Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Táblagépek rajzolásra való alkalmassága

rajz digitális technika kockulás

• Please log in to reply
25 válasz erre a témára

#1 DoglottGiliszta

DoglottGiliszta

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.356 Hozzászólás:

Elküldve: 02 január 2014 - 11:55

Mivel ezek eszközök piaca mára nem elhanyagolható mértékű lett, de nem igazán láttam sehol a táblagépekről olyan eszmecserét, ami ezek rajzolásra való alkalmasságát tárgyalta volna, ezért most legyen itt egy ilyen is. Ti, mint művészek, próbáltatok-e már ilyent, ha igen, milyen eszközzel, és mik voltak a tapasztalataitok? Ha létezik alkalmas eszköz, akkor mibe érdemes beruházni? Táblagépek/TabletPC-k rajzprogrammal generál.

Személy szerint volt közöm Samsung Galaxy Tab 10.1-hez, és iPad2-höz. Ezek sajnos nem erre lettek kitalálva, az áruk ellenére. Megfelelő buzeráló pöcökkel is túlságosan lassú nekem, (aki a gyors mozdulatokhoz szokott hozzá pécén). Tekintve, hogy ezek egyáltalán nem erre lettek tervezve, nem is túl vagy csoda, a kézírásra (és annak felismerésére) méretezték. A /ic/-n mondta valaki, hogy a M$ Surface elvileg alkalmasabb erre, de ennél többet nem találtam erről.
Végül volt szerencsém még egy HP tablet PC-hez (konkrét típust nem tudok), ami szintén sajnos laggolt, de már nem kapacitív érzékelővel volt felszerelve. Illetve járt még a kezemben Kieran IBM Lenovo X41-e is, ami már annyira nem rossz, mint az előzőek, amik jártak nálam; De erről meséljen ő maga.

Ezek mind nem töltöttek 20-25 percnél többet a kezemben, ennyi idő alatt szerintem lehetetlen megszokni őket, ezért is idegen számomra kicsit ez a dolog.

Szerkesztve caiwan által: 02 január 2014 - 11:56

• 0

#2 Equine

Equine

Black Fluffy Bastard Dancing on Rainbows

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 704 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 02 január 2014 - 14:13

Nos, szerintem a táblagépek jellemzően nem annyira alkalmasak erre, viszont mielőtt döntesz én a helyedben körbenéznék a Wacom háza táján. Amúgy a samsung galaxy note3 érintőképernyője Wacom technológiával készült, de tapasztalatom nincs vele (használható stylus al). Nem csak a képernyő számít amikor digitalizálsz, hanem a nyomásérzékelés, dőlésérzékelés, stb.

Néhány jópofa lehetőség a Wacom tól:

Az inkling hez nem kell gép , tintával rajzolsz, a toll pedig szó szerint eltárol mindent digitálisan, majd ezt le tudod róla szedni gépen, még rétegeket is kezel, és tudja a híres 1024 szintű nyomásérzékenységet is, és az ára is egész baráti:

http://www.wacom.com...reative/inkling

A másik, ami gyakorlatilag teljesen lefedi amire neked szükséged van, az a Cintiq companion:

http://cintiqcompani...=eu&language=en

Ez vagy windows 8 vagy android tabletként működik (két verzió van előbbiben 256-512 GB tárhely utóbbiban 16-32) viszont egy komplett, és igen komoly, wacom digitalizáló van beleépítve. Természetesen az ára tükrözi is ezt, cirka 360ezer Ft a legolcsóbb verzióért (android , 16 GB). A windowsos még drágább, de valamivel alkalmasabb egyébként egyelőre...

Ha pedig a mobilitás nem annyira fontos akkor itt a Cintiq legkisebb "drótos" verziója. Ez cirka egy 100assal olcsóbb, Oázisban bruttó 270 ért láttam.

http://www.wacom.com...ve/cintiq-13-hd

Azt se felejtsük el mondjuk, hogy a jobb okostelefonok, tabletek tudnak USB host ként működni. Így akár vehetsz egy jó (de árban teljesen elérhető) Wacom tabletet és ha van driver (ezt nyilván vásárlás előtt meg kell nézni) akkor tudod használni adott mobil eszközzel. Ami még érdekes lehet, hogy van e jó BT pen tablethez pl. Egy sima stylus egyszerűen nem fogja azt adni neked funkcionalitásban amit pl egy Wacom féle pen tud.

Legalábbis nekem ez a véleményem :) A pénztárcád szab csak ennek határt. Szerintem ha van rá keret akkor a Cintiq bármely verziójával jól jársz...

• 1
Közkedvelt tollashátú fajta.

#3 DoglottGiliszta

DoglottGiliszta

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.356 Hozzászólás:

Elküldve: 02 január 2014 - 14:22

A Wacomnak is van (már) saját táblagépe Androidos, és Windows 8-as kivitelben. Az Androidos tud sima Cintiq-ként is üzemelni. Kérdés, hogy mennyire éri meg ilyen drágán, és mennyire jó a sima Cintiq-hez képest.

Szerk.: Equine megelőzött. :D

Szerkesztve caiwan által: 02 január 2014 - 14:23

• 0

#4 DoglottGiliszta

DoglottGiliszta

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.356 Hozzászólás:

Elküldve: 02 január 2014 - 14:58

Nos, szerintem a táblagépek jellemzően nem annyira alkalmasak erre, viszont mielőtt döntesz én a helyedben körbenéznék a Wacom háza táján. Amúgy a samsung galaxy note3 érintőképernyője Wacom technológiával készült, de tapasztalatom nincs vele (használható stylus al). Nem csak a képernyő számít amikor digitalizálsz, hanem a nyomásérzékelés, dőlésérzékelés, stb.

Nos, én személy szerint nem fektetnék be táblagépre ilyen célból. Csak kíváncsi voltam, hogy másnak van-e tapasztalata ilyen eszközökkel, mert nekem alig, illetve máshol sem igazán találtam erről semmit.

(...)
Szerintem ha van rá keret akkor a Cintiq bármely verziójával jól jársz...

Nem feltétlen. Technikailag a Cintiq ugyanazt nyújtja mint az Intuos (vagyis az Intuos Pro a mostani elnevezésekkel). A hozzáadott plusz az a kijelző - és annak minősége (ez utóbbi a fontos). Személyes tapasztalatról annyit, hogy a papírra való rajzolgatás is olyan testtartást követelne meg, ami hosszú távon nem lenne jó. Ezt nálam nagyobb művészektől is hallottam már, hogy ilyen eszközök vásárlásakor ezeket a tényezőket is szem előtt kell tartani, és ha nem jön be, nem éri meg kiadni érte, és egy Intuos is ugyan úgy megteszi.
  • 0

#5 Equine

Equine

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 704 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 02 január 2014 - 15:09

Nos, én személy szerint nem fektetnék be táblagépre ilyen célból. Csak kíváncsi voltam, hogy másnak van-e tapasztalata ilyen eszközökkel, mert nekem alig, illetve máshol sem igazán találtam erről semmit.

Nem feltétlen. Technikailag a Cintiq ugyanazt nyújtja mint az Intuos (vagyis az Intuos Pro a mostani elnevezésekkel). A hozzáadott plusz az a kijelző - és annak minősége (ez utóbbi a fontos). Személyes tapasztalatról annyit, hogy a papírra való rajzolgatás is olyan testtartást követelne meg, ami hosszú távon nem lenne jó. Ezt nálam nagyobb művészektől is hallottam már, hogy ilyen eszközök vásárlásakor ezeket a tényezőket is szem előtt kell tartani, és ha nem jön be, nem éri meg kiadni érte, és egy Intuos is ugyan úgy megteszi.

Nyilván ha nem felel meg ne használd, én technikai szemszögből írtam amit írtam :).  A tény, hogy a "képernyőre" rajzolsz közvetlen, számomra legalábbis, hatalmas előny, és mivel táblagépekre kérdeztél rá, így azt feltételeztem neked is fontos ez. De ez nyilván szubjektív. Nekem egy A5 ös Intuos 3 asom van egyébként. Ha a képernyő és mobilitás nem fontos akkor nyilván ott az Intuos Pro.

• 0

#6 TubeDog

TubeDog

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 775 Hozzászólás:
  • LocationSajókeresztúr

Elküldve: 02 január 2014 - 17:46

Olcsóbbak nem akadnak? Kijelző nélküli is jó lenne :)

Én még kezdő szinten csinálom és nem biztos hogy egyből egy €900-al kéne kezdenem xD

• 0

"Nem érdekel,ha fekete, fehér, ha biszexuális, homoszexuális, lezbikus, alacsony, magas, kövér, sovány, gazdag vagy szegény. Ha normális velem én is az leszek vele. Ennyire egyszerű." ~Eminem
graphic.png

#7 Equine

Equine

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 704 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 02 január 2014 - 18:35

Nézd meg a már említett Wacom intuost illetve intuos pro-t. :)
  • 0

#8 DoglottGiliszta

DoglottGiliszta

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.356 Hozzászólás:

Elküldve: 02 január 2014 - 18:36

Olcsóbbak nem akadnak? Kijelző nélküli is jó lenne :)
Én még kezdő szinten csinálom és nem biztos hogy egyből egy €900-al kéne kezdenem xD

Dehogynem, vannak, csak itt most kifejezetten a táblagépekre vagyok kíváncsi, hogy mennyire alkalmasak/alkalmatlanok erre a célra.

Egyébként a kérdésedre válaszolva: Wacomon kívüli termékekről nem sok jót hallottam, a Turustnak, és a Geniusnak vannak digitalizáló táblái, de ezek pl. elemesek, meg macera, meg miegymás. És még nem is jártak a kezemben ilyen cuccok, szóval nem tudok róluk nyilatkozni. Ha jól emlékszem, ezek ilyen 10-15 ezer pénztől kaphatók.
Ha maradunk a Wacomnál, akkor nekik az alsó kategóriájuk 20 ezertől kezdődik, de szerintem megérik azt az ötezer pluszt. Itthon a Szöcskééktől érdemes venni. Kicsit átszervezték a termékek elnevezését, szóval az ne tévesszen meg, hogy Intuos, meg Intuos Pro, amiről beszélünk az most az (új) Intuos.
Az első táblám egy Wacom Bamboo 2009-ből, még megvan, működik, bár kinőttem már, de elő szoktam venni, főleg, ha megyek valahová, és nem akarom magammal vinni a másikat (általában nem akarom). Számok tekintetében ezek már többet tudnak, mint akkor tudott ez.

Ami most kapható az ez: Wacom Intuos Pen SMALL
Szerk.: Ezzel évekig el lehet ám lenni.

Szerkesztve caiwan által: 02 január 2014 - 18:39

• 0

#9 Ralesk

Ralesk

vulgáris hatalommal visszaélő szociáldarwinista

• Administrators
  • 1.516 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 02 január 2014 - 18:44

Még a Yiynova tenyerelt bele a digitábla-piacba, picit megszorongatva a Wacom tökeit a kijelzős digitalizálók köreiben. Nem tudom, milyen a többi táblájuk, viszont sajnos ők is elemesek (gondolom a Wacom birtokol valami szabadalmat, ami miatt senki más nem próbálkozhat indukciós megoldásokkal).
  • 1

#10 DoglottGiliszta

DoglottGiliszta

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.356 Hozzászólás:

Elküldve: 02 január 2014 - 18:55

Yiynova

Egyik ismerősöm vett ilyent. Ha jól emlékszem táblagépük is van, de az oldaluk halott, nem tudom lecsekkolni.
A tollat elnézve meg valószínű, hogy elemes.
  • 0

#11 Equine

Equine

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 704 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 03 január 2014 - 14:19

A Wacom (és egyéb márkák) kapcsán hasonlóak az információim, volt ismerősöm akinek Trust A4 táblája volt, de hamar recsegni ropogni kezdett, pontatlan, stb...Persze az ára a töredéke volt akkoriban egy A5 ös Intuosének...az én Intuos 3 A5 öm 100k körül volt, talán 7-8 éve, a Trust meg szerintem talán 20-30 között lehetett...

Annak viszont kifejezetten örülök, hogy a Wacom kijött elérhetőbb árú de mégis egész komoly tudású, és a cég presztizsének megfelelő minőségű termékekkel, miközben továbbra is forgalmazzák a high-end vonalat.

Amúgy úgy tűnik ez a Yiynova egyáltalán nem rossz. sőt...El tudjátok olvasni a customer review kat az Amazonon egyébként. A "profi" review-k sokszor kevésbé informatívak, de az átlag customer-assigned pontszám jellemzően sokat elmond egy termékről. 600 USD ért valóban bargain nek tűnik. Majd ha valaki vesz ilyet mindenképp írja le ide tapasztalatait :)

http://www.amazon.co...n/dp/B009QQ7BG0

Ahogy néztem a Wacom valóban számos szabadalom tulajdonosa, így valószínűleg ezért nem igazán látni indukciós technológiára épülő tableteket más márkáktól.

Szerkesztve Equine által: 03 január 2014 - 14:21

• 0

#12 Storm

Storm

Misanthrope & Speciesist

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 984 Hozzászólás:
  • LocationIn medias res

Elküldve: 05 január 2014 - 00:36

A másik fórumon erről már volt szó:

A mindenféle digitális rajzoló tábla/képernyő lelke a digitizer. Az hogy Yiynova, semmit nem jelent.

Röviden:

Minden (Yiynova, Genius, Trust, etc. etc.) amiben UC-LOGIC digitizer van, közel áll a Wacomhoz minőségben.

Minden amiben Waltop digitizer van, egy használhatatlan szar.

A korábbi Yiynova screenek Waltoposak tehát egy fillért nem érnek, az újabbak viszont UC-Logicosak, és egyes tesztek szerint tudják azt amit a Cintiq, vagy akár kicsit többet is, viszont csak töredékébe kerülnek egy Cintiqnek.

Az a baj a Wacommal, hogy irreálisan drága minden termékük, csak azért mert megtehetik. Akár csak az Apple termékek.

• 0
~ Sic itur ad astra per aspera. ~ [Blog] [deviantArt] [FurAffinity](NSFW)

#13 KekPafrany

KekPafrany

Free Fern

• Administrators
  • 2.188 Hozzászólás:
  • LocationHome sweet home <3

Elküldve: 05 január 2014 - 01:12

Nehéz megmondani, hogy mi a reális és mi az irreálisan drága..

Én a Geniusban és Trustban kevésbé bízom, mert a körülöttem élőknek elég sok panaszuk volt rá, pl adott egy Genius táblácska, ahol ha beteszed a tollat a tartójába, akkor a windows kap tőle egy egérjelet, ami a bal alsó sarokba mutat..

Nekem a Wacommal meg nem volt még bajom, max az Ubuntuban való támogatottsága volt "nehézkes".

Szóval én azon az állásponton vagyok, hogyha választhatsz egy új Genius és egy használt Wacom között, akkor nézd meg, hogy mennyire van szétnyúzva, nézd meg a specifikációját, hogy azért a muzeális darabokat mégis elkerüld, és válaszd a Wacomot.

• 0

http://KekPafrany.deviantart.com

"We don’t like spicy food. Once we found red fang-shaped fruit among the cargo of a shipwreck. We ate it and regretted it loud and long!"

#14 Equine

Equine

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 704 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 05 január 2014 - 01:29

Nehéz megmondani, hogy mi a reális és mi az irreálisan drága..

Az amit Storm nem tud megfizetni :D

Komolyabbra fordítva a szót...Én nem tartom irreálisnak a Wacom árait, ez egy kategória....Nem kell hinni a marketingnek (se nekünk), a teszteket, felhasználói véleményeket kell szépen átböngészni :). Teljesen lényegtelen milyen technológiára épül ha szarul/jól van kivitelezve, illetve milyen szolgáltatások, szoftver (firmware, driverek) tartoznak hozzá. Azon túl hogy konkrétan milyen módon kommunikál a pen a tablettel, vagy hogyan is érzékeli a pozíciót, rengetegsok dolgon lehet megcsúszni. :)

Szerkesztve Equine által: 05 január 2014 - 01:33

• 0

#15 DoglottGiliszta

DoglottGiliszta

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 1.356 Hozzászólás:

Elküldve: 05 január 2014 - 01:30

Az amit Storm nem tud megfizetni :D

Én mindkét tablemtemre kb 1.5~2 évet gyűjtöttem, úgyhogy elég relatív.
  • 0

#16 Equine

Equine

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 704 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 05 január 2014 - 01:44

Én mindkét tablemtemre kb 1.5~2 évet gyűjtöttem, úgyhogy elég relatív.

Ez a sor hidd el nem azok felé volt kis fricska akiknek gyűjtögetni kell ;) Nyilván nem mindenki engedheti meg magának, hogy zsebből kifizesse, de abból nem következik viszont, hogy "irreális" valaminek az ára, nincs összefüggés. Az irreális ár az, ha az ár/érték viszony nem kedvező, de a súlyozási tényezők (hogy mi érték és mi nem) már lehetnek szubjektívek nyilván.

• 0

#17 Storm

Storm

Misanthrope & Speciesist

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 984 Hozzászólás:
  • LocationIn medias res

Elküldve: 05 január 2014 - 03:32

Nem tudom, de szerintem amikor egy Yiynova ami ugyanakkora, ugyanolyan érzékeny, ugyanolyan pontos, ugyanúgy monitor stb. szóval mindenben nagyon szorosan fej-fej mellett van az azonos Cintiq-kel, és a különféle területeken hol egyik hol másik jobb egy icipicivel... de szóval amikor ez a Yiynova kerül a Cintiq egyharmadába, akkor talán jogosan mondhatom hogy a Cintiq ára irreális.

• 0
~ Sic itur ad astra per aspera. ~ [Blog] [deviantArt] [FurAffinity](NSFW)

#18 KekPafrany

KekPafrany

Free Fern

• Administrators
  • 2.188 Hozzászólás:
  • LocationHome sweet home <3

Elküldve: 05 január 2014 - 03:47

Mondjuk az első amit felhozott nekem a Yiynova vs cintiq keresésre, azt írta, hogy neki nem felelt meg. De egyetért azzal, hogy jó alternatíva rá. (Valószínűleg eközül a kettő közül örülnék bármelyiknek, mint majom a farkának, de amúgy nem tervezem beszerezni és perpill jól megvagyok nélkülük)

És az álláspontomat továbbra is tartom: a Trust és a Genius szerintem nem megbízható, és ha van lehetőség jobbra, az még használtan is jobb.  B)

• 0

http://KekPafrany.deviantart.com

"We don’t like spicy food. Once we found red fang-shaped fruit among the cargo of a shipwreck. We ate it and regretted it loud and long!"

#19 Equine

Equine

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 704 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 05 január 2014 - 03:56

Anno amúgy gondolkodtam a Yiynován, és elég bíztatóak a tesztek egyébként. Személy szerint Páfri álláspontját osztom a témában.

Szerkesztve Equine által: 05 január 2014 - 03:57

• 0

#20 Equine

Equine

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 704 Hozzászólás:
  • LocationHungary

Elküldve: 30 január 2014 - 00:21

Új játékos a rajzolásra is alkalmazható tabletek terén :) Nos annyira nagyon nem új, tavaj októberben dobták ki, csak én nem tudtam róla...

A Samsung Galaxy Note 10.1 2014 edition:

http://www.samsung.c...galaxynote10.1/

dsc08428618pxhedimg.jpg

Speckók:

Képernyő: 10.1” 2560x1600(WQXGA) TFT (igen, eléggé orgazmikus a kijelző, 4 Mpixeles :D )
Chipset:     WiFi/3G : 1.9GHz Quad + 1.3GHz Quad
                  LTE : 2.3GHz Quad
Memória:   3GB RAM, 16/32/64GB
                  microSD up to 64GB
Aksi:          8,220mAh

És Samsung Galaxy Note Pro:

http://www.samsung.c...site/galaxypro/

sg_samsung_galaxy_note_101_2014_00-600x358.jpg

A legfontosabb feature azonban a Wacom digitalizáló technológia amit beleépítettek mindkettőbe. Nyomásérzékeny induktív csatolású stylus.

A HW elég hasonló mindkettőben, a pronak nagyobb, 12.1" es kijelzője van, és egy komolyabb akkut kapott, illetve SW különbségek vannak. Nekem igazából a 2014 edition nagyon NAGYON szimpatikus, magyarországon egyelőre csak függetlenül kapható, 176e Ft bruttó környékén (139e Ft nettó). Na tessék, motiváljatok hogy rajzoljak, dobjátok össze nekem a felét :D El kéne adnom az intuos 3 amat és egy ilyet beszerezni valahogy.....

Alább egy látványos video amin látható mennyire faszán lehet rajzolgatni a 2014 edition nel:

Szerkesztve Equine által: 30 január 2014 - 00:24

• 0

Also tagged with one or more of these keywords: rajz, digitális, technika, kockulás

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó