Ugrás a tartalomhoz

Fotó

GearTalk - Fotósfelszerelésről általában

fotózás művészet gear felszerelés

• Please log in to reply
44 válasz erre a témára

#1 Storm

Storm

Misanthrope & Speciesist

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 984 Hozzászólás:
  • LocationIn medias res

Elküldve: 05 december 2013 - 02:49

Itt lehet általánosságban beszélni felszerelésről. :) Például:

Neked mid van?

Mi az amiről álmodozol?

Kijött valami új érdekesség?

stb.

Az első kettőről fogok majd később írni.

• 0
~ Sic itur ad astra per aspera. ~ [Blog] [deviantArt] [FurAffinity](NSFW)

#2 Night

Night

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 112 Hozzászólás:
  • LocationBp

Elküldve: 13 január 2014 - 20:28

Nekem egy Sony Alpha 200-am van, egy normál meg egy nagyobb optikával (ezek Minolta márkájúak) meg egy köteg szűrővel.
Szerintem jó és ügyes gép, bár hiányolom belőle hogy az LCD-n nem tud élőképet mutatni, így kicsit nehézkesebb a finomhangolás a képnek. De szép képeket lehet csinálni vele, csak 10Megapixeles, de nem is feltétlen kell több.

Majd ha rászánom magam akkor a vázat egy alpha 300-asra cserélném, az tud élőképet, meg kiis hajtható a képernyő hogy bárhonnan jól lásd. Meg majd szeretnék egy macro optikát is.

• 0

#3 zuzu

zuzu

KangarooWolf

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.218 Hozzászólás:
  • LocationItt is ott is :)

Elküldve: 14 január 2014 - 00:57

Nekem van egy Canon PowerShot SX150 bridge gépem. Nem cserélhető az objektív, így inkább a compact kategóriába sorolandó, de nagyon sok manuális beállítási lehetőség van rajta.
14 megapixel, szèp képeket csinál. Van egy a kisebbik gorilla állványból, és egy nagyobb, standard állvány.
Nem vagyok egy fotómágus, de szeretek fényképezni. :)
  • 0
Az élet egy nagy játék... és eszméletlen jó a grafikája :)

#4 Night

Night

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 112 Hozzászólás:
  • LocationBp

Elküldve: 14 január 2014 - 17:28

átlagos felhaszánlásra a bridge gép nagyon jó, nekem is van valamijen finepix, Azt olyan helyekre viszem ahol félteném a nagy gépet :D

• 0

#5 Storm

Storm

Misanthrope & Speciesist

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 984 Hozzászólás:
  • LocationIn medias res

Elküldve: 29 január 2014 - 18:33

ÉN egy Fuji Finepix Birdge-el fotózgattam, de miután hazajöttem Tibetből négyezer képpel, és monitoron megnézve mind SZAR volt, akkor eldöntöttem, hogy soha többet... a következő egy DSLR lesz, kerül amibe kerül...

Úgyhogy megcéloztam a legolcsóbb olyan gépet, ami már tud olyan sokat, hogy profi szintbe bele tudjak vele menni, és jó pár évig ne legyen szükségem jobbra. A választásom a Nikon D7100-ra esett. Ez még crop frame, de már benne van egy egész sor olyan tulajdonság amit tipikusan csak full frame gépekben látsz, mint a magnézium ötvözet és szénszálas kompozit váz, teljes weather sealing, fókuszmotor régi objektívekhez, és sok más. Ja, és az érzékelője elve low pass filter nélkül lett tervezve, amivel elméletben sokkal élesebb képeket lehet majd csinálni vele. Í:D

Ez egy vagy két alap obival amivel el tudnám már kezdeni használni, kerülni fog 350-400 ezerbe. Úgyhogy most ez az álom.

• 0

#6 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 21 május 2014 - 10:50

Tegnap került kezeim patáim közé egy Pentax K-50. Nagyon aranyos jószág, az első képek készítése során teljesen lenyűgözött a teljesítménye, de ehhez hozzátartozik, hogy nekem ez az első DSLR-em. Szóval profi fotósok azt mondják rá, hogy nem a leggyorsabb az autofókusza, én meg azt mondom, hogy még sose volt a kezemben olyan gép aminek egyáltalán ilyen gyors lenne. :D

Nyilván egy középkategóriás amatőr gépről van szó, de ami nekem kell az benne van. 16 megapixel bőven jó, APS-C bőven jó (Pentax amúgy nem is gyárt 35mm-es érzékelőket, a profi gépeik medium formatok). Vakunak a beépített első közelítésre szintén a bőven jó kategória. A viccesség kedvéért a HDR funkcióját is kipróbáltam, amivel kapcsolatban azt tudom elmondani, hogy dícséret illeti a képstabilizálást, mert kézből fényképezve sem lett elmosódott a kép.

Ami miatt a Pentaxot választottam egyébként az az, hogy az árkategóriájához képest nagyon sok extrát ad. Drágább gépekre jellemző pentaprizmás kereső, időjárásálló a váz is és a mellékelt kit objektív is, illetve a képstabilizálás és a fókuszmotor egyaránt a vázban kapott helyet (aminek persze az előnyei mellett megvannak a maga hátrányai is). Mindehhez korrekt képminőség, masszív kialakítás társul, szóval tetszik.

Amiben viszont egyértelműen gyenge a Pentax az a videózás. Ezen a téren messze elmarad a Nikon és a Canon hasonló árú gépeitől, szóval ha valaki filmezésre akar DSLR-t venni, akkor inkább ne ezt válassza.

Egy estényi használat után hirtelen ennyi jutott eszembe. Majd este felteszek egy-két képet is amit próbaképpen csináltam vele.

• 0

Mare of the Night, Stallion of the Sands

#7 Ralesk

Ralesk

vulgáris hatalommal visszaélő szociáldarwinista

• Administrators
  • 1.516 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 21 május 2014 - 14:11

Vérbeli kanyonos vagyok, jelenleg két géppel:
  • Egy SX 110 IS, ami 9 megapixel, 10× optikai zoom, kellően kompakt, de tele van manuális funkciókkal és még a f/2.8-as érából való, nem a manapság szokványos f/3.1–3.4-es kezdőérték. Szuper képeket csinál a kategóriájához mérten, nagyon szeretem használni.
  • És tavaly EF előtt vettem egy 600D-t, 12 megapixel, sima kit obival használom, meg anno kölcsönkértem Macron f/1.8-as, 50mm-es obiját. Jó cucc, de még a legélesebb esetben se csinál olyan szép képet alap méreten, mint az SX. Viszont sokkal gyorsabb, sokkal érzékenyebb, esti és beltéri működésre alkalmasabb.

• 0

#8 Hattori

Hattori

GentleBird

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 874 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 21 május 2014 - 15:37

Fuji FinePix S5600 :D A 10x optikai zoomot leszámítva mai mobiltelefon színvonal, viszont amikor kaptam 8éve nagyon örültem neki és azóta is örömmel használom :)

Viszont elképesztően gyorsan merül :(

• 0

#9 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 21 május 2014 - 18:41

Néhány első próbálkozás az új masinával:

Ez itt a kert...

IMGP0001-resize.jpg

Vacsora, kevés fénynél.

IMGP0009-resize.jpg

Kézből fotózott HDR kép, erős ellenfényben.

IMGP0010-resize.jpg

Kinéztem a szoba ablakán...

IMGP0022-resize.jpg

Van makró mód is...

IMGP0027-resize.jpg

• 3

#10 Ninu

Ninu

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 128 Hozzászólás:
  • LocationUK

Elküldve: 27 május 2014 - 18:01

Van egy kis Canon SX500Is. "compact" ultrazoom fényképezőm.
Bár nem nevezném compactnak, mivel egy gigantikus objektívja van 30x os Optikai zoomal.
Tipikus Canon 16MP-es szenzonnar. Nappal jó képek, este vakuval 10M ig, és kb ennyi.
Novemberben vettem a gépet, és azóta egy icipicit használtam :D

93yKP.png

Bejártam vele BPet. ( - 8.ker és környéke bizonyos okokbol xD )
És mostmár annyi kép/videó van, hogy nem tudom hova felrakni...

( igen. Raw ban is van egy csomó kép :D )

• 0

#11 RoePipi

RoePipi

Twitterhez vagyok szokva.

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 458 Hozzászólás:
  • LocationNagykanizsa, Hungary

Elküldve: 27 május 2014 - 18:36

( igen. Raw ban is van egy csomó kép :D )

Bennem?

• 1

#12 Storm

Storm

Misanthrope & Speciesist

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 984 Hozzászólás:
  • LocationIn medias res

Elküldve: 24 június 2014 - 14:19

Hát gyerekek... miután kipróbáltam DS Petnaxát, meg kicsit utánaolvastam a témának, arra kellett rájönnöm, hogy míg a Canon és Nikon fanok egymásra verik a nyálukat hogy kinek van jobb gépe, addig a Canon is, és a Nikon is igazán a full frame gépekre koncentrál csak, ellenben a Pentax a crop frame kategóriában nagyon durván alázza szarrá mind a Nikont, mind a Canont. :D

Egy 2-300 ezres Pentaxban olyan dolgokat találunk amit Canon és Nikon gépeiben a fél millásban sem...

Továbbá, érdemes a Pentaxokról tudni, hogy:

Meg azt, hogy a backwards compatibility olyan insane fucking ridiculous szinten van náluk hogy nem csak bármelyik régi Pentax obit tudod rátenni és használni bármiféle komolyabb szarakodás nélkül, de egy pár ezer forintos kis fémgyűrű segítségével tökéletesen kompatibilis a klasszikus M42-es obikkal is. Kompatibilis alatt ne azt értsd, hogy úgy-ahogy lehet velük varázsolni, hanem hogy tökéletesen rendeltetésszerűen működnek. Szóval megveszel pár tízezerért egy régi analóg obit, ami a maga idejében többe került mint egy autó, ráteszed, és alázol. :D

Úgyhogy arra jutottam, hogy fuck Canon, fuck Nikon, I WANT A PENTAX! :D

Szerkesztve Storm által: 24 június 2014 - 14:22

• 2

#13 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 24 június 2014 - 18:18

Szóval megveszel pár tízezerért egy régi analóg obit, ami a maga idejében többe került mint egy autó, ráteszed, és alázol. :D

Hát, hogy az alázás mennyire lesz meg az majd elválik, de egyébként pont ezt csinálom: tegnap rendeltem két régi K bajonettes objektívet tizenpárezer forintért, amik a leírások szerint jobban teljesítenek, mint a ma 150K alatt megkapható hasonló paraméterekkel rendelkező társaik. Igaz, semmi automatizmus nincs rajtuk, szóval meg kell tanulni manuálisan fényképezni... de igazából miért ne? :D

• 0

#14 Ezevin

Ezevin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.233 Hozzászólás:
  • LocationValahol a fejedben! (amúgy meg Pécs)

Elküldve: 24 június 2014 - 18:51

Hát gyerekek... miután kipróbáltam DS Petnaxát, meg kicsit utánaolvastam a témának, arra kellett rájönnöm, hogy míg a Canon és Nikon fanok egymásra verik a nyálukat hogy kinek van jobb gépe, addig a Canon is, és a Nikon is igazán a full frame gépekre koncentrál csak, ellenben a Pentax a crop frame kategóriában nagyon durván alázza szarrá mind a Nikont, mind a Canont. :D

Egy 2-300 ezres Pentaxban olyan dolgokat találunk amit Canon és Nikon gépeiben a fél millásban sem...

Továbbá, érdemes a Pentaxokról tudni, hogy:

Meg azt, hogy a backwards compatibility olyan insane fucking ridiculous szinten van náluk hogy nem csak bármelyik régi Pentax obit tudod rátenni és használni bármiféle komolyabb szarakodás nélkül, de egy pár ezer forintos kis fémgyűrű segítségével tökéletesen kompatibilis a klasszikus M42-es obikkal is. Kompatibilis alatt ne azt értsd, hogy úgy-ahogy lehet velük varázsolni, hanem hogy tökéletesen rendeltetésszerűen működnek. Szóval megveszel pár tízezerért egy régi analóg obit, ami a maga idejében többe került mint egy autó, ráteszed, és alázol. :D

Úgyhogy arra jutottam, hogy fuck Canon, fuck Nikon, I WANT A PENTAX! :D

Olyan aranyosak vagytok :D Ilyenkor eszembe jut, hogy 3 évig tanultam fotózni :) Sosem számit a gép márkálya, csak az amit tud (de még az se, ha az ember tudja használni) :P Az a lényeg, hogy minden Raw legyen és jóság van a világban, mert grafikailag tökéletesen felhasználható lesz utána. Igen én nem szerettem annyira a fotózást (amit már nagyon megbántam). Számomra mindig is csak egy fennálló lehetőség volt, melyet felhasználhattam a munkámban, de azért jót mosolyogtam mikor ezt olvastam.  Én mindig is klaszikus eszközök híve voltam. A kézi oblyektívek mindenek felett! Azokkal lehet a legjobban beállítani a dolgokat úgy ahogy az ember akarja. Bár egy kis kompakttal is lehet csodákat művelni ha az ember tudja használni. Igazság szerint ha a gép tud fényképezni, lehetvele fókuszálni, üzemel a blende és minden meg van benne, addig nincs mitől félni. Semmi sem számit csak a fényképész.

Amúgy meg még mindig a legjobb képeket filmre lehet csinálni. Sajnos ez így, van ezen a digitális dolgok sem változtathatnak. Hiába az óriási felbontás, de a film mindig szebb minőségben nagyítható mint bármi más, csak macerás ennyi a hátránya. Ha nem kerülne mocsok sokba a dolog akkor berendeznék egy fotolabort és vennék egy klaszikus fényképező gépet és azzal kattintgatnék. Kár, hogy tényleg mocsokdrága meg már alig lehet ilyesmit bárhol kapni. Ilyenkor mindig kicsit elszomordom, hogy a technika hogy folytja meg a régi szép multat, pedig a mai napig nem tudták elérni azt a minőséget digitálisan, amit a jó öreg celulóra készítettek. Kár érte,de talán a jövőben ez is változik.

Van itt még valaki aki a régi idők szerelmese rajtam kívül?

• 0

"Ki farkasok közt él, vonyítson úgy, mint a farkasok!"

Orosz közmondás

tumblr_nrkmrfTqjC1qbgoyio1_400.gif

Tumblr * Facebook * DeviantArt * FurAffinity * Weasyl

#15 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 24 június 2014 - 20:52

Részben igen, de nem ennyire sarkosan.

Egyrészről egyetértek abban, hogy a filmes gépek képminősége egy egészen más kategória. Másrészről picit az az érzésem van néha, hogy régebben valahogy minden igényesebb volt... még a kompakt gépek alkatrészei is.

Másrészről viszont azt gondolom, hogy rengeteg lehetőséget adnak a digitális fényképezőgépek. Elég csak olyan egyszerű dolgokra gondolni, mint hogy a memóriakártyára amit kaptam a K-50 mellé 833 kép fér... ami vagy 30 tekercs film. :D És ez csak egy a digitális gépek sok apró előnyéhez képest, amik közül az egyik, ahogy mondod az olcsóság. Arról nem beszélve, hogy az utómunkák is lényegesen egyszerűbbek és sok esetben elég jól automatizálhatóak is. Elvégre a számítógép mégiscsak arra való elsősorban, hogy a repetitív és időigényes folyamatokat megcsinálja helyettünk lehetőleg gyorsan, pontosan és hatékonyan.

Szóval ami engem illet én a két világ keverékét céloztam meg: digitális váz, régi manuális objektívek. Hozzá kell tennem, hogy különösebben nem értek a fotózáshoz, sosem tanultam aktívan és sosem volt egy 4 megapixeles kis olcsó kompaktnál jobb gépem ezelőtt... de mindig is érdekelt és nagyon régóta álmodoztam egy komolyabb fotómasináról... most pedig, hogy itt van a lehetőség, szeretnék elmélyedni benne és tanulni, kísérletezni, játszani. Aztán meg majd elválik, hogy hosszabb távon mi sül ki belőle. ^_^

• 0

#16 Ezevin

Ezevin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.233 Hozzászólás:

Elküldve: 24 június 2014 - 21:15

Részben igen, de nem ennyire sarkosan.

Egyrészről egyetértek abban, hogy a filmes gépek képminősége egy egészen más kategória. Másrészről picit az az érzésem van néha, hogy régebben valahogy minden igényesebb volt... még a kompakt gépek alkatrészei is.

Másrészről viszont azt gondolom, hogy rengeteg lehetőséget adnak a digitális fényképezőgépek. Elég csak olyan egyszerű dolgokra gondolni, mint hogy a memóriakártyára amit kaptam a K-50 mellé 833 kép fér... ami vagy 30 tekercs film. :D És ez csak egy a digitális gépek sok apró előnyéhez képest, amik közül az egyik, ahogy mondod az olcsóság. Arról nem beszélve, hogy az utómunkák is lényegesen egyszerűbbek és sok esetben elég jól automatizálhatóak is. Elvégre a számítógép mégiscsak arra való elsősorban, hogy a repetitív és időigényes folyamatokat megcsinálja helyettünk lehetőleg gyorsan, pontosan és hatékonyan.

Szóval ami engem illet én a két világ keverékét céloztam meg: digitális váz, régi manuális objektívek. Hozzá kell tennem, hogy különösebben nem értek a fotózáshoz, sosem tanultam aktívan és sosem volt egy 4 megapixeles kis olcsó kompaktnál jobb gépem ezelőtt... de mindig is érdekelt és nagyon régóta álmodoztam egy komolyabb fotómasináról... most pedig, hogy itt van a lehetőség, szeretnék elmélyedni benne és tanulni, kísérletezni, játszani. Aztán meg majd elválik, hogy hosszabb távon mi sül ki belőle. ^_^

És tudod te csinálod jól :) A manuális objektív, digitális kamera a legjobb párosítás, csak semmikéáppen sem szabad, hagyni, hogy a kis movcsok, ne Rawban mentsen. Sajnos az a poűbléma a digitális képpel, hogy kirlátozott a nagyitási aránya, míg a filmnek, ha éles a kép akkor kövezel végtelen megfeleő texxhnologia mellet. Énazért a digitálisat pártolom mert olcsobb, de ha tehetném, akkor vennik egy öreg vasat és azzal kattintgatnék. Mondjuk én céltudatos fényképész voltam mindig is. Ha kellett egy kép akkor tudtam mit akarok és hogyan. Ezért én 10-20 képből meg is szereztem azt amit akatam nem kellett 899 hozzá. A 10-20 pesig csak azért kelett mertt a fényképezést is úgy kezelem mint a vázlat készítést, sosem az első vázlat lesz a legjobb. :)

Szerkesztve Fullruns által: 24 június 2014 - 21:15

• 0

Orosz közmondás

#17 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 25 június 2014 - 08:56

Holnap megyek is átvenni az első manuális lencsét. -> Revuenon 50mm prime, f/1.4 :)

• 0

#18 Kyera

Kyera

Queen of Cuddles

• Administrators
  • 1.382 Hozzászólás:
  • LocationBerlin

Elküldve: 27 június 2014 - 23:14

Az emlegetett objektív: http://kelytha.devia...-lens-463655886

És két kép amit hazafele jövet lőttem vele:

http://kelytha.devia...ry:kelytha&qo=0

http://kelytha.devia...ry:kelytha&qo=1

• 0

#19 Storm

Storm

Misanthrope & Speciesist

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 984 Hozzászólás:
  • LocationIn medias res

Elküldve: 29 június 2014 - 12:56

Sosem számit a gép márkálya, csak az amit tud

Ez pedig egy pradoxon. :D

Azért számít a márkája, mert az adott márkáknak az adott kategórián belül egyéni jellemzőik vannak. Pl. Crop kategóriában a Canonok általánosságban jobban teljesítenek filmfelvételben mindegyik másiknál. Szóval ha te azért akarsz DSLR-t mert azzal akarsz filmezni, ahogy az ma igen népszerű, akkor igenis Canont érdemes venni. Ha meg az a fontos, hogy a géped a legdurvább túrákat is átvészelje, akkor igenis Pentaxot érdemes venni. Ezek egyszerű technikai tények, nem vélemény kérdése.

Az a lényeg, hogy minden Raw legyen

Ezzel így, ebben a formában nem értek egyet. Attól függ, hogy mi a célod. Sanyika szülinapi buliját nem fogom RAW-ban fotózni, mert mi a jó francnak? Arra éppen elég a JPG is. Vagy ha egy weboldalra kell valami egyszerű illusztráció, mire a tizensok Megapixeles JPG-t leméretezem 300 pixelesre, ugyanolyan tökéletes lesz mintha órákat töltöttem volna a RAW processinggel.

Arról nem is beszélve, hogy ha nem tudod hogy kell RAW-ot megfelelően feldolgozni, akkor valószínűleg a gép gyári JPG-je jobb, természetesebb eredményt ad majd.

Szóval általánosságban kijelenti, hogy legyen minden RAW, az szerintem egyrészt balgaság, másrészt klisé.

Én mindig is klaszikus eszközök híve voltam. A kézi oblyektívek mindenek felett!

Megint csak attól függ, hogy mire! Sportfotózásnál például ostobaság lenne nem egy gyors autófókuszú zoom objektívet használni. Túrázáshoz megint csak értelmesebb 2-3 jó automata zoomot vinni.

Amikor viszont van időd meg lehetőséged arra hogy cserélgesd az obikat, kiválaszd a legjobbat, kiszámold és beállítsd a tökéletes értékeket, akkor igen, egy régi manuális obi általában a legjobb én szerintem is.

Amúgy meg még mindig a legjobb képeket filmre lehet csinálni.

Ez megint csak tág általánosítás, és így nem igaz.

Kezdjük ott, definiáld mit értesz "legjobb" alatt? Relatív...

Szerintem a digitálisnak is meg a filmesnek is megvannak a maguk erényei, egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál, csak más.

Én például. :P Egyik álmom az hogy egyszer építsek egy régi klasszikus típusú "doboz" fényképezőgépet, amivel wet plate, tin plate, és hasonló archaikus technikákkal lehet lemezre fotózni. Meg általában szeretnék analóg filmes felszerelésből egy gyűjteményt, és természetesen majd egyszer saját fotólabort is. Már csak ezért is jó a Pentax mert azzal az analóg obikat tudom a digitális és az analóg vázon egyaránt használni.

Viszont én nem esek abba a hibába, hogy akár az analógot akár a digitálisat jobbnak kiáltsam ki a másiknál. Egyszerűen mások, más területeken vannak az erősségeik és gyengeségeik.

picit az az érzésem van néha, hogy régebben valahogy minden igényesebb volt... még a kompakt gépek alkatrészei is.

IGEN!!!

A régi obik nem azért jobbak alapvetően, mert hogy analógok, hanem mert régen általában mindent sokkal nagyobb gonddal raktak össze mint ma. Megnézel egy mai obit, és egyszerűen nem olyan masszív, nem olyan jó a tapintása... volt a kezemben olyan Canon obi, amiben a zoom vagy egy millimétert kotyogott!!! Ilyet régi obiban nem látsz!

Másfelől meg OK hogy a digitális gépnél mindent tudsz vezérelni, de nekem néha egyszerűen hiányoznak olyan finomságok, mint a gyűrűs blende állítás az obin, amit ma tipikusan nem szoktak rátenni a digitális obikra - bár vannak kivételek, de azok általában nagyon felső kategóriásak.

Másrészről viszont azt gondolom, hogy rengeteg lehetőséget adnak a digitális fényképezőgépek. [...] a memóriakártyára amit kaptam a K-50 mellé 833 kép fér... ami vagy 30 tekercs film. :D

Úgy van! És akárki akármit mond, ezeket nem lehet lebecsülni. Vajon hány potenciálisan iszonyat jó kéet szalasztottak régen el a fotósok azért, mert mondjuk filmet kellett cserélni? Szóval ismét azt mondom, hogy mindkét ágazatnak vannak előnyei és hátrányai.

És ma már az sem igaz, hogy "a filmes azért mindig jobb". Ez igaz volt akkor amikor a digitálisak még gyerekcipőben jártak, de ma már azért igen rendesen feljöttek.

És még csak az sem igaz, hogy a sok technológia miatt már nem kell akkora skill a fotózáshoz, vagy hogy kiveszi azt a különleges folyamatot amikor mindent apránként kiszámolsz meg beállítasz kézzel manuálison. OK, hogy egy fél millás gépet ha beteszel automata módba egy hülye is tud egy-két jó képet csinálni szerencse alapon, de IGAZÁN jót nem fog tudni, ahogy az sem mindegy hogy 300 képből véletlenül egy sikerül neki, vagy egy hozzáértő csinál 300 képet amiből 200 jó, és abból kiválasztja az 50 legjobbat. Másrészt meg azért egy drágább digitális lehetőséget ad a teljes manuális beállításra, amikor tényleg annyi csak a különbség, hogy tárcsák tekergetése helyett gombnyomkodással állítasz rekeszt, záridőt, és film cserélgetés helyett elektronikusan állítód az érzékenységet.

• 0

#20 Ezevin

Ezevin

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.233 Hozzászólás:

Elküldve: 29 június 2014 - 15:57

Sok duma és néhány félre értés, am csupán a néző pontok miatt alakult ki :P

Néhány pontba szívesen bele kötnék... de én az elején megmondtam, hogy grafikus szemmel mondtam és nem hinném, hogy te át tudod érezni teljesen az én indokaimat úgy ahogy én látom.

A film meg még mindig jobb, mert sokkal nagyobbak a felhasználási lehetőségek, hisz nem köti a felbontás és hasonló kellemetlen dolgok. Sajnos felbontásban a filmet sosem foglya utol érni a digitális, míg az IPG egy színveszteséges tömörített formátum amit nem szeretünk mi használni grafikusok. Amíg van RAW addig boldogság van, hisz PS-el előre el lehet végezni beálításokat ezzel kedvündkre munkára készíthetjük az eredetit.

A nem kell akkora szkill a fotózáshoz  dolgog pedig részben igaz, részben nem... De ez is csak parázs vitát indítana ezért inkább hanyagolom a kifejtését.

A gép tipusa egy jó fotográfus kezében semmit sem jelent. Egy kompakt géppel is csodákat lehet művelni, ha az ember ismeri, tudja használni :3 Ha az ember nem tud vigyázni a gépére, akkor mind egy mit visz túrázásra :P

Én építettem házi "doboz" fényképezőgépet tök jó móka :) Ha arra járok segíthetek benne majd öt éve volt az már de asszem még feltudom idézni :3 csak egy cipős doboz kell hozzá és esetleg egy blende :P Amúgy meg nem csak fény érzékennyé tett ezüst lemezre jó :) a fotó papír még mindig csidálatos dolog. És ha megvannak a vegyszerek akkor házilag is lehet csinálni a dolgokat csak le kell menni a picébe és vörösre festeni az égőt :D

Szerkesztve Fullruns által: 29 június 2014 - 16:06

• 0

Orosz közmondás

Also tagged with one or more of these keywords: fotózás, művészet, gear, felszerelés

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó