Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Hangszerek, MIDI billentyűzetek, szoftverek, stb...

zene zeneszerzés midi hangszer

• Please log in to reply
20 válasz erre a témára

#1 Equine

Equine

Black Fluffy Bastard Dancing on Rainbows

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 704 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 03 január 2014 - 00:10

Nos gondoltam a fényképes/rajzos fórumokhoz hasonlóan nem ártana, ha lenne itt is egy "eszközökkel" foglalkozó téma.

Ide elsősorban azt szeretném, ha a fórumon jelenlévő zenész, zeneszerző, és egyéb vonatkozó területtel foglalkozó tag leírná milyen eszközöket használ, legyen az fizikai hangszer, szoftver, MIDI eszközök, analóg eszközök, stb ,stb (ide tartozhatnak mikrofonok, hangfalak, torzítók ,erősítők is, tehát mindenféle studio felszerelés is akár a preferált kábel/csatlakozó típusokig).

Jómagam nem merem állítani magamról, hogy értek a zenekészítéshez, zeneszerzéshez, hiszen soha nem jártam ilyen jellegű iskolákba (sajnos). Nálam ez eléggé ad-hoc, megvallom őszintén nem ártana jobban felokosítani magamat ezen a téren :). Így aztán nem titkolt szándékom az ebbe a topicba bekerülő tapasztalati információkból tanulni is :).

Amiket jómagam használok:

MIDI billentyűzet (mesterbillentyűzet): Fatar studiologic TMK-88, félsúlyozott, full size (88 billentyű, teljes méretűek)

Meglehetősen régi, de igencsak megbízható, jó minőségű eszköz, faék egyszerű, egy darab modulátor kerék van rajta :) Ezt már nem gyártják, kapni sem lehet, anno 70 ezer Ft körül volt az ára (talán 8 éve). Mostanában nem néztem utána a Fatar nak akkoriban igen jó híre volt, mai termékeivel nincs tapasztalatom. Tartozik még egy egyszerű kitartó pedál is hozzá (külön vétel).

Elég jó áraik vannak , tudom ajánlani, rengeteg minden kapható náluk főleg MIDI eszközök, szintetizátorok, billentyűzetek kategóriákban, náluk vettem anno a Fatar-t is.
http://www.hitspace.hu

Hogy az ember mégis milyen mesterbillentyűzetet használ az igazából függ attól is mit akar vele csinálni.Pl ha tényleg kifejezetten zongorázáshoz kell, akkor jobb a "kalapácsmechanikás" MIDI billentyűzet. De például van olyan alkalmazás ahol egy sima, de jó minőségű szinti mechanika, kisebb billentyűkkel jobb szolgálatot tesz...valószínűleg itt is igaz, hogy a legjobb ha "flotta" van :).

fatar-studiologic-tmk-88-340140.jpg

MIDI eszközt rajta kívül nem használok (bár hasznos lenne), szoftver téren az FL Studio 9 et preferálom, de sokat pöcsöltem Reason 5 tel is. Kábé 2 éve pedig megvettem a Garritan Personal Orchestra 4-et, ő itt található:

http://www.garritan.com/

Erősítő, hangfal, fejhallgató terén szerintem sok izgalom nincs, ez eléggé szubjektív tud lenni...Én konkrétan egy Videoton RA6363S típusú matuzsálem(1985 körüli évjárat) rádiós-erősítőt használok erőlködőnek, ami egy pár Sony (SS-CPX1, szerintem valami hifihez tartozhattak, de igazából meglehetősen jól szólnak (itt nem elsősorban hangerőre hanem dinamikára gondolok), ezt DS is alátámaszthatja :D) hangfalra dolgozik rá.

716053_orig0.jpg

Fejhallgatót ritkán használok, de ha mégis akkor erre a célra egy Audio-technika ATH-M40fs -t vetek be, amit egyébként tudok ajánlani, még kapható 21ezer Ft körül van az ára itthon.

http://eu.audio-tech...D=39&prodID=155

Szóval nagyjából ezeket használom. Érdemes esetleg megjegyezni a gépet amin fut az FL Studio, ami fontos, főleg komplex szerzeményeknél, FŐLEG ha sok real time synth van benne, az a bőséges CPU tartalék, és jó sok memória. Nekem egy intel i7 3770K procim van , és 16 GB DDR3 RAM, win7 et használok, nem mac-et.

Érdekelne ki milyen MIDI vezérlőket tud ajánlani, esetleg van-e tapasztalata Fruity-vel valakinek amit velem meg tudna osztani, főleg az ekvalizálás érdekelne, csatornák rendezése, egyéb tippek trükkök, stb.

Szerkesztve Equine által: 03 január 2014 - 00:20

• 2
Közkedvelt tollashátú fajta.

#2 Ralesk

Ralesk

vulgáris hatalommal visszaélő szociáldarwinista

• Administrators
  • 1.516 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 03 január 2014 - 00:16

Istenkém, az a Videoton :D  De rég láttam ilyet!

• 0

#3 Equine

Equine

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 704 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 03 január 2014 - 00:18

Fasza kis erősítő amúgy :) Csak már rohadtul rá kéne szánnom magam a kondenzátor cserére, mert kezd sok lenni az alapzaj...Csak lusta vagyok hozzá :D

• 0

#4 DoglottGiliszta

DoglottGiliszta

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.356 Hozzászólás:

Elküldve: 03 január 2014 - 00:38

Még friss, még meleg: HerMIDI MIDI csatoló C64-hez. Eszembe jutott, mintha a SidWizard kézikönyvében említést tettek egy ilyen prototípusról; most el is készült egy változat. Ez otthon megfelelő eszközök birtokában ~1000-1500 Ft-ból megépíthető (vagy megépíttethető). IEC buszra csatolható a floppy, meg a mátrixnyomtató mögé, és lehet vele liveactet tartani, meg zenélgetni.

Vannak egyéb próbálkozások is, ilyen a MSSIAH, de ez zárt project. Van még egy Cythcart nevű találmány közvetlen billentyűzeten való zongorázáshoz. Utóbbit a delikvensek kívánják demonstrálni, samplerek, meg (gitár) effektek segítségével, wubwub kiséretében: Lukhash - Supremacy

Jah, és a HardSID: http://www.hardsid.com/

Szerkesztve caiwan által: 03 január 2014 - 00:40

• 0

#5 Ralesk

Ralesk

• Administrators
  • 1.516 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 03 január 2014 - 00:39

Ezer csilliárd éve furulyázni tanultam, azon a jó kis Yamaha műanyag furulyán.  Klasszikus fogásún, a barokk fogás monnyon le!  Három évet szopránon, kettő és felet (vagy hogy) alton.  Szüleim is zenéltek valamit fiatalon (apám dobolt, de asszem még azelőtt abbahagyta, hogy megszülettem; meg volt egy gitár is, amin valamelyest tudott játszani; édesanyám is asszem dobolt valamikor lánykorában), nagyapám tánctanár volt.  Nagyfaterről rám maradt egy mandolin és egy mandolin-bendzsó, előbbi 1984-es, szovjet gyártmány, utóbbi ismeretlen, de az szerepel rajta, hogy „Reményi Mihály, a M. Kir. Zeneakadémia szállítója”, úgyhogy mondjuk 1920-as évek.  Mindkettőt újra kéne húrozni – a bendzsón a dob sértetlen, bár a gitár teste picit lapult.  Ezeken sajnos nem tudok játszani, és az is mindig hátráltatott (de szerintem a legtöbb hangszernél ami a kezem alá került), hogy balkezes vagyok.

Ha viszont elektronikus zenekreálás: valamikor az egyik, talán a csopaki (’97?) (PC-)Guru táborban megismerkedtem a FastTracker II-vel és rajta a popcorn.mod és axelf.mod néven futó számokkal, majd kis kihagyás után én is elkezdtem FT2-vel, később Impulse Trackerrel játszani, és 1999-től 2001-ig csináltam pár többé-kevésbé (inkább kevésbé) vállalható tracket.  A modzene azóta is nagy kedvencem, ahogy a Commodore hangzásvilága is (igaz, az sokkal régebbről – C64-en nőttem föl gyakorlatilag), nem a semmiért szerettem bele a Machinae Supremacyba.  Sajnos viszont a demoscene sose szippantott be, és gyakorlatilag mire már voltam annyira önálló, hogy akár el is mehettem volna egy scene partyra, addigra már zöldfülűnek túl öreg voltam, úgyhogy azóta se jártam ilyen helyen (bár nagz barátom szeret unszolni, hogy menjek már).

Belekóstoltam még a Jeskola-féle Buzz-ba is meg a hasonló bár inkább trackerszerű Psycle-be, de sose sikerült bennük semmit se összehozni.

Ööööö, ennyi.  (Igen, kicsit off lett, de na. Hangszerek, szoftverek, stb…)

• 3

#6 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 03 január 2014 - 00:45

Nekem egy ilyen pihen az asztalom mellett:

miditech_control61_produktfoto.png

Leginkább Reasonnel vagy LMMS-sel szoktam prüntyögni, bár sajnos egyre ritkábban. Hajdanán játszogattam egy "traktor-metál" együttesben, de azóta folyamatosan az egyre kevesebb gyakorlás áldozatává vált az egész zenei vonal nálam. Rá kéne szánnom magam és nekiállni rendesen, de ez évek óta folyamatosan csak a tervezgetés szintjén ragad meg. Majd egyszer... talán...

• 1

Mare of the Night, Stallion of the Sands

#7 DoglottGiliszta

DoglottGiliszta

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.356 Hozzászólás:

Elküldve: 03 január 2014 - 00:57

Machinae Supremacyba.

Azok a régi szép idők ... ;___;

Sajnos viszont a demoscene sose szippantott be, és gyakorlatilag mire már voltam annyira önálló, hogy akár el is mehettem volna egy scene partyra, addigra már zöldfülűnek túl öreg voltam, úgyhogy azóta se jártam ilyen helyen (bár nagz barátom szeret unszolni, hogy menjek már).

Beállnék a sorba, ha szabad: tessék eljönni.
Bizony, kegyetlen világ ez a demoscene.

Belekóstoltam még a Jeskola-féle Buzz-ba is meg a hasonló bár inkább trackerszerű Psycle-be, de sose sikerült bennük semmit se összehozni.

Buzzal én is. Még dobozokat is próbáltam írni hozzá. Az meg nem úgy volt, hogy a fejlesztő kolléga elhagyta a forráskódját, valamikor 2004 körül, és aztán elkezdték újraírni az egészet?
Aztán az meg ilyent tud: Gargaj & H0ffman - Double Trouble és csak 27k.

Szerkesztve caiwan által: 03 január 2014 - 00:58

• 0

#8 Equine

Equine

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 704 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 03 január 2014 - 01:22

Még friss, még meleg: HerMIDI MIDI csatoló C64-hez. Eszembe jutott, mintha a SidWizard kézikönyvében említést tettek egy ilyen prototípusról; most el is készült egy változat. Ez otthon megfelelő eszközök birtokában ~1000-1500 Ft-ból megépíthető (vagy megépíttethető). IEC buszra csatolható a floppy, meg a mátrixnyomtató mögé, és lehet vele liveactet tartani, meg zenélgetni.

Vannak egyéb próbálkozások is, ilyen a MSSIAH, de ez zárt project. Van még egy Cythcart nevű találmány közvetlen billentyűzeten való zongorázáshoz. Utóbbit a delikvensek kívánják demonstrálni, samplerek, meg (gitár) effektek segítségével, wubwub kiséretében: Lukhash - Supremacy

Jah, és a HardSID: http://www.hardsid.com/

Lehet le kéne porolnom az ősöreg szanaszét hackelt C-64 emet? :) Ez jópofa! Már csak a vicc kedvéért is lehet majd előbb utóbb kipróbálom vele....

• 0

#9 Equine

Equine

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 704 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 03 január 2014 - 01:29

Ezer csilliárd éve furulyázni tanultam, azon a jó kis Yamaha műanyag furulyán.  Klasszikus fogásún, a barokk fogás monnyon le!  Három évet szopránon, kettő és felet (vagy hogy) alton.  Szüleim is zenéltek valamit fiatalon (apám dobolt, de asszem még azelőtt abbahagyta, hogy megszülettem; meg volt egy gitár is, amin valamelyest tudott játszani; édesanyám is asszem dobolt valamikor lánykorában), nagyapám tánctanár volt.  Nagyfaterről rám maradt egy mandolin és egy mandolin-bendzsó, előbbi 1984-es, szovjet gyártmány, utóbbi ismeretlen, de az szerepel rajta, hogy „Reményi Mihály, a M. Kir. Zeneakadémia szállítója”, úgyhogy mondjuk 1920-as évek.  Mindkettőt újra kéne húrozni – a bendzsón a dob sértetlen, bár a gitár teste picit lapult.  Ezeken sajnos nem tudok játszani, és az is mindig hátráltatott (de szerintem a legtöbb hangszernél ami a kezem alá került), hogy balkezes vagyok.

Ha viszont elektronikus zenekreálás: valamikor az egyik, talán a csopaki (’97?) (PC-)Guru táborban megismerkedtem a FastTracker II-vel és rajta a popcorn.mod és axelf.mod néven futó számokkal, majd kis kihagyás után én is elkezdtem FT2-vel, később Impulse Trackerrel játszani, és 1999-től 2001-ig csináltam pár többé-kevésbé (inkább kevésbé) vállalható tracket.  A modzene azóta is nagy kedvencem, ahogy a Commodore hangzásvilága is (igaz, az sokkal régebbről – C64-en nőttem föl gyakorlatilag), nem a semmiért szerettem bele a Machinae Supremacyba.  Sajnos viszont a demoscene sose szippantott be, és gyakorlatilag mire már voltam annyira önálló, hogy akár el is mehettem volna egy scene partyra, addigra már zöldfülűnek túl öreg voltam, úgyhogy azóta se jártam ilyen helyen (bár nagz barátom szeret unszolni, hogy menjek már).

Ööööö, ennyi.  (Igen, kicsit off lett, de na. Hangszerek, szoftverek, stb…)

Szerintem teljesen helyén volt a posztod :D Jó volt olvasni, irigylem a zenei háttered :)

• 0

#10 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 03 január 2014 - 01:33

szoftver téren az FL Studio 9 et preferálom

demiért.jpg
Csak egyszer kell megvenni, és minden FL Studio frissítés ingyenes. Már konkrétan a 11-es verziónál tartunk.

Magam részéről kizárólag szoftverben ügyeskedtem, ...amíg volt még életerőm hozzá, de mivel előbb-utóbb albumot szeretnék kibocsátani, ezért valószínűleg idén még megerőltetem magam. Itt a lista, a teljesség igényével:

Belga cuccok (image-line fan vagyok):

FL Studio 11 (Producer edition signature bundle)
Autogun (ingyenes plugin randomizált presetekkel)
Harmless (felhang-összegző :D (additive harmonic) szintetizátor, a Harmor kistestvére)
Morphine (hangösszegző szintetizátor)
PoiZone (hangkivonó szintetizátor)

Sakura (húrelmélet húrmodellező)

Sytrus (FM (frekvenciamodulációs) szintetizátor)

Toxic Biohazard (hangkivonó FM szintetizátor)

WASP (retró szintetizátor, a régi hardveres hangkivonókra hajaz, à la 60-as, 70-es évek)

Effektek:

Gross Beat (idő- és hangmoduláció, még nem nagyon használtam)

Hardcore (szoftveres gitárerősítő, ezt sem nagyon használtam még)

Maximus (kompresszor és maximizáló, ez a legfontosabb effektem, minden zenében használom több sávon is)

Nem-belga szoftverek:

reFX Vanguard (hasonlít a WASP-ra működésben és funkcióban, de jobban tetszenek benne a szűrők)

cakewalk Z3TA+ 2 (hullámformázó (waveshaper) szintetizátor)

Ez nem díszlista, hanem ezeket mind használom is.

Az a kevés hardverem, ami van, csak a következő:

ASUS Xonar Essence ST hangkártya fejhallgató-erősítővel

Sennheiser HD 595

• 1

#11 Ralesk

Ralesk

• Administrators
  • 1.516 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 03 január 2014 - 01:37

Szerintem teljesen helyén volt a posztod :D Jó volt olvasni, irigylem a zenei háttered :)

Ahhoz képest nem vittem valami sokra XP
  • 0

#12 Caleb

Caleb

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 395 Hozzászólás:

Elküldve: 03 január 2014 - 14:27

Ami nékem van:

82-102-051-02.jpg

Emu X-board 61. 

Jó ez apámé, csak lenyúltam tőle, de igazából nem használom sokat, csak akkor veszem elő ha zongorázni tanítgatom magam. Asszem van hozzá valami szoftver is, majd sort kerítek a tanulmányozására mert azt hallottam, hogy eléggé jó cucc.

12_MPD18.jpg

Akai MPD 18, jó cucc Fl Studiohoz, a nyomásérzékeny gombok mondjuk számomra zavaróak. Kicsit basic de ennyire volt pénzem anno.

roland-sp404sx-460-80.jpg

Roland Sp-404

Legújabb szerzeményem, teljesen véletlenül akadtam rá és kurva jó árat kértek érte. Az bolti ár valami 30-40%-át. Jó kis cucc, ez nem midi kontroller hanem egy kis önmagában működő sampler. Annyi baj van vele, hogy nem lehet hangokat lassítani/gyorsítani benne szóval azt fl studioban kell megcsinálnom és úgy rárakni erre a dögre.. Van rajta 30 fasza kis effekt is. Hordozható meg minden.

Programok közül Fl Studiot használok(szerintem ez átjött :D ) meg néha a reason-t mert a beépített szintetizátorai/hangjai jobbak. Mondjuk ritkán használok alapértelmezett program/plugin hangokat. 

Igazából ezekkel a cuccokkal többnyire csak szerencsém volt, hogy nézegettem mindenféle oldalt és kifogtam olyan árakat amiket megtudtam engedni magamnak. Szerencsére át sem basztam mert mindegyik faszán működik :D 

• 4

#13 Sec

Sec

Member

• Active Members
  • PipaPipa
  • 10 Hozzászólás:
  • LocationSzeged

Elküldve: 06 január 2014 - 00:58

Ez egy picit hifi-s, picit retro-s, és picit témába vágó is lesz, de ez a topig kérdez rá konkrétan hogy "mitek van?". Így hát nézzük csak.
Források:
-ASUS Xonar DX
-NAD 5120 turntable (~1983) Ortofon OM 5E pickup
-Technics RS-M229X (~1984)

Erősítő:
-Marantz PM-50 (~1989)

CAM00118_zps469f333f.jpg

Fejhallgató:
Audio-Technica  ATH-M50
Hangfal:
-Radiotehnika S90 (~1987 made in USSR ^_^ )

IMG_3076_zps7cb106cf.jpg

Hangszer:
-Olcsó Stratocaster másolat, amit a nyáron felújítottam. Gyártottam még hozzá gömbvasból tremolo kart, és egy régi tesla bőrönd lemezjátszót átalakítottam gitárerősítővé. (De azt ritkán használom csak. Többnyire inkább pc-vel.)

533641_562625247138609_1942192796_n_zpsd

Szoftverek:
-Fl Studio
-Guitar Rig
-Cycling'74 Max

A hangrendszeremmel teljes mértékben elégedett vagyok, rengeteget hallgatom, nincs panaszom egyik komponensre sem. Még a kábeleken és az akusztikán szeretnék javítani, De ha az is kész, onnantól már nem tudom hogy hova tovább.

Hangszer terén pedig gondolkozok hogy építeni kéne Ondes Martenot gyűrűs rendszeréhez hasonló controllert, arduino segítségével. Csak elég nehézen találok most új, rendelhető arduino-t. :(

• 3
...no alarms and no surprises, please...

#14 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 06 január 2014 - 01:01

Hangfal:
-Radiotehnika S90 (~1987 made in USSR ^_^ )

Ezt nevezem! Fogalmam sincs, hogyan szól, de a mérete már a helyén van. :P

• 0

#15 Sec

Sec

Member

• Active Members
  • PipaPipa
  • 10 Hozzászólás:
  • LocationSzeged

Elküldve: 06 január 2014 - 01:19

Ezt nevezem! Fogalmam sincs, hogyan szól, de a mérete már a helyén van. :P

Van benne anyag rendesen. darabja majdnem 100kg, Igazi tiszta fa (nem mdf!), tömör acél kosarak, és rendesen ki is van bélelve. Az alátett hungarocell téglákkal szabályoztam le egy kicsit a basszusát, mert az sok volt. És meglepően jól is szólnak. ^^

• 0
...no alarms and no surprises, please...

#16 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 24 május 2015 - 20:50

Arra gondoltam felélesztem ezt a jó kis topicot. Anno még csak egy szál Miditech billentyűzettel mókáztam, viszont mióta kitelepültem Berlinbe picit megnövekedett a gyűjtemény.

Mivel alapvetően a Miditech, mint olcsó-de-annyira-nem-szar jellegű márkaként számomra bejött, így idekinn is azt vettem, csak az i2 Control helyett egy Groovestationt, félsúlyozott billentyűkkel és drum paddel. Az egy picit zavar, hogy kevés rajta a billentyű, viszont a sok egyéb funkció meg jó... tervbe van véve, hogy legyen mellé majd egy mesterbillentyűzet is ami nélkülöz mindenféle huncutságot, viszont a billentyűi lehetőleg még jobb minőségűek is.

Számítógép helyett egyébként egy szintén Miditech hangmodulon keresztül szól a jószág. A Pianobox 2 a neve ellenére nem csak zongorát, hanem a teljes General MIDI készletet lefedi + pár extra effektet és egy egész kultúrált dobgépet is nyújt. A Direct Inputján keresztül pedig át lehet rajta küldeni egy gitárt, szóval adott esetben nincs szükség két külön erősítőre a két hangszerhez.

És ha már szóba került a gitár. Egy Epiphone Les Paul Specialt szoktam nyúzogatni napi szinten. Igen, ez egy elég belépő szintű darab, de az alapgondolatom az volt, hogy amíg azt se tudom, hogy egyáltalán van-e bármi értelme gitárhoz nyúlnom (mert ki tudja, lehet soha nem fogok eljutni arra a szintre, amit minimum szeretnék), addig nem akarok több pénzt kiadni. Ha viszont elérem a kitűzött célt, akkor természetesen váltani fogok Les Paul Studio Gothicra. :D

A gitárhoz természetesen kell hangoló is. Szigorúan analóg, csak mert az poén. (Egyébként Fender márkájú.) És természetesen pengetők... 0.71-es. Rózsaszín. Mert megérdemlem. :D

Erősítők terén szintén semmi extrát nem tudok felmutatni. Bár néha gondolkozom rajta, hogy vegyek valami elmebajnokságot az Ostbahnhof melletti antik piacon, de egyelőre nem szántam rá magam ilyesmire. Inkább maradtam az egyszerű kommersz daraboknál. Így van egy kis Epiphone láda, amit főleg a szintetizátor alá használok, illetve egy Blackstar FLY amikor pengetni van kedvem. Ezutóbbit nagyon kedvelem, mert a nagyon apró méretéhez képest szerintem zseniálisan jó hangja van.

Ha pedig biztosan nem akarok a környéken élők idegeire menni, akkor természetesen mindezt egy Philips fülessel fejelem meg. És akkor nyugodtan elszórakozhatok.

Software oldalon, mivel egyébként Linuxot bűvölök (tudom, tudom) leginkább LMMS, Guitar Pro, illetve Guitarix játszanak... de igazából ritkán kötök bármit is a számítógépre, inkább backing track-et tolok róla magam alá, meg persze a kottákat nézegetem a képernyőn.

Ha pedig nem képernyőről nézem a kottákat, akkor blues-zal foglalkozó könyvekből. Blues You Can Use sorozat, valamint Improvising Blues Guitar és Improvising Blues Piano kötetek. Nagyon kellemesen lehet belőlük tanulgatni és szerintem nagyon fontos, hogy azonnal az első leckétől kezdve hangsúlyt kap az improvizálás, mint a napi gyakorlás része. Tényleg úgy érzem, hogy rövid idő alatt sokkal többet tanultam ezáltal, mint amikor anno egyik dalt a másik után próbálták megtanítani nekem anélkül, hogy igazából értettem volna, hogy hogyan működnek egyáltalán. (Már zeneelmélet terén, tehát miért azok a hangok, miért azok az akkordok, stb)

Ami pedig a jövőbeli terveimet illeti. Emlegettem ugye, hogy esetleg beruháznék majd egy Les Paul Studio Gothicra, mint következő lépés a gitárok világában. Billentyű oldalról is vannak terveim, az említett mesterbillentyűzeten kívül mindenképpen szeretnék majd egy MeeBlip szintetizátort, illetve valamilyen sequencert és/vagy loopert.

• 0

#17 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 25 május 2015 - 05:06

Ha majd komolyabban is nekiállsz a gitárnak, akkor nem ártana adni mellé egy normális csöves erősítőt. Egyrészt nem fognak pityergésbe fordulni a kisebb pengetések, másrészt harmonikus torzítást tesz rá az a konkrét technológia, amitől erélyesebb hangja lesz.
  • 0

#18 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 25 május 2015 - 10:21

Ha eljutok egyszer odáig, akkor egy Blackstar HT valószínűleg be fog csúszni. De ez egyelőre erősen az álmodozás kategóriája. Bár ha úgy számolok, hogy mondjuk 1-2 év minimum mire megtanulok tűrhetően gitározni, akkor addigra reális összeszedni a pénzt rá.

• 0

#19 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 28 május 2015 - 19:18

Új taggal bővült a család!

IMGP6984_small.jpg

Ugye fentebb említettem, hogy a MeeBlippel szemezgetek szintetizátor téren... aztán YouTube-on belebotlottam a Korg Volca család egy demójába és mondhatni szerelembe estem első látásra. Olyannyira, hogy ez most már bizony itt pihen az asztalomon.

Röviden ez a darab, amit vettem egy 3 oszcillátoros, polifónikus analóg szintetizátor, LFO-val, filterrel, envelope genratorral és egy delay effecttel megtoldva. Beépített sequencerrel bír, a felvett dallamokat tudja ismételgetni. Vezérelhető MIDI-ről is, illetve a CV csatlakozókon keresztül más eszközökkel szinkronizálható. Imádom. :D

Egyébként így muzsikál:

• 0

#20 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 01 július 2015 - 22:46

Picit több, mint egy hónapja találtam rá a Korg Volca családra, és vettem meg belőle egy modult. Az együtt töltött idő alatt pedig gyakorlatilag napról-napra egyre jobban és jobban megszerettem... Így ma beszerzésre került a teljes készlet.

IMGP7173_small.jpg

IMGP7174_small.jpg

• 1

Also tagged with one or more of these keywords: zene, zeneszerzés, midi, hangszer

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó