Ugrás a tartalomhoz

Fotó

Fórum RPG - Hasadt Sablon

• Please log in to reply
95 válasz erre a témára

#41 Cerbie

Cerbie

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 125 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 28 február 2019 - 17:17

Mi a... A káromkodások, amik eszembe jutottak, nem valók papírra. Milyen energiák? Milyen labirintus? Milyen... mi? Ez mágiának hangzott és ahogy fentebb említettem már, abban sohasem voltam jó. 

Persze a régi reflexel előjöttek: elővettem a füzetemet és jegyzetelni kezdtem. Fülem akkor mozdult meg először, amikor Sebti tanácsát hallottam. Ezt is mellé írtam, majd ahogy az előadás a végéhez közeledett, nem hagyhattam annyiban. Feltettem a mancsomat a kölyök vállára és csak annyit mondtam:

- Beszélnünk kell erről. Monddj el mindent, amit tudsz. - próbáltam nem követelőzőnek hangzani. Nem megilyeszteni akartam, csak érzékeltetni, hogy meg kell osztania azt, amit tud, bármi is legyen az.

• 1

#42 Miststalker

Miststalker

Maximális Teljesítmény

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 233 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 01 március 2019 - 00:15

A sor a szobák felé lassan haladt előre, és csoportok verődtek össze azokból, akik egy helyre akartak kerülni. Ahogy az előadóterem is, úgy a szobák száma és mérete is körülbelül kétszeresen túl volt tervezve, így a négy fő minden kérdés nélkül megkapta az egyik hatfős szoba kulcsát. Odabent egy tisztességes, bár kissé sivár fogadta a csapatot: a szűk előtér egyik oldalán gardrób, másikon ajtó a mosdóba. Az egyetlen szoba éppen elég volt ahhoz, hogy hat frissen vetett ágy elférjen benne három oszlopban elrendezve, némi közlekedési térrel és pár szekrénnyel. Egy minibárban kis mennyiségű szesz, víz, és kis zacskós nassolnivaló rejtőzött, míg egy könyvespolc foghíjasan ugyan, de meg volt pakolva egy rakat könnyű olvasmánnyal, és vallásos szöveggel. Szálemnek szerencséje volt - egy vendég ott felejtett egy nagyobb kötött pulóvert, és eszerint a takarítók sem néztek be a kétajtós szekrénybe. Minden ágyon törölköző, és egy kis színes prospektus pihent, az előadáson elhangzottak anyagából. A szemközti falon ablak helyett egy hátulról megvilágított tájkép próbálta oldani a klausztrofóbiát, inkább kevesebb sikerrel mint többel.

Remi minden romantika nélkül vetette magát az egyik ágyra, szemeivel a plafont firtatva egy ideig. Miután nem sikerült elmés megjegyzést tennie a helyzet szinte felfoghatatlan rejtélyéről, egy pakli kártyát húzott elő a sporttáskája egyik zsebéből, és kiterített pár lapot a szomszéd fekhelyre.

Szerkesztve Miststalker által: 01 március 2019 - 00:53

• 1

panic

#43 Fálen

Fálen

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 231 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 01 március 2019 - 20:22

Szálem sóhajtott amint rájött, hogy neki kell korrepetációt tartania az előadás anyagából. Amint beért a szobába és megtalálta a pulcsit szó nélkül levette a saját fehér bőrdzsekijét, hogy átvegye a kötött pulóvert mintha azt az ő kérésére hagyták volna itt. Behúzta az ablak mellett levő ágyat.

- Inkább kérdezz valami specifikusabbat. Nem lesz annyi idő mindent elmondani úgysem. Aludjatok eleget - sóhajtotta fáradtan miközben Remi lapjait nézte kíváncsian.

• 1

#44 Cerbie

Cerbie

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 125 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 02 március 2019 - 07:27

- Rendben, akkor csak egy gyorstalpalót adj abből, ami releváns. Az az ürge, Mr. Freeman, sokat beszélt de keveset mondott. Ez valamiféle mágia? Arkánikus vagy divinikus? Kell valamiféle előtudás hozzá? Milyen energiákról beszélt? Mekkora az esélye annak, hogy belehalunk? - úgy éreztem, ezek voltak a legfontosabb kérdések azzal kapcsolatban, ami történt. Nem vagyok egy félős típus és a halállal is kezet ráztam már több alkalommal, de szeretek informált döntéseket hozni.

Az egyetlen dolog, ami idegesített, hogy a többieket láthatólag nem idegesítette ez az egész.

• 1

#45 Mofi

Mofi

Member

• Members
  • PipaPipa
  • 20 Hozzászólás:

Elküldve: 02 március 2019 - 12:05

Specifikusat amikor semmiről sincs semmi fogalmunk? Kaptunk szavakat, de a szavak jelentéseit nem igazán ismertük, így a legspecifikusabb kérdésem az lett volna, hogy mi ez az egész. Szerencsére Murgal ennél talpraesettebb volt, én pedig csak bólogattam a kérdéseire, mintha pont ugyanezeket akartam volna én is feltenni. Kivéve az utolsót.

– Mégis miért hoztak volna ide minket, ha csak úgy meghalunk abban az izében? Ennél sokkal jobb módot is találhattak volna a megölésünkre.

Majd jelezvén, hogy azért félig-meddig tudom a saját kérdésemre a választ, ami inkább csak egy felesleges méltatlankodás volt, még hozzátettem.

– És ha ez csak egy próba, akkor mi a jutalma annak, ha átmegyünk?

A kártyák nem nagyon izgattak. Ahogy megismertem Remit, úgyis megosztja velünk, ha valami érdekeset talál, a kártyák bámulásával pedig nem sokra mentem volna. Ismertem a lapokat nagyjából a filmekből, de a jelentésükről, vagy, hogy van-e egyáltalán konkrétabb jelentésük mint egy horoszkópnak, arról fogalmam sem volt. Ráhagytam a profira, és inkább táskám ledobása után helyet foglaltam az egyik üres ágyon, Sebti válaszára várva.

• 1

#46 Fálen

Fálen

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 231 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 02 március 2019 - 13:33

Ez valami mágia? 

– Így is lehet fogalmazni.

Arkánikus vagy divinikus?

– Uh, egyik sem? Mindkettő?

Kell valamiféle előtudás hozz?

–  Többnyire csak teli gyomor, pihent elme és fókuszálás.

Mekkora esélye annak, hogy belehalunk?­

Erre az utolsó kérdésre már majdnem mondta, hogy neki semennyi, viszont nem volt szíve közölni a többiekkel a valóságot. Inkább elkerülte a pontos választ Albira kérdésére válaszolva.

–  Nem azért hoztak ide titeket… minket, hogy megöljenek. Ami után átmentek a Hasadt Sablonon, olyan képességek birtokába kerültök, amiket ezek az erők használni akarnak majd. – Szálem egy mély levegőt vett, majd folytatta.

– Nincs indokom ezt eltitkolni előletek. Sablon hatalmat ad az árnyak fölött. Ez ennek egy tökéletlen alakja, viszont a hatalom emellett valós, csak kevésbé megbízható. Ha sikerül eljutnotok az egész közepére, el tudtok képzelni egy világot, bármilyen világot, és oda fogtok… jobb szó híján… teleportálni. Viszont egyedül, tanulatlanul, ez veszélyesebb, mint maga a Sablon megjárása. Amennyit én ismerek erről a típusú Sablonról, kifacsarja kéréseteket, és egy torz, halálos világba érkeztek. – ismét egy kis szünetet tartott, szemei fáradtan Remi kártyáira bámultak, mintha abban keresné a válaszát. Sóhajtott egyet, nem tudva, hogy mennyire fogja megbánni a következőket, de elkezdte mondani. Nagy eséllyel úgysem élik túl így nem lesz következménye.

– Szerintem háborúra akarnak titeket használni. Seregeket vinni hasonló hatalmat birtokló világok ellen. Ami után megjárjátok a Sablont, ne sétáljatok vissza. Képzeljetek el hatalmas piramisokat, aranyból, acélból és betonból. Távolban obeliszk alakú felhőkarcolókat. Egy pezsgő várost benne emberekkel. A sivatag forrását, a folyó hűvös szelét, sirályok sikolyát, gitárok halk nótáját, a sós tenger páráját, és a forró, keserű kávé fanyarát. Ott leszek, vagy annak közelében, és össze tudlak titeket onnan szedni. Itt nem vagyok én biztonságban, és ti sem. Adjatok bele mindent a Sablon járásába; ez életetek legfontosabb pontja.

• 1

#47 Miststalker

Miststalker

Maximális Teljesítmény

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 233 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 02 március 2019 - 14:07

A csupasz, ügyes ujjak egymás után fordították fel a lapokat, először remegve, majd a rutinos mozdulatokba mélyedve egyre nyugodtabban. A Világ. Arany tornyokkal meredező, gyönyörű város meredek sziklaszirt tetején, fölötte rózsaszín egek, alatta nyugodt, azúrkék öböl. A Botok Királynéja. Hollófekete hajú, fehér bőrű, fiatal nő, fekete-ezüst páncélban, lovagi köntösén félhold, kezében csatabárd. Remi vagy rosszul keverte meg a pakliját, vagy valami okból csak a képes nemesi kártyákat, és nagy árkánum lapjait hagyja benne. A Szerencsekerék. Kék, labirintusszerű szimbólum, főleg íves, néhány egyenes vonalból alkotva; nem egészen olyan mint a diákon látott, de rokon. Az oposszum elégedetten biccentett a háromkártyás kisjövendölés felé, és egyesével felszedte a lapokat az ágyterítőről, majd gondosan visszakeverte őket a pakliba, a többi hasonló, fehér egyszarvúval díszített hátú lap közé. A kérdésekhez nem fűzött hozzá semmit, és nem is tett fel újat, de orrcimpái beleremegtek az okkult hatalom említésébe.

• 1

panic

#48 Cerbie

Cerbie

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 125 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 02 március 2019 - 14:23

Üvölteni lett volna kedvem. Minden válasz újabb három kérdést vetett fel bennem. Ez az alak jóval többet tudott, mint amennyit elmondott. Mancsaim egy pillanatra ökörbe szorultak, majd elernyedtek. Be, ki. Be, ki. Ahogy a terápián mondták. Pontosan nyolc számolásnyi idő után ismét képes voltam Sebti szemébe nézni.

- Kik "ők"? Miért kondolják, hogy mi át tudunk kelni ezen a... sablonon? Olyanok is, mint én, akiknek nincs mágikus erejük? Mitől "hasadt" ez a sablon? Mi a neve annak a helynek, ahova ezek után teleportálnunk kéne?

Éreztem, hogy a mai este sem fogok aludni, ha csak nincs valakinél egy kis altató. Volt nálam altató? 'Majd később megnézem', gondoltam magamban.

• 1

#49 Fálen

Fálen

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 231 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 02 március 2019 - 20:10

Szálem csak vállat vont a kérdésre.

- Beltenyésztett, öntelten vigyorgó nemesek? Ezen a Sablonon át tudtok ti is kelni egy kis szerencsével és figyelemmel, ezért gyűjtöttek titeket ide. A város neve, amit leírtam: Honu. Azért a Hasadt, mert a valódinak egy tökéletlen változata, Azokban nincsenek repedések, olyan mint a tarón a Szerencsekerék. - mutat Remi lapjaira. - . A valódin nem vagytok képesek átkelni, ahhoz csak az egyszarvú véréből származóak képesek átkelni. - mutat ismét a lapok hátuljára, majd hirtelen megáll és az oposszum felé fordul, felemelt szemöldökkel.

- Te Remi, honnan szerezted ezeket a kártyákat?

• 1

#50 Miststalker

Miststalker

Maximális Teljesítmény

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 233 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 02 március 2019 - 22:42

Remi arcán egy sor érzelem suhant át, tükrözvén az emlékek és gondolatok sokaságát amik végigfutottak elméjén. Rózsaszín ujjaival mellkasához szorította a paklit, csillámló szemeivel pedig Szálem arcát fürkészte.

- Amikor komolyabban űztem a boszorkányságot, volt egy familiárisom, ez volt a búcsúajándéka, vagy legalábbis szeretném azt hinni. Nem 'mágikusak' vagy semmi, legalábbis nem nyilvánvalóan, és különben is, hiányos a pakli. Szoktam a hiányzó lapokat néha mással pótolni, de nem szabványos méretűek, úgyhogy nem keverednek rendesen bolti lapokkal - magyarázta védekezően - És ez jóval régebben volt, minthogy a szekta felbukkant volna, nem tőlük van.

• 1

panic

#51 Cerbie

Cerbie

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 125 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 03 március 2019 - 08:24

A kérdéssort a végtelenségig folytathattam volna - úgy tűnt, újdonsült informátorom mindig tud olyat mondani, aminek kontextus nélkül nem sok értelme volt. Leültem egy ágyra és levettem a kalapomat, homlokomat masszírozva. Mik voltak a releváns információk? Ez a "hasadt sablon" valójában egy útvesztő volt, ami csak egy másolata volt egy igazinak - ezért hívják, furcsa módon, "hasadtnak". Ha megoldottad, kapsz egy erőt, ami képes elteleportálni helyekre. A leírásból olyan helyekre, ami nem ezen a bolygón találhatóak.

Felpillantottam Sebtire és eldöntöttem gondolkodóan a fejem.

- Te már bejártad ezt a "Sablont", vagy valamelyik másik változatát. Neked megvan ez az erő. Mit keresel itt pontosan? És nem tudsz másokat csak... magaddal vinni?

• 1

#52 Fálen

Fálen

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 231 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 03 március 2019 - 08:50

Remire csak ártatlanul mosolygott.
- Nem gyanúsítani próbáltalak. Valószínűleg csak az igazi Sablon árnyéka miatt rajzolták úgy ahogy. Vagy egy vándor Sablonita adta. - majd elgondolkodott.

- Nekem az a teóriám, hogy egy sereget gyűjtenek és vagy Sablon vagy Logrus ellen akarják vinni. Szerintem az igazi Sablon világa ellen, mert valami lúzer király akar lenni, nem akarja, hogy Deirdre, a mostani királynő aki az előbb volt Remi lapján, üljön Prizma trónján.- ismet tartott egy kis szünetet amíg szerzett magának valami alkoholos italt a minibárból.

-Én Logrus használó vagyok, a világ másik pólusáról. Sajnos itt nehéz használni erőmet és félek könnyen észrevenné az aki ezt az egészet megszervezte. Még az sem tudom, hogy én hogy jutok el innen nemhogy másokat is elrágássak. -nevetett fel elkeseredetten. - Ha menekülnöm kell, egyedül könnyebb. És miért vagyok itt? Mert ez a minden bassza az orrom, hogy gyakorlatilag a világom közelében csinálják mindezt. - meghúzta az egyik alkoholszagú üveget anélkül hogy megpróbálta rajta értelmezni az írást, majd tovább adta Remi és Morgul felé.

Szerkesztve Fálen által: 03 március 2019 - 08:57

• 1

#53 Mofi

Mofi

Member

• Members
  • PipaPipa
  • 20 Hozzászólás:

Elküldve: 03 március 2019 - 16:20

Továbbra is záporoztak a kérdések, és bár most már lett volna nekem is, magamtól is mit kérdeznem, a hiéna nem igazán hagyott szóhoz jutni. Egyrészt azért nem, mert vagy megvoltak azonnal a kérdései, míg nekem kellett egy kis idő, hogy elgondolkodjak egyáltalán a hallottakon; másrészt meg azért, mert olyannyira ingerültnek tűnt, hogy nem akartam megkockáztatni, hogy véletlenül a szavába vágjak.

Így tehát jó ideig hallgattam, és csak gyűjtöttem az információkat. Az italt elfogadtam, amennyiben elért hozzám, kortyoltam belőle, hogy még egy pici időt nyerjek, majd végre én is megszólaltam.

– Mindannyiunk világa közelében... azt hiszem... de először is köszi, hogy segíteni akarsz.

Biccentettem a sakál felé hálásan, bár azt még nem tudtam, hogy fogok-e élni az ajánlatával, ha túlélem ezt a járást.

– Ha olyan világot teremtenek maguknak, amilyet csak akarnak, akkor minek nekik sereg más világok ellen? És miért belőlünk akiknek ezek szerint nincs akkora hatalmunk, és nem is lesz, mint nekik? És mégis milyen egy ilyen háború? Egyszarvúkon lovagolva összefirkáljuk mások dimenzióit a varázsceruzánkkal? Mi hasznuk van nekik belőlem?

Mutattam magamra, nem akarván megsérteni a többieket, bár Remi sem tűnt olyannak, akire bárkinek is szüksége lenne egy háborúban.

• 1

#54 Fálen

Fálen

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 231 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 03 március 2019 - 16:44

Szálem most Albirára nézett komoly arccal.

- Ez egy gyakran ismételt kérdés. Míg legtöbben megelégszenek, vagy inkább beletörődnek abba, hogy nem övüké a birodalom, mindig vannak olyanok akik számára nem elégszenek meg saját "hangyabolyukkal" és valami valódit akarnak uralni. Bármilyen árnyban vagy isten elhanyagolható, ha Prizmában nem vagy senki. Prizmának hívják azt a világot ahol az eredeti Sablon is lakozik. Viszont az is lehet, hogy Deirdre csak kiátkozott valakit aki most bosszúra vágyik. És nem.. - vékony szemöldöke kicsit megremegett a lány példájától.

- Minden világ kicsit más. Nem mindenhol működik lőpor, nem mindenhol működik világbéli varázslat. Egyedül a Sablon és a Logrus hatalma állandó. Általában senki sem megy olyan világba viszont ahol egy éles kard ne működne. Ott valószínűleg te sem működnél. Ha tippelnem kell akkor  rávennének, hogy sereget gyűjtsetek és vezessetek Prizmába. Nem ismerem teljesen a Hasadt Sablon erejét, és azt, hogy mit tudnak vele elérni. Lehet bezavarja a rendes Sablon használók erejét, ha sokan csinálják? Ami aggasztó, hogy sohasem hallottam ilyenről, hogy bárki megkísérelte volna.

• 1

#55 Miststalker

Miststalker

Maximális Teljesítmény

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 233 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 03 március 2019 - 20:12

Mire sikerült mindenkinek nyugovóra térnie, a minibár üresen tátongott, és már nem sok idő maradt aludni. A másnapi ébresztő, esetleges zuhany és tollászkodás után a szobák lakóit kivezényelték a folyosókra, majd rendre elosztották őket egy sor valamivel beljebb elhelyezkedő, nyilvánvalóan sebtében felhúzott ideiglenes 'öltözőben'. Mindenkit akit látni lehetett átjárt a feszültség, senki idegeinek nem tett jót a várakozás és rágódás az éjjel. Félszavakból kiderült, hogy mindenki tudtában volt, hogy ez egy próba, és senki nem akarta személyesen megtapasztalni, mibe kerül elbukni azt. Hangulatában egyre kevésbé hasonlított fizetett kirándulásra az esemény, és inkább valamiféle katonai, vagy éppen fogolytáborra emlékeztetett.

Az ideiglenes szobák vékony gipszkartonján átszűrődött a következő rekeszben suttogva társalgók nesze, és időnként dulakodás és kiáltások a továbbvezető ajtó mögül, ahol minden bizonnyal elpattant valami egy pánikra hajlamosabb alany elméjében. A fehér falak között néhány tárgyalóból levedlett szék és egy asztal álldogáltak, az asztalon pedig könnyű reggeli hevert egy tálcán - kétszersült, kis tégelyekben vaj, lekvár, méz, illetve termoszban tea, kávé, és kancsókban narancslé és víz.

Remi szótlanul szedte rendbe magát a reggel, és gondolataiba mélyedve sétált le a váróba. Ott gondolatain mellett egy kétszersültön hangosan rágódva végre hátradőlt, a szék hátsó lábain egyensúlyozva, térdeit az asztal peremének feszítve. Pár ügyetlen csámcsogás után feltette egyik ujját, és pár morzsa kíséretében kibökte:

- Az rendben van, hogy mi nem úgy fejezzük be labirintust ahogy ők szeretnék, és kiteleportálunk. De hányan tudják ezt egyszerre megjárni, és mit fognak tenni a többiekkel, ha valaki csak úgy hopp, lelécel?

• 1

panic

#56 Fálen

Fálen

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 231 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 04 március 2019 - 18:02

Este Szálem örült, hogy álmában nem jött ismét elő a Logrus. Az események lehet annyira kifárasztották, hogy nem volt ideje ismét zagyvaságokról álmodnia. Felkelés után viszont nem érezte magát jobban, mint amikor verítéktől átázottan kelt fel korábban. Nem az ő szobája, másokkal kell osztoznia, kényelmetlen ruhák, nem használhatja erejét jó kajákra, ÉS többszöri tanácsa ellenére sikerült elhúzniuk a társainak az éjszakát. Kávé előtti állapotába nem érdekelte, pusztuljon el mindenki a Sablonon, ők nem feküdtek le időben. 

A szegényes reggeli segített, habár a hely nyomasztóssága nem. Ennek ellenére, nem történt még semmi olyan amire ő ne számított volna és amint a reggeli morcosságát legyőzte már képes volt válaszolni Remi kérdésére pánik keltése nélkül.

- Meglátjuk mi történik. Utolsóként próbálok közölünk menni, így ha félúton abbahagyják, akkor a többiekkel még mindig megpróbálhatunk egyéb módon elszökni. Ne aggódj! Megoldjuk valahogy. - mondta a reggeli zajánál halkabban, nem feltűnően suttogva. Próbált bátorítóan hangozni, amivel részben magát próbálta meggyőzni.

• 1

#57 Cerbie

Cerbie

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 125 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 05 március 2019 - 08:42

Hozzá voltam szokva a kevés alváshoz. Sokan azt mondják, hogy egészségtelen, de nekem soha nem volt még problémám belőle. Lehet, hogy ez a gnoll létemnek köszönhető, de szeretném azt hinni, hogy ez saját, fejlesztett képességem.

Mostanra tudtam, hogy több kérdést feltenni ennek a félvérnek teljesen felesleges volt. Vagy valamiféle kódban beszélt sokszor, vagy feltételezte, hogy van valamilyen előismeretünk, ami láthatóan nem volt meg. Azért megjegyeztem - és lejegyzeteltem - a szavakat.

Logrus.

Deirdre.

Remi.

Prizma.

Ugyan úgy, ahogy a "Sablon", ezek is kódnevek voltak valami... többre. Nagyobbra. Éreztem a gyomromban. Megpróbáltam megtömni hát étellel.

Még nem láttál zabálást, amíg nem reggeliztél gnollal.  Próbáltam visszafogni magam, de kevésbé ragadozó-szerű társaimat valószínűleg így is meglephetem. Nem baj. Egyelőre nem volt mondani valóm, csak füleimet hegyeztem, figyeltem a körülöttem zajló beszélgetésekre.

Szerkesztve Cerbie által: 05 március 2019 - 08:43

• 1

#58 Mofi

Mofi

Member

• Members
  • PipaPipa
  • 20 Hozzászólás:

Elküldve: 05 március 2019 - 14:48

Nem éreztem úgy, hogy annyit beszéltünk volna, ami indokolta volna, hogy ennyire későn sikerüljön elaludnunk. Legalább is abból, amennyi információt sikerült megszereznem. Nem mintha nem lettem volna hozzászokva az éjszakázáshoz, a hosszú, kutatással és jegyzeteléssel teli estékhez, de azok nem egy idegen hálószobában történtek, és bár nem mondható, hogy ide nem magamtól jöttem, mégis valami kényszerű kényelmetlenséget éreztem a helyzetben. Talán a jet lag lehet az oka, végül is fogalmam sem volt, hogy hol vagyunk, és a vonat, vagy a látszólag a benne töltött idő alapján kiszámítható megtett út sem jelentett semmit. Semmi nem jelentett semmit, ami körülöttünk történt, ha a józan ész szerint próbáltam feldolgozni az információkat.

Én ezek után már nem is kérdeztem többet. Sebti válasza kielégítő volt. Ezeknek a fura, hatalommal bíró lényeknek is úgy tűnik, eléggé emberi a természete a hatalomvágy, irigység és egyéb csodás tulajdonságok birtoklásához... bár azok alapján, amit megtudtam, inkább a mi természetünk isteni, és hasonlítunk rájuk. Nem mintha nem lenne mindegy az reláció iránya.

A többiekkel tartva én is a közös reggeliző felé vettem az irányt, majd nem kevesebb mohósággal, mint amit a hiéna tanúsított mellettem, talán részben az ő hatására is, nekiláttam az evésnek. Két falat között végül csak felnéztem a többiekre, és megosztottam az egyetlen goondólatot, ami a fejemben motoszkált.

– Végül is talán ez lesz az utolsó étel amit elfogyasztunk. Igazán kitehettek volna magukért picit jobban.

Sebti azt mondta, hogy koncentráljunk, de ez nem igazán ment. Nem mondanám, hogy féltem a haláltól, de azért nem is volt jó érzés, hogy ezt a gondolatot be kellett engednem a tudatomba, így inkább gyorsan ki is engedtem, egy kényelmetlen nevetésbe fúló rövid, elégedetlen felhorkanás kíséretében.

• 1

#59 Miststalker

Miststalker

Maximális Teljesítmény

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 233 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 05 március 2019 - 16:04

A reggelit jószerivel esélye sem volt még a mohó hiénának sem elfogyasztani, a továbbvezető ajtó máris kinyílt, és egy középkorú nő nézett be rajta. Bár mosolygott, arcára kimerültség vont redőket, és szeme üresen bámult át a szobán.

- Jöhet a következő! - szólt körülbelül azzal a hangnemmel, mint ahogy a kórházi ügyeletbe hívják be az embert hajnal kettőkor: egy vékony réteg kedvességgel leplezve fáradtságát. Nem mondott nevet, és úgy nézett ki, nem is érdekli igazán, milyen sorrendben halad.

A nő mellett ellopott pár pillantással egy nagyobb terem volt látható, betonoszlopok és terméskő falak furcsa találkozása, amit sem a kék izzás, sem az olajlámpák pislákoló fénye nem tudott teljesen kitölteni. Beszélgetés visszhangzott be odakintről; Szálem orrát megcsapta az intenzív ózonszag, és vére mintha már ereiben lángra akart volna lobbanni.

• 1

panic

#60 Cerbie

Cerbie

Advanced Member

• Trusted Members
  • PipaPipaPipa
  • 125 Hozzászólás:
  • LocationBudapest

Elküldve: 05 március 2019 - 16:37

Reflexből zsebre tettem már falat kaját - ennek a kapátnak már úgy is mindegy volt. Ha ez tényleg egy labirintus volt, ki tudja, mennyi ideig fogunk benne lézengeni?

- Próbáljunk együtt maradni. Úgy nehezebben tévedünk majd el.

Megpróbáltam végiggondolni, hogy volt-e valami hasznos ilyesmihez a táskámban. Sajnos nem szoktam kötögetni a szabadidőmben, akármennyire is furcsa lehet ezt hallani.

Még egyszer ellenőriztem, hogy megvan-e töltve a fegyverem. Csak a biztonság kedvéért.

- Csak önök után.

Deja vu.

• 1

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó