Ugrás a tartalomhoz

Fotó

[JAVASLAT] Furmeet Minecraft server

MC Minecraft játék

• Please log in to reply
17 válasz erre a témára

Szavazás: [JAVASLAT] Furmeet Minecraft server (16 felhasználó adott le szavazatot)

Legyen modolt MC szerverünk?

1. LEGYEN! Bedobnék a költségbe! (1 szavazat [6.25%])

Voksolás százalékaránya: 6.25%

2. Lehetne... de hozzájárulni nem tudok. :( (8 szavazat [50.00%])

Voksolás százalékaránya: 50.00%

3. Nem tudom... talán. (3 szavazat [18.75%])

Voksolás százalékaránya: 18.75%

4. Ne legyen. / Engem nem érdekel. / Ez hülyeség. / Mondjon le! (4 szavazat [25.00%])

Voksolás százalékaránya: 25.00%

Voks A vendégek nem szavazhatnak

#1 Storm

Storm

Misanthrope & Speciesist

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 984 Hozzászólás:
  • LocationIn medias res

Elküldve: 03 január 2014 - 21:28

Imádnék Minecraftozni, de egyedül unalmas/depresszív, olyan szervert meg nem találtam ahol tényleg jól meglennék. Így hónapokkal ezelőtt felmerült már bennem, hogy felvetem, csináljunk saját szervert közösen. Azonban nem éreztem még elérkezettnek az időt erre. Talán most már itt az ideje... talán nem. Felvetem hát, és kiderül.

Először is, én modolt szerverben gondolkozok. Vanilla szerver van kismillió, és annyira nem is nehéz összedobni pár főnek, egy jól összerakott modolt szerver viszont már más tészta.

Mi a modolt szerver előnye?

• Vanilla már unalmas, ha az ember egyszer belekóstolt az összetett modpackekbe.
  • SOKKAL nagyobb teret ad a kreativitásnak, mert sokkal több a lehetőség, technológia, nyersanyag, stb.
  • Amikor Vanillában műár ott tartanál hogy nem tudsz már újat kitalálni, egy jó modpackben még csak ott kezdődik a játék.
  • Sokkal több kollaboratív lehetőség, új, nehezebb célok, szinte végtelen határok.

Mi a modolt szerver hátránya?

• Több erőforrás kell neki. Esetenként SOKKAL több.
  • Vannak akik csak a Vanillát szeretik.
  • Bonyolultabb az üzemeltetése, moderálása.
  • Egyes technológiák, tárgyak túl erősek lehetnek, így értelmét veszítheti az egész - de ezeket ki lehet kapcsolni.
  • A sokkal több lehetőség, nyersanyag, technológia összezavarhatja azokat akik eddig csak Vanillát játszottak.

Összességében én azért szeretnék modolt szerveren játszani, mert számomra a hangsúly a kollaboratív kreativitáson van, nem pedig az "éljük túl minél kevesebből" koncepción. Ettől függetlenül természetesen Survival szerver lenne, és lehet rajta nehezíteni is pl erősebb mobokkal, stb.

Az elképzelésem a következő:

• Feed The Beast vagy Direwolf20 modpack
  • Survival, normál vagy megemelt nehézségen
  • Túlságosan OverPowered dolgok letiltva
  • Erősen destruktív technológiák (nuke, quarry, etc.) vagy teljesen letiltva, vagy pedig csak egy külön létrehozott dimenzióban (MystCraft age) használható, hogy az alap dimenziókat ne ocsmányítsuk el.
  • Egymásnak ártani, griefing, lopás, stb. tilos
  • Valuta/pénz rendszer amivel lehet egymással kereskedni.
  • Spawn körül kialakított "központi bázis" vagy "város", közös használatra elérhető felszereléssel, mint műhelyek, XP grinder, töltőállomás akkumulátoros eszközökhöz, piac (ahol "automatákból" lehetne vásárolni pénzért vagy más nyersanyagért), alkimista labor, Nether és End portal, vasútállomás ahonnan el lehet vonatozni a négy égtáj felé, valamint egyes alap nyersanyagokat (vas, szén, fa, stb.) gyártó generátorok, amik korlátozott mennyiségben ellátják a játékosokat ingyenes, vagy olcsó alapanyagokkal (a ritkább dolgokért ugyanúgy meg kell küzdeni).

Tehát a cél az lenne, hogy ne legyen viccesen könnyű a játék, és igenis meg kelljen sok mindenért dolgozni, viszont a kreativitást ne limitáljuk túlságosan. A cél egyéni és közös kreatív alkotás, egy még mindig kellő kihívást nyújtó, azonban az összetettebb, "endgame" tartalom felé fókuszált rendszerben*.

* Ez azt jelenti, hogy egyes dolgokat amiket Vanillában nehéz elérni/megszerezni, itt jóval könnyebb lenne, ellenben lenne NAGYON SOK más dolog, amiért ugyanúgy keményen meg kell küzdeni.

Íme egy kis trailer a Direwolf20 modpackhez:

Mi kell hogy megvalósulhasson?

8,85 EUR / hónap. (#)

Ennyibe kerül egy ugyanolyan szerver bérlete, mint amin most a Furmeet is fut. Némi utánajárással úgy tűnik, hogy összességében olcsóbb egy normál szervert bérelni és arra kézzel összerakni a MC szervert, mint egy kifejezetten MC hostingra specializálódott helyen bérelni szervert. Ez utóbbinál előny hogy pár kattintással kapsz egy kész szervert, és van support, ellenben sokkal drágább a havidíj.

Az üzemeltető a Furmeet lenne, tehát nem a saját privát szerverem, hanem a közösségé. Én elvállalnám az általános karbantartását a szervernek, szükség esetén pedig vannak többen akiktől tudok segítséget kérni (pl DS, Ralesk). Úgy gondoltam DS segítségével felállítanánk, utána pedig én folytatnám a munkát.

Tehát, csak annyit kell tennünk, hogy összedobjuk a szerverbérlet árát.

Azonban ennek a pontos mikéntje jó kérdés. Jelenleg közös kassza tudtommal nincs, és ha lenne, akkor is csak úgy volna reális felvetni hogy abból menjen, ha a többség támogatná az ötletet. Így jobb híján azt tudnám esetleg javasolni, hogy akik szeretnének játszani rajta, azok közt osszuk el egyenlő arányban.

A legkisebb, 8,85 Ujrós szerverrel számolva:

• Teljes ár: 2.646 Ft / Hó
  • 5 főre osztva:529 Ft / Hó
  • 10 főre osztva: 265 Ft / Hó

Amennyiben kiderül, hogy a legkisebb csomag nem elég, és nagyobbra akarunk váltani, akkor minden lépés + 10 EUR. tehát, csomag emelés havonta:

• Teljes ár: 2.989 Ft / Hó
  • 5 főre osztva: 598 Ft / Hó
  • 10 főre osztva: 299 Ft / Hó

Avagy:

Csatolt fájl  mc_prices.jpeg   70,36K   0 Letöltések:

(#) Egyetlen apró kellemetlenség van: Szerver indításakor egy évet előre be kell fizetni - ebből azonban az első hat hónap olcsóbb (8.85 * 6 + 4.85 * 6). Ez a legkisebb csomaggal számolva tehát azt jelenti hogy a következő összeget be kell dobni a megalapítására, amivel azonban egy évre garantálva van a szerver:

• Teljes ár: 24.572 Ft
  • 5 főre osztva: 4.914 Ft
  • 10 főre osztva: 2.457 Ft
  • 15 főre osztva: 1.638 Ft
  • 20 főre osztva: 1.229 Ft

És hogy mekkora szerver kell? Abban még nem vagyok biztos, de elméletben 5 főre a legkisebb csomag bőven elég kéne hogy legyen, és talán még 10 főre is jó.

A szervercsomag több dologban játszik szerepet:

• Több játékos lehet egyszerre a szerveren lagolás nélkül.
  • Több chunk loader, automatizált gyár és egyéb dolog mehet egyszerre.
  • Nagyobb lehet a térkép megengedett maximális mérete - azaz messzebb lesz az a láthatatlan fal, amin túl nem tudsz menni (ugyanis a térkép elég sok helyet foglal, főleg modpackokkal.)
  • Annál több alternatív dimenziót (MystCraft age) bír el a szerver.

Tehát a leggyengébb szerveren a dimenziók (mystCrfat age) létrehozása biztos tiltva lenne, 1-2-őt hoznék én létre előre olyan célokra mint a quarrykkal, atombombákkal játszás és egyéb dolgok amiket a fő dimenziókban nem kéne. Chunk loaderek vagy ki lennének kapcsolva, vagy fejenként 1-2 lehetne csak. ÉS nagyon nagy gépezeteket nem volna ajánlott működtetni.

Ellenben egy kellően erős szerveren akár engedélyezve lehet a korlátlan dimenzió gyártás, fejenként jóval több chunk loader, és nem érezné meg ha egy több chunk mérető gyár menne éppen.

Szóval minden csak az igények és hajlandóság kérdése.

Egyelőre ennyi. Szeretném látni ki mit gondol, van-e igény, és ha van, neki lehet állni kitalálni a részleteket.

• 2
~ Sic itur ad astra per aspera. ~ [Blog] [deviantArt] [FurAffinity](NSFW)

#2 Storm

Storm

Misanthrope & Speciesist

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 984 Hozzászólás:
  • LocationIn medias res

Elküldve: 03 január 2014 - 22:05

Látom szavaztok, helyes! :) De ki is fejthetnétek akár a véleményeteket commentben.

Én részemről úgy vagyok, hogy hajlandó lennék beletenni, de akármennyit azért nem tudok, tehát nem mindegy hogy hányan leszünk és mekkora szervert akarunk. Kevés embernek fölösleges nagy szerver, sok embernek meg kevés a kicsi.

• 0

#3 TubeDog

TubeDog

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 775 Hozzászólás:
  • LocationSajókeresztúr

Elküldve: 03 január 2014 - 22:05

Fú... figyeljetek... pénzel nem tudnám támogatni de nagyon sokat foglalkoztam a config,Admin részével a szervernek... nem felvágásból mondom de ha eddig 7 szerveren felvettek Admin-nak és nem panaszkodtak...

Az én ajánlatom az hogy a szerver felépítését/karbantartását tudom vállalni :)

(Eddig modok berakása/pluginberakása/plugin config/plugin magyarosítás/plugin kezelés/világ építése az amivel sokat foglalkoztam :D )

• 0

"Nem érdekel,ha fekete, fehér, ha biszexuális, homoszexuális, lezbikus, alacsony, magas, kövér, sovány, gazdag vagy szegény. Ha normális velem én is az leszek vele. Ennyire egyszerű." ~Eminem
graphic.png

#4 KekPafrany

KekPafrany

Free Fern

• Administrators
  • 2.187 Hozzászólás:
  • LocationHome sweet home <3

Elküldve: 03 január 2014 - 22:09

Megintcsak érdeklődők kellenek ehhez is, akik beszállnak anyagilag, és játszanának is rajta. Szóval kéne pár moddal és szabályokkal egyetértő jelentkező. Szerintem összejöhet elegendő.

Én személy szerint nem hiszem, hogy szeretnék modolt szerveren játszani, Ftb-n már voltam és nem tetszett. Népesebb szerverre sincs igényem: Rossz látni, amikor a nekem kedves képződményeket más szétcsákányozza. Mindent meg nem lehet kitáblázni :)
  • 0

http://KekPafrany.deviantart.com

"We don’t like spicy food. Once we found red fang-shaped fruit among the cargo of a shipwreck. We ate it and regretted it loud and long!"

#5 DoglottGiliszta

DoglottGiliszta

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.356 Hozzászólás:

Elküldve: 03 január 2014 - 22:35

Üzemeltem is annak idején ilyent. A szerver "bérlet" abból állt, hogy saját lakáson futott egy dedikált szerver. Gyakorlatilag csak az adminisztrációhoz szükséges pluginek voltak rajta, és kreatív módban futott (vanilla? - ez nekem új most), és volt hozzá webes felület is, ami már nem igazán forrt ki.

Részemről addig volt fun a játék, ameddig nem kellett bébicsőszködni, és ez nem vett igénybe egyre több időt. Aztán nem is követem a játékot, nem tudom hol tart. (Csak Noccs't twitteren, aki már a sokadik játékát rakja össze azóta.)

Ettől nem szar játék, annak ellenére, hogy hányszor küldtem el a francba, de ez más téma. A mai idegeimmel/türelmemmel nem igazán tudnék vele játszani; legfeljebb kipróbálni újra, de rendszeresen biztosan nem.
  • 0

#6 Ralesk

Ralesk

vulgáris hatalommal visszaélő szociáldarwinista

• Administrators
  • 1.514 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 03 január 2014 - 22:42

Én egyelőre sokkal szerencsésebbnek tartanám a privát üzemeltetést (valaki akinek jó netje van és van erre alkalmas gépe, az legyen a host, és rendszeresen összeültök csákányozni) – ezzel jól felmérhető az igény is (meg hogy mire van igény pontosan), és még csak extra költséggel se jár.

• 5

#7 TubeDog

TubeDog

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 775 Hozzászólás:
  • LocationSajókeresztúr

Elküldve: 03 január 2014 - 22:51

Én egyelőre sokkal szerencsésebbnek tartanám a privát üzemeltetést (valaki akinek jó netje van és van erre alkalmas gépe, az legyen a host, és rendszeresen összeültök csákányozni) – ezzel jól felmérhető az igény is (meg hogy mire van igény pontosan), és még csak extra költséggel se jár.

Ez igaz viszont így minden config egy emberre nehezedik kivéve FTP szervert is tud nyitni hogy mások tudjanak neki segíteni... Egyik haverommal már 3 éve csináljuk :)
És szerintem ha engem is rászabadítanátok a config file-okra egy fél hét alatt meglenne az egész :) (ha annyi pluginnal dolgozunk mint haverommal *49*)

Én ezzel tudom támogatni hogy a configot elvállalom :) vagy egy spawn területet segítek felépíteni :)

+gondolat...
Haveromat ha rá tudom venni lehet hogy segít de olyan makacs hogy csak na xD

• 0

"Nem érdekel,ha fekete, fehér, ha biszexuális, homoszexuális, lezbikus, alacsony, magas, kövér, sovány, gazdag vagy szegény. Ha normális velem én is az leszek vele. Ennyire egyszerű." ~Eminem
graphic.png

#8 DoglottGiliszta

DoglottGiliszta

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.356 Hozzászólás:

Elküldve: 03 január 2014 - 22:55

Egyébként ez. Hardverigények terén fel kell arra is készülni, hogy javás cucc. Az meg indokolatlanul sokat eszik.
  • 0

#9 Tautus

Tautus

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 243 Hozzászólás:

Elküldve: 04 január 2014 - 14:04

(WÁÁÁÁH! :angry: Töröltem a szavazatomat és a rendszer meg törölte a hozzászólásomat is!! Én dühös.)

Szóval:

Én mindenképpen támogatoni tudom ezt az ötletet, engem nagyon érdekel ez a közös szerver készítés.

Az anyagiakat nézve, csak az alacsonyabb árkategóriásba tudnék beletenni, azaz a 300 forint körüli összegbe, az egy hónapos megoldásra (készpénzben tudok fizetni, valakinek átpasszolva a levát..).

Az éves szerver.. hát nekem az brutál egy összeg, zsebből nem tudok kifizetni két és félezer forintot. Egyedül akkor lenne nálam valami halvány reménye ennek, hogy ha 20 főre osztanánk az összeget, de akkor még ott van az, hogy nem biztos, hogy meg lesz a 20 fő.

Emellett a Nagy Sárga ötletét is támogatom, saját, otthoni szerver indítására talán több embert is vonzana, mert nem kell érte kiadni. Csak gondolom nem mindenkinek van rá ideje, hogy reggeltől késő estig futasson egy szervert. Ill. ha ez lesz, akkor valami időpont is kellene, hogy mikor indul és meddig lesz a szerver aktív.

• 0

#10 eocore

eocore

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 107 Hozzászólás:

Elküldve: 04 január 2014 - 14:48

(WÁÁÁÁH! :angry: Töröltem a szavazatomat és a rendszer meg törölte a hozzászólásomat is!! Én dühös.)

Szóval:

Én mindenképpen támogatoni tudom ezt az ötletet, engem nagyon érdekel ez a közös szerver készítés.

Az anyagiakat nézve, csak az alacsonyabb árkategóriásba tudnék beletenni, azaz a 300 forint körüli összegbe, az egy hónapos megoldásra (készpénzben tudok fizetni, valakinek átpasszolva a levát..).

Az éves szerver.. hát nekem az brutál egy összeg, zsebből nem tudok kifizetni két és félezer forintot. Egyedül akkor lenne nálam valami halvány reménye ennek, hogy ha 20 főre osztanánk az összeget, de akkor még ott van az, hogy nem biztos, hogy meg lesz a 20 fő.

Emellett a Nagy Sárga ötletét is támogatom, saját, otthoni szerver indítására talán több embert is vonzana, mert nem kell érte kiadni. Csak gondolom nem mindenkinek van rá ideje, hogy reggeltől késő estig futasson egy szervert. Ill. ha ez lesz, akkor valami időpont is kellene, hogy mikor indul és meddig lesz a szerver aktív.

Nos hát én tervezek futtatni a kollégiumban egy fájlszervert, csak egy Raspberry Pi lesz oda behajítva, na most az elvileg ki tud szolgálni egy minecraft szervert, de...

Hát igen, 512MB RAM...

• 0

a9dxyx6_460sa_v1.gif

#11 KekPafrany

KekPafrany

Free Fern

• Administrators
  • 2.187 Hozzászólás:

Elküldve: 04 január 2014 - 14:53

Itthoni gépen akármekkora erőforrást próbálok alátolni, szaggat, ha valaki "1500 lépésnyire" eltávolodik a többiektől. Ha lóra ül,. extrém módon szaggatni kezd (a lovas meg diavetítésben nézi, ahogy alászpanol a szakadék)

Sima vanilla, minden extra nélkül. Szóval nem tudom a.) mit kéne rajta másképp csinálni b.) milyen gép kéne a fenti szerver ötlethez.

• 0

"We don’t like spicy food. Once we found red fang-shaped fruit among the cargo of a shipwreck. We ate it and regretted it loud and long!"

#12 Equine

Equine

Black Fluffy Bastard Dancing on Rainbows

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 704 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 04 január 2014 - 15:25

Ha sokfele mennek az emberek, elkezdi zabálni a memóriát gondolom, tehát viszonylag korrekt erőforrásokkal rendelkező gép kell. Fogalmam sincs amúgy hogy pl a több magos procikat hogy használja ki az MC szerver, de ha igen akkor az se árt...De én ehhöz nem értek igazából csak gondoltam ezt bedobom....Szóval szép és jó az otthoni, csak azért bizonyos létszám felett eléggé erőforrás igényessé kezd válni. De biztos van itt valaki aki ezt vágja, mik az igények client szám függvényében....

• 0
Közkedvelt tollashátú fajta.

#13 KekPafrany

KekPafrany

Free Fern

• Administrators
  • 2.187 Hozzászólás:

Elküldve: 04 január 2014 - 15:31

Nálunk 2-4 játékos volt, 2-4 magos proci, a gépem jelenlegi statjait posztoltam a rajzomhoz:

CPU: QuadCore AMD Phenom X4 Black Edition 9850, 2500 MHz 

Alaplap: Gigabyte GA-MA790X-DS4  
Memória: 8192 MB  (DDR2-800 DDR2 SDRAM) - 2gb-s kártyák
Videokártya: AMD Radeon HD 6700 Series  (1024 MB)

• 0

#14 DoglottGiliszta

DoglottGiliszta

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.356 Hozzászólás:

Elküldve: 04 január 2014 - 15:37

Nos hát én tervezek futtatni a kollégiumban egy fájlszervert, csak egy Raspberry Pi lesz oda behajítva, na most az elvileg ki tud szolgálni egy minecraft szervert, de...
Hát igen, 512MB RAM...

Nem tud. Ezt most előre megmondom :D
  • 0

#15 Equine

Equine

Black Fluffy Bastard Dancing on Rainbows

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 704 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 04 január 2014 - 16:38

A videokártya nem igazán számít a szerver oldalon szerencsére :) A memória talán a legfontosabb.Ha a szerver nem igazán használja ki a több magot akkor az Intel jobb sztem ( magasabb per core teljesítmény, lényegesen több cache). De ha hülyeségeket beszélek javítsatok javítsatok ki!
  • 0
Közkedvelt tollashátú fajta.

#16 Storm

Storm

Misanthrope & Speciesist

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 984 Hozzászólás:
  • LocationIn medias res

Elküldve: 05 január 2014 - 00:19

Így kb:

• Azon a gépen nem lehet semmi más, csak az MC-hez kellő dolgok és teljes egészében erre kell elkülöníteni.
  • Linux
  • Minimum 2, de inkább 4 Gb DDR 3 RAM, Latency 10 alatt, de lehetőleg még kevesebb, 1000+ Mhz *
  • SSD Raid 10+ Gb. Csak SSD. HDD egyszerűen kegyetlenül lassú hozzá. **
  • 2-4 magos proci, 2+ Ghz, minél nagyobb Cache-el.***
  • Stabil nagy sebességű net
  • Lehetőleg szünetmentes táp

* Kb 5GB-től a CPU lesz a bottleneck.Nem elég ha sok a RAM, ha nem gyors és alacsony a latencyje.

** Felfedezés, utazás, építkezés stb. közben a világot leíró adatfileok megállás nélkül olvasva/írva vannak tehát a nagy sebességű adattároló kötelező. A leggyorsabb HDD sem ér közelébe sem a leglassabb SSD-nek ilyen téren.

*** A Minecrfat single-threaded. Vagyis egyszerre csak egy magot tud használni. Innentől hiába a több mag, nem nagyon segít. Inkább a magok egyenkénti teljesítménye számít. tehát egy újabb Intel proci ajánlott.

Szóval amellett hogy kellően jó vasat otthonra összehozni kurva sokba kerülne, már csak azért is szavaznék a hostingra mert ők egy csomó mindenről gondoskodnak, mint szünetmentes áramellátás, stabil kapcsolat, DDoS védelem, automatikus backupok, stb.

@eocore: A Raspberry ötlet kb olyan mintha egy VW Bogárral akarnál indulni a Párizs-Dakar rallyn. :D

• 0

#17 DcNdrew

DcNdrew

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 37 Hozzászólás:

Elküldve: 12 január 2014 - 17:38

Tső! Én is itt. Most Nariékkal „játszom” egy szerón. Azért az idézőjel, mert teljes az alkotói válccság (sic), és nem tudom, mit kezdjek a fellelt hellyel. Most leginkább TFC-t vagy Galacticraftot játszanék. Előbbit nagyon sokáig el lehet húzni (főleg, ha kijön a 78-as frissítés, amiben a korábbi susmus szerint testhőmérséklet is lesz, sz'al nehezedik a túlélés), utóbbi pedig érdekesnek ígérkezik a felfedezések miatt. Esetleg a Magic Farm 2, ami nagyon nehéz már normal módon is.

A lényeg: nekem olyan kellene, ami igényli a multit.

DW20 van egyébként Szigorék szerverén, és sok vele a macera, de mivel a korábbi verzióról leléptek a népek (unalmas lett kicsit, és a „véghez közel” nem volt értelme belekezdeni bármibe is), ezért az egyik leghamarabb kijött csomagot tették be, ami a DW20. Volt is vele szívás. Én szívesebben választanék „gyárit”.

Szerkesztve DcNdrew által: 12 január 2014 - 17:38

• 0

#18 FzFx

FzFx

"Róka" Elvtárs

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 61 Hozzászólás:

Elküldve: 30 január 2014 - 11:33

Így kb:

• Azon a gépen nem lehet semmi más, csak az MC-hez kellő dolgok és teljes egészében erre kell elkülöníteni.
  • Linux
  • Minimum 2, de inkább 4 Gb DDR 3 RAM, Latency 10 alatt, de lehetőleg még kevesebb, 1000+ Mhz *
  • SSD Raid 10+ Gb. Csak SSD. HDD egyszerűen kegyetlenül lassú hozzá. **
  • 2-4 magos proci, 2+ Ghz, minél nagyobb Cache-el.***
  • Stabil nagy sebességű net
  • Lehetőleg szünetmentes táp

* Kb 5GB-től a CPU lesz a bottleneck.Nem elég ha sok a RAM, ha nem gyors és alacsony a latencyje.

** Felfedezés, utazás, építkezés stb. közben a világot leíró adatfileok megállás nélkül olvasva/írva vannak tehát a nagy sebességű adattároló kötelező. A leggyorsabb HDD sem ér közelébe sem a leglassabb SSD-nek ilyen téren.

*** A Minecrfat single-threaded. Vagyis egyszerre csak egy magot tud használni. Innentől hiába a több mag, nem nagyon segít. Inkább a magok egyenkénti teljesítménye számít. tehát egy újabb Intel proci ajánlott.

Tehát nekünk lagggogatott, (minden vanila), de itt egy meglátás:

- Linuxxxal bajlódjon akinek 7 anyja van (vagy ért hozzá, és csak 2 anyja van), Win 7, egy kliens is futott rajta persze.

- Memóriát asszem kb 500 megát használt csak (peak * gyökkettő + piri néni életkora)

- RAMDRIVEBÓL ment. "You cant get any faster than this". Óránként SSD-re mentett.

- 500 megát nem érte el a save.

- A minecraft szerver nem igazán használta (és használja) ki a több magot (egyet nyúz, a többi csak apróságokkal foglalkozik)

- Net elég volt kb  elméletileg 10-15 embernek.

• 0

Also tagged with one or more of these keywords: MC, Minecraft, játék

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó