Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Fórum RPG - Hasadt Sablon

• Please log in to reply
106 válasz erre a témára

#101 Fálen

Fálen

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 233 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 26 szeptember 2019 - 09:39

Szálem érzete, hogya fáradtság kezd erőt venni rajta, ami miatt a kérdések leterhelték. Rájött hogy még van kettő másik, gyakorlatilag "gyermeke", akiknek mindent el kell magyaráznia alapoktól.

-Mindenre fogok majd válaszolni, csak előtte szükségem van egy kis pihenésre. Remélem holnap el tudok mindent mondani úgy hogy a többiek is hallják.

Kicsit sóhajtott a csörömpöléstől, nem akart harcolni, se visszaváltozni. Utóbbira lehet nem is volt képes. Felvett egy "mi lesz az lesz" gondolat menetet, majd hangosan megszólalt, próbált olyan barátságosnak hangzani amennyire lehet ebben a testben.

-Jó estét! Szállást keresek barátomnak az éjszakára!
  • 1

#102 Fálen

Fálen

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 233 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 26 szeptember 2019 - 09:39

Szálem érzete, hogya fáradtság kezd erőt venni rajta, ami miatt a kérdések leterhelték. Rájött hogy még van kettő másik, gyakorlatilag "gyermeke", akiknek mindent el kell magyaráznia alapoktól.

-Mindenre fogok majd válaszolni, csak előtte szükségem van egy kis pihenésre. Remélem holnap el tudok mindent mondani úgy hogy a többiek is hallják.

Kicsit sóhajtott a csörömpöléstől, nem akart harcolni, se visszaváltozni. Utóbbira lehet nem is volt képes. Felvett egy "mi lesz az lesz" gondolat menetet, majd hangosan megszólalt, próbált olyan barátságosnak hangzani amennyire lehet ebben a testben.

-Jó estét! Szállást keresek barátomnak az éjszakára!
  • 0

#103 Cerbie

Cerbie

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 128 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 26 szeptember 2019 - 09:41

- Umm... Ennyi elég lesz? - kérdeztem, ahogy pórbáltam kisilabizálni, melyik műanyag érme mennyit érhetett. Vajon ez a Szebti csempészte be a táskámba előre a helyi pénzt? Szólhatott volna legalább. Mindenesetre mire igenlő választ kaptam, feltápázkodtam és próbáltam egy fog nélküli mosolyt ejteni.

- Még egyszer nagyon köszönöm a segítséget. Majd lenne még kérdésem erről a családról, amit említett, de előtte úgy érzem mindannyiunknak jobb lesz, ha lefürdök előtte.

Egy halkabb nevetéssel próbáltam eloszlatni az érezhetően növekvő feszültséget. Körülnéztem és bólintottam egyet, majd nagyobb léptekkel elindultam a hátsó udvar felé.

• 1

#104 Miststalker

Miststalker

Maximális Teljesítmény

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 236 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 03 október 2019 - 14:56

A "hátsó udvart" három oldalon alacsony fal, a negyediken az épület málló vakolatú oldala határolták körbe, és éppen csak elég nagy volt a fügefának, aminek árnyékában a dézsa ült. Thiti éppen javában rendezgette a mellette álló sámlin sorakozó tégelyeket.

- Kértem a szomszédtól bundára való izét, meg hoztam kefét, meg szájvizet öblögetni - sorolta büszkén az összeharácsolt javak neveit. A víz jéghideg volt, mint ahogy az a frissen szivattyúzott víztől elvárható. A vörösebbik napkorong végre a láthatár alá bukott, és csak a kisebbik csillag kísérteties, kékes fénye világította meg a falon túl elterülő kerteket és kis házakat, éles árnyékokkal szabdalva azokat; neonfényes városi éjszakára emlékeztetett, mintha egy dioráma megvilágított részletei között álltak volna. A hőség alig enyhült. Patadobogás keveredett egy vinnyogó láncfűrésszel, és a szomszédból átszűrődő, középszerű popdallammal.

Thiti leborított pár rossz edényt és üres ládát a fa melletti padról, és elterült rajta, kíváncsi szemei Murgalt vizslatták.
- Azt hiszem, láttam már ezt a Szebtit erre járni. Fontos valakinek nézett ki. "Elfelejtette" megadni a számát randi után?

* * * * *

A házikó ajtónyílását fedő nehéz szövetet egy méretes mancs húzta félre, és a félfák közötti teret egy középkorú, de vállas, ereje teljében lévő oroszlán töltötte meg teljes egészében. Murgalhoz hasonlóan visszakozva ugyan, de két lábon állt, és bő inget, bőrnadrágot, és széles kardot viselt. Szemeit komótosan futtatta végig a két jövevényen, Albirán időzve pár kényelmetlen pillanatig, és szemöldökeit összevonta.

- Remélem a hölgyek megbocsátanak ha megkérdem: mi a búbánatos frászkarikát keresnek itt az éjjel közepén? Azzal a nagybetűs "balhé"-val ami az arcukra van írva, nem hiszem hogy a túraútvonalról tértek le - dörmögte, valószínűleg több ellenszenvvel, mint amit szánt, mert hirtelen megenyhült az arca, és félreállt az ajtóból. A ház belsejéből meleg, és fűszeres-gyantás illatok ömlöttek ki az éjjeli hidegbe.
- Erre tessék. Talán beférünk mind.

• 1

panic

#105 Cerbie

Cerbie

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 128 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 07 október 2019 - 09:18

Megköszörültem egy kicsit a torkomat, rámosolyogva Thitire, ahogy odahozta nekem a felszerelést. 

- Khmm... Köszönöm. - mondtam tétován, majd pár másodpercnyi tájkép-bámulás után elkezdtem levetni maradék ruháimat. A kérdésre megmozgattam a füleimet és ismét a lány felé fordultam.

- Így is fogalmazhatunk... De a kapcsolatunk kifejezetten csak professzionális. - tettem hozzá mieltőt felemeltem egyik szemöldökömet.

- Nem mintha engem zavarna, de biztosan nézni akarod... - ügyetlenül végigmutattam magamon egy karral - ...ezt? Nem annyira kellemes látvány, mint hinnéd. - nevettem egy kicsit az orrom alatt. Hiéna szokás.

• 1

#106 Mofi

Mofi

Member

• Members
  • PipaPipa
  • 22 Hozzászólás:

Elküldve: 09 október 2019 - 16:23

Ahogy egyre jobban elhatalmasodott rajta a fáradtság, ami még így, ebben a fura alakban és félhomályban is látványos volt, ösztönösen, támogatólag közelebb léptem. Ez a támogatás persze csak jelképes maradt, hiszen ha csak nem lettem sokkal erősebb, amit egyáltalán nem éreztem magamban, akkor biztosan tudható volt, hogy ténylegesen nem tudnám segíteni a lépteit, sőt, talán még akadályoznám is. Így tehát csak csöndben vártam. A többiekről már meg is felejtkeztem egy pillanatra, hiszen egyáltalán nem tűnt úgy, hogy bármit is tehetnék, vagy tehetnénk értük, de úgy látszik Szálemnek ők is végig a fejében maradtak, annak ellenére is, hogy most nekünk is akadt elég problémánk. Mivel az ajtó mögött egy újabb állatszerű lény fogadott, ráadásul jól láthatóan ugyanúgy megbámult engem, ahogy én tettem ezt velük a vonaton, így okosabbnak találtam egy halk köszönés után inkább csöndben maradni, és leszegni a tekintetemet. Azt sem tudtam, hogy mi az igaz felelet a kérdéseire, nemhogy azt, hogy hazudnunk kellene-e, annak ellenére, hogy mindkettőnket kérdezett, hagytam a barátomat válaszolni, és elsőként cselekedni. Ha én látnám magunkat kívülről, biztosan én is úgy gondolnám, hogy a nagyobb a vezető, ráadásul még jobban is hasonlít a vendéglátónkra. Érdeklődése bár teljesen jogos volt, úgy véltem, ha túl sok kérdése lesz, akkor nehezebb éjjelnek nézünk elébe, mintha kint az esőben maradtunk volna.

• 2

#107 Fálen

Fálen

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 233 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 09 október 2019 - 21:37

Szálemet meglepte a vendéglátójuk, habár nem tudta mire számított. Talán valami ellenségesebbre? Vagy arra, hogy nem Albira lesz jobban megnézve kettejük közül. Az utóbbi  tény szórakoztatta, de fáradtsága nem hagyta ezt kimutatni. 

Eredetileg úgy tervezte, hogy csak társának keres szállást, ő meg lekuporodik a ház tetején vagy valami, viszont nem akart udvariatlan lenni és visszautasítani a vendéglátást. Az illatok segítettek. Még mielőtt begyömöszölte volna magát a házikóba meghajolt.

- Köszönjük az ajánlatot és elnézését kérjük a késői zavarásért. - Egy pillanatra megállt, hogy összeszedje gondolatait.

- Egy rövidítéssel akartunk hazajutni, de az élet közbeszólt. Ha nem gond, holnap mindent elmondok. Kicsit fáradtak és nyűttek vagyunk az események után. - Szabadkozott, miközben testét tolta be a nyitott ajtón Albirát maga előtt tessékelve.

• 1

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó