Ugrás a tartalomhoz

Fotó

RPG random, játékajánló, kötetlen csevegés

rpg szerepjáték csevegő ajánló

• Please log in to reply
56 válasz erre a témára

#1 Umbriel

Umbriel

Member

• Trusted Members
  • PipaPipa
  • 19 Hozzászólás:
  • LocationDunaújváros

Elküldve: 02 január 2014 - 20:27

Hogy legyen egy mindenféle szerepjátékos beszélgetésre, elmélkedésekre, játékajánlókra, egyebekre fenntartott topic.

Mostanában érdekesnek találom a narratív minijátékokat, bár elenyészően kevés a tapasztalatom velük, és lehetőség se nagyon adódik a kipróbálásukra Mindenesere érdekességképp egy aranyos példány, nekem tetszik az ötlet: The Extraordinarily Horrible Children of Raven’s Hollow.

• 0

kép

#2 Stargrazer

Stargrazer

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 274 Hozzászólás:

Elküldve: 02 január 2014 - 23:45

Fórumon játszani dolgoztunk ki egy ilyen egyszerű de fórumos játékra (szerintem) alkalmas rendszert, Joe Kocsmája néven:

https://dl.dropboxus...y/Joe_Rules.pdf

Pár kiegészítés ami a pdf-be nem került be:

Fejlődés:

Adott feladat teljesítése után, kaptok megfelelő mennyiségű pontot a teljesítményetekért. Ezekből a pontokból fejleszthetitek magatokat. 

• 2 pont = 1 tulajdonság 1 ponttal való növelés (body, speed, mind, soul)
  • 1 pont = 1 képsség 1 ponttal való növelése
  • Új skill felvétele 10 pontba kerül és akkor lesz 1 pont rajta.

A kapott gyöngyök pedig arra jók, hogy tovább kalandozzatok illetve, hogy ha van sok, akkor elmenjetek olyan világokba, ami érdekel titeket. Ahol fejlődhettek. Ahol szerezhettek új cuccokat.

Karaktereink, mintaképp:

http://www.myth-weav...b7e7e4&t=213508

Én benne lennék hogy elkezdődjön egy ilyen, az eredeti játékunk egy (a kalandban fontos szerepeket felvállaló) játékos távozásával szerencsétlen véget ért.

• 0

#3 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 659 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 03 január 2014 - 08:43

Star, LC szerintem még véletlenül sem fórumos játékokra gondolt. Bár lehet belefér a dolog.

Ami a horrible Childrent illeti, sajnos én valahol már a szerepkörök eldöntésénél elvesztem a fonalat, és második olvasásra sem járok sokkal jobban. Viszont, ha Páfri, FZ, White vagy Cerb olvassa ezt a topicot, valaki emlékszik az általunk játszott miniRPG nevére? Vagy bárki másnak mond valamit a mesélő nélküli horror-rpg amiben egy vízalatti komplexumban ébredünk, és mindenki meséli az eseményeket?

• 0

giphy.gif

Players may blunder through dialog with shocking ineptitude, forget the name of the country they are in, or get confused about which side they are on, but once it comes time to roll for initiative they all turn into Sun Tzu.

#4 KekPafrany

KekPafrany

Free Fern

• Administrators
  • 2.187 Hozzászólás:
  • LocationHome sweet home <3

Elküldve: 03 január 2014 - 09:02

Az a játék az Ocean volt, Jake Richmond alkotása, 40 oldalas miniRPG.

• 0

http://KekPafrany.deviantart.com

"We don’t like spicy food. Once we found red fang-shaped fruit among the cargo of a shipwreck. We ate it and regretted it loud and long!"

#5 Stargrazer

Stargrazer

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 274 Hozzászólás:

Elküldve: 03 január 2014 - 12:27

Star, LC szerintem még véletlenül sem fórumos játékokra gondolt. Bár lehet belefér a dolog.

Öh, bocs akkor, azt nem figyeltem hogy melyik csoportban van a thread csak a címét olvasva gondoltam bedobom ezt... ha rossz helyen van átrakhatjátok :)

• 0

#6 Umbriel

Umbriel

Member

• Trusted Members
  • PipaPipa
  • 19 Hozzászólás:
  • LocationDunaújváros

Elküldve: 03 január 2014 - 14:51

Szerintem nyugodtan lehet fórumos rpg-kről is beszélni itt, nyilván a freestlye témák kevésbé klappolósak. A fórum is csak egy szerepjátékos platform, végül is. :)

Muzolf: Szerintem nem bonyolult a minijáték, nekem megalább is átjött, bár a mechanizmus miatt én is kétszer olvastam át, de a szerepek tiszták. :) Nekem tapasztalatom narratív minijátékok közül a My Life With Masterrel és a Lacunával van, illetőleg az Insylumból nyúltam ezt-azt egy mesémhez, na meg talán ide sorolható a többször is játszott Cat és a Little Fears is (kúlságok!). Van továbbá Puppetlandem már jósok éve, az még kockát se használ és elég nagy kihívásnak tűnik, de azóta se sikerült egy alkalmat összehozni vele, mindig a megszokott játékokkal játszunk.

Szerkesztve Umbriel által: 03 január 2014 - 14:52

• 0

kép

#7 KekPafrany

KekPafrany

Free Fern

• Administrators
  • 2.187 Hozzászólás:

Elküldve: 01 február 2014 - 23:19

Olyan nagy a csend a kedvenc hobbim körül... 

Mi az a körülmény/jelenség, amit nagyon nem szerettek rpg során? Telefoncsörgés, zajos táplálkozás, a sarokban alvó alkalmi játékos, a járdát éppen légkalapáccsal törik fel az ablakotok alatt stb?

Mi az, amit a hangulat érdekében megtesztek? (Világítás, zene stb)

Csatolt fájl  bard-pala.jpg   45,89K   0 Letöltések:

• 1

"We don’t like spicy food. Once we found red fang-shaped fruit among the cargo of a shipwreck. We ate it and regretted it loud and long!"

#8 KekPafrany

KekPafrany

Free Fern

• Administrators
  • 2.187 Hozzászólás:

Elküldve: 06 február 2014 - 14:21

Cerbnek kedvcsináló csutulu mese íráshoz:

Csatolt fájl  kad.jpeg   33,13K   0 Letöltések:
  • 2

#9 Niohoggr

Niohoggr

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 70 Hozzászólás:

Elküldve: 07 február 2014 - 10:52

Zene és hanghatások mindenképp sokat dobnak a hangulaton. Nekem be van készítve egy online sound effect board,több órás,változatos aláfestő zene,harci zene és a speciális eseményekre /pl. Kritikus siker, kritikus rontás, stb./ ha gmkedek. Az egyik nemrégiben tartott játéküléshez például statikus zörej kellett, ami végül nagyon tetszett a játékosoknak /rádióval kommunikáltak és elhagyták a szerkezet hatósugarát/.
  • 0

#10 WhiteRoo

WhiteRoo

President of RAT

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 504 Hozzászólás:

Elküldve: 18 március 2014 - 10:15

Online map builder tool (készülőben)

• 0

#11 WhiteRoo

WhiteRoo

President of RAT

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 504 Hozzászólás:

Elküldve: 07 április 2014 - 18:10

https://www.kickstar...-and-miniatures

Ötletes asztal.

• 0

#12 WhiteRoo

WhiteRoo

President of RAT

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 504 Hozzászólás:

Elküldve: 18 április 2014 - 13:26

http://www.escapistm...ights-Memorable

Six tips to make your Campaign villain memorable

• 0

#13 Ezevin

Ezevin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.233 Hozzászólás:
  • LocationValahol a fejedben! (amúgy meg Pécs)

Elküldve: 12 június 2014 - 20:03

A zene és hangulat témakörhöz:

Nem rég volt szerencsém egy olyan Dekással együtt dolgozni shadowrunban, aki az összes mátrixban történő harcot napszemüvegben és ezzel a zenével játszotta végig. 

Nem is kell mondanom, de elérte a hatását :)

• 0

"Ki farkasok közt él, vonyítson úgy, mint a farkasok!"

Orosz közmondás

tumblr_nrkmrfTqjC1qbgoyio1_400.gif

Tumblr * Facebook * DeviantArt * FurAffinity * Weasyl

#14 TubeDog

TubeDog

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 775 Hozzászólás:
  • LocationSajókeresztúr

Elküldve: 12 június 2014 - 22:01

A zene és hangulat témakörhöz:

Nem rég volt szerencsém egy olyan Dekással együtt dolgozni shadowrunban, aki az összes mátrixban történő harcot napszemüvegben és ezzel a zenével játszotta végig. 

[matrix]

Akkor már inkább a "Mona Lisa Overdrive" mert az akciódúsabb  ^_^ igaz kevésbé dramatikus...

• 0

"Nem érdekel,ha fekete, fehér, ha biszexuális, homoszexuális, lezbikus, alacsony, magas, kövér, sovány, gazdag vagy szegény. Ha normális velem én is az leszek vele. Ennyire egyszerű." ~Eminem
graphic.png

#15 Delphin

Delphin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.195 Hozzászólás:

Elküldve: 13 június 2014 - 01:02

Ritkán szeretem a tempót, a levegősebb ütemek nekem jobbak.
Tubuska, neked pedig a Mona Lisa Overdriveból ajánlom a moziból ismert bővített változatot.
  • 0

#16 Ezevin

Ezevin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.233 Hozzászólás:

Elküldve: 13 június 2014 - 13:36

Gyerekek megvagytok keveredve :) Mikor egy dekás a mátrixban harcol a fekete jegekkel az legalább olyan epikus mint mikor neo a végén össze ütközött Smith-el :) Ezek az érzést pedig csak az adhatja vissza, ha az eredeti zene megy a háttérben miközben a mátrix zsoké megküzd a jelenlét gátlóval, vagy más dekással :) Nem véletlenül hívják mindkét világban a mátrixot mátrixnak :D Ráadásul a SR bőven előbb volt mint a film. 

• 0

Orosz közmondás

#17 KekPafrany

KekPafrany

Free Fern

• Administrators
  • 2.187 Hozzászólás:

Elküldve: 21 június 2014 - 23:06

Az élő szerepjátékról:

Csatolt fájl  2012-07-30-Live-Action-RPG1.png   212,49K   0 Letöltések:

• 3

#18 KekPafrany

KekPafrany

Free Fern

• Administrators
  • 2.187 Hozzászólás:

Elküldve: 06 július 2014 - 19:29

Pathfindert játszunk, a csatákhoz kell grid, különben nem látjuk, hol vagyunk. Íme egy olcsó megoldás, ha meguntad, hogy kockával, kavicsokkal jelöld a karaktereidet: 10 Ft-os érmére felragasztott papír kivágadék :)

Csatolt fájl  ramuria_.jpg   238,47K   6 Letöltések:

Lehet következő játékon kiszínezem őket :)

• 7

#19 Ezevin

Ezevin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.233 Hozzászólás:

Elküldve: 06 július 2014 - 20:13

Pathfindert játszunk, a csatákhoz kell grid, különben nem látjuk, hol vagyunk. Íme egy olcsó megoldás, ha meguntad, hogy kockával, kavicsokkal jelöld a karaktereidet: 10 Ft-os érmére felragasztott papír kivágadék :)

attachicon.giframuria_.jpg

Lehet következő játékon kiszínezem őket :)

Ez nagyon cuki. Mondjuk nálunk a KM-nek kifejezetten fejlett figura készlete volt így ezzel sosem volt gondunk. Nekem meg volt egy két régi Mageknightom még az uncsi bátyámtól :3 szóval azzal se volt gond. Amikor pedig én mesélte nem volt szükség ilyesmire, mert általában nálam inkább ajánlott volt menedéket keresni mint szembe szállni az ellenféllel. Persze a másik probléma, pedig a sárkányos RPG-nél volt, hogy nem ritkán 3D-ben kellett elképzelni a csatát szóval a jelölés nehézkes volt, de szerencsémre voltak sareszes figuráim szóval nem volt ilyennel gond csak mindig kellett egy magasság számító kocka a figura mellé :3.... Persze a zsaniék is hamar megtanulták, hogy a süsük is halandók főként az én meséimben (még mindig a hülyeségbe hallnak bele a legtöbben) ezért a shipingelés meg a szerepjáték és az állandó veszekedés váltotta fel a harcot. Mondanom sem kell ilyenkor mindig élvezet hirtelen fordítani az álláson, hisz teljesen belefeledkeznek a saját bajaikba :)  Persze amúgy hatalmas különbség van egy női társaság és egy férfi társaság között az RPG-kben. Az előbbinél sokkal jobban igénylik a random baromságokat és a harcokat  és mindenre fel akarnak készülni, míg az utóbbi inkább csak sodródni szokott és néha nagyon fárasztó mikor várják a csodát, de cserébe sokkal könnyebben lereagálták a NJK-kat és többször sikerül kihátrálniuk szavakkal a problémákból, ami rendkívül izgalmassá teszi a kaland tervezést. A vegyes csapatoknál pedig szint úgy teljesen más a helyzet. Órákon át tudnék erről mesélni huh... majd egy hónapja nem RPG-ztem.. lehet be kellene ugranom valahova levezetni a feszültséget és a hiánybetegséget.  

Kedvenc karakter jelölőink:

- DND-s raptor az amazon karakterhez a legjobb jelölő eszköz.

- DND-s óriás mérges gomba mindenek felett.

- Donald kacsa figura

- Odaát nevezetű társasjáték sareszai 

- Ezüst gyűrű amin egy gekkó van

- Az én heppem pedig a szőlő cukor (a KM egyszer viccből -1-et adott DND-ben lopakodásra mert fehér port hagytam magam után :P)

Szerkesztve Fullruns által: 06 július 2014 - 20:24

• 0

Orosz közmondás

#20 KekPafrany

KekPafrany

Free Fern

• Administrators
  • 2.187 Hozzászólás:

Elküldve: 06 július 2014 - 20:44

Magasságot mi azzal jelöljünk, hogy egy dobókockát teszünk a figura alá, illetve olykor használunk figurákat, ha valaki hoz, (de sajnos el is viszi utána :(). Egy másik csapatomnál mi is az Odaát játék figuráit használjuk, de az nem elég "személyes". Igaz mondjuk, hogy nem kell rajta dolgozni sem :) 

Amúgy a nemek terén nem általánosítanék.. volt majdnem teljesen lánycsapatom (4-5 lány 1 fiú), és azóta se találkoztam akkora vérpisti brigáddal  :ph34r:

• 0

Also tagged with one or more of these keywords: rpg, szerepjáték, csevegő, ajánló

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó