Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Restart?

• Please log in to reply
6 válasz erre a témára

#1 Tautus

Tautus

Advanced Member

• Active Members
  • PipaPipaPipa
  • 245 Hozzászólás:

Elküldve: 10 május 2020 - 16:28

A cím szerintem magáért beszél, a kérdést itt bővebben és jobban megfogalmazva írom le: mivel lehetne új életet lehelni az oldalba?

Nyilván egyenlőre badarság lenne elvárni, hogy egy poszttól bármi is fellendüljön (az oldalon csak botokat és vendég felhasználókat láttam amikor ránéztem a logokra), csak egy amolyan filozofálás a részemről. Sem megoldást, sem pedig egyéb hosszutávú, egész estén keresztül folyó fórumot nem várok ettől a kérdéstől - bár, talán mégis vehetitek egy amolyan kísérletnek arra, hogy valami életjel legyen az oldalon.

Vagy csak én lennék túl boomer, hogy még mindig a lassú, fórumot preferálom a Facebook és az Insta' helyett?

• 3

#2 OrionXIII

OrionXIII

Newbie

• Members
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 12 május 2020 - 11:56

Tartalom és aktivitás. Minden közösség alfája és omegája.

Tartalom azért kell, hogy a felhasználóknak legyen értelme benne lennie a közösségben, valami előnye származzon abból, hogy tagja valaki (psszt, hogy hozzászólásokat írhat, az is tartalom. Hogy valaki kimondhassa a véleményét, vagy új nézőpontot vehessen fel, már az is előnynek számít, és "tartalomnak" is, még ha a szó magyar értelmezésében elég necces is).

Aktivitás alatt pedig nem azt kell érteni, hogy x időnként mindenki belép, vagy y hozzászólás évente z számú usertől, hanem magában a közösségben aktívan részt venni. Ott van a fursuitos topic, ahol mindenki bemutatja a saját produkcióját. Viszont ezek a dolgok mennek kommentek nélkül is. Ha a végeredmény nincs belinkelve, akkor a tagnak otthon akkor is megmarad a fursuitja. Ilyen szempontból ez se számít aktívnak.

Aktív alatt valami olyasmit értek, amihez a közösség több tagja által belefektetett energiára van szükség, és van végeredménye, még ha nem is minden esetben kézzelfoghatóak, például tipikusan ilyenek a találkozók, bár azoknak ugye előfeltétele más aktív eredmények, mint egy RPG találkozónál az előre megírt kalandok ÉS közben az aktív játék, így sokan ki tudják venni a részüket egyszerre a közösség által adott előnyökből - i mennyiségű KM/szervező megtervezik a kalandot, j darab az adott rendszerekbe formába öntik, k mesélő pedig lemeséli l játékosnak.

Ez a kettő ami fájóan hiányzik erről az oldalról. Az hogy "furry" még önmagában nem téma, így ha összezársz egy csomó embert téma nélkül, akkor nagyon rossz irányba fog menni a dolog (legjellemzőbb hogy ideák helyett egymásról kezdenek el beszélni...).

[x,y,z,w,i,j,k,l > 0]

• 5

#3 Muzolf

Muzolf

Crazyena

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 690 Hozzászólás:
  • LocationSol system

Elküldve: 13 május 2020 - 17:21

Dráma. A Dráma mindíg vonzza a nézközönséget, véleményüket hangoztatni kívánókat, és trollokat egyaránt. S akkor lesz min csámcsogni.

De komolyabbra véve a szót, a fentebbi post Oriontól az amit feleslegesen nem ismételnék el, nagyjából ott áll minden amire gondoltam volna, meg az is amire nem.

• 0

giphy.gif

Players may blunder through dialog with shocking ineptitude, forget the name of the country they are in, or get confused about which side they are on, but once it comes time to roll for initiative they all turn into Sun Tzu.

#4 Ralesk

Ralesk

vulgáris hatalommal visszaélő szociáldarwinista

• Administrators
  • 1.516 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 07 július 2020 - 15:34

Ti komolyan mit kerestek itt 2020-ban? XD

• 0

#5 SandFoxed

SandFoxed

Newbie

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 13 július 2020 - 22:02

A cím szerintem magáért beszél, a kérdést itt bővebben és jobban megfogalmazva írom le: mivel lehetne új életet lehelni az oldalba?

Nyilván egyenlőre badarság lenne elvárni, hogy egy poszttól bármi is fellendüljön (az oldalon csak botokat és vendég felhasználókat láttam amikor ránéztem a logokra), csak egy amolyan filozofálás a részemről. Sem megoldást, sem pedig egyéb hosszutávú, egész estén keresztül folyó fórumot nem várok ettől a kérdéstől - bár, talán mégis vehetitek egy amolyan kísérletnek arra, hogy valami életjel legyen az oldalon.

Vagy csak én lennék túl boomer, hogy még mindig a lassú, fórumot preferálom a Facebook és az Insta' helyett?

Szerintem Te vagy a boomer :P

Am megkérdezhetem miért preferálod a fórumot az elterjedtebb platformok helyett, akár fb, akár discrord, esetleg reddit, stb? (Igen, ezért létrehoztam egy profilt egy kihalt fórumon :D)

• 0

#6 OrionXIII

OrionXIII

Newbie

• Members
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 16 július 2020 - 14:26

@SandFoxed: Rá se ránts, én is létrehoztam egy új profilt csak egy, most már kettő hozzászólásért (eddig is néha-néha benéztem, csak nem regeltem. Közben látom, hogy már van egy felhasználó Orion néven.)

Alapvetően nem arról van szó, hogy milyen platformon szerveződik a közösség (vannak még a main napig több ezres látogatottságú fórumok), hanem hogy kik a tagjai, milyen értéket tudnak a tagok teremteni, miért jó a közösségben részt venni. Most pl. ránéztem az LFG fórumára és Facebook oldalára, a fórumon kb. 4-5-ször annyi visszajelzés van adott idő alatt, mint Facebookon. Ebben benne van az is, hogy amint lemegy egy téma a hírfolyamon, le is áll, míg egy fórumtéma akár 10-15 év múlva is képes pörögni (D&D3, M*).

(Most látom, hogy elírtam az első hozzászólásomat. Helyesen: vagy új nézőpontot vethessen fel.)

Szerkesztve OrionXIII által: 16 július 2020 - 14:35

• 0

#7 KekPafrany

KekPafrany

Free Fern

• Administrators
  • 2.188 Hozzászólás:
  • LocationHome sweet home <3

Elküldve: 23 július 2020 - 16:15

Lehet túl öreg vagyok az FB-hez, de máig hiányolom a fórumos időket. 

• 1

http://KekPafrany.deviantart.com

"We don’t like spicy food. Once we found red fang-shaped fruit among the cargo of a shipwreck. We ate it and regretted it loud and long!"

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó