Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Canon versus Nikon - The Epic Battle

fotózás fényképezőfép felszerelés művészet

• Please log in to reply
13 válasz erre a témára

Szavazás: Canon versus Nikon - The Epic Battle (3 felhasználó adott le szavazatot)

Voks A vendégek nem szavazhatnak

#1 Storm

Storm

Misanthrope & Speciesist

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 984 Hozzászólás:
  • LocationIn medias res

Elküldve: 05 december 2013 - 03:16

Canon vagy Nikon? :D

Az örök kérdés, ami fotósok millióit hajszolja véres flamewarokba és kölcsönös anyázásba. Te melyik oldalra állsz? Vagy esetleg egyikre sem? :D

Indokold a választásod!

Azonban kérlek maradjon a beszélgetés baráti, nem kell nekünk is flamelni. :)

Szerkesztve Storm által: 05 december 2013 - 03:26

• 0
~ Sic itur ad astra per aspera. ~ [Blog] [deviantArt] [FurAffinity](NSFW)

#2 Storm

Storm

Misanthrope & Speciesist

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 984 Hozzászólás:
  • LocationIn medias res

Elküldve: 05 december 2013 - 03:25

Saját válaszom:

Szerintem ezen flamelni hülyeség. A Canonnak is és a Nikonnak is vannak NAGYON jó gépei, de a Pentaxnak, Leicának, Olympusnak és pár más gyártónak is vannak nagyon komoly gépei.

És akkor az olyan profi stúdiókamerákról mint a Hasselblad, vagy a digitális hátlapokról még szó sem esett, amikhez képest a legtöbb Canon és Nikon erősen kispályás.

Én nagyon sokat gondolkoztam azon hogy milyen gépet célozzak majd meg. Annyi biztos volt hogy Canon és Nikon közül választok egyszerűen azért mert ezek a legnagyobb, legelterjedtebb márkák, amikhez a legtöbb alkatrész, tartozék van, és mindenhol van szervizük. Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai a másikhoz képest.

Végül azért döntöttem a Nikon mellett, mert az általam megcélzott kategóriában, vagyis a belépő szintű DSLR-ek tetején, avagy profi/félprofi kategória alján lévő gépek közt a Nikonoknak jobb az alacsony fényben nyújtott teljesítménye mint a Canonoknak, én pedig tudom hogy az alacsony fény az egyik fő gondom, így számomra ez sokat ér, míg a Canonok előnye ebben a sávban a jobb videófelvétel, de én elsősorban fényképezni akarok, nem videózni.

Ha pedig az ember beruház egy márkába, akkor érdemes már annál maradni, mert akkor kompatibilisek lesznek egymással a dolgai, míg a márkák keverése általában nem túl előnyös.

Szerkesztve Storm által: 05 december 2013 - 03:28

• 0

#3 KekPafrany

KekPafrany

Bürökk Bürokrata

• Administrators
  • 2.182 Hozzászólás:
  • LocationŐrültek Háza

Elküldve: 05 december 2013 - 08:39

Ha már meg lett említve az Olympus, elmesélem hogy jártam én vele:

2003-ban kaptam a gépet, örültem neki, mint majom a farkának. :) Szerettem vele fotózni, jól összerakott darab.

Már régi volt a gép, több éves használat után egyetlen hibája keletkezett: az elemtartóról letört egy kb. 80 Ft-os műanyag pöcök. Érdeklődtem a szervizben, hogy mit lehetne csinálni? A válasz arconütésként ért: 30k általánydíj, átnézik a gépet, cserébe fél évig garanciális megint. Nemet mondtam rá.

Ismerős meghegesztette, csúnya megoldás, de nem került 30k-ba.

Évekkel később (már 8-9 éves a gép) újra érdeklődtem, mert már porszemcséket látni a lencsék között.. Közölték velem, hogy ezzel a típussal ők már nem foglalkoznak. Pfffff.

• 0

http://KekPafrany.deviantart.com

"We don’t like spicy food. Once we found red fang-shaped fruit among the cargo of a shipwreck. We ate it and regretted it loud and long!"

#4 Storm

Storm

Misanthrope & Speciesist

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 984 Hozzászólás:
  • LocationIn medias res

Elküldve: 06 december 2013 - 10:46

Ez ha jól emlékszem kompat volt ugye?

Kompaktokat és (D)SLR-eket nem csak a minőség és komolyságbeli különbség miatt nem lehet egy lapon említeni, hanem már csak azért sem, mert egy adott gyártó kompakt és DSLR/SLR szériáinak a minősége nincs kapcsolatban egymással. Szóval nem biztos hogy egy jó DSLR-eket gyártó cégnek a kompaktjai is jók, és vice versa.

Kompaktokban nem sok tapasztalatom van, ellenben az tudom hogy az Olympusnak van néhány nagyon komoly és sokat dicsért SLR/DSLR-je. Láttam pl egy videót amin egy amerikai katona Irakban az Olympus DSLR-jére homokot szór, majd utána a zuhany alatt lemossa, és meg sem kottyan neki. :D

• 0

#5 KekPafrany

KekPafrany

Bürökk Bürokrata

• Administrators
  • 2.182 Hozzászólás:
  • LocationŐrültek Háza

Elküldve: 06 december 2013 - 13:18

Jól emlékszel rá, de nem a gép minőségét kritizáltam. Írtam is, hogy jól összerakott darab.

A szervizelés menete volt az, amivel nem volt szerencsém, nagyon nem.. Mint látod, amikorra tényleg szükség lett volna rá, a fényképezőgépem már kifutott és nem támogatott darabnak minősült, holott még mindig jó, működik, és szeretem.

Az újabb Olympus, ami szintén kompakt gép már keményebb dió nekem, mert az istennek se tudom kezelni. Holott a régebbi gépen is ugyanezeket a funkciókat használtam.. :unsure:

• 0

"We don’t like spicy food. Once we found red fang-shaped fruit among the cargo of a shipwreck. We ate it and regretted it loud and long!"

#6 Storm

Storm

Misanthrope & Speciesist

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 984 Hozzászólás:
  • LocationIn medias res

Elküldve: 07 december 2013 - 11:07

A szervizelés menete volt az, amivel nem volt szerencsém, nagyon nem.. Mint látod, amikorra tényleg szükség lett volna rá, a fényképezőgépem már kifutott és nem támogatott darabnak minősült, holott még mindig jó, működik, és szeretem.

Hát a kompaktok ugye tipikus fogyasztói termékek abból a szempontból, hogy a cél hogy te pár évente vedd meg a legújabbat, mint az iPhone meg hasonlóknál. Ettől persze még szemétség dobni a támogatást. De feltételezem ha egy ugyanolyan idős DSLR-t viszel be nekik szó nélkül javították volna (bár lehet szintén gusztustalan áron).

Azt nem tudom hogy más szakszervizek mennyire korrektek, én csak a Fujinál jártam amikor a frissen vett Bridge gépem teljes fénynél is használhatatlanul szemcsés képeket csinált néha, amire annyit tudtak mondani, hogy "minden úgy működik benne ahogy kell". Na hát ennyit a Fujiról...

Amin még ki szoktam akadni a márkás gépeknél, a kiegészítők ára. Szóval amikor egy az obi elejére csavarható darab műanyag napellenző 12 ezer Ft CSAK azért mert egy drága Canon obihoz van, mikor előállítási költsége kb 10 Ft, akkor hát elmennek a fenébe. Erre született is egy projekt, akik "szabásmintákat" csináltak amikből bármelyik obira kihajtogathatod a gyárival megegyező formájú ellenzőt ingyen. :D Kivágod fekete kartonból, és kész. :D

• 0

#7 Kelpi

Kelpi

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 854 Hozzászólás:

Elküldve: 16 december 2013 - 12:20

Najó. Egy abszolút kezdőnek milyen gépet ajánlotok?

Stúdióhoz kéne. nem köntörlfalazok: a filmemhez kell majd egy jobb minőségű kamera. És lehetőleg megfizethető áron. De valszeg kölcsön fogok kérni valakitől egy gépet. A kérdés csak az milyet érdemes használni? Milyet vadásszak?

• 0
Magyar termék: http://wheelerscomic...rt.com/gallery/ Azaz a képregényem. :D

#8 Storm

Storm

Misanthrope & Speciesist

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 984 Hozzászólás:
  • LocationIn medias res

Elküldve: 17 december 2013 - 16:34

Najó. Egy abszolút kezdőnek milyen gépet ajánlotok?

Olcsót. Amíg kezdő vagy egy komolyabb gép csak összezavar, nem fogsz tudni mit kezdeni vele.

Ha az egész fényképezéshez kezdő vagy akkor valami jobb bridge(már nem fos kompakt de még nem is komolyabb gép), ilyen 30-50k körül maximum.

Ha gagyi géppel már tudsz fotózni, tudod mi az a záridő, rekesz, kompozíció, fehéregyensúly, tudod hogy egy DSLR hogy működik, mi micsoda rajta és tudod hogy neked MIÉRT van olyanra szükséged, akkor jöhet egy entry level DSLR. Ebből amiemlítésre méltó az egy darab gagyi alap objektívvel 150-160k.

Stúdióhoz kéne.

Az olyan fél milla körül indul.

a filmemhez kell majd egy jobb minőségű kamera. És lehetőleg megfizethető áron.

A jobb minőség nem "megfizethető". Ha jót akarsz, az sokba fog kerülni.

Ha filmezni akarsz, jobb minőségben, akkor megint csak fél millától indulunk, mert kell egy rendes videokamera, tehát nem fényképezőgép. De amíg kezdő vagy addig felejtsd el a minőséget, mert hiába adnának a kezedbe egy profi gépet, azzal sem tudnl mit kezdeni. Először az elméletet és a gyakorlati alkalmazást kell megtanulni.

Tanulni a filmezést, illetve olyan célokra ahol nincs szükséged TV minőségre, mint pl videóblogolás, arra jó egy DSLR, de a DSLR-ek alapvetően akkor is fényképezésre, és nem filmezésre valók. Hiába vesz fel full HD-ban, akkor sem videokamera.

De valszeg kölcsön fogok kérni valakitől egy gépet.

OK csak kérd meg hogy tanítson is meg használni rendesen, beleértve a kezelést, TISZTÍTÁST és egyéb olyan dolgokat aminek a során ha nem tudod mit csinálsz tönkre is teheted. Lásd pl objektív helyes tisztítása anélkül hogy elbaszd a lencse bevonatát.

A kérdés csak az milyet érdemes használni? Milyet vadásszak?

Mindent egybe vetve az elején egy entry level DSLR-ben gondolkodj.

Azon belül én azért javasolnék Canont, mert ebben a kategóriában a Canonok jobbak videó-felvételben mint az azonos kategóriájú Nikonok (utóbbiak viszont jobban teljesítenek kevés fénynél).

• 0

#9 KekPafrany

KekPafrany

Bürökk Bürokrata

• Administrators
  • 2.182 Hozzászólás:
  • LocationŐrültek Háza

Elküldve: 17 december 2013 - 18:29

Azon belül én azért javasolnék Canont, mert ebben a kategóriában a Canonok jobbak videó-felvételben mint az azonos kategóriájú Nikonok (utóbbiak viszont jobban teljesítenek kevés fénynél).

És melyiket vegye, ha videózni akar kevés fénynél? ;)
  • 0

#10 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 17 december 2013 - 19:21

Ha filmezni akarsz, jobb minőségben, akkor megint csak fél millától indulunk, mert kell egy rendes videokamera, tehát nem fényképezőgép.

House cinematographer from 2007-2012 was widely recognized for shooting the season 6 finalé entirely on the Canon 5D DSLR - the first time a Network TV show was shot on an under $2000 prosumer camera. - Wikipedia entry on House (TV series)

És amennyire tudom messze nem a House az egyetlen TV műsor illetve film, amit részben vagy egészben DSLR-rel forgattak. Szóval szerintem ma már ez a kijelentés egyre kevésbé állja meg a helyét.

• 0

Mare of the Night, Stallion of the Sands

#11 Ralesk

Ralesk

vulgáris hatalommal visszaélő szociáldarwinista

• Administrators
  • 1.514 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 17 december 2013 - 20:01

Ehhez szerintem Macron tudna igazán jól hozzászólni, de én is óva inteném Kelpit a dSLR-be való invesztálástól, főleg ha első gépről van szó és nincs hozzá semmilyen tapasztalata.  Még tapasztalattal sem egyszerű – azoknak a gépeknek teljesen más (mondhatni teljesen elbaszott) elvárásaik vannak, mint egy komolyabb fix lencsés gépnek.

Ha videózáshoz kell valami, akkor inkább nézzen körül az ember a piac azon részében – bár a határ, ahogy DS is mondta, egyre jobban elmosódik, és a fényképezőgépek is egészen jók kezdenek lenni a feladatra.

• 0

#12 Storm

Storm

Misanthrope & Speciesist

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 984 Hozzászólás:
  • LocationIn medias res

Elküldve: 18 december 2013 - 03:02

House cinematographer from 2007-2012 was widely recognized for shooting the season 6 finalé entirely on the Canon 5D DSLR - the first time a Network TV show was shot on an under $2000 prosumer camera. - Wikipedia entry on House (TV series)

És amennyire tudom messze nem a House az egyetlen TV műsor illetve film, amit részben vagy egészben DSLR-rel forgattak. Szóval szerintem ma már ez a kijelentés egyre kevésbé állja meg a helyét.

OK, de az egy fél milliós váz, rajta egy valószínűleg ugyancsak félmilliós objektívvel, valamint több-százezres stúdiólámpákkal megvilágított helyszín, plusz egy egész rakás szakképzett profi aki dolgozik rajta.

És ettől még továbbra is áll, hogy a DSLR-ek tervezésénél az elsődleges szempont a fényképezés. mert arra vannak alapvetően kitalálva. Az hogy filmezni is lehessen velük csak bónusz.

Egy videokamera másképp van kialakítva, megtervezve, más elvárásokhoz igazítva mint egy DSLR. Mindkettő céleszköz, másra. A videokamerával is lehet fényképet csinálni, de mégsem szokás.

• 0

#13 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 18 december 2013 - 09:46

Én inkább abból indultam ki, hogy ha egy az egész világon TV-ben leadott sorozatot lehet egy fél milliós DSLR-rel forgatni, akkor valószínűleg ha az ember vesz egy 200K-s nagyságrendbe tartozó gépet (akár használtan és így jóval olcsóbban) az pont elég lesz arra, hogy lelkes amatőrként fényképezzen, filmezgessen, stb. Elég ha csak Macron vizsgafilmjét megnézed, ami tudtommal egyáltalán nem csúcskategóriás DSLR-rel készült, ellenben minőségben szerintem egyáltalán nincs benne kivetni való, pedig még low light helyzet is van benne bőségesen.

Szóval leginkább csak azt próbálom mondani, hogy ha valaki el akar kezdeni a témával próbálkozni, annak nem kell rögtön azt mondani, hogy milliós ráfordítás nélkül bele se vágjon, mert igenis el lehet kezdeni kevesebből bőségesen, egy darab DSLR-rel amivel tud fényképezni is és filmezni is, aztán pedig majd megtalálja a maga útját és azt, hogy merre tovább.

• 0

Mare of the Night, Stallion of the Sands

#14 Storm

Storm

Misanthrope & Speciesist

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 984 Hozzászólás:
  • LocationIn medias res

Elküldve: 18 december 2013 - 16:35

Ha figyeltél, én is azt mondtam a végén hogy entry level DSLR-t vegyen kezdésnek.

• 0

Also tagged with one or more of these keywords: fotózás, fényképezőfép, felszerelés, művészet

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó