Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Restart?

• Please log in to reply
16 válasz erre a témára

#1 Tautus

Tautus

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 249 Hozzászólás:

Elküldve: 10 május 2020 - 16:28

A cím szerintem magáért beszél, a kérdést itt bővebben és jobban megfogalmazva írom le: mivel lehetne új életet lehelni az oldalba?

Nyilván egyenlőre badarság lenne elvárni, hogy egy poszttól bármi is fellendüljön (az oldalon csak botokat és vendég felhasználókat láttam amikor ránéztem a logokra), csak egy amolyan filozofálás a részemről. Sem megoldást, sem pedig egyéb hosszutávú, egész estén keresztül folyó fórumot nem várok ettől a kérdéstől - bár, talán mégis vehetitek egy amolyan kísérletnek arra, hogy valami életjel legyen az oldalon.

Vagy csak én lennék túl boomer, hogy még mindig a lassú, fórumot preferálom a Facebook és az Insta' helyett?

• 3

#2 OrionXIII

OrionXIII

Newbie

• Members
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 12 május 2020 - 11:56

Tartalom és aktivitás. Minden közösség alfája és omegája.

Tartalom azért kell, hogy a felhasználóknak legyen értelme benne lennie a közösségben, valami előnye származzon abból, hogy tagja valaki (psszt, hogy hozzászólásokat írhat, az is tartalom. Hogy valaki kimondhassa a véleményét, vagy új nézőpontot vehessen fel, már az is előnynek számít, és "tartalomnak" is, még ha a szó magyar értelmezésében elég necces is).

Aktivitás alatt pedig nem azt kell érteni, hogy x időnként mindenki belép, vagy y hozzászólás évente z számú usertől, hanem magában a közösségben aktívan részt venni. Ott van a fursuitos topic, ahol mindenki bemutatja a saját produkcióját. Viszont ezek a dolgok mennek kommentek nélkül is. Ha a végeredmény nincs belinkelve, akkor a tagnak otthon akkor is megmarad a fursuitja. Ilyen szempontból ez se számít aktívnak.

Aktív alatt valami olyasmit értek, amihez a közösség több tagja által belefektetett energiára van szükség, és van végeredménye, még ha nem is minden esetben kézzelfoghatóak, például tipikusan ilyenek a találkozók, bár azoknak ugye előfeltétele más aktív eredmények, mint egy RPG találkozónál az előre megírt kalandok ÉS közben az aktív játék, így sokan ki tudják venni a részüket egyszerre a közösség által adott előnyökből - i mennyiségű KM/szervező megtervezik a kalandot, j darab az adott rendszerekbe formába öntik, k mesélő pedig lemeséli l játékosnak.

Ez a kettő ami fájóan hiányzik erről az oldalról. Az hogy "furry" még önmagában nem téma, így ha összezársz egy csomó embert téma nélkül, akkor nagyon rossz irányba fog menni a dolog (legjellemzőbb hogy ideák helyett egymásról kezdenek el beszélni...).

[x,y,z,w,i,j,k,l > 0]

• 5

#3 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 691 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 13 május 2020 - 17:21

Dráma. A Dráma mindíg vonzza a nézközönséget, véleményüket hangoztatni kívánókat, és trollokat egyaránt. S akkor lesz min csámcsogni.

De komolyabbra véve a szót, a fentebbi post Oriontól az amit feleslegesen nem ismételnék el, nagyjából ott áll minden amire gondoltam volna, meg az is amire nem.

• 0

giphy.gif

Players may blunder through dialog with shocking ineptitude, forget the name of the country they are in, or get confused about which side they are on, but once it comes time to roll for initiative they all turn into Sun Tzu.

#4 Ralesk

Ralesk

vulgáris hatalommal visszaélő szociáldarwinista

• Administrators
  • 1.516 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 07 július 2020 - 15:34

Ti komolyan mit kerestek itt 2020-ban? XD

• 0

#5 SandFoxed

SandFoxed

Newbie

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 13 július 2020 - 22:02

A cím szerintem magáért beszél, a kérdést itt bővebben és jobban megfogalmazva írom le: mivel lehetne új életet lehelni az oldalba?

Nyilván egyenlőre badarság lenne elvárni, hogy egy poszttól bármi is fellendüljön (az oldalon csak botokat és vendég felhasználókat láttam amikor ránéztem a logokra), csak egy amolyan filozofálás a részemről. Sem megoldást, sem pedig egyéb hosszutávú, egész estén keresztül folyó fórumot nem várok ettől a kérdéstől - bár, talán mégis vehetitek egy amolyan kísérletnek arra, hogy valami életjel legyen az oldalon.

Vagy csak én lennék túl boomer, hogy még mindig a lassú, fórumot preferálom a Facebook és az Insta' helyett?

Szerintem Te vagy a boomer :P

Am megkérdezhetem miért preferálod a fórumot az elterjedtebb platformok helyett, akár fb, akár discrord, esetleg reddit, stb? (Igen, ezért létrehoztam egy profilt egy kihalt fórumon :D)

• 0

#6 OrionXIII

OrionXIII

Newbie

• Members
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 16 július 2020 - 14:26

@SandFoxed: Rá se ránts, én is létrehoztam egy új profilt csak egy, most már kettő hozzászólásért (eddig is néha-néha benéztem, csak nem regeltem. Közben látom, hogy már van egy felhasználó Orion néven.)

Alapvetően nem arról van szó, hogy milyen platformon szerveződik a közösség (vannak még a main napig több ezres látogatottságú fórumok), hanem hogy kik a tagjai, milyen értéket tudnak a tagok teremteni, miért jó a közösségben részt venni. Most pl. ránéztem az LFG fórumára és Facebook oldalára, a fórumon kb. 4-5-ször annyi visszajelzés van adott idő alatt, mint Facebookon. Ebben benne van az is, hogy amint lemegy egy téma a hírfolyamon, le is áll, míg egy fórumtéma akár 10-15 év múlva is képes pörögni (D&D3, M*).

(Most látom, hogy elírtam az első hozzászólásomat. Helyesen: vagy új nézőpontot vethessen fel.)

Szerkesztve OrionXIII által: 16 július 2020 - 14:35

• 0

#7 KekPafrany

KekPafrany

Free Fern

• Administrators
  • 2.188 Hozzászólás:
  • LocationHome sweet home <3

Elküldve: 23 július 2020 - 16:15

Lehet túl öreg vagyok az FB-hez, de máig hiányolom a fórumos időket. 

• 2

http://KekPafrany.deviantart.com

"We don’t like spicy food. Once we found red fang-shaped fruit among the cargo of a shipwreck. We ate it and regretted it loud and long!"

#8 Tautus

Tautus

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 249 Hozzászólás:

Elküldve: 11 április 2021 - 00:56

Bazz, elfeledkeztem a saját kérdésemről.. kellene egy pár kavinton,

• 0

#9 Tautus

Tautus

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 249 Hozzászólás:

Elküldve: 11 április 2021 - 01:05

Ti komolyan mit kerestek itt 2020-ban? XD

Némá': Ralesk!

Csak benéztem, időközönként azért csinálom ezt. Okot lásd lentebb.

Szerintem Te vagy a boomer :P

Am megkérdezhetem miért preferálod a fórumot az elterjedtebb platformok helyett, akár fb, akár discrord, esetleg reddit, stb? (Igen, ezért létrehoztam egy profilt egy kihalt fórumon :D)

Yup, ettől a választól féltem. Most már bommer vagyok.

Már csak abból a szempontból is, mert az FB-t én valahogy élettelennek, lelketlennek találom, hogy ha társalgásról van szó. Nem tudom jól körbeírni.

Discord az nem fórumozásra van kitalálva, inkább játékra meg mémosztogatásra használják az emberek, amolyan Skype/Team Speak extrákkal (jó sok extrával).

Reddit pedig egy megafórum, az az én szememben annál is inkább alkalmatlan rá, pláne a magyar furryk szemszögéből akik még mindig kevésbé ismerik (bár ez változik mostmár). A Reddit neekm amúgy is ilyen küldölfi Gyakorikérdések.hu szintjén ragadt meg a tudatomban.

---

Ahogyan a neve is mutatja, fórumozás az már egy kissé idejétmúlt a mai internettezők körében, alapból ugye a mostani generációk már türelmetlenebbek, mert mindent a nagy közösségi médiákhoz viszonyítanak, amik ugye arról szólnak, hogy minél gyorsabb információ csere és elérhetőség. A fórumon hosszabbak a posztok, időt szánnak egy-egy reagra, ki-ki hozzáteszi a maga stílusát és nafyobb energiát fektetnek a tartalomra. Nekem ez adja a varázsát, emiatt preferálom a fórumokat.

• 1

#10 OrionXIII

OrionXIII

Newbie

• Members
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 12 április 2021 - 12:05

Egy pontosítás, nem fórumozás van lecsengőágban, hanem a használat típusa. Értsd, a Redditen is ugyanígy subokra/témákra/hozzászólásokra van szedve minden, mint a fórumon. Az pl. csak a megjelenítésben különbözik egy hagyományos fórumtól, például a sok kattintást produkáló témák feljebb kerülnek, vagy ahogy az új hozzászólásokat rendezik. Instagramra könnyű képet feltölteni (itt furán nehéz, valószínűleg az archaikus "kevés a tárhely" miatt lett így), a Twitter szétszórja a kommentet mindenkinek, akit kb. érdekelhet (erre van a hashtag algoritmus), ezzel szemben itt konkrétan rá kell keresni egyes téged érdeklő témákra. A motoros témát is csak akkor vettem észre, mikor már leesett a látogatottság.

Nem, nem önmagával a fórumozással van a baj, mint médiával, egyszerűen a tartalom és az aktivitás esett sokat. Olyan fórumokon, ahol mindkettő megvan, nem esett túl látványosan a látogatószám.

(Hónapokig ide se nézek, de amint van egy friss komment, tudatalatt megérzem. :D )

• 0

#11 Tautus

Tautus

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 249 Hozzászólás:

Elküldve: 19 április 2021 - 00:55

Ritkán használom a Redditet, nem vagyok benne pro. nekem az egy metafórumnak hat, sokkalta jobban kedvelem a kisebbeket, azon oknáé fogva, hogy a közösség kisebb, de így szorosabb (lehet) a kapcsolat. Instagram pedig nekem abszolút homály, én ahhoz is kb. boomer vagyok. Annyi ragadt meg bennem vele kapcsolatban, hogy egy influenszer spawnpool és max. már alapjába véve egy effekttel feltöltött képmegosztó app/közösségi média.

Twitter is nekem kaotikus, plusz az utóbbi időben túl nagy lett a politikai posztok sűrűsége (ez amúgy a Facebookról is elmondható!).

De ja, valami új releváns témával talán lehetne valamit kezdeni itt. Tuti, hogy nem csak én vagyok vele úgy, hogy vissza kéne térni a gyökerekhez.

• 0

#12 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 691 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 26 április 2021 - 22:27

Tavaly próbálkoztam, még akinek külön linket adtam se nézett fel a tartalomra ami králni próbáltam. Őszintén, ennyi erővel a saját dokumentumok könytármnak írhatnék amit akarok, az se megy, nem hogy anyagot ami mást is érdekelne.

• 0

giphy.gif

Players may blunder through dialog with shocking ineptitude, forget the name of the country they are in, or get confused about which side they are on, but once it comes time to roll for initiative they all turn into Sun Tzu.

#13 Tautus

Tautus

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 249 Hozzászólás:

Elküldve: 30 április 2021 - 19:31

Tavaly próbálkoztam, még akinek külön linket adtam se nézett fel a tartalomra ami králni próbáltam. Őszintén, ennyi erővel a saját dokumentumok könytármnak írhatnék amit akarok, az se megy, nem hogy anyagot ami mást is érdekelne.

Talán az is benne van, hogy mondjuk nem volt beharangozva eléggé. Értem ezt úgy, hogy hiába van egy platform új tartalommal, hogy ha már ott eleve nincs ember.
Itt is az van, hogy látja a tag, hogy nincs semmi mozgás, miért maradna itt? Talán ot is az volt (sajna csak találgatok, én fullra lemaradtam erről)

FB-n egy alaból kiépült közösség van, illetve a korábbi példa amit felhoztam: a fiatalabb generáció már nem fúrumozik.

• 0

#14 Vuurniac

Vuurniac

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 136 Hozzászólás:
  • LocationPöst Megye

Elküldve: 03 május 2021 - 14:28

Én abszolút ezt a formát preferálnám pedig a 25 évem (szeretném azt hinni) még nem olyan sok. A Facebook pedig nekem is alapból kilőve, undor fog el leginkább tőle. Discord, reddit vagy telegram, de még a Twitter is mind szimpatikusabb opciók.

Szerkesztve Vuurniac által: 03 május 2021 - 14:28

• 0

#15 zokimaga

zokimaga

Newbie

• Members
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 07 május 2021 - 19:27

Persze nem vagyok fórumokban jártas, de szerintem itt az is közrejátszik hogy nem annyira telefonbarát ez a felület :3 de ehhez lehet en vagyok a fiatal
  • 0

#16 Mbuteo

Mbuteo

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 405 Hozzászólás:
  • LocationPest megye

Elküldve: 11 május 2021 - 10:48

UvU
Én is jó rég voltam itt fenn. Hogy lehet életet lehelni valamibe? :
-Reklám, marketing

-Aktivitás
-Tartalom
De elsősorban az első, hisz amíg nincs reklám addig a legtöbb ember azt is elfelejti, hogy egyáltalán ez a fórum létezik. Még az is, aki itt tag, az évek alatt.
Ez annyit jelent, mint rendszeres jelenlét a többi csoportban, rendszeres hirdetés (ami nem azt takarja, hogy nézd itt egy fórum, azonnal katt a linkre), hanem egy kicsit kreatívabban ennél, többféle tartalom, mindig más ötlet.
Ennek legalább kellene 1 felelős, aki ezzel foglalkozik. Persze én pontosan tudom, hogy ez milyen marha nagy meló, meg jellemzően az embernek manapság van munkája magánélete stb. De enélkül igazából halott ügy az egész.

• 0

#17 OrionXIII

OrionXIII

Newbie

• Members
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 11 május 2021 - 12:03

-Reklám, marketing

[...]
De elsősorban az első, hisz amíg nincs reklám addig a legtöbb ember azt is elfelejti, hogy egyáltalán ez a fórum létezik.[...]

9e9e1ed16a743477e64a19d41917ca1d.jpg

Az első a tartalom, amíg nincs tartalom, addig nincs mit reklámozni.

[...]De ja, valami új releváns témával talán lehetne valamit kezdeni itt. Tuti, hogy nem csak én vagyok vele úgy, hogy vissza kéne térni a gyökerekhez.

Igen, ez a kettő is jó lehet, vagy új tartalmat létrehozni, vagy visszahozni azt a tartalmat, ami miatt az egész beindult.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó