljesen korrektűl leírtad. A parazita rádiójelenség, amikor a kábeled egy antenna már megint más, ilyet csöves rendszerek is képesek produkálni, sőt bármilyen, általában földelési hibánál fordul elő.

A kábelre visszatérve, nagyon sok audio cég használ litze szerkezetű kábeleket, a  dolog érdekessége, hogy pl. a lemezjátszó karkábelek is litze szerkezetű huzallal vannak szerelve. Ha belegondolunk, ott okozhatna problémát a legjobban ( 0,2-7mV hangszedőtől függően). A litzénél az elszigetelt szálak kisebb ellenállásúak mint az azonos keresztmetszetű tömör vezető esetében. Én ebből indultam ki, valszeg az audio cégek is.^^

• 0
kép

#9 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 06 január 2014 - 23:26

A litzénél az elszigetelt szálak kisebb ellenállásúak mint az azonos keresztmetszetű tömör vezető esetében.

Miért?

• 0

#10 Malfox

Malfox

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 36 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 06 január 2014 - 23:31

Miért?

Megkerestem csak Neked :) Wikipédia:

Az egymástól elszigetelt elemi szálak kisebb elektromos ellenállást jelentenek az említett tartományokban, mint az azonos keresztmetszetű tömör rézvezeték, mivel a skin hatás miatt a vezető felületére korlátozódik az áramvezetés, a sok vékony ér összes felülete nagyobb, mint az azonos keresztmetszetű tömör vezetéké.

• 0
kép

#11 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 06 január 2014 - 23:35

Megkerestem csak Neked :)

\o/

• 0

#12 Ralesk

Ralesk

vulgáris hatalommal visszaélő szociáldarwinista

• Administrators
  • 1.516 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 06 január 2014 - 23:40

Én kérek elnézést:

Csatolt fájl  high-figh.jpg   58,22K   1 Letöltések:

• 0

#13 Equine

Equine

Black Fluffy Bastard Dancing on Rainbows

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 704 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 06 január 2014 - 23:43

Na, megelőzött Alphawolf, de amúgy a "miért" re valóban a geometria és a skin effect a válasz :).

Mivel a skin hatás miatt a vezetés nagyobb része a vezető keresztmetszetének külső kerületén , kis mélységben zajlik, a vezetés szempontjából kisebb jelentősége lesz a teljes keresztmetszetnek mint a vezető felületének. Ez a frekvenciával arányos, minél nagyobb a freki annál jobban kiszorul a vezetés a felület közelébe.

Egyszerű:

Vegyünk két darab A=pi keresztmetszetű vezetőt (így könnyű számolni).

A=r^2 * pi  -ből a sugarát így kapjuk meg némi rendezkedés után: r=sqrt(A/pi)

Ha A=pi akkor behelyettesítés után ezt kapjuk r=sqrt(pi/pi) tehát r=1, azaz az átmérő 2.

A kör kerülete K=d*pi, ergo a két szál kerülete egyenként K=2pi tehát a két kör kerületének összege cirka 12.57.

Másodikként vegyünk egy A=2pi keresztmetszetű kört, követjük a fentieket, tehát:

r=sqrt(2pi/pi), azaz r=sqrt(2)   (ami kb 1.4142)

Ebből a kerület K=2*sqrt(2) * pi azaz K=sqrt(8) * pi ami nagyjából 8.89.

Jól látható, hogy a két elrendezés (keresztmetszet szétbontva kétfelé, illetve egy vezetőben) kerületének aránya épp gyök kettőszörös.

Szerkesztve Equine által: 06 január 2014 - 23:53

• 1
Közkedvelt tollashátú fajta.

#14 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 06 január 2014 - 23:47

Ez a frekvenciával arányos, minél nagyobb a freki annál jobban kiszorul a vezetés a felület közelébe.

Vagy úgy.

• 0

#15 Louarn

Louarn

jótanulóróka

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 129 Hozzászólás:

Elküldve: 07 január 2014 - 00:30

Oké, 100KHz-en az audio összekötő kábel ellenállása a skin hatás miatt nem 0,1 Ohm, hanem 0,2 Ohm, bár szerintem még mindíg kevesebb, mert vékony vezetékről van szó. Ha 600 Ohm a meghajtott készülék bemenő impedanciája (inkább 10K, de tétlezzük fel a regrosszabb esetet), akkor... Úristen! 100KHz-en már 0.0014dB-lel csökken a jelszint! Mi lesz így a magas hangokkal? Valami nem stimmel, szerintem a különbséget máshol kell keresni, ha van egyáltalán. Összehasonlítottad a litze huzalos kábel kapacitását egy ugyanolyan hosszú kommersz vezetékes kábelével? Másra nem tudok gondolni. Persze 2-3 méterig a kábel kapacitásának se kellene hatnia semmire, de láttam már csodát.

A hangszóró felé viszont van értelme a lapos vagy egyéb módon megnövelt felületű kábelnek, mert ott a kábel impedanciája nem sokkal kisebb mint a hangszóróé, és a vastagabb vezetékeket a skin hatás jobban érinti, például a 2,5-ös vezeték effektív keresztmetszete 20KHz-en a felére csökken. Az árnyékolását viszont nem ajánlom, mert megnöveli a kábel kapacitását, és ha az erősítő nem elég stabil, akkor jobb esetben érdekes lengéseket fog produkálni, rosszabb esetben begerjed, aminek költséges hangszóró és/vagy erősítő javítás lehet a következménye.

• 1

#16 Malfox

Malfox

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 36 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 07 január 2014 - 00:49

Oké, 100KHz-en az audio összekötő kábel ellenállása a skin hatás miatt nem 0,1 Ohm, hanem 0,2 Ohm, bár szerintem még mindíg kevesebb, mert vékony vezetékről van szó. Ha 600 Ohm a meghajtott készülék bemenő impedanciája (inkább 10K, de tétlezzük fel a regrosszabb esetet), akkor... Úristen! 100KHz-en már 0.0014dB-lel csökken a jelszint! Mi lesz így a magas hangokkal? Valami nem stimmel, szerintem a különbséget máshol kell keresni, ha van egyáltalán. Összehasonlítottad a litze huzalos kábel kapacitását egy ugyanolyan hosszú kommersz vezetékes kábelével? Másra nem tudok gondolni. Persze 2-3 méterig a kábel kapacitásának se kellene hatnia semmire, de láttam már csodát.

A hangszóró felé viszont van értelme a lapos vagy egyéb módon megnövelt felületű kábelnek, mert ott a kábel impedanciája nem sokkal kisebb mint a hangszóróé, és a vastagabb vezetékeket a skin hatás jobban érinti, például a 2,5-ös vezeték effektív keresztmetszete 20KHz-en a felére csökken. Az árnyékolását viszont nem ajánlom, mert megnöveli a kábel kapacitását, és ha az erősítő nem elég stabil, akkor jobb esetben érdekes lengéseket fog produkálni, rosszabb esetben begerjed, aminek költséges hangszóró és/vagy erősítő javítás lehet a következménye.

Az a baj, hogy egészen máshonnan közelítjük meg a kérdést, Te elvi síkon, aminek a többségével egyet is értek,de nézd meg jól, kicsit járj utána, a hangszóró kábel árnyékolást se én találtam ki, többen is alkalmazzák. Pl.:http://elimex.hu/ter...ekete?catid=587

A furutech is gyárt ilyet, sorolhatnám. Továbbá a gyakorlati tapasztalataimat írtam le, tettem közzé, ezt semelyik gyártó nem tenné meg. Hogy érted, hogy az erősítő nem stabil?

Szerkesztve Alphawolf által: 07 január 2014 - 00:50

• 0
kép

#17 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 07 január 2014 - 01:17

Te elvi síkon, aminek a többségével egyet is értek,de nézd meg jól, kicsit járj utána, a hangszóró kábel árnyékolást se én találtam ki, többen is alkalmazzák.

Szerintem az "elvi sík" mérvadó. Attól, hogy "többen alkalmaznak" valamit, még nem biztos, hogy az jó. ("És ha azt mondja, hogy ugorj a kútba?" effektus, illetve a többségnek nincs automatikusan igaza.)

• 0

#18 Equine

Equine

Black Fluffy Bastard Dancing on Rainbows

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 704 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 07 január 2014 - 01:37

Szerintem az "elvi sík" mérvadó. Attól, hogy "többen alkalmaznak" valamit, még nem biztos, hogy az jó. ("És ha azt mondja, hogy ugorj a kútba?" effektus, illetve a többségnek nincs automatikusan igaza.)

Itt szerintem épp nem a tekintély vagy megszokás elvről van szó, hanem Alphawolf (és a hozzá hasonló audioban járatos emberkék) is sokat kisérletez, és nyilván tapasztalat alapján készíti a kábeleit, építi az erősítőit. Ez alapvetően egy empirikus megközelítés. A hangtechnikában  (és egyébként a fénytechnikában is), már elég sok szubjektív dolog kerül elő a nyers egyenleteken, és fizikán túl, mivel ott a fiziológiánk, az érzékelésünk, sőt ott van a pszichénk is. Érdemes utánaszámolni dolgoknak nincs ezzel gond, vagy keresni a fizikai, fiziológiai, pszichés hátterét....De itt az a lényeg hogy tapasztalatból alakultak ki ezek a technológiák, ergo nem beszélhetünk arról ,hogy "azért mert valaki mondja". De tudok erre egy tuto megoldást, ha nem hisztek valakinek , végezzétek el a kisérleteket magatok is a saját fületekkel, vagy akár műszerekkel :) Nem egészen értem az ellenvetéseket...nem kötelező alkalmazni!

• 1
Közkedvelt tollashátú fajta.

#19 Louarn

Louarn

jótanulóróka

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 129 Hozzászólás:

Elküldve: 07 január 2014 - 01:43

Nem stabil alatt azt értem, hogy kapacitív terhelés hatására gerjedésközeli állapotba kerül, vagy gerjed. Ezekre az erősítőkre nem túl egészséges ilyen kábeleket kötni. Hangszóró kábelt szerintem akkor érdemes árnyékolni, ha azt akarjuk megakadályozni, hogy más berendezéseket megszórjon.

A Klotz tisztességes gyártónak tűnik, de szerintem a Furutech a legsötétebb sarlatán társaságok közé tartozik. Jobb, ha nem is említed.

• 0

#20 Malfox

Malfox

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 36 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 07 január 2014 - 01:57

Nem stabil alatt azt értem, hogy kapacitív terhelés hatására gerjedésközeli állapotba kerül, vagy gerjed. Ezekre az erősítőkre nem túl egészséges ilyen kábeleket kötni. Hangszóró kábelt szerintem akkor érdemes árnyékolni, ha azt akarjuk megakadályozni, hogy más berendezéseket megszórjon.

A Klotz tisztességes gyártónak tűnik, de szerintem a Furutech a legsötétebb sarlatán társaságok közé tartozik. Jobb, ha nem is említed.

Ebben is egyetértünk, pl. a CD és a hanglemez demagnetizálójától égnek állt a hajam :)(700 e) Akárhonnan közelítem meg, nem tudom mi a bánatot lehetne egy PVC lemezen demagnetizálni. Nézd, valószínű, hogy igazat írsz, de eddig én nem szembesültem ilyen hibával az árnyékolt hangszórókábelekkel, még saját építésű erősítőnél sem, pedig ott lehet hibákat elkövetni.

Szerkesztve Alphawolf által: 07 január 2014 - 01:59

• 0
kép

Also tagged with one or more of these keywords: DIY, analóg, digitális, lemezjátszó, kábel, médialejátszók

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó